Abortus - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 11 od 23 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #151

    Odgovor: Abortus

    Pozdrav svima ja sam novi ovde i s' obzirom da me je jako zainteresovala tema,a ako nemate nista protiv dodao bih i moje skromno misljenje o tome.
    Iskreno mislim da ste svi u pravu, besparica je bolje nego sto je bilo ali opet...
    nemaju svi reseno stambeno pitanje,posao,platu i jos mnogo,mnogo toga nije reseno u ovoj nasoj drzavi.
    Ali ubiti dete...fetus ili kako god da ga je nazvala danasnja,ili buduca nauka... s' tim se nemogu sloziti nikako.
    Mogu se sloziti u slucaju da je "majcin" zivot u pitanju ili mozda neki zdravstveni problemi,neke druge prirode nemora znaciti zivotne, pa ajde....
    Ali ipak je to zivo bice,buduci covek!!!
    Lilith je sasvim lepo objasnila ceo proces, pa zar to nije dovoljno kako bi se shvatilo da od trenutka zaceca, "to" postaje covek u svom prvom stadijumu zivota, a to sto mozda danasnja nauka nema objasnjenje za sve zar bi to znacilo da nesto ne postoji.
    Iskreno,dragi moji prijatelji, nemoze me niko ubediti u suprotno sto ce reci da je abortus nesto sasvim normalno i potrebno.
    Ponavljam, opet ako iz bilo kakvih razloga,ta trudnoca "ne bi valjala" onda se i ja slazem da je treba prekinuti, nikako drugacije.
    Opet tu se trebaju svi angazovati, i na tom polju treba raditi treba puno raditi
    i edukacija ne samo u skoli i drustvu nego mora poceti od kuce, od porodice
    treba uzeti u obzir sve aspekte pa tek onda odluciti "biti ili ne biti"

  2. #152

    02 Odgovor: Abortus

    Prvo jedan veliki pozdrav za sve na Vojvodina Caffe-u!!!
    A posebno za mog drugara Emanon-a!!!

    Ja se potpuno slazem sa tim da abortus treba izbegavati osim ako je majcin ili
    detetov zivot u pitanju,u ostalim slucajevima ne.


    Ja imam 24godina i vec sam otac jedne male i preslatke devojcice koja sada ima 18meseci zahvaljujuci meni,ali pravo da vam kazem imao sam puno problema pre rodjenja deteta i nagovoriti majku da rodi dete iako smo bili u vezi mesec dana...

    Elem,ovo dalje mislim da nije deo teme...

    Veliki pozdrav
    Poruku je izmenio Mish, 22.07.2007 u 01:16 Razlog: Nepravilna upotreba kodova

  3. #153
    Citat banca kaže: Pogledaj poruku
    Prvo jedan veliki pozdrav za sve na Vojvodina Caffe-u!!!
    A posebno za mog drugara Emanon-a!!!

    Ja se potpuno slazem sa tim da abortus treba izbegavati osim ako je majcin ili
    detetov zivot u pitanju,u ostalim slucajevima ne.


    Ja imam 24godina i vec sam otac jedne male i preslatke devojcice koja sada ima 18meseci zahvaljujuci meni,ali pravo da vam kazem imao sam puno problema pre rodjenja deteta i nagovoriti majku da rodi dete iako smo bili u vezi mesec dana...

    Elem,ovo dalje mislim da nije deo teme...

    Veliki pozdrav
    To bi trebalo biti pitanje tvoje žene , a ne tvoje.Prvo , što se to tebe ne tiče i drugo jer je njeno telo u pitanju , a ne tvoje.Pitaš li ti ženu kad te boli zub , da li da ga izvadiš?

    Citat emanon kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav svima ja sam novi ovde i s' obzirom da me je jako zainteresovala tema,a ako nemate nista protiv dodao bih i moje skromno misljenje o tome.
    Iskreno mislim da ste svi u pravu, besparica je bolje nego sto je bilo ali opet...
    nemaju svi reseno stambeno pitanje,posao,platu i jos mnogo,mnogo toga nije reseno u ovoj nasoj drzavi.
    Ali ubiti dete...fetus ili kako god da ga je nazvala danasnja,ili buduca nauka... s' tim se nemogu sloziti nikako.
    Mogu se sloziti u slucaju da je "majcin" zivot u pitanju ili mozda neki zdravstveni problemi,neke druge prirode nemora znaciti zivotne, pa ajde....
    Ali ipak je to zivo bice,buduci covek!!!
    Lilith je sasvim lepo objasnila ceo proces, pa zar to nije dovoljno kako bi se shvatilo da od trenutka zaceca, "to" postaje covek u svom prvom stadijumu zivota, a to sto mozda danasnja nauka nema objasnjenje za sve zar bi to znacilo da nesto ne postoji.
    Iskreno,dragi moji prijatelji, nemoze me niko ubediti u suprotno sto ce reci da je abortus nesto sasvim normalno i potrebno.
    Ponavljam, opet ako iz bilo kakvih razloga,ta trudnoca "ne bi valjala" onda se i ja slazem da je treba prekinuti, nikako drugacije.
    Opet tu se trebaju svi angazovati, i na tom polju treba raditi treba puno raditi
    i edukacija ne samo u skoli i drustvu nego mora poceti od kuce, od porodice
    treba uzeti u obzir sve aspekte pa tek onda odluciti "biti ili ne biti"
    To se tebe ne tiče , nego tvoje žene, devojke jer je ipak reč o njenom telu.

  4. #154

    Odgovor: Abortus

    Фетус није исто што и зуб, фетус није део жениног тела већ посебна јединка која настаје кад се оплоди јајна ћелија.
    "Елиминација" детета није само ствар жене и девојке.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #155

    08 Odgovor: Abortus

    Odluka na prekid trudnoce je iskljucivo pravo zene. Ona donosi na svet dete i najveci teret podizanja potomstva je na njoj. Ne zaboravite gde zivimo! Svaka prica o zabrani je izlisna i sigurno u Evropi 21. veka nece proci. Sta je zena, rob, masina za radjanje? Neka izvine crkvene i ostale mudre /?/ glave pretezno muskog pola, ali dete radja zena i ona sama o tome treba da odluci. Druga stvar je podizanje nataliteta. Prestanite da zbog istorijskih bajki ubijate buducnost ljudi na ovim prostorima, razmislite da li vam treba teritorija bez potomstva ili sa bolesnim generacijama odraslim u uslovima izolacije i duhovnog mraka? Dajte svetlosti, radosti i volje ovom narodu, pa ce biti i beba. A abortus je licna stvar zene.

  6. #156

    Odgovor: Abortus

    Мени је драго да знам да је такво мишљење рецимо тебе и Џерија, чак ме мало и увесељава такво мишљење, али је моје мишљење да је то чиста глупост, усвојен став наметнут од којекаквих феминистичких мизантропских пропаганди. Ако хоћеш да будеш "модерних и напредних схватања", мораш да тврдиш да је "елиминација" фетуса уствари "право жене да одлучује о свом телу". Фетус није део жениног тела већ нови живот. Обратите се Лилит за малу подуку из биологије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #157

    Odgovor: Abortus

    A i ti bi Yosa mogao da naucis vec jednom razliku izmedju fetusa i embriona
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #158

    Odgovor: Abortus

    Slazem se sa i jednim i drugim,ali zena treba malo i da razmisli pre nego sto
    zatrudni,zar ne?Mora da razmisli da li stvarno zeli da postane majka ili ne.
    Jer kompletan zivot iz korena se menja (po nekom licnom iskustvu).
    Jer dete nije komp,auto ili prljav ves pa da kaze sebi e dosta za danas necu vise da radim ostavicu za sutra malo,dete je da kazem obaveza za 24h,dobro delujem malo grubo,nije obaveza ali uvek nesto trazi i moras mu udovoljiti...

    Ali stvarno je lepo biti roditelj,neki koji su trebali da postanu roditelji a nisu zbog svojih glupih shvatanja ili cega vec nisu ni svestni kako je to lepo.


    Molio bih vas ber prepirki,ovo je mesto za razmenu misljenja a ne svadji.

    Evo slika moje cerkice.

    Veliki pozdrav.Ako neko ima slike svoje decice nek postavi,bas bih voleo da vidim a predpostavljam i vi?

  9. #159

    Odgovor: Abortus

    Citat banca kaže: Pogledaj poruku
    Molio bih vas bez prepirki,ovo je mesto za razmenu misljenja a ne svadji.
    Upravo tako,da podsetim,tema o kojoj razmenjujemo mišljenja je Abortus.

    Citat banca kaže: Pogledaj poruku
    Evo slika moje cerkice.
    Veliki pozdrav.Ako neko ima slike svoje decice nek postavi,bas bih voleo da vidim a predpostavljam i vi?
    Ćerkica ti je slatka , a u vezi tvog pitanja naviri malo u Roditeljski kutak gde ćeš naići na temu Fotografije naših andjela
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #160

    Odgovor: Abortus

    Citat banca kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se sa i jednim i drugim,ali zena treba malo i da razmisli pre nego sto
    zatrudni,zar ne??

    Ne,zene nemaju mozga i ne razmisljaju vec samo sire noge i ostaju trudne

    Mora da razmisli da li stvarno zeli da postane majka ili ne.
    Jer kompletan zivot iz korena se menja (po nekom licnom iskustvu).
    Jer dete nije komp,auto ili prljav ves pa da kaze sebi e dosta za danas necu vise da radim ostavicu za sutra malo,dete je da kazem obaveza za 24h,dobro delujem malo grubo,nije obaveza ali uvek nesto trazi i moras mu udovoljiti...
    Nije samo zena roditelj vec i muskarac,ili si ti zena
    Lepo si rekoa sta dete nije,pa mi sada kazi ako neko ne zeli dete i nije spreman da ga ima jel mislis da treba da ga rodi pa da ga da tamo nekome u dom za napustenu decu,ili da ga ostavi ispred crkve,mozda se neko sazali pa ga uzme?
    Ili da ga proda?


    Ali stvarno je lepo biti roditelj,neki koji su trebali da postanu roditelji a nisu zbog svojih glupih shvatanja ili cega vec nisu ni svestni kako je to lepo.

    Vidis tebi je lepo da si roditelj,neki ljudi bolje da nisu roditelji,niti su sposobni niti zele i to shvataju samo kao teret...
    Kao sto neko voli crvenu boju a neko je organski ne moze da smisli,ali one koji ne vole crveno ne teramo da ga nose,za ne...
    Znaci nikoga ne trebamo siliti da radja dete koje ne zeli i samo zagorca zivot tome detetu...
    I svakako ljude koji nemaju taj roditeljski instikt ne treba smatrati glupima,jednostavno takvi su,nece decu i niko ne treba ni da ih prisili a pogotovo ne da vredja...

    Napomena:pricamo o neplaniranoj trudnoci a ne o planiranju porodice
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #161

    Odgovor: Abortus

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Napomena:pricamo o neplaniranoj trudnoci a ne o planiranju porodice
    Nazalost, kod nas se abortus koristi kao sredstvo za planiranje porodice. U to sam uveren po broju komentara koje sam cuo od zeninih drugarica kad je cena anestezije drasticno porasla. Naslusao sam se svega. Pa i perverzija. Naime, jedna zenina drugarica je cest "gost" u bolnici i to zbog abortusa. A abortira zato sto njen "dragi" voli kad je ona trudna jer su joj onda grudi....

    Ima nas svakakvih...
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  12. #162

    Odgovor: Abortus

    Abortus nije sredstvo za planiranje porodice i kada bi se vise vodilo racuna o edukaciji manje bi abortusa i bilo
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #163

    08 Odgovor: Abortus

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, kod nas se abortus koristi kao sredstvo za planiranje porodice. U to sam uveren po broju komentara koje sam cuo od zeninih drugarica kad je cena anestezije drasticno porasla. Naslusao sam se svega. Pa i perverzija. Naime, jedna zenina drugarica je cest "gost" u bolnici i to zbog abortusa. A abortira zato sto njen "dragi" voli kad je ona trudna jer su joj onda grudi....

    Ima nas svakakvih...
    Dakle,taman pomislim da sam cula sve grozote,ali ipak prezivela,kad-POOF! Zakonski je abortus dozvoljen/zabranjen po svetu,ali ne znam sta se radi sa ovakvim monstrumima kojima je puno area na kortex-u jaako do potpuno osteceno.Ireverzibilno.
    A Bogom im dano da mogu da imaju potomstvo.
    Kada sam prosli put pisala o abortusu,bila sam protiv ,osim u dva slucaja. Pod "ako postoje psihicki razlozi..." ovo ne svrstavam
    Ovi abortusi su skup koji sa skupom "smrtna kazna" imaju zajednicHki presek.A nisam ni za onu "laku" verziju smrtne kazne-oduzimanje zivota
    Postoji resenje za ovakve otpatke ljudske,postoji...
    Poruku je izmenio DrinChe, 23.07.2007 u 12:17 Razlog: slovna greska

  14. #164

    Odgovor: Abortus

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    A abortira zato sto njen "dragi" voli kad je ona trudna jer su joj onda grudi....
    A da stavi silikone,m?

    Ukoliko ce dete rasti u neodgovarajucim uslovima, bolje da se ne rodi...
    "Ride. Because children need heroes."

  15. #165

    Odgovor: Abortus

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Naslusao sam se svega. Pa i perverzija. Naime, jedna zenina drugarica je cest "gost" u bolnici i to zbog abortusa. A abortira zato sto njen "dragi" voli kad je ona trudna jer su joj onda grudi....

    Ima nas svakakvih...
    Tačno, svašta na svetu ima. A zašto citiram? Zato što hoću da pomenem da ponekada muškarci čuju nešto usput pa iskonstruišu svašta od najobičnije ženske priče uz kafenisanje: "Bla bla bla joj što njega pale moje grudi kad sam trudna bla bla bla truć srrrrk srkkkk", i istina je da veliki procenat muškaraca to i pali. Ne kažem da se u ovom slučaju radi o bezazlenom ćaskanju, niti da je Pera pogrešno načuo, ali ukoliko je žena u stanju da izgovori doslovce da joj je razlog za abortus jedrina dojki u trudnoći i sjaj u očima njenog partnera tada, to dobija potpuno monstruoznu dimenziju, za mene totalno drugačiju od one zbog koje se javljam, a u kojoj ne vidim ništa loše.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 11 od 23 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •