Abortus - Strana 9

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 9 od 23 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #121

    Odgovor: Abortus

    U principu sam protivnik abortusa, ali da se ogranicim - abortusa kao sredstva kontracepcije i nacina "planiranja" porodice. Evo, i ovde imamo neka svedocanstva kada je abortus bio neophodan jer je u pitanju bio zivot zene.

    Zato se zalazem za legalan abortus. I ne samo zato. Kao sto neko rece, zene ce uvek abortirati (iz jednog ili drugog razloga), pa bolje da to onda rade strucna lica u specijalizovanim ustanovama, nego neki "nadrilekari" kojih ce se uvek naci kad zatreba...

    Imala sam srece da nikad nisam morala proziveti to iskustvo, ali poznajem devojke/ zene koje jesu... Ne mogu da im sudim, i trudim se svom snagom da to ne radim - nisam ja u njihovoj kozi, nisam u njihovoj situaciji, nisam ni ja bezgresna i neko "vise" bice koje moze da se postavi iznad svih ostalih... To je njihov zivot i ne mogu moja licna ubedjenja da budu parametar nekom drugom. U krajnjoj liniji, ne verujemo svi u iste stvari...

    Ipak, to moram da dodam, zaista bih uvela neke zakonske mere za zene koje abortiraju po 5, 6 puta! Na takve slucajeve, nemam komentara...

    I pridruzicu se onima koji je smatraju da je edukacija nacin da se smanji broj abortusa! Samo pricati o tome, i pricati, i pricati... od malih nogu!

  2. #122

    Odgovor: Abortus

    Прво, ја не манипулишем бројевима. А ви изволте па проверите моје податке. Изволте одвојте време па похитајте по здравственим центрима па претурајте по регистрима.

    друго, да ли је ико оивде прочитао рад Јесте малолетнице од 16 година могу абортирати без пристанка родитеља.

    и доста више са тим лицемерјем. Ненормално је оставити дете у дому, зато га нећу ни родити.


    Права жена... а шта је са правима деце. Закон не ваља, и треба се мењати. Ако Бог да промениће се. И ако икада будем у ситуацији да то променим, променићу.

  3. #123

    02 Odgovor: Abortus

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    prochitala sam sve odgovore, ne bi da ponavljam recheno.. ali ako mi jedno smeta, to je onda igranje s brojevima..




    prvo i osnovno da bi se mogala prihvatiti "chinjenica" od 1oo 'iljada abortusa treba da se zna izvor te informacije.. ko je provodio anketu, na koji nachin i kojim sredstvima.. ne kazhem da ta brojka mozhda nije tachna, ali me chisto zanima odakle je izvuchen podatak..

    Pitanje je konkretno i direktno...

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku
    Прво, ја не манипулишем бројевима. А ви изволте па проверите моје податке. Изволте одвојте време па похитајте по здравственим центрима па претурајте по регистрима.
    Niko ovde nije spomenuo da manipulišete brojevima...

    Da li ste i Vi do podataka '' došli '' preturanjem po registrima ?

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku
    друго, да ли је ико оивде прочитао рад Јесте малолетнице од 16 година могу абортирати без пристанка родитеља.
    Hvala još jednom - Vaš '' rad '' ima veliki broj statističkih podataka - tako da nisam bila sigurna - sada jesam...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #124

    Odgovor: Abortus

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku

    Права жена... а шта је са правима деце..
    Pravo deteta nije samo da se rodi,sta ima od toga da se rodi ako ce da kuka posle da je bolje da se nije rodio jer nema majku,oca,ljubav,dom,jer je napusten,jer je kopile jer ovo jer ono...Jer ga otac nece ni da prizna,jer ga zadirkivaju u skoli,jer ga smatraju manje vrednim jer nije rodjen u braku...
    jer nema ko da ga skoluje,jer....hiljadu razloga.......
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #125

    Odgovor: Abortus

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Pravo deteta nije samo da se rodi,sta ima od toga da se rodi ako ce da kuka posle da je bolje da se nije rodio jer nema majku,oca,ljubav,dom,jer je napusten,jer je kopile jer ovo jer ono...Jer ga otac nece ni da prizna,jer ga zadirkivaju u skoli,jer ga smatraju manje vrednim jer nije rodjen u braku...
    jer nema ko da ga skoluje,jer....hiljadu razloga.......
    Дакле, како би задовољило остала права, дете има право да се не роди?
    Рекох ли ја теби већ да ти не саветујем да студираш право?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #126

    Abortus


    ..sve sam vase postove procitala i pogledala slike koje je ekatarina postavila..
    ..za postove i slike nemam komentara..
    ..samo da znate da me ovako kao danas glava nije bolela jos..
    ..na temu necu napisati sta mislim o abortusu ali cu napisati da sam protiv bilokakvog nasilja i ubijanja zivog bica..
    ..bile to zivotinje, ljudi, insekti, ribe ili embriji..
    ..toliko od mene..
    Poruku je izmenio Mish, 09.07.2007 u 20:16 Razlog: opet vika

  7. #127

    Odgovor: Abortus

    Ovo sto sam ja napisala ima lirsku notu...pozvacu TriV u pomoc...
    L&M...
    ,,...neki osudjenik na smrt, na sat do pogubljenja, misli ili govori: Kad bih morao ziveti negde na visokoj steni, na tako uzanom prostoru gde samo dva stopala mogu stati, i ostati tako hiljadu godina, vecnost, ipak je bolje ziveti nego sad umreti. Ma kako ziveo, samo da zivi! Kakva istina! Gospode kakva istina! Podlac je covek!...''


    Za ili protiv?
    Sloboda izbora?
    Kajanje?
    Pritisak greha?

    Ubiti Bozji dar zarad necega sto podseca na slobodu?
    Sanjati nocima neduzno bice…
    Zamisljati ga,brojati mu godine…
    Uskratiti mu radost detinjstva,mladosti,roditeljstva…
    Kajanje i pritisak greha kao kazna.Samo sto se ovde ne radi o Raskoljnikovom liku, nema predaje vlastima .Ali paralele ima:dvoumljenje,pomahnitalost,odluka,kajanje i …NADA zbog LJUBAVI.
    Ipak mislim da skoro svaka zena nadje svoju “Sonju” i sibirske muke zarad toga i novih zivota prebrodi.
    Ne osudjujem..
    Zalim...
    Veliki uzas pripada tim zenama i samo one znaju zasto su i da li morale da dozvole prolivanje savesti i krvi.
    ------------------------------
    pragmaticnije:slobodno odlucivanje ZA radjanje,osim kada je zena ugrozena zdravstveno - fizicki i/ilimentalno(silovanje,pre svega).
    Poruku je izmenio SQUAW, 09.07.2007 u 21:46 Razlog: bold

  8. #128

  9. #129

    Odgovor: Abortus

    ja sam protiv aborusa ,jedino ako je zdravlje zene ugrozeno onda uredu, mada po meni je to veoma glupo o tome i razmisljati, ja kad bi napravio takvu gresku ako se to i moze nazvati "Greska" jer dete nikad nije greska, ne bih ni razmisljao da li da ga prihvatim. ja bih cak i ako je ta devojka ne zeli dete predlozio da ga sam cuvam, pa ipak je ono moje ne bi mogao ni pomisliti da ga ubijem!!! glupo je sto vidim da neki stariji ljudi se slazu sa tim (nemogu da verujem ). stvarno me interesuje dali oni uopste imaju decu kad mogu tako nesto da napisu.
    Poruku je izmenio lepi, 10.07.2007 u 17:42

  10. #130

    Odgovor: Abortus

    lepo si napisala:

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku
    У Србији се уради годишње 100 000 абортуса.
    Citat ekatarina kaže:
    Прво, ја не манипулишем бројевима. А ви изволте па проверите моје податке. Изволте одвојте време па похитајте по здравственим центрима па претурајте по регистрима.
    nigde ja nisam napisala da ti manipulishesh tim brojevima, ali pitanje je bilo, kao shto Goga reche, konkretno i direktno, odakle ti podaci.. da odvajam vreme da trazhim i izvlachim podatke iz nekih arhiva i kancelarija, niti mi to pada na pamet, niti je to moj posao.. zato i postoje istrazhivanja koja se bave tim stvarima da olakshaju ovakve diskusije

    preko glave mi je vishe kad neko bubne neku cifru, 'nako od prilike kad ceni odokativno.. mediji su puni takvih "proverenih informacija" a da malo ko pritom trepne okom i zapita se da li su ti podaci uopshte tachni zhalsno, al' istinito

    da se razumemo pri tom ne mislim da si ti to isto uradila, zato me i zanima izvor te informacije.. nating personal




    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    E baba, baba...kako god da okrenes goreces u paklu.
    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ćuti baba, bar ću da imam društvo


    uvek sam govorila da je u paklu bolje drushtvo
    moomoo meee jooouu

  11. #131

    Odgovor: Abortus

    они који не умеју да користе интернет претрагу нека се не упуштају у то да ли су податци тачни или не, основном претрагом (статистика, абортус) добиће се врло лепа збирка решења иако сам навео прва два, деталјнијом претрагом се може доћи и до званичних података

    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...05020902.shtml
    A podaci su frapantni. Zvanično pretprošle godine u Srbiji je urađeno oko 198.000 abortusa. Za 20 godina urađeno je više od dva miliona abortusa. Ni taj broj nije konačan jer abortusi u privatnim klinikama se ne vode u zvaničnim statistikama. Pored Rusije, Kine i SRJ ima najliberalniji zakon kada je u pitanju abortus. Ali i tu smo izuzetak. Samo u Srbiji devojčica sa 16 godina može da se opredeli za abortus bez saglasnosti roditelja.
    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...01012003.shtml

    па сада реците да је то нормално и да тако треба

    ко не верује овим наводима можда верује Ђелићу
    http://www.djelic.net/knjiga/tema6.html

    да не бих даље наводио линкове.
    претрага на интернету постоји, и не постоји само страница војводина кафеа на интернету, што би се лако могло закључити да је тако по броју постова неких чланова са цветом у зубима.
    Poruku je izmenio StOlA, 11.07.2007 u 11:58

  12. #132

    Odgovor: Abortus

    Apsolutno sam protiv zabrane legalnog abortusa jer bi ista za sobom povukla mnogobrojne posledice koje su gore lepo navedene od strane pojedinih članova pa ne bih da se ponavljam.

    Ne podržavam ga kao vid kontracepcije naravno,ali moramo biti svesni činjenice da nam upravo nedostaje edukacija koja je opet spominjana u prethodnim postovima.

    Poštujem mišljenje onih koji se ne slažu sa mnom ali me zanima sledeće:

    Šta uraditi kada dete ostane u drugom stanju?Pod detetom podrazumevam sve one devojčice koje nemaju navršenih 18 godina.

    Sve je češća pojava da deca radjaju decu,ali da li bi u slučaju da je abortus zabranjen dozvolili devojčici od 12-13 godina da abortira?Devojčici koja se "igrala mame i tate" sa drugom iz kraja?Devojčici koja je možda silovana?

    Da li bi svoje ili tudje dete u nekoj od ovih situacija odveli u kliniku da abortira ili bi je ohrabrili da rodi?

    Da vas čujem...
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #133

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Ćuti baba, bar ću da imam društvo
    A mene ne računaš?

    Evo još jednog monstruma na broju ili tipičan primer nemoralne žene?
    Kuku meni, da se abortus zabrani zakonom se ko bi uopšte mogao da odredi principe po kojima bi abortus mogao da se
    izvede? Koja bi to komisija bila merodavna da odredi da li je opravdan abortus u trenutnoj situaciji? Svašta!



    Posle porodjaja sa blizancima slučajno sam ostala u drugom stanju, jbg desilo se, posle duže apstinencije uželeli smo se i desilo se da napomenem i to da mi je skroz glupo da koristimo kondom a za spiralu nisam bila spremna (treba da prodje odredjeni vremenski period posle porodjaja da bi spirala mogla da se stavi) I šta sam drugo mogla, nego da abortiram A znaš zašto?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Један од најодвратнијих аргумената за абортус ми је увек био - квалитет живота. Као, та деца кад би се родила, била усвојена, у сиротишту... живела би лоше. Стога је то неприхватљивије него убити их. Мени је то монструозно. Толико је битан нечији квалитет живота, по нашим размаженим стандардима, мора дете да има све, компјутер, мобилни, летовања, зимовања, фенси изласке, колица... ако све то нема, онда је акт милосрђа убити то дете. Мислим да је најбоља реч која би описала такав став - снобистички фашизам. Боље је не живети ако ниси ноблес.
    Upravo zbog ovoga! Troje dece treba izdržavati sa dve prosečne plate u Srbiji! A zamisli još i četrvto, a možda sam abortirala još jedne blizance Ko to zna. A veruj mi Yosso jako je teško izaći na kraj sa troje a kamoli još više dece a da im prištiš normalan život , to nije nobles. U normalan život danas se podrazumeva i kompjuter a bogami i letovanja i zimovanja , školske ekskurzije, normalna garderoba, znaš li pošto su patike?

    Uh yosso mora da sam ti sad odvratna
    Da ne odem u

    E da! I uklapam se i u tu cifru od 3 abortusa Jesam li nemoralna? Jesam li za zatvor? Kuku meni A još sam preživela i abortus na živo, bez ikakve anestezije Kako sam neodgovorna

    Svašta nešto sam ja sad nabacala al' eto osudite me i što sam Najgora
    Poruku je izmenio Mish, 14.07.2007 u 15:41

  14. #134

    Odgovor: Abortus

    Све, све, али спрдање ми никако није јасно... само показује какав је став према абортусу у нашем друштву. Не само да је то "нормално", већ је и ствар за спрдњу, за понос, за "ти ниси никад... ју сељанко"... страшно. "Ја сам трипут абортирала, зар нисам ја слатка мала неваљалица, хихихи".
    Неко ко је против тога је за спрдњу, а жене и мајке га здушно подржавају и с поносом се хвале да су га имале. Не говорим наравно о свим женама, али погледајмо само однос на овој теми... па кад ми неко каже да не би било ратова кад би жене владале... женама је живот светиња... деца такође, мајчински инстинкт.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #135

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Све, све, али спрдање ми никако није јасно... само показује какав је став према абортусу у нашем друштву. Не само да је то "нормално", већ је и ствар за спрдњу, за понос, за "ти ниси никад... ју сељанко"... страшно.
    Неко ко је против тога је за спрдњу, а жене и мајке га здушно подржавају и с поносом се хвале да су га имале. Не говорим наравно о свим женама, али погледајмо само однос на овој теми... па кад ми неко каже да не би било ратова кад би жене владале... женама је живот светиња... деца такође, мајчински инстинкт.
    nije to sprdnja dragi Yosso, nego život! A život se sastoji i od sranja (ups ) Ne dičim se ja time i taman posla da se radi o ponosu samo ti iznosim konkretan primer, ako si već tako izričit treba da uzmeš sve situacije u obzir i pitam te, jesam li i ja za osudu ili nisam? Šta bi sa primerima kao što sam ja?
    Poruku je izmenio Mish, 14.07.2007 u 15:42

Strana 9 od 23 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •