Mali Princ
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31

Tema: Mali Princ

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Mali Princ

    Kad mi je bilo sest godina, video sam jednom prilikom velicanstvenu sliku u nekoj knjizi o prasumi koja se zvala 'Istinite price'. Slika je predstavljala zmijskog cara kako guta neku zver. Evo toga crteza.



    U knjizi je pisalo 'Zmijski car guta svoju zrtvu celu, ne zvacuci je. Posle toga nije u stanju da se krece i spava sest meseci dok je ne svari'.
    Mnogo sam tada razmisljao o pustolovinama u prasumi i uspeo sam da olovkom u boji nacrtam svoj prvi crtez. Moj crtez broj 1. Izgledao je ovako:



    Pokazivao sam svoje remek-delo odraslim osobama i pitao ih da li se plase moga crteza.
    One su mi odgovarale: 'Zasto bi smo se plasili jednog sesira?'
    Moj crtez nije predstavljao sesir. On je predstavljao zmijskog cara koji je progutao slona. Nacrtao sam tada zmijskog cara iznutra, kako bi odrasle osobe mogle da shvate. Njima su uvek potrebna objasnjenja. Moj crtez broj 2 izgledao je ovako:



    Odrasli su me savetovali da se ostavim crtanja zmijskog cara spolja i iznutra i da se pozabazim geografijom, istorijom, racunom i gramatikom. I tako sam u sestoj godini napustio sjajnu slikarsku buducnost. Bio sam obeshrabren neuspehom svoga crteza broj 1 i svog crteza broj 2. Odrasle osobe nikada nista ne shvataju same, a decu zamara da ima stalno daju objasnjenja.

    (Odlomak iz Malog Princa)


    ovu knjigu sam citala i vise nego previse puta.. ali uvek joj se vracam.. uzela sam ovaj deo iz knjige jer me zanima kako vi gledate na stvari koje su vam predstavljenje..!? uzimate li sve ono sto se kaze 'zdravo za gotovo' ili ipak gledate dublje u srz..!? mora li vam se svaka stvar objasnjavati ili ipak dozvolite masti da stvori neku svoju sliku..!?

    Poruku je izmenio yige_gui, 14.04.2006 u 19:20

Slične teme

  1. Mali Radinci
    Autor airplanejunior u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.07.2021, 23:02
  2. Mali Iđoš uveo crnogorski jezik
    Autor Turkmenbashi u forumu Bačka
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 18:31
  3. Mali saveti za velike promene
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 17:03
  4. Bertonijev mali problemcic
    Autor lukasbertoni u forumu Ljubav
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 30.08.2009, 07:58
  5. Mali info o kvalitetu filmova
    Autor SQUAW u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.05.2008, 20:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •