Šta je za vas elegancija?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Šta je za vas elegancija?

    'Elegancija se sastoji u skidanju suvisnog!' ~ Koko Shanel

    'Elegancija je voda i sapun!' ~ Cesil Biton (britanski fotograf)

    Slazete se li se vise sa Shanel ili mozda vise sa Cesil? Kaze stara narodna da se o ukusima ne raspravlja.. to je tacno.. ali sto se tice elegancije mislim da vecina ljudi otprilike za isto kaze da je nesto elegantno.. ili se mozda varam..

    za mene je elegancija ~ jednostavnost.. najprostije receno..

    Sta Vi smatrate elegancijom?

  2. #2

    12 Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Eleganci - cigan koji prati modu .

    Elegancija podrazumeva, pre svega, sklad. Sklad boja, vrste materijala i kroja. Naravno i sklad svih delova garderobe pa i pratećih elemenata (tašna, sat...).
    U zavisnosti od tipa garderobe, elegancija može biti klasična (odela, kompleti, večernje haljine...) ili sportska (opuštenija varijanta koja podrazumeva odela od lakšeg materijala, bez kravate, te garderobu iskombinovanu pojedinačnim odevnim predmetima - farmerke, somotke ili slično, džemper, košulja, majica... lakše cipele, na prelazu izmedju klasičnih, za odela, i sportskih modela, pa čak i neki modeli patika...
    Osim uskladjenosti odevnih predmeta, za potpunu eleganciju potrebno je i pravilno držanje tela.

  3. #3

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Elegancija najkrace receno sklad i jednostavnost, bilo da se radi o svecanijim izlascima ili o svakodnevnoj setnji.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    Elegancija je nesto totalno jednostavno, ali dovoljno profinjeno za bio koju situaciju

    Prva slika koja mi padne na pamet kad neko kaze elegancija je mala crna haljina, niska bisera, kosa podignuta u pundicu, minimalan make up, salonke.

    Opet mozda je u pitanju nauceni pattern koji onda prepoznamo kad vidimo ili prepoznamo kad ga neko krsi...

    Od dva citata, vise mi odgovara ovaj od Coco...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    hmm!? sklad pre svega,
    svi detalji .

  6. #6

    Odgovor: Sta je za vas elegancija?

    elegancija za mene je jednostavnost, cistoca boja i materijala i duge nenametljive krive linije.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •