Abortus - Strana 16

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 16 od 23 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #226

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku

    Mnogo veći "greh" je roditi dete u krajnjoj bedi ili onda kada su roditelji totalno nespremni za brak u svakom smislu. Ni najgoreg neprijatelja ne bi osudila na život osudjen na muku i nemaštinu. A takvih primera sam se baš nagledala
    Po meni ovo je kljuc celog problema.
    Svaka zena ima parva da rodi, ili da abortira.
    Zene koje nisu spremne da rode, iz bilo kog razloga, ni ne treba to da rade, zato sto su u savrsenoj poziciji da uniste zivot tom detetu. Sto i najcesce cine...vidjala sam razne slucajeve....



    Mnogo korisnije bi bilo da se svi zagovornici za ukidanje abortusa posvete edukaciji zena na temu kontracepcije, opasnosti koje abortusi nose i o njihovim pravima u zivotu!
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #227

    Odgovor: Abortus

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Po meni ovo je kljuc celog problema.
    Svaka zena ima parva da rodi, ili da abortira.
    Zene koje nisu spremne da rode, iz bilo kog razloga, ni ne treba to da rade, zato sto su u savrsenoj poziciji da uniste zivot tom detetu. Sto i najcesce cine...vidjala sam razne slucajeve....



    Mnogo korisnije bi bilo da se svi zagovornici za ukidanje abortusa posvete edukaciji zena na temu kontracepcije, opasnosti koje abortusi nose i o njihovim pravima u zivotu!
    Pa ako neko osuđuje abortus ne znači da je generalno za ukidanje istog,taman posla,ali... sve što ovde čujem kao argument više su izgovori većine žena koje neće da rode više od 1-2 deteta što je tužno...

    A da ih ja edukujem bilo bi isto kao kada bi one mene učile kada je to meni najlepše da svršim i gde prilikom polnog čina...

    Ako skidaš gaće i ne koristiš kondom ili šta drugo efikasno onda rađaj... Ako ti neko služi samo za sex ne daj mu šansu da bude otac tvog deteta samo zbog toga... Sve je jednostavno,ljudi komplikuju...

  3. #228

    Odgovor: Abortus

    Sa Isaharom se slazem u potpunosti, pa necu da se ponavljam...
    Treba preduzeti mere u svakom slucaju, i zena je ta koja treba da brine da ne ostane u drugom stanju i ta koja odlucuje sta ce da uradi u slucaju nezeljene trudnoce.
    Ja mislim da ima zena i koje nemaju finansijske mogucnosti za neku kontracepciju.
    Ne znam kakve su cene tamo, ali paket kondoma kosta ovde oko desetak eura, pa zamislite one koji nemaju dovoljno ni za osnovne stvari pa hoces se je**** neces se je****.
    Za neki drugi vid kontracepcije takodje trebaju pare, spirala mora redovno da se kontrolise, a nase zene ne vidjaju ginekologa dok nisu trudne.
    A znam za jedan slucaj zene koja je abortirala 28 puta (poznajem je) i pitam je zasto ne koristi nesto i njezin odgovor me je sokirao.
    Muz joj ne dozvoljava ni jedan vid kontracepcije, jer je to samo za kurve!
    Pa sad se vi zapitajte koliko je taj balkanski mentalitet normalan!
    Ja licno rodila sam kad mi je odgovaralo, stavila spiralu , ne mislim hocu li zaboraviti pilulu, hoce li kondom puci, (a i neudobni su) i nikakvih problema.
    Ipak, kad bih kojim slucajem ostala u drugom stanju, a da to ne zelim sad trenutno, abortirala bih istog momenta.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  4. #229

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Pa ako neko osuđuje abortus ne znači da je generalno za ukidanje istog,taman posla,ali... sve što ovde čujem kao argument više su izgovori većine žena koje neće da rode više od 1-2 deteta što je tužno...
    Uopšte nije bitno da li imaš četvoro, dvoje ili jedno ako ti se u nedogled dešava jedno te isto. Ja nemam nikakav argument niti izgovor za moju neplaniranu trudnoću koja sad ide u školu. Nije mi pukao kondom, nismo ga koristili, a on je pazio . I takav "argument" kao moj ima većina žena, da se ne lažemo, inače podaci ne bi bili zabrinjavajući. Kakav argument ima neko ko ima dvoje, troje ili četvoro i neće više, može a neće da se zaštiti? Nikakav - osim može mi se ili jebe mi se.

    Poenta je u kontracepciji E tako se broj abortusa smanjuje. Mene brinu više ovi podaci - Koliko žene uopšte posećuju ginekologe i koliko koriste kontracepciju? A znaju da neće dete i da neće da ga rode ili nisu u prilici. U ovom veku.

    A zato što nemamo svi iste uslove za život i poglede na svet i što situacije koje ti život servira mogu da budu kakve god mogu, zbog toga i treba da postoji izbor.

    Sve je jednostavno, ljudi komplikuju...
    Baš tako.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #230

    Odgovor: Abortus

    Slažem se da svi ne mislim isto, te nema potrebe da se osećaš prozvanom jer mi nisi bila ni na kraj pameti.. Negativnu energiju ne istresam ovde, naprotiv, volim ovo mesto..I volim sa ženam da konstruktivno razmenjujem mišljenje o onome što se tiče svih nas.
    Deca definitivno jesu blagoslov i smisao života, to nema sumnje
    Izvinjavam se,samo mi se učinilo,da sam bila,prozvana...znaš ona dosadna priča o "filmu" i "carstvu Božijem"...

    ,ALI imala sam mogućnost da biram. To je moje pravo, moje telo, moj život. I gde da vidim da neko pokuša da mi ospori pravo na izbor..nema tog "filma" niti pretnji da neću ući u "carstvo božije" koje mogu da mi ospore pravo da sama organizujem svoj život kako mi je volja.
    Toliko.

    Za Euridiku :
    Ako mi je će(i)f radjam dete, bez obzira na sve ali ako ne, naravno da odlazim na abortus.
    Da, nekome je će(i)f rođenje deteta,nekome blagoslov...I da ponovim,da je nekome osporavano pravo na abortus,ne bi se na njih odlazilo,tek onako...a ne treba zaboraviti kakve komplikacije i traume abortus ostavlja na fizičko i psihičko zdravlje žene.

    Ne osporavam ničije pravo,ali takođe poštujem i svoje.

  6. #231

    Odgovor: Abortus

    Isahara :U kom društvu? Nemačkom ili ovdašnjem?
    Pazi kad ti moram priznati da BITNE razlike nema. Uzmi koje god hoces evropsko drustvo. Uzmi koji god hoces socijalni sloj I uzmi koji god hoces statisticki reprezentativan uzorak zena izmedju 18 I 45 godina – grafika ti je ista da ne kazem identicna. Zene abortiraju u minimum 90% slucajeva zato I SAMO ZATO sto ih niko nije naterao da mozgaju o kontracepciji I zato I OPET SAMO ZATO sto je tako prokleto tesko igrati se na sigurno kad znamo svesno&podsvesno da postoji sporedni izlaz! Isy, znas sa nekog drugog mesta da znam brojke napamet, da ne sirim dezinformacije I da svako kome je zaista stalo ovu izjavu moze da proveri na bezbroj nacina. Secam se jednom prilikom, bese to u vreme kada sam pocela ozbiljno da se bavim studiranjem materijala na ovu temu, pitao me covek koji radi sa abortusima decenijama onako sHeretski :”Zamisli kada bi ugradili zenama pri rodjenju cHip koji bi registrovao koriscenje kontracepcije, sta mislis koliko abortusa bi ondaK imali godisnje?” Ja onako intuitivno lupiH “”20% od onih koje imamo sada.” “Hahahahahah, al’ si ti optimista!” Da znas da jesam bila optimista – optimista prema zenama! FakAt je da ne bi imali ni 10% !

    Kavaljerski u kom smislu?
    Kavaljerski delikt u smislu “udomacen” i opste prihvacen kI kupovina na cHek bez pokrica – znamo da ne valja, al’ svi zmurimo. Tema o kojoj se cuti, o kojoj cuti politika, o kojoj cuti medicina, o kojoj cuti legislativa pa najradije i ljudi! Nikome se ne dirka u tu vatru, jer bi moglo sto-sta da zagori, sem onima kojima je toliko normalan da ga maltene reklamiraju kI prirodno-human medicinski zahvat.

    Embrion manji od 12 nedelja teško da liči na dete. Pa sve i da liči.
    Isy, ajd’ pogledaj na sta lici taj zivot izmedju 4. i 12. nedelje. Ajd’ reci mi da nema kicmu, da nema udove, nema glavu, nema oci, nema prstice pa i noktice, da do kraja 8. nedelje nije razvio SVE unutrasnje organe, da u 12-oj nedelji ne dise, ne guta, ne piski, ne cuje, ne oseca! Potpisi da nije dostojan termina zivot! To sto ne lici na dete/novorodjence nakon 40. nedelja, daje li nam to za pravo da ga ne tretiramo kao zivot? Kada bi oplodjena jajna celija odmaH nakon faze Nidation koju moderna medicina smatra work-out fazom kompletne genetike i u kojoj pocinje individualna prica svakog ljudskog bica poprimila oblik novorodjenceta, da li bi onda zene manje abortirale? Nazalost mislim da ne bi. Ma mozemo o ovome do iduce godine… Znam samo jedno pod sigurno : postoji samo jedan (prirodan) nacin da se stigne do zivota kad se zivot “desi”, kada taj jedan jedini nacin eliminisem – eliminisala sam zivot. A legalni abortusi se uglavnom vrse izmedju 8. i 12. nedelje, just for the record…

    Moje je pravo da li ću mu dozvoliti da se razvija u mom telu. Ono postaje život tek kada ja odlučim da će postati život. I nije tu reč o pravu, koliko o odluci, volji žene da bude majka ili ne. Ukoliko dodje do toga da država odredjuje ženama da li će abortirati ili ne, onda je reč ozbiljnom rušenju ženskih prava. Verovatno si upoznata sa nekim načelima libertarijanstva (ne liberalizma) koji su vrlo zgodni upravo za ovakvu problematiku. Mene ne zanima da li neka žena koristi abortus kao kontracepciju, to je lična stvar. Njeno telo, njene trudnoće, njen problem. Država tu nema prava da se meša. Niko nema, do same žene.
    Da, i tako se lepo igramo Boga. Kazes da je Tvoje pravo, a kreces “in media res”, ne na izvoru problema. Jer logicki to znaci
    1.) “znam da ne zelim dete - sasvim sigurno imas na to pravo,
    2.) nista necu raditi da sprecim nastanak novog zivota a postoji sijaset mogucnosti -tu sebi uzimas za pravo da odlucujes o necijem zivotu sa predumisljajem
    3.) a narocito necu roditi jedan zivot koji niko nije ni pitao hoce li ili nece da zivi -ovo vise nije odluka, ovo je logicka posledica odluke broj jedan i udobnosti odluke broj dva

    Znas, ovo je ni manje ni vise nego kako juristi voleDu da kazu “ubijanje sa predumisljajem” ili kako ja volEm da ga srocim banalno “uzimam sebi pravo da se ebem po cenu necijeg zivota.” Jer ma kako surovo da zvucala, sustinski je to bas TO!

    A sto se tice liberté – u ovom kontextu no no. Da je danas 1968-a, mogle bi da pricamo o tome, u 2008. – no way! Abortus su uspeli da proture legalno sedamdesetih zato i samo zato sto nije postojala sigurna kontracepcija. 40 godina kasnije i nakon milijardi srocenih u naprednu kontracepciju, mi stagniramo HEEEEEEEEEJ stagniramo kod toga da se zene neckaju koristiti svu tu silnu megalomansku kontracepciju, jerBO je neudobna, jerBO nasuprot tome imaju legalno zagarantovano pravo na abortus, pa cemo lepo da izvolEmo na isterivanje tog prava na tenane i po svaku cenu uz duzno uzdizanje glasa kod licnih prava, ma preko koliko leseva da presli ! Da li stvarno mislis da ovo ima smisla? Da li ovo ima smisla koliko za individualca toliko za drustvo? Ako mislis da ima, onda bih predlozila da pod hitno zaustavimo proizvodnju svih koncentraptivnih sredstava i umesto toga svu tu silnu energiju ulozimo u razvoj efikasnog abortusa na daljinski ili dugme, da ne moraju zene ni da idu u medicinske ustanove, nego da ga mogu onako udobno izvesti dok spremaju rucak ili u pauzi izmedju depilacije i frizerskog salona. Kad dodje do zaceca, neka se upali crveno svetlo, a mi lepo nakon toga stisnemo delete, i fertig. Uzgred nek’ nam daju jos i daljinski s’ kojim cemo pre toga lansirati sopstvena jaja – kad Ocemo primamo, kad necemo odbijamo. A primimo cisto da bi videle da l’ delete funkcionise besprekorno i da li mozemo da isteramo nasa osnovna zenska prava do u poslednju celiju (jajnu i manje jajnu). Ironicna sam do bola, al’ ne mogu drukcije…Sorry.

    Postala sam izuzetno netolerantna prema onima koji gaze zivot sa predumisljajem iz puke udobnosti, a prodaju mi price o nekim silnim pravima. Postala sam toliko netolerantna , jer sam se nagledala sve one nerodjene dece koju niko ne zeli da vidi i koju niko nije zeleo da vidi (sem oni iz genetskih laboratorija) posto pricaju o nekim nedefinisanim skupovima celija koje veze nemaju sa zivotom, al’ ne smeju da ih pogledaju. A najvise zbog toga sto mi je tako muka moralisati sa tim istim ljudima o propalom drustvu i silnim uzdrmanim etickim nacelima ove ili one ideoloske struje kada se osnovno pravo – pravo na zivot – izvrce kako kome pase u sopstvenu filozofiju zivljenja. Jer naposletku, onako kako se ophodima prema rodjenoj& nerodjenoj deci, tacno tako se ophodimo i prema zivotu. I tu se krug zatvara…individualni i drustveni.

    Za mene je najveci “greh” po svim religijama, svim partijama, deistima i ateistima biti beskrupulozan covek. I zato ne dam – NE DOZVOLJAVAM – da se ista, bilo sta stavlja iznad prava na zivot, prava na sansu, bilo kakvu, ali sansu.

    __________________________________

    A da se ja mozda izjasnim i na temu konkretno nakon romana...
    Ne, uprkos veoma cvrstom stavu protiv abortusa u smislu postkontracepcije, ne zalazem se za opste ukidanje legalnog prava na abortus. Ali bi ga u najmanju ruku poostrila u nacinu sprovodjenju, ogranicila na jos kraci period i na svakoj reklamnoj tabli umesto golih zena okacila poneki nerodjeni zivot i tupila o tome u medijima dok svima ne udje intravenozno ako ne moze cerebralno sta je abortus.

    Odoh bRe da spavam...
    Poruku je izmenio triViALna, 17.05.2008 u 03:27 Razlog: layout...
    Never confuse movement with action.

  7. #232

    Odgovor: Abortus

    @(Ne)triViALna

    Slažem se sa svim etičkim detaljima koje si navela protiv abortusa, slažem se da nam, kao ljudskom društvu, nedostaje edukacija o aspektu života o kome bismo morali najviše da znamo i gde bismo morali najpažljiviji da budemo. Surovo je imati moć da odlučiš hoće li se neko roditi ili ne, surovo je čak i kada se razmišlja o tome da si ti taj koj će da kaže, "aha ovaj život ću da odobrim, a ovaj ne". Dželatisanje najgore, slažem se. Isto tako se slažem da to mora da postoji otvoreno kao mogućnost. Kada je već ženi dodeljena uloga one koja daje život, ona neminovno nosi najveći teret i najveću odgovornost za sve što se dešva pre rođenja. Ne slažem se sa Isaharom kada ona kaže da je to odluka same žene zato što se radi o njenom telu, milslim da muškarac mora da zna šta se dešava, zato što bi on bio otac (isključujem ekstremne slučajeve kao što je silovanje), on mora da zna šta je urađeno i mora da učestvuje u odgovorinosti i odlučivanju, ako se već donose odluke na ovom niovu.


    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku

    Postala sam izuzetno netolerantna prema onima koji gaze zivot sa predumisljajem iz puke udobnosti, a prodaju mi price o nekim silnim pravima. Postala sam toliko netolerantna , jer sam se nagledala sve one nerodjene dece koju niko ne zeli da vidi i koju niko nije zeleo da vidi (sem oni iz genetskih laboratorija) posto pricaju o nekim nedefinisanim skupovima celija koje veze nemaju sa zivotom, al ne smeju da ih pogledaju.

    Sigurno si se nagledala i rođene dece koju su divni savesni roditelji unakazili i naprvili od njih nesrećne, sakate pripadnike društva. Ja sam se i njih nagledala, mnogo nesrećnih živih sam se nagledala...

    Pogledaj(te) film Magnus (estonski film, reditelj Kadri Kusaar), istinita priča o dečaku koji sa 16 godina izvršava samoubistvo zato što ga roditelji nisu voleli, zato što je sam i izgubljen, priču priča njegov otac...

    Edukacija na svim nivoima, do tada i od tada ja jesam za postojanje abortusa kao mogućnosti, nažalost jesam.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #233

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    A da se ja mozda izjasnim i na temu konkretno nakon romana...
    Ne, uprkos veoma cvrstom stavu protiv abortusa u smislu postkontracepcije, ne zalazem se za opste ukidanje legalnog prava na abortus.
    Eto nam napokon suštine

    euridika
    Ne slažem se sa Isaharom kada ona kaže da je to odluka same žene zato što se radi o njenom telu, milslim da muškarac mora da zna šta se dešava, zato što bi on bio otac (isključujem ekstremne slučajeve kao što je silovanje), on mora da zna šta je urađeno i mora da učestvuje u odgovorinosti i odlučivanju, ako se već donose odluke na ovom niovu.
    Znam gdI grešim
    ali to je jače od mene. Imam dete sa čovekom koji nikada nije znao šta je odgovnornost čak ni prema sopstvenom detetu, tako da sam malo skeptična po pitanju muške odgovornosti. Znam da izuzetak nije pravilo, ali eto ja sa tako malo skeptična po pitanju muških
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #234

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    ... sve što ovde čujem kao argument više su izgovori većine žena koje neće da rode više od 1-2 deteta što je tužno...
    Pogresno si protumacio, cini mi se....


    A da ih ja edukujem bilo bi isto kao kada bi one mene učile kada je to meni najlepše da svršim i gde prilikom polnog čina...
    Bilo bi dovloljno i da ne pristajes na odnose bez kontraceptivnih sretstava, i da objasnis partnerkama zasto....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #235

    Odgovor: Abortus

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Pogresno si protumacio, cini mi se....




    Bilo bi dovloljno i da ne pristajes na odnose bez kontraceptivnih sretstava, i da objasnis partnerkama zasto....

    ... nemoj srećo danas su mi plodni dani ili danas ne 'ebem domaće životinje ili donesi mi potvrdu da si zdrava... al' bi se najebo al' što bi me proglasile normalnim ne daj Bože...

    p.s. ti ga vadiš,a ja neću dok mi ne doneseš dokumentaciju... pa nije poenta abortusa u menjanju uloga koje nam Bog rođenjem odredi...

  11. #236

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    ... nemoj srećo danas su mi plodni dani ili danas ne 'ebem domaće životinje ili donesi mi potvrdu da si zdrava... al' bi se najebo al' što bi me proglasile normalnim ne daj Bože...

    p.s. ti ga vadiš,a ja neću dok mi ne doneseš dokumentaciju... pa nije poenta abortusa u menjanju uloga koje nam Bog rođenjem odredi...
    Tipicno....

    Naravno ne ides ti na kiretazu...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #237

    Odgovor: Abortus

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Tipicno....

    Naravno ne ides ti na kiretazu...
    Zato ti biraš kondome... durex ili ruski neki... jagoda ili čokolada... ili bar kažeš pazi gde ćeš da izbaciš decu,baci ih gde hoćeš samo u mene nemoj...

    Ili ćutiš,jer piješ pilule ili koristiš one gelove ili kako se već zove nije ni važno...

    p.s. i ne plaćam kiretažu,a ni porođaje upravo što mislim da je sve vaš izbor..

  13. #238

    Odgovor: Abortus

    U ZEMLJAMA GDE JE ZABRANJENO

    Žene na internetu kupuju tablete kojima same izazivaju pobačaj



    Mnoge žene u zemljama u kojima je pobačaj zabranjen, poput Severne Irske, na internetu naručuju tablete koje izazivaju pobačaj.
    Zastrašujući je podatak da je ovaj način prekida trudnoće popularan u čak sedamdesetak zemalja, piše BBC. Britanski stručnjaci upozoravaju da je od 400 žena koje su na internet stranici Women on Web naručivale tablete za pobačaj, njih čak 11 posto moralo na hitnu operaciju zbog komplikacija uzrokovanih uzimanjem tableta.
    Žene su obilno krvarile ili su im delovi ploda ostali unutar materice. Iako autori internet stranice tvrde da im je namera pomoći svakome ko želi sigurno pobaciti, čini se da tablete koje izazivaju spontani pobačaj i nisu sasvim sigurne i učinkovite. Women on Web od naručiteljki traži potpunu dokumentaciju uz službenu izjavu u kojoj su nedelji trudnoće. Tablete šalju samo u zemlje u kojima je pobačaj strogo zabranjen i ako su žene trudne manje od devet nedelja. Iako ima slučajeva da su žene zadovoljne uslugom, one su ipak u manjini.

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7500237.stm

    http://www.womenonweb.org/
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #239

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Mnoge žene u zemljama u kojima je pobačaj zabranjen, poput Severne Irske, na internetu naručuju tablete koje izazivaju pobačaj.
    Ovo mi liči na "pivo i kvasac + skakanje" 21. veka

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Zastrašujući je podatak da je ovaj način prekida trudnoće popularan u čak sedamdesetak zemalja, piše BBC.
    Zastrašujuć je podatak da je abortus još uvek zabranjen, u Severnoj Irskoj na primer.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Britanski stručnjaci upozoravaju da je od 400 žena koje su na internet stranici Women on Web naručivale tablete za pobačaj, njih čak 11 posto moralo na hitnu operaciju zbog komplikacija uzrokovanih uzimanjem tableta.
    Stvarno nisam feminista, ali ko plaća cenu pogrešne državne politike i sa čijim se zdravljem ovde igra?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #240

    Odgovor: Abortus

    Neka mi ne zamere neistomišljenici...

    Gledala sam večeras emisiju Ključ..tema -abortus.Veoma je ostavila utisak na mene,priča obe strane,i one za i one protiv.Nađoh na you tube,samo ovaj insert,a volela bi da ako neko nađe i ostatak emisije,nalepi to na ovu temu...zanimljivo bi bilo pogledati.


Strana 16 od 23 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •