Abortus - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 6 od 23 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #76

    Odgovor: Abortus

    Bilo bi lepo kada bi umesto statistika citali medicinska naucna istrazivanja i dokaze,onda ne bi nazivali ubistvom ono sto to nije.

    Ali kao sto vec rekoh Ignorantiae mater arogantiae est.

    BTW ako neko ne zeli da uci i ja to primetim nisam uvredila,uvreda je nesto drugo sto taj isti pise,but ok, videli smo vec ko se time sluzi Nema veze sto nesto ne znam,mogu da te uvredim samo sto se uvrede od takvih mene ne doticu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #77

    Odgovor: Abortus

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Bilo bi lepo kada bi umesto statistika citali medicinska naucna istrazivanja i dokaze,onda ne bi nazivali ubistvom ono sto to nije.

    Ali kao sto vec rekoh Ignorantiae mater arogantiae est.

    BTW ako neko ne zeli da uci i ja to primetim nisam uvredila,uvreda je nesto drugo sto taj isti pise,but ok, videli smo vec ko se time sluzi Nema veze sto nesto ne znam,mogu da te uvredim samo sto se uvrede od takvih mene ne doticu
    Добро, доста више тог глупавог дечијег препуцавања, пробај да схватиш шта значи имати бар неки ниво и према томе се и понашати.
    Већ 2-3 пута сам одговорио на твоја револуционарна научна открића. Комплекси матер ароганције јесу. И вриште.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #78

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Добро, шта је твоја поента? Они имају мање абортуса јер су недовољно едуковани? Нису свесни значаја абортуса јер не знају да је сваком детету неопходан Епл Ајфоун? Неодговорни су па не абортирају довољно?
    Shto bi reko Djura - ajde junachino na zzene si udario

    Shalim se, dolazim u miru, pa ti ako se iznervirash, iznervirash se.


    Elem, u Evropi radjanje deteta povlachi obaveze i odgovornost. Zanemari dete pa mozzesh i da robijash, ili che ti ga vech drzzava oduzeti ako te neko blagovremeno prijavi.. je l tako?

    Znachi prihvati se te obaveze iz nekog razloga, a onda nemoj da je isposhtujesh i trpechesh posledice. U nerazvijenijim drushtvima, pa i onima koja su navedena nishta ne obavezuje roditelja da ispuni nekakve norme koje roditeljstvo podrazumeva. Znachi rodi dete i radi sa njim sha hochesh, prodaj ga .. ili hrani njih osmoro lebom i vodom i nek si medjusobno trebe buve ako im je stalo....Ok, to je tamo normalno. Ovde jednostavno nije normalan zzivot u neljudskim ili neodgovarajuchim uslovima.

    Druga stvar je, shto kazze Squaw, ko tamo uopshte vodi evidenciju o tome koliki je procenat abortusa? Plemenski vrachevi? .. Turisti na safariju?

    Onaj broj od tri abortusa mi lichi na nekakvu ideju vishe nego na strogo definisanu kolichinu abortusa .Znachi nije poenta u broju 1, 3 ili 5 nego se mozze definisati neshto kao granica. Kao shto broj nezgodau saobrachaju odredjuje losheg i neodgovornog vozacha opasnog po okolinu i sebe. Znachi jednostavno, granica koja odredjuje - da li je abortus- princip njenog neodgovornog ponashanja ili se dotichna osoba mozze smatrati zzrtvom okolnosti, sa pravom da abortira...

    Da je problem jednostavan, ne bi smo se ni raspravljali. Ali reshenje nemora da bude iskljuchivo i ogranichavajuche.

    Po meni, zabrane su generalno loshe, vode ugrozavanju sloboda i neposhtovanju istih tih zabrana, tj kriminalnom ponashanju. Nepostojanje zabrana vodi rasulu i dekadenciji. Zato se pre donoshenja zakona mora konsultovati i kako etika i moral tako i praktichna zzivotna potreba vechine. Tako nechemo doneti restriktivan zakon koji sprechava svaki abortus (pretpostavimo da su sluchajevi koji nose rizik iskljucheni iz razmatranja, tj da se podrazumeva da tu zabrane nema), ali nechemo ni zanemariti temu i ostaviti nedozrelim osobama na volju da tek tako bacaju zametke, fetuse ili bebe u kantu u nedogled... Ono shto nam treba je kompromis.

    Znate, kada ovde arihtekte projektuju naselje, najcheshce striktno prate ili propise ili neke svoje nebulozne vizije. A, onaj ko zzivi u njemu mora da se povinuje nechijim mashtarijama. Zato niko ne ide ulicom ili trotoarom nego svi piche preko travnjaka.. Kako bi trebalo da bude? Ne biti lenj nego posmatrati prirodne i praktichne svakodnevne potrebe ljudi pa staze napraviti tamo gde je logichno da se prolazi. Tako je i sa drugim zakonima, oslushnimo najpre onog koga zakon prvenstveno kachi, pa kad vech nije u redu da se gazi trava gde god nekom padne napamet, onda nadjim najmanje loshe reshenje koje neche od ochekivati da se obavezno sazzivimo sa nechim shto nam jednostavno nije prihvatljivo.

    I nemojte se hvatati za poredjenje trave i dece. To je samo paralela.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 05.07.2007 u 21:41

  4. #79

    Odgovor: Abortus

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Onaj broj od tri abortusa mi lichi na nekakvu ideju vishe nego na strogo definisanu kolichinu abortusa .Znachi nije poenta u broju 1, 3 ili 5 nego se mozze definisati neshto kao granica.
    Drago mi je da je neko shvatio poentu. A oni koji su zaduzeni za definisanje zakona, treba da razmisle kako bi to zapisali, a da na kraju nicije pravo ne bude ugrozeno.

  5. #80

    Odgovor: Abortus

    Овако. У Србији се уради годишње 100 000 абортуса. Више се изврши абортуса него порођаја. Највећи број жена који изврши абортус није користило никакву заштиту. ( надам се да знате да прекинут сношај и није метод контрацепције)

    Из мог личног искуства, моје пацијенткиње су имале углавном већи број побачаја. Негде сам начула да је просек по жени 7( али ово није званичан податак)

    Сматрам неумесно поређење ембриона са ноктом. Такав човек или лаже себе или је луд. Поготову кад неко погледа те слике. Те бебе зевају, мрдају прстићима, мрште се,окрећу, изврћу....

    Нокат и длаке су орожале мртве структуре. Ембрион је људски заметак, састављен од живих ћелија. За почетак живота се узима функционални нервни систем, то је онако медицинско спекулисање, онако цирке. А ако се узме у обзир да срце већ куцка.

    Беба није нокат, и докле год ми имамо такав став... имаћемо толики број абортуса.

    По мени требало би што хитније забранити малолетницама да самовољно абортирају. То је лицемерје државе. Значи није довољно одрасла да гласа, буде у сталном радном односу....купи цигарете на улици!!! а може о тако битној ствари одлучивати. И јесте битна ствар. Тај закон постоји само у нашој земљи.

    Још сматрам да би мушкарци требало да се питају подједнако као и жене. И да ако мушкарац жели дете...не сме жена сама да одлучи. Није само то њена одлука.

    Ето, те две ствари би могле одмах да се промене у закону.

    Даље... пропаганда, пропаганда...приче приче..на сва уста. Мислим кад су мене успели да натерају да оставим дуван...све је могуће!

    Е, онда...кад се наше жене упознају са успешнијим методама контрацепције. Кад им се усади у главу да нису неспособне да саме одгајају дете, да имају право да се запосле са тим дететом, а да не говорим о томе да отерају све оне лицемерје у пм, и да их не буде срамота што имају дете, већ да треба да се поносе због тога.

    Онда!! забранити абортус. Пружити женама пуну подршку. Спојити људе који не могу да имају децу са оним који своју децу не желе. Давати децу на усвајање, у манастире. Неће та деца умрети од глади... и шта кога брига какав ће им квалитет живота бити. Ако су мерила нови мобилни и сл. а у матер. Људски живот је неприкосновен и треба га бранити свим средствима. Није на нама да кажемо како ће то дете живети, па јадно неће ићи на екскурзију... то дете ће само одлучивати да ли је срећно или није. Мислим шта би мали Норвежанин рекао за мој живот и моје детињство. Пар рата, нешто in vivo бомбардовања, нахранити петоро уста са две марке...као мало смо заборавни. И ето сви смо ту живи и здрави... цепамо даље...и терамо свет да нас запамти.

    Down синдром, менингокеле...аномалије....њихов абортус је дозвољен и у периоду када се заметак сматра човеком.

    Задњи пут је такав став имао Хитлер.

    Што се Дауновог синдрона тиче...то су само мало ментално заостали људи. Али имају свест о животу...достижу ниво детета од 8 година. НИСУ НОКАТ

    менингокеле. ЖИВИ ЗДРАВИ ЖУДИ, САМО НЕПОКРЕТНИ!!! ја ценим да ће кроз коју годину омогућити нове нервне ћелије из стем ћелија. А онда неће бити ни непокретни. Значи није овде ствар у томе како би неком више одговарало. Ово су живи људи. И постојаће неко да се о њима брине...не морају родитељи да издржавају то дете, ако га не желе, само не би имали право да их убију

    ето то би била моја замисао

  6. #81

    Odgovor: Abortus

    prochitala sam sve odgovore, ne bi da ponavljam recheno.. ali ako mi jedno smeta, to je onda igranje s brojevima..


    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku
    У Србији се уради годишње 100 000 абортуса. Више се изврши абортуса него порођаја. Највећи број жена који изврши абортус није користило никакву заштиту.
    prvo i osnovno da bi se mogala prihvatiti "chinjenica" od 1oo 'iljada abortusa treba da se zna izvor te informacije.. ko je provodio anketu, na koji nachin i kojim sredstvima.. ne kazhem da ta brojka mozhda nije tachna, ali me chisto zanima odakle je izvuchen podatak..
    moomoo meee jooouu

  7. #82

    Odgovor: Abortus

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku

    По мени требало би што хитније забранити малолетницама да самовољно абортирају. То је лицемерје државе. Значи није довољно одрасла да гласа, буде у сталном радном односу....купи цигарете на улици!!!
    U vezi ovog se slazem. Mada ja mislim da je maloletnicima potreban pristanak roditelja da bi abortirali. Ako je tako onda je u redu. Ali nisam sigurna kako tacno glasi zakon, ko zna nek kaze.

    Још сматрам да би мушкарци требало да се питају подједнако као и жене. И да ако мушкарац жели дете...не сме жена сама да одлучи. Није само то њена одлука.
    Pa sa ovim... se bas i ne slazem jer ne obuhvata slucaj zene koju maltretira muz fizicki i psihicki. Lako je tom muskarcu da naredi njoj da ne abortira, a posle on samo nestane i nije u pitanju njegovo telo.

    Даље... пропаганда, пропаганда...приче приче..на сва уста. Мислим кад су мене успели да натерају да оставим дуван...све је могуће!
    Naravno ovo je ok. Edukacija kroz propagandu.

    Давати децу на усвајање, у манастире. Неће та деца умрети од глади...
    Sa ovim se nikako ne slazem. Kao prvo u Srbiji je jako tesko usvojiti dete. Bracni parovi prolaze kroz gomilu testova da bi usvojili dete i zakonski to jako sporo ide. I jako malo dece se usvaja kod nas. Tako da se na to ne moze osloniti. A ovo u manastire???? To je van svake pameti. Na to nemam komentar.

    и шта кога брига какав ће им квалитет живота бити. Ако су мерила нови мобилни и сл. а у матер.
    Kvalitet zivota je bitan. Moj drug iz razreda je do svoje 18 godine ziveo u decijem selu. I nimalo nije srecan i zadovoljan time sto ima samo da jede. Na njegovom licu se retko kad video osmeh onako prirodan i potpuno opusten. Ta deca bez roditelja i bez kvalitetnog zivota nisu srecna, a sta vredi zivot onda ako nisi srecan. Onda je sve besmisleno. Nije bitno prezivljavati, bitno je ziveti zivot.

    Што се Дауновог синдрона тиче...то су само мало ментално заостали људи. Али имају свест о животу...достижу ниво детета од 8 година. НИСУ НОКАТ
    Naravno da nisu nokat i tu se slazem. Ali je to mucenje i za dete i za roditelje i za brata ili sestru tog deteta.

    менингокеле. ЖИВИ ЗДРАВИ ЖУДИ, САМО НЕПОКРЕТНИ!!!
    Nepokretni ljudi po meni nisu problem, jer oni mogu da zive zivot najnormalnije kao i svi ostali.


    U svakom slucaju ja sam i dalje protiv zabrane abortusa. Ali granice uvek moraju postojati...

  8. #83

    Odgovor: Abortus

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    U vezi ovog se slazem. Mada ja mislim da je maloletnicima potreban pristanak roditelja da bi abortirali. Ako je tako onda je u redu. Ali nisam sigurna kako tacno glasi zakon, ko zna nek kaze.
    Nisam sigurna, milsim da si u pravu što se tiče ovog podatka.

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Kvalitet zivota je bitan. Moj drug iz razreda je do svoje 18 godine ziveo u decijem selu. I nimalo nije srecan i zadovoljan time sto ima samo da jede. Na njegovom licu se retko kad video osmeh onako prirodan i potpuno opusten. Ta deca bez roditelja i bez kvalitetnog zivota nisu srecna, a sta vredi zivot onda ako nisi srecan. Onda je sve besmisleno. Nije bitno prezivljavati, bitno je ziveti zivot.
    Moja majka je odrasla u sirotištu. Uvek je imala i elana i žara i volje za životom, bez obzira što je odrasla, na žalost bez roditeljske ljubavi... Tvom drugaru - nemoj pogrešno da me shvatiš, se život nastavlja... Ima samo 18...


    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nisu nokat i tu se slazem. Ali je to mucenje i za dete i za roditelje i za brata ili sestru tog deteta.
    Ljubav nije mučenje - naročito kada je dete u pitanju. Koji god zdravstveni problem bio u pitanju. Bio to Daunov sindrom, ili...


    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku

    U svakom slucaju ja sam i dalje protiv zabrane abortusa.
    Slažem se .. Svako je odgovoran za svoje postupke - kakvi god oni bili.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #84

    Odgovor: Abortus

    Vidim da se moja izjava primila kao pelcer... Ja sam poredjenja radi, dao laichku izjavu, i uporedio dve zhive tjelije, opet, po mom mishljenju... Ok, nokat nije zhivo tkivo... Nisam lekar, nemam pojma sa tim, ja sam izneo ono kako meni to deluje... Sve shto je na meni/izraste iz mene, je zhivo... Pardon...

    Da je ovo laka tema, vetj bi se odavno slozhili svi, i to bi bilo resheno pitanje... Ali nije... Chak se ni struchni ljudi za tu temu,znachi ginekolozi, lekari, ne slazhu medjusobno...

    Sve shto vi prichate je jako lepo... Samo ne zhivimo u lepom ruzhichastom svetu, gde cvetje cveta cele godine, sunce sija, ptichice pevaju... Zhivimo u Srbiji... A to je daleko od onog gore pomenutog ruzhichastog sveta... Ovde se i dalje na samohranu majku gleda kao na drolju (vidi je, ima kopile, ko zna ko joj ga je napravio) automatski se iskljuchuje iz kolektiva... Posao? Gde zhivite vi ljudi? Pa ovde maltene pa teraju zhene da potpishu ugovor da netje zatrudneti narednih 10 godina od zaposhljavanja u firmi... Ko tje primiti samohranu majku da radi, koji poslodavac? Mozhda 5% bi je primilo... Dalje... Chak i sami roditelji dotichne zhene u pitanju tje da je napadaju, kako mozhe da rodi dete a da nije udata... Automatski nezdrava atmosfera za dete...

    Kvalitet zhivota je itekako bitan... Eto vam Afrika... Zhive deca... Milina... Neuhranjeni, muche se, ko zna kakve sve boleshtine imaju? To je zhivot? Da lezhish 2 nedelje i umiresh od bog zna chega, imash 8 godina, a oko tebe skakutje vrach i "lechi" te? To, da izvinete nije zhivot... Isto tako, niko ne kazhe da je kvalitet zhivota Apple iPhone, ali je kvalitet zhivota da roditelji imaju da ti obezbede da jedesh zdravo (ne hleba i vode), da te obuku, da imaju da ti plate obrazovanje (koje je kod nas daleko od besplatnog), da te izguraju na pravi put... Tako da... Kvalitet zhivota je izuzetno bitan... Manastire netju ni da dotaknem u ovome, na to zaista nemam komentar...

    Shta sam josh hteo... Toliko toga mi je u glavi, sve ne znam odakle da pochnem... Da... Nema shta mushkarac da se pita, odnosno, ima 10%... Ako lekari pronadju nachin da prenesu embrion u drugo telo, onda neka se pita, pa neka sam mushkarac 9 meseci nosi dete, ako ga zheli...

    Neko reche "edukacija"... Jeste... Edukacija, edukacija, edukacija...

    I josh neshto sam zheleo da dodam... Sad pokushavam da prevedem sa negleskog na srpski, a da zvuchi kako treba...

    - You can't legislate morality - Ne mozhete napraviti zakon o moralu -

    Time tju da zavrshim ovo izlaganje, neshto bash nisam najbolje raspolozhen da pishem eseje... Moje mishljenje sam vetj izneo...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  10. #85

    Odgovor: Abortus

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Pa sa ovim... se bas i ne slazem jer ne obuhvata slucaj zene koju maltretira muz fizicki i psihicki. Lako je tom muskarcu da naredi njoj da ne abortira, a posle on samo nestane i nije u pitanju njegovo telo.
    И због таквих евентуалних случајева, искључити било какав утицај мушкарца на питање?

    Sa ovim se nikako ne slazem. Kao prvo u Srbiji je jako tesko usvojiti dete. Bracni parovi prolaze kroz gomilu testova da bi usvojili dete i zakonski to jako sporo ide. I jako malo dece se usvaja kod nas. Tako da se na to ne moze osloniti. A ovo u manastire???? To je van svake pameti. Na to nemam komentar.
    Постоје и хранитељске породице.
    Један од најодвратнијих аргумената за абортус ми је увек био - квалитет живота. Као, та деца кад би се родила, била усвојена, у сиротишту... живела би лоше. Стога је то неприхватљивије него убити их. Мени је то монструозно. Толико је битан нечији квалитет живота, по нашим размаженим стандардима, мора дете да има све, компјутер, мобилни, летовања, зимовања, фенси изласке, колица... ако све то нема, онда је акт милосрђа убити то дете. Мислим да је најбоља реч која би описала такав став - снобистички фашизам. Боље је не живети ако ниси ноблес.

    Kvalitet zivota je bitan. Moj drug iz razreda je do svoje 18 godine ziveo u decijem selu. I nimalo nije srecan i zadovoljan time sto ima samo da jede. Na njegovom licu se retko kad video osmeh onako prirodan i potpuno opusten. Ta deca bez roditelja i bez kvalitetnog zivota nisu srecna, a sta vredi zivot onda ako nisi srecan. Onda je sve besmisleno. Nije bitno prezivljavati, bitno je ziveti zivot.
    Не знам како си ти одрастала, али уверен сам да је 90% деце у Србији последњих година преживљавало, а не живело.
    Запрепашћује ме смелост да се за нечији ТУЂИ живот каже "шта вреди живот ако је такав", и заговара уништавање тог живота. Ко нема скије живот му је бесмислен, боље ни да не живи?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Sve shto vi prichate je jako lepo... Samo ne zhivimo u lepom ruzhichastom svetu, gde cvetje cveta cele godine, sunce sija, ptichice pevaju... Zhivimo u Srbiji... A to je daleko od onog gore pomenutog ruzhichastog sveta... Ovde se i dalje na samohranu majku gleda kao na drolju (vidi je, ima kopile, ko zna ko joj ga je napravio) automatski se iskljuchuje iz kolektiva...
    Знам их поприлично, а баш да је став према њима толико средњовековни једноставно није истина.

    Posao? Gde zhivite vi ljudi? Pa ovde maltene pa teraju zhene da potpishu ugovor da netje zatrudneti narednih 10 godina od zaposhljavanja u firmi... Ko tje primiti samohranu majku da radi, koji poslodavac? Mozhda 5% bi je primilo... Dalje... Chak i sami roditelji dotichne zhene u pitanju tje da je napadaju, kako mozhe da rodi dete a da nije udata...
    Такође познајем приличан број младих брачних парова који успевају и ово да превазиђу, није баш истина да је толико тешко бити мајка и радити. Зашто би послодавца интересовало да ли је неко самохрана или несамохрана мајка???

    Automatski nezdrava atmosfera za dete...
    Боље му је да не живи него да живи у нездравој атмосфери... ало бре, де ви мислите да деца иначе одрастају, у Дизниленду? Како су одрастала деца последњих 15 година? Па ево их жива и здрава. Нико их није побио да им скрати муке.

    Kvalitet zhivota je itekako bitan... Eto vam Afrika... Zhive deca... Milina... Neuhranjeni, muche se, ko zna kakve sve boleshtine imaju? To je zhivot? Da lezhish 2 nedelje i umiresh od bog zna chega, imash 8 godina, a oko tebe skakutje vrach i "lechi" te? To, da izvinete nije zhivot... Isto tako, niko ne kazhe da je kvalitet zhivota Apple iPhone, ali je kvalitet zhivota da roditelji imaju da ti obezbede da jedesh zdravo (ne hleba i vode), da te obuku, da imaju da ti plate obrazovanje (koje je kod nas daleko od besplatnog), da te izguraju na pravi put... Tako da... Kvalitet zhivota je izuzetno bitan... Manastire netju ni da dotaknem u ovome, na to zaista nemam komentar...
    Ма наравно, манастир је нешто страшно, а абортус је нешто нормално. Врли нови свет.
    С којим правом ми можемо да кажемо да нечији живот није живот? Шта би рекао Роман Абрамович за наш живот?
    Рећи да је нечији живот безвредан, да није живот, и да би га боље било убити је најцрњи фашизам.

    - You can't legislate morality - Ne mozhete napraviti zakon o moralu -
    Стога се држимо неморала... свашта.
    Poruku je izmenio yossarian, 05.07.2007 u 23:37
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #86

    Odgovor: Abortus

    И због таквих евентуалних случајева, искључити било какав утицај мушкарца на питање?
    Jos u mom prvom postu na ovoj temi sam rekla da muskarac treba da bude samo podrska ali da je to odluka zene. Ako muskarac nije podrska to samo govori o njemu kao osobi.

    Posto je ovo cititrano posle citiranog posle citiranog, mislim da gubi smisao i otrgnuto je od pocetne ideje i teme o kojoj se raspravlja.


    Толико је битан нечији квалитет живота, по нашим размаженим стандардима, мора дете да има све, компјутер, мобилни, летовања, зимовања, фенси изласке, колица...
    Bitan je kvalitet. Nigde nisam rekla da je kvalitet mobilni telefon ili kompjuter, to je tvoja interpretacija.

    Не знам како си ти одрастала, али уверен сам да је 90% деце у Србији последњих година преживљавало, а не живело.
    Da i ja spadam u tu decu koja je prezivljavala poslednjih 15 godina i muka mi je toga. Dosta vise prezivljavanja, ajde da zivimo!


    Sto se tice bolesne dece. Nigde nisam spomenula nikakve druge bolesti, i napisala sam i da nepokretni mogu skroz lepo i srecno da zive, nego sam pricala samo o mentalno bolesnoj deci. I ja ovde ne pricam o ubijanju rodjene dece ili ostavljanju u nekim ustanovama (sto je meni nenormalno). Nego ako se u RANOJ trudnoci otkrije mentalna bolest, smatram da je ok da roditelji donesu odluku o abortusu.

    Malo je bezveze sto sve ovde u svakom postu mora da se nacrta, jer ocigledno ljudi posle tri posta zaborave sta je napisano u prvom. Slabo pamcenje...

    E da, da dodam, pozdravljam Galahad-a i podrzavam ga u potpunosti.

    E da ovo sam zaboravila da citiram.

    Мислим да је најбоља реч која би описала такав став - снобистички фашизам. Боље је не живети ако ниси ноблес.
    U jednom momentu si se raspravljao na ovoj temi o tome kako neko moze da procenjuje kakav si ti u privatnom zivotu i sta se tebi desilo. E pa da tebe ja pitam, kako ti mozes nekog da procenjujes kakav je u privatnom zivotu?
    Poruku je izmenio goldie, 06.07.2007 u 00:08

  12. #87

    Odgovor: Abortus

    Galahad je u svom postu lepo objasnio stanje u Srbiji.Prilikom zapošljavanja prvo pitaju da li mlada žena želi da ima decu , pa ako hoće onda nema posla za nju , a ako kaže da ne želi trenutno , postoji opasnost da dete bude mentalno slabo , jer je naučno dokazano da kod žena koje rode decu u kasnim tridesetim postoji genetska predispozicija da se dete rodi bolesno ,a u najboljem slučajuda dobije blizance ,stvar genetike. Zatim , kakve su plate žena , u većini slučajeva su manje za 15 % od plata muškaraca koji imaju isti posao i istu stručnost , a ova pitanja su već pitanja ljudskih prava .Naravno , kao i pitanje abortusa jer to treba isključivo pravo žene i ničije više.

  13. #88

    Odgovor: Abortus

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    U jednom momentu si se raspravljao na ovoj temi o tome kako neko moze da procenjuje kakav si ti u privatnom zivotu i sta se tebi desilo. E pa da tebe ja pitam, kako ti mozes nekog da procenjujes kakav je u privatnom zivotu?
    Нисам тврдио ништа о твом приватном животу, да ли си оваква или онаква, нисам свезнајућ као неки. Коментарисао сам твоје ставове изнете на овој теми. Тако су ми звучали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #89

    Odgovor: Abortus

    Зашто би послодавца интересовало да ли је неко самохрана или несамохрана мајка???
    Yossarian ja zaista ne znam kako tebe covek moze ubediti u nesto sto ti ne prihvatas i u tome je najveci problem, ocito...Ja sam prva koja je radila dve godine bez godisnjeg odmora, vikenda, bolovanja i slicnih momenata i reci mi iskreno da li imas uopste zamisao gde bi zavrsila da sam u te dve godine odlucila da osnujem porodicu? Nemas pojma...tako da jednostavno ne pricaj o stvarima koje jednostavno ne znas.

    A sto se tice cinizma u mojim postovima na ovoj temi, kako su neki prokomentarisali, su potpuno neosnovani jer jednostavno to je moje misljenje. Nisam pobornik abortusa, daleko od toga niti volim manje decu od svih ovde, nego jednostavno ima situacija kad se to cini kao najispravnije resenje i ko smo mi da sudimo o tome? Svi koji su protiv abortusa, posmatraju sam cin abortusa a niko ne gleda na to tako da se moze desiti to da je to ipak manje zlo od neceg drugog.
    I svi ti koji bi voleli da roditelj u ovom slucaju majka stavi zivot nerodjenog deteta ispred svog, ajde razmislite malo...zena vam zeli abortirati da bi spasla svoj zivot i vi joj kazete, e ajde ti budi nesebicna, lepo umri a dete nek se rodi, odhranicu ga ja, mozda se i ozenim ponovo, ne brigaj se...

    I onda sam ja cinicna?

    Hm...

    A to da je tema delikatna jeste, i da bi neki sve ucinili za decu i sansu da imaju svoje dete (medju njima i ja) i to je tacno ali nemojmo sad ici iz krajnosti u krajnost samo da isterali svoje misljenje do kraja.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  15. #90

    Odgovor: Abortus

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Yossarian ja zaista ne znam kako tebe covek moze ubediti u nesto sto ti ne prihvatas i u tome je najveci problem, ocito...Ja sam prva koja je radila dve godine bez godisnjeg odmora, vikenda, bolovanja i slicnih momenata i reci mi iskreno da li imas uopste zamisao gde bi zavrsila da sam u te dve godine odlucila da osnujem porodicu? Nemas pojma...tako da jednostavno ne pricaj o stvarima koje jednostavno ne znas.
    Моје питање је било, ако већ послодавци не воле да им раднице рађају децу, зашто им је битно да ли је њихова радница мајка у браку или самохрана мајка?

    Твоје тврдње да немам појма и да причам о стварима о којима не знам ништа би биле истините под условом да не познајем ни једну жену која је запослена, а уједно је рађала децу или родила дете за то време. Али ти ваљда мислиш да је та тема толико посвећена и тајна да нико ништа осим тебе не зна о томе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 6 od 23 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •