Abortus - Strana 13

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 13 od 23 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #181

    Odgovor: Abortus

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Odavno nisam pročitala nešto što je ostavilo veći utisak na mene:

    I crkveno učenje i naučno stanovište ne odriču tvrdnju da zametak predstavlja potpunu ljudsku ličnost, jedinu, autentičnu i neponovljivu. Već prilikom oplođenja muške i ženske jajne ćelije majušnom životu zna se pol, boja očiju, visina čela i sl. Pre napunjene tri nedelje imaće razvijen krvotok i jasne otkucaje srca, a posle osam nedelja plod ima dva centimetra, formiranu glavicu i osnovu mozga, oči, uši i prste sa izraženim otiscima. U ovoj fazi njegovog razvoja ozakonjeno je njegovo ubistvo kao prirodno i normalno.

    Živimo u sredini koja ima najliberalniji zakon o abortusima na svetu i gde se traži samo puko majčino

    Hoću da odlučujem o svom telu".

    U našim klinikama abortusi se vrše dilatacijom, kod fetusa starosti više od 40 dana, tako što se kiretom raskomadaju delovi tela, da bi se lakše izvadili. U svetu se radi pobačaj putem ubrizgavanja slanog rastvora u posteljicu u kojoj pliva beba. Posle dva, tri dana bebu ubija ovaj rastvor, a na majci je da se namerno izazvanim pobačajem oslobodi mrtvog fetusa koji je otrovan solju. Veliki broj abortusa vrši se usisavanjem prilikom čega se izvlače iskidani delovi fetusa, a akušer hiruškim putem potpuno odstrani zaostale delove. Istraživački centri kozmetičkih kuća u Americi i zapadnoj Evropi visoko su komercijalizovali trgovinu ljudskim fetusima i embrionima razvijajući kozmetičke linije sa kolagenom za podmlađivanje kože, a pojedini delovi fetusa smatraju se lekovitim i propagiraju kao sredstvo za jačanje i "zdrava hrana". Ide se dotle da izvesne klinike u Nemačkoj i Americi plaćaju trudnicama da izvrše prekid trudnoće carskim rezom, kako bi na živim bićima vršili eksperimente. Prema podacima objaljenim 1999. godine u The Sunday Times nenjspaper" , zarada na abortusu bebe stare pet do pet i po meseci je 1500 - 2000 dolara, a profit od prodaje delova tog fetusa 3000 - 4000 dolara. Ceo fetus dostiže cenu od 5000 - 6000 dolara. Publikacije u Americi objavljuju da je od 1993. do 2002. godine u Americi obavljeno 38.954.656 abortusa, a fetusi su iskorišćeni u komercijalne svrhe.



    (Bogoslovske teme, Dogmatika i Eklisiologija)
    Sam izvor sa kog je tekst preuzet sve govori te ga ne bih ni čitala u celosti.
    Svako dovodjenje u pitanje prava na abortus me iznervira zato što sam žena i majka. Niko nema pravo da mi zakonom odredi šta ću raditi sa svojim telom i svojim eventualnim potomstvom a najmanje država i neki tamo klerici koji pojma nemaju o kompleksnosti života, ženskom telu i reprodukciji.
    U Poljskoj je abortus zakonom zabranjen jer su najveći klerofašisti u Evropi. Taj čin doveo je do abortus turizma. Poljakinje odlaze u druge zemlje na abortus te se natalitet nije povećao, scary stories o odlasku u pakao nikoga ne dotiču . Zabranom abortusa žene bi se okrenule tradiciji, babama, trljanju, parenju pa bi stopa mortaliteta znatno porasla. Ubiti ženu ako neće da bude majka? To je već mizoginija.
    Najgore što se može dogoditi ljudskom biću je da dočeka ovaj svet nevoljeno i neželjeno, da odrasta u domu, hraniteljskim porodicama pretvarajući se u osobu sa dubokim ranama na duši. A psihijatrija kaže da se traume iz detinjstva provlače kroz celokupnu strukturu ličnosti. Onda trebamo da se zapitamo da li hoćemo da punimo domove nesrećnom i neželjenom decom ili omogućimo ženama pravo na izbor.
    Abortus nije metod kontracepcije. Ali se desi. Desi se neplaniran nezaštićen odnos, silovanje ili šta već tako da trudnoća bude neminovna .Kao da je ženama mala kazna ta bolna hirurška intervencija pa i ona treba da se zabrani?
    Treba raditi na edukaciji žena, slažem se ali opet ono što me kao ženu duboko uznemirava je činjenica da u 21.veku mi još uvek nemamo 100% pouzdano kontraceptivno sredstvo. A imamo hiljadu i jedan način za ubijanje. I hiljadju i jednu drogu. Ne može svaka žena da uzima pilule isto kao što ne može svaka žena da koristi spiralu. Šta nam ostaje? Kondom u braku?
    Moje je pravo da li ću roditi dete ili ne. Muškarci se tu mnogo ne pitaju jer ga oni ne nose, ne donose na svet i ne doje. Oni vremenom nauče da ga vole, što nikako ne dovodim u pitanje. Muškarci dakle. A ne klerici. I ne klerofašisti.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #182

    Odgovor: Abortus

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Odavno nisam pročitala nešto što je ostavilo veći utisak na mene:

    I crkveno učenje i naučno stanovište ne odriču tvrdnju da zametak predstavlja potpunu ljudsku ličnost, jedinu, autentičnu i neponovljivu. Već prilikom oplođenja muške i ženske jajne ćelije majušnom životu zna se pol, boja očiju, visina čela i sl. Pre napunjene tri nedelje imaće razvijen krvotok i jasne otkucaje srca, a posle osam nedelja plod ima dva centimetra, formiranu glavicu i osnovu mozga, oči, uši i prste sa izraženim otiscima. U ovoj fazi njegovog razvoja ozakonjeno je njegovo ubistvo kao prirodno i normalno.

    Živimo u sredini koja ima najliberalniji zakon o abortusima na svetu i gde se traži samo puko majčino

    „Hoću da odlučujem o svom telu".

    U našim klinikama abortusi se vrše dilatacijom, kod fetusa starosti više od 40 dana, tako što se kiretom raskomadaju delovi tela, da bi se lakše izvadili. U svetu se radi pobačaj putem ubrizgavanja slanog rastvora u posteljicu u kojoj pliva beba. Posle dva, tri dana bebu ubija ovaj rastvor, a na majci je da se namerno izazvanim pobačajem oslobodi mrtvog fetusa koji je otrovan solju. Veliki broj abortusa vrši se usisavanjem prilikom čega se izvlače iskidani delovi fetusa, a akušer hiruškim putem potpuno odstrani zaostale delove. Istraživački centri kozmetičkih kuća u Americi i zapadnoj Evropi visoko su komercijalizovali trgovinu ljudskim fetusima i embrionima razvijajući kozmetičke linije sa kolagenom za podmlađivanje kože, a pojedini delovi fetusa smatraju se lekovitim i propagiraju kao sredstvo za jačanje i "zdrava hrana". Ide se dotle da izvesne klinike u Nemačkoj i Americi plaćaju trudnicama da izvrše prekid trudnoće carskim rezom, kako bi na živim bićima vršili eksperimente. Prema podacima objaljenim 1999. godine u „The Sunday Times nenjspaper" , zarada na abortusu bebe stare pet do pet i po meseci je 1500 - 2000 dolara, a profit od prodaje delova tog fetusa 3000 - 4000 dolara. Ceo fetus dostiže cenu od 5000 - 6000 dolara. Publikacije u Americi objavljuju da je od 1993. do 2002. godine u Americi obavljeno 38.954.656 abortusa, a fetusi su iskorišćeni u komercijalne svrhe.



    (Bogoslovske teme, Dogmatika i Eklisiologija)
    Sam izvor sa koga je tekst preuzet sve govori,i ne sumnjam u to.Bez želje da raspravljam o tudjem mišljenju,tema je veoma ozbiljna,i nosi sa sobom različita razmišljanja,kao i ona u vezi eutanazije.I stvarno ne razumem pojavljivanje termina-klerofašisti,u vezi abortusa koje pominje Isahara.
    Nažalost,igrom slučaja,na odeljenju gde se rade abortusi,imam priliku da sretnem zrele žene,kojima se "desi"abortus po pet puta u roku od nekoliko meseci...nemoj mi reći da je to u redu...horor...
    ..ma nek svako radi po svojoj savesti..ako je ima...

  3. #183

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Najgore što se može dogoditi ljudskom biću je da dočeka ovaj svet nevoljeno i neželjeno, da odrasta u domu, hraniteljskim porodicama pretvarajući se u osobu sa dubokim ranama na duši. A psihijatrija kaže da se traume iz detinjstva provlače kroz celokupnu strukturu ličnosti. Onda trebamo da se zapitamo da li hoćemo da punimo domove nesrećnom i neželjenom decom ili omogućimo ženama pravo na izbor.
    Чекај, ако се домови пуне децом, а не женама, како онда да избор буде на женама?
    Стварно сам задивљен твојом бригом да деца не буду невољена и нежељена, мери се с твојом бригом да протеранима са Косова иде превише добро. А да побијемо и ову децу која су сад у домовима, дакле не само да их не пунимо, већ и да их испразнимо? Што да се муче јадна деца невољена... ево пре пар дана две девојчице из Беочина сексуално злостављање, 6 и 12 година. И замисли сместили их у некакву сигурну кућу, па ће у хранитељску породицу. Па та деца су запуштена, невољена и нежељена, рођена само зато јер њихова мајка као Јеховин сведок није побацила из верских разлога. Да не причам како ће те трауме да се провлаче кроз њихов живот... и мајка им је злостављана од 6. до 12. године. Ајде лепо да их бацимо у Дунав рецимо... или убијемо на неки други начин, кад су већ побегле од абортуса.
    Нема смисла да буду нежељене, невољене и да имају психичке трауме.
    Сви заговорници контроле рађања су већ рођени...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Prema podacima objaljenim 1999. godine u „The Sunday Times nenjspaper" , zarada na abortusu bebe stare pet do pet i po meseci je 1500 - 2000 dolara, a profit od prodaje delova tog fetusa 3000 - 4000 dolara. Ceo fetus dostiže cenu od 5000 - 6000 dolara. Publikacije u Americi objavljuju da je od 1993. do 2002. godine u Americi obavljeno 38.954.656 abortusa, a fetusi su iskorišćeni u komercijalne svrhe.[/I]
    Овакве ствари су се већ дешавале. у нацистичким концлогорима су предмети прављени од људске коже, костију, зуба, масноће...
    Проклета некрофилска цивилизација.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ..ma nek svako radi po svojoj savesti..ako je ima...
    Пустити оне који немају савести да раде по савести је саучешће у злочину.
    Poruku je izmenio yossarian, 26.01.2008 u 23:57
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #184

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Чекај, ако се домови пуне децом, а не женама, како онда да избор буде на женама?
    Стварно сам задивљен твојом бригом да деца не буду невољена и нежељена, мери се с твојом бригом да протеранима са Косова иде превише добро. А да побијемо и ову децу која су сад у домовима, дакле не само да их не пунимо, већ и да их испразнимо? Што да се муче јадна деца невољена... ево пре пар дана две девојчице из Беочина сексуално злостављање, 6 и 12 година. И замисли сместили их у некакву сигурну кућу, па ће у хранитељску породицу. Па та деца су запуштена, невољена и нежељена, рођена само зато јер њихова мајка као Јеховин сведок није побацила из верских разлога. Да не причам како ће те трауме да се провлаче кроз њихов живот... и мајка им је злостављана од 6. до 12. године. Ајде лепо да их бацимо у Дунав рецимо... или убијемо на неки други начин, кад су већ побегле од абортуса.
    Нема смисла да буду нежељене, невољене и да имају психичке трауме.
    Сви заговорници контроле рађања су већ рођени...
    Tema nije zlostavljanje dece i nasilje u porodici nego abortus i pravo na izbor.
    Namerno izvrćeš činjenice a nisi ni pokušao da razumeš šta sam htela da kažem.
    U mom vokabularu ubijanje, obračunavanje i sl ne postoji. Ja to zovem govorom mržnje te neću polemisati sa tobom. To mi je ispod časti.
    Možeš mi ostavljati crvene reputacije uredno kao i dosada, nastavi i da vredjaš jer ti drugačije ne umeš da komuniciraš.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #185

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Tema nije zlostavljanje dece i nasilje u porodici nego abortus i pravo na izbor.
    Неко је споменуо да је боље да деце нема него да су невољена, нежељена и са траумама. Нећемо га сад именовати...

    Namerno izvrćeš činjenice a nisi ni pokušao da razumeš šta sam htela da kažem.
    U mom vokabularu ubijanje, obračunavanje i sl ne postoji. Ja to zovem govorom mržnje te neću polemisati sa tobom. To mi je ispod časti.
    То што си написала није ништа ново што је тешко разумети, већ познате смешне тезе анти-лајф верника.
    Ти си из тога што сам написао схватила да ја позивам на убијање, обрачунавање и сл? Де си ти схватала пре војске?

    Možeš mi ostavljati crvene reputacije uredno kao i dosada, nastavi i da vredjaš jer ti drugačije ne umeš da komuniciraš.
    Шта да ти кажем кад си непресушна инспирација. И нису то увреде, то је мој утисак. Умем да комуницирам како год хоћу. Кад хоћу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #186

    Odgovor: Abortus

    Mislim da je to strasna stvar. Nikada nisam bila u situaciji da razmisljam hocu li ili necu da rodim, postoji mnogo boljih nacina za planiranje porodice. Ako bi mi se ipak desilo,dobro bih razmislila.Ne zelim momentalno jos dece i ne bih da radjam,ali kako ubiti dete?

  7. #187

    Odgovor: Abortus

    Citat ivi 77 kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je to strasna stvar. Nikada nisam bila u situaciji da razmisljam hocu li ili necu da rodim, postoji mnogo boljih nacina za planiranje porodice. Ako bi mi se ipak desilo,dobro bih razmislila.Ne zelim momentalno jos dece i ne bih da radjam,ali kako ubiti dete?
    Preterujete... Po toj logici biti ginekolog je isto što i serijski ubica...

    Nemojte izvrtati prirodu i društvo ma kakvom filozofijom se branili...

    p.s. koleginice citirao sam te,ali ne odnosi se moj apel na tebe i tvoj post konkretno već na sve koji tako misle da je to ubijanje deteta i ništa više.... pa onda smo isprljali krvlju ruke mi bivši oženjeni i svi koji su ikada imali priliku da u abortusu ovako ili onako učestvuju...

  8. #188

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Preterujete... Po toj logici biti ginekolog je isto što i serijski ubica...

    Nemojte izvrtati prirodu i društvo ma kakvom filozofijom se branili...

    p.s. koleginice citirao sam te,ali ne odnosi se moj apel na tebe i tvoj post konkretno već na sve koji tako misle da je to ubijanje deteta i ništa više.... pa onda smo isprljali krvlju ruke mi bivši oženjeni i svi koji su ikada imali priliku da u abortusu ovako ili onako učestvuju...
    ...ima ginekologa koji ne žele da rade abortuse,izvrtanje prirode?kuca čim se začne,nečiji život kao moj i tvoj,možda budući naučnik,radnik,sportista...

  9. #189

    Odgovor: Abortus

    nisam za zakonsku zabranu abortusa ali intimno sam protiv njega.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #190

    Odgovor: Abortus

    Ne volim šmirglu ni kada je stolar koristi i brusilicu limar,a kamoli da volim to,ali da se izjašnjavamo o tome medju tolikim sudbinama i životima sa posebnim pričama ne da je iluzorno već nema dalje...

    Ispada da je divno što je ova curica koju je otac oplodio rodila dete... Stvarno ne znam kako će tom detetu srce kucati kada odraste,pa mu možda kojim nesrećnim slučajem saopšte istinu o svom dolasku na svet...

    p.s. ginekolozi neće? ...možda neće u 5 mesecu ili ako ne znaju inače zašto ne bi hteli kada su školu učili zbog toga između ostalog,jer ko god da im ode sa takvom željom došao je po pomoć,nije na njemu da filozofira već da pomaže...

  11. #191

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Ne volim šmirglu ni kada je stolar koristi i brusilicu limar,a kamoli da volim to,ali da se izjašnjavamo o tome medju tolikim sudbinama i životima sa posebnim pričama ne da je iluzorno već nema dalje...

    Ispada da je divno što je ova curica koju je otac oplodio rodila dete... Stvarno ne znam kako će tom detetu srce kucati kada odraste,pa mu možda kojim nesrećnim slučajem saopšte istinu o svom dolasku na svet...

    p.s. ginekolozi neće? ...možda neće u 5 mesecu ili ako ne znaju inače zašto ne bi hteli kada su školu učili zbog toga između ostalog,jer ko god da im ode sa takvom željom došao je po pomoć,nije na njemu da filozofira već da pomaže...
    ...kad rekoh da ima ginekologa koji ne žele da rade abortuse,pouzdano znam da neće da ih rade uopšte,nisu se zbog toga školovali,abortus rešavanje problema? divno je što je curica rodila dete...

  12. #192

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ... divno je što je curica rodila dete...
    Odobravaš da otac svojoj ćerki napravi dete i da svi puste da se isto rodi ???

  13. #193

    Odgovor: Abortus

    Protiv abortusa sam,sem u sledećim slučajevima:
    -samo ako bi ugrozio zdravlje majke
    -ako je teško oštećen plod
    -ako je trudnoća plod silovanja ili incesta.

    A meni lično smeta stav crkve koja uskraćuje pravo pričešća ginekolozima i medicinskim sestrama koje asistiraju prilikom abortusa,a ne zabranjuje ženama koje su to svesno odlučile,jer im ne piše na čelu i ne zna se koje su,a pitanje je da li ga spomenu kad se ispovedaju (izuzimam tri slučaja koja sam navela) i one kao pravi vernici idu na pričest.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  14. #194

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Odobravaš da otac svojoj ćerki napravi dete i da svi puste da se isto rodi ???
    ...nisam te razumela,a i mislim da će nas neko opomenuti da smo skrenuli sa teme...

  15. #195

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Sam izvor sa kog je tekst preuzet sve govori te ga ne bih ni čitala u celosti.


    Ne može svaka žena da uzima pilule isto kao što ne može svaka žena da koristi spiralu. Šta nam ostaje? Kondom u braku?
    Moje je pravo da li ću roditi dete ili ne. Muškarci se tu mnogo ne pitaju jer ga oni ne nose, ne donose na svet i ne doje. Oni vremenom nauče da ga vole, što nikako ne dovodim u pitanje. Muškarci dakle. A ne klerici. I ne klerofašisti.
    Žao mi je ako te je tekst lično dotakao.
    Naravno da je svaka odluka teška, ali valja stajati iza nje.
    To verovatno i ti činiš, te nemam nameru ni da prozivam, ni da vagam, ni da sudim. Svakom svoje...
    _________Una16

Strana 13 od 23 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •