Abortus - Strana 14

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 14 od 23 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #196

    Odgovor: Abortus

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Žao mi je ako te je tekst lično dotakao.
    Naravno da je svaka odluka teška, ali valja stajati iza nje.
    To verovatno i ti činiš, te nemam nameru ni da prozivam, ni da vagam, ni da sudim. Svakom svoje...
    Problematika abortusa, ženske seksualnosti, rodnih uloga me jako zanima tako da uvek uzmem učešće u toj vrsti diskusija. Ne volim kad neko ko nije žena govori o pravima žena. Još više ne volim kad žene ne podržavaju jedne druge, ne saosećaju i povode se za autoritetima. A znamo da su autoriteti u ovom društvu muškarci.
    Draga Buba, nije me tekst lično dotakao i drago mi je zbog toga . Nisam se osetila prozvanom, štaviše drago mi je da možemo normalno i sa poštovanjem sagovornika razmenjivati suprotstavljena mišljenja
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #197

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Problematika abortusa, ženske seksualnosti, rodnih uloga me jako zanima tako da uvek uzmem učešće u toj vrsti diskusija. Ne volim kad neko ko nije žena govori o pravima žena.
    Каква случајност, ни ја не волим кад неко ко није нерођено дете прича о правима нерођене деце.
    Сви поборници контроле рађања су већ рођени.

    Još više ne volim kad žene ne podržavaju jedne druge, ne saosećaju i povode se za autoritetima. A znamo da su autoriteti u ovom društvu muškarci.
    Оне жене које мисле као ти су праве жене, оне које мисле другачије уствари су мушкараче које се поводе за ауторитетима, који су мушкарци. Све праве жене мисле исто, то што је неко жена одређује је по свим питањима. Ако случајно не мисли оно што све жене треба да мисле, онда је издајник.
    Го грлс, грл пауер, спајс грлс...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #198

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Го грлс, грл пауер, спајс грлс...
    Srce moje, koja je to alergija na grlz united, to mu ni hirurški ne bi mogli odstraniti
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #199

    Odgovor: Abortus

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Preterujete... Po toj logici biti ginekolog je isto što i serijski ubica...

    Nemojte izvrtati prirodu i društvo ma kakvom filozofijom se branili...

    p.s. koleginice citirao sam te,ali ne odnosi se moj apel na tebe i tvoj post konkretno već na sve koji tako misle da je to ubijanje deteta i ništa više.... pa onda smo isprljali krvlju ruke mi bivši oženjeni i svi koji su ikada imali priliku da u abortusu ovako ili onako učestvuju...
    Nisam mislila tako kako si razumeo,ali sretala sam devojke koje su lako radile abortus,ali ostala im je griza savesti,narocito danas kada imaju svoju decu.

  5. #200

    Odgovor: Abortus

    Ако случајно не мисли оно што све жене треба да мисле, онда је издајник.
    Го грлс, грл пауер, спајс грлс...
    Go go power rangers!


    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #201

    Odgovor: Abortus

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Protiv abortusa sam,sem u sledećim slučajevima:
    -samo ako bi ugrozio zdravlje majke
    -ako je teško oštećen plod
    -ako je trudnoća plod silovanja ili incesta.

    A meni lično smeta stav crkve koja uskraćuje pravo pričešća ginekolozima i medicinskim sestrama koje asistiraju prilikom abortusa,a ne zabranjuje ženama koje su to svesno odlučile,jer im ne piše na čelu i ne zna se koje su,a pitanje je da li ga spomenu kad se ispovedaju (izuzimam tri slučaja koja sam navela) i one kao pravi vernici idu na pričest.
    Jednim delom se slazem ali opet:
    u prvom slucaju ko smo mi da odredjujemo ko ima vece pravo na zivot-majka ili dete?
    U drugom-ima ustanova koje su za takvu decu....
    U trecem-ko kaze da je to dete krivo sto mu je otac debil,kreten itd...???
    Nisam za ali postujem tudje odluke....Svaka zena bira i ima pravo da odluci sta ce sa svojim telom.

  7. #202

    11 Odgovor: Abortus

    Citat bojana999 kaže: Pogledaj poruku
    Nisam za ali postujem tudje odluke....Svaka zena bira i ima pravo da odluci sta ce sa svojim telom.
    Da, ali ako zena posecuje ginekologa zbog abortusa cesce nego sto posecuje frizera, onda bi se pravo na odluku trebalo uskratiti na neki nacin. Ako ima decu i ne zeli vise da radja, postoji ginekoloski zahvat- podvezivanje jajovoda. Svrha mu je trajna kontracepcija.

    U drugom-ima ustanova koje su za takvu decu....
    Boki...a kakva su to "takva" deca?
    Poruku je izmenio _baba_, 11.05.2008 u 16:50
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #203

    Odgovor: Abortus

    nisam za abortus i ne odobravam ga..
    ali nisam kratkovida i opravdavam ih u nekim slucajevima, tipa silovanje ili ako ugrozava zdravlje majke.. strasno mi je mucno kad pomislim da danas kad je abortus prihvacen, on postaje pomodarstvo..
    i neverovatno me ljuti to sto se danas u abortus srlja.. jedna moja drugarica je abortirala.. i to pre tri godine, znaci sa 17 jednostavno, danas je to postalo toliko siroko dostupno da i bez pristanka roditelja to moze da se uradi (mislim na maloletnice)..
    pored silne kontracepcije, ljudi i dan danas ne razmisljaju.. pa valjda mi je lakse popiti pilulu ili staviti gumicu, nego da budem mlada mama, sto nikako ne zelim..
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #204

    Odgovor: Abortus

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    jedna moja drugarica je abortirala.. i to pre tri godine, znaci sa 17 jednostavno, danas je to postalo toliko siroko dostupno da i bez pristanka roditelja to moze da se uradi (mislim na maloletnice)..
    Jel trebala da rodi sa 17 ako to ne želi?
    A obzirom na to koliko ima godina teško da spada u kategoriju onih koje idu "na kanal" samo zato što je zaboravila da mu kaže da stavi spiralu. Dakle desi se. I kad se desi neka žena radi onako kako se oseća. Ne onako kako ti ili ja mislimo da treba.
    Jelda ?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #205

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Jel trebala da rodi sa 17 ako to ne želi?
    ne, trebala je da pazi ali ne mogu da krivim samo nju, nije sama zatrudnela

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    A obzirom na to koliko ima godina teško da spada u kategoriju onih koje idu "na kanal" samo zato što je zaboravila da mu kaže da stavi spiralu. Dakle desi se.
    ne kazem da se ne desi.. ali smatram da svako ima bar toliko u glavi da moze da stavi jbnu gumicu..
    a bas zbog godina.. ako zeli da se sexa i dalje a da pritom ne razmislja o kolevci ili pelenama, postoje i druge metode kontracepcije ako joj gumica predstavlja problem..
    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    I kad se desi neka žena radi onako kako se oseća. Ne onako kako ti ili ja mislimo da treba.
    Jelda ?
    ja ne mogu nikome da zabranim da abortira ili izvrsi abortus.. niti bih to uradila, dovoljno sam samosvesna da znam da svako ima pravo na svoj izbor
    kao sto je moj da ga ne odobravam u slucajevima koje sam navela, pretpostavljam da je vise onih koji ga odobravaju..
    ja sam striktno protiv onog abortusa i zena koji isti upotrebljavaju toliko cesto da su zaboravile kad su poslednji put bile, umesto u ordinaciji, kod frizera npr..
    a drugaricu sam navela kao primer samo da primerom ilustrujem koliko je to zastupljeno i medju mladjim generacijama..
    ja je ne osudjujem, bila sam uz nju i pre i posle.. ali smatram da o sexu treba i razmisliti pre nego se snose posledice..
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #206

    Odgovor: Abortus

    Citat bojana999 kaže: Pogledaj poruku
    Jednim delom se slazem ali opet:
    u prvom slucaju ko smo mi da odredjujemo ko ima vece pravo na zivot-majka ili dete?
    U drugom-ima ustanova koje su za takvu decu....
    U trecem-ko kaze da je to dete krivo sto mu je otac debil,kreten itd...???
    Nisam za ali postujem tudje odluke....Svaka zena bira i ima pravo da odluci sta ce sa svojim telom.
    ...nisam siguran da je samo u pitanju njeno telo...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #207

    Odgovor: Abortus

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ne kazem da se ne desi.. ali smatram da svako ima bar toliko u glavi da moze da stavi jbnu gumicu..
    A ako ste pijani? I nema gumice a tebi se prikresalo na oči ne vidiš...Nemoj mi reći da nisi nimalo hazarderka

    a bas zbog godina.. ako zeli da se sexa i dalje a da pritom ne razmislja o kolevci ili pelenama, postoje i druge metode kontracepcije ako joj gumica predstavlja problem..
    Upravo abortus tome i služi - da nema kolevke ni pelena dok god se ne steknu uslovi za to. Naravno, ne kao način života nego samo kao NUŽDA


    ja sam striktno protiv onog abortusa i zena koji isti upotrebljavaju toliko cesto da su zaboravile kad su poslednji put bile, umesto u ordinaciji, kod frizera npr..
    O mentalnom sklopu ličnosti žena koje si navela ne želim ni da komentarišem, ali opet, ko sam ja da im sudim...

    a drugaricu sam navela kao primer samo da primerom ilustrujem koliko je to zastupljeno i medju mladjim generacijama..
    ja je ne osudjujem, bila sam uz nju i pre i posle.. ali smatram da o sexu treba i razmisliti pre nego se snose posledice..
    Znam. Nažalost, tako je.
    Lepo je što tako zrelo razmišljas. Svaki roditelj sanja takvu kćerku
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #208

    Odgovor: Abortus

    Isahara kaze:
    A ako ste pijani? I nema gumice a tebi se prikresalo na oči ne vidiš...Nemoj mi reći da nisi nimalo hazarderka
    imala sam srece valjda sto zbog toga sto je pazio i on (jbg, koliko je mogao ) a i zbog toga da veooooma retko nemam kondom uz sebe
    a i uvek postoji pilula za dan posle, pa ako bas toliko prigusti, ne moram automatski pod noz da idem

    Isahara kaze:
    Upravo abortus tome i služi - da nema kolevke ni pelena dok god se ne steknu uslovi za to. Naravno, ne kao način života nego samo kao NUŽDA
    slazem se, i kazem opet, treba i promuckati malo onim sto ti je Bog dao, pa posledica nece ni biti

    bolje da budem san svake svekrve..
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #209

    Odgovor: Abortus

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Treba raditi na edukaciji žena, slažem se ali opet ono što me kao ženu duboko uznemirava je činjenica da u 21.veku mi još uvek nemamo 100% pouzdano kontraceptivno sredstvo. A imamo hiljadu i jedan način za ubijanje. I hiljadju i jednu drogu. Ne može svaka žena da uzima pilule isto kao što ne može svaka žena da koristi spiralu. Šta nam ostaje? Kondom u braku?
    E, nisam ovo vid'la ranije. To i ja ispričah ranije i potpuno se slažem, sem u jednoj stvari. Pa šta ako nam ostaje kondom u braku? U svakom slučaju je bolje nego da nam ostane abortus. Što je bre to toliko strašno? Ne prave se kondomi kod Đure limara&vulkanizera na ćošku, ima da biraš I u čemu je razlika u seksu u braku i van braka sa kondomom ako mu je svrha ista? Da ljudi na te kondome gledaju malo drugačije manje bi abortusa i bilo u brakovima. Ja živim u braku u kojem smo na kondome trošili novca kao da imamo jednog dooobrog pušača u porodici. To nam je neko vreme bilo jedino preporučeno rešenje što se kontracepcije tiče, dok nismo smislili bolje. Niti smo se manje voleli, niti manje uživali tada, iako oboje znamo šta je lepše. Zaista ne vidim zašto ljudi dižu toliku frku oko kondoma u braku. A da ne pričam o kromanjoncima koji još na to dodaju i kretenske predrasude poput one - ma garant tu neko švrlja .

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali ako zena posecuje ginekologa zbog abortusa cesce nego sto posecuje frizera, onda bi se pravo na odluku trebalo uskratiti na neki nacin. Ako ima decu i ne zeli vise da radja, postoji ginekoloski zahvat- podvezivanje jajovoda. Svrha mu je trajna kontracepcija.
    Obzirom da brak nekome traje kao i cipele koje nosi treba se dobro zamišljati i nad ovom metodom koja i nije baš reverzibilna.

    Ono što mene kao ženu uznemirava i što mi baš smeta je to da se kada se o sterilizaciji govori uvek govori o ženama. Barem u Srbijalendu. Pa junačino ako smo u odlukama oko abortusa ravnopravni i ako smo stvorili porodicu koju više ne mislimo proširivati, stisni ta jajca pa neka ti ih izbodu i nemamo briga Da ne pričam o tome da je zahvat i jednostavniji i brži.

    sto zbog toga sto je pazio i on
    Pazio je i moj. Sad ima 10 godina, ljubi ga majka.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #210

    Odgovor: Abortus

    ...na jednom drugom sajtu...bila je rasprava o ovoj temi...sve dok neki lik nije ostavio link...film prikazuje abortus...i fetus ili dete kako bukvalno bezi od noza...nisam imao hrabrosti da odgledam...
    ...hocu da kazem...da zaista nemam pravi odgovor na ovu temu...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 14 od 23 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •