Доста ти је једно...
Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 137
  1. #1

    Доста ти је једно...

    Не могу да кажем да је то у последње време, али све више примећујем једну појаву - жене које неће да рађају више од једног детета.
    Па тако редовно слушам приче типа:
    - Јао, муж ми хоће још једно дете...
    - Одлично, и треба.
    - Е па ја нећу...
    - Не могу, уморна сам
    - Не могу, болело ме је
    - Да затрудним, ја бих абортирала... и тачно им видиш у очима панични страх од још једног детета, од обавезе, од трудноће... у стилу "једва сам и ово издржала".

    Не ради се о женама које јуре каријеру, ради се о женама најобичнијих занимања, продавачице, секретарице, беспослене домаћице... углавном максимално средњег образовања.
    Понашање им је такође слично - флертовање, варање мужа, незадовољство браком из ког им не пада на паме да изађу, жеља за проводом, изласцима...
    Њихови животи нису испуњени никаквим компликованијим стварима, своде се углавном на изласке, мало алкохола, швалерање, играње, дискотеке, породична славља са пијанчењем, дружење. гледање телевизије, губљење времена...

    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље. Али друго... ни под претњом оружја.
    Да ли су то превише размажене жене, емоционално незреле, које неће да се потруде ни око чега ради чувања својих испразних живота? Или једноставно имају лоше мужеве који не заслужују, по њиховом мишљењу, да им се гени превише шире?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Meni moje jedno dete, koje btw volim više od svoga života nije dovoljno... i zato sam rešila da imam bar 5-oro. Danas sam saznala da sam opet trudna i nema srećnije na svetu od mene
    Poruku je izmenio makilli, 10.04.2008 u 00:10 Razlog: Caps Lock
    KO TRAZI PREVISE, DOBIJE DOVOLJNO... EVO MOJ SLUCAJ!!!


  3. #3

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не могу да кажем да је то у последње време, али све више примећујем једну појаву - жене које неће да рађају више од једног детета.

    I sam si lepo rekao,nije u poslednje vreme već više obraćaš pažnju na to


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па тако редовно слушам приче типа:
    - Јао, муж ми хоће још једно дете...
    - Одлично, и треба.
    - Е па ја нећу...
    - Не могу, уморна сам
    - Не могу, болело ме је
    - Да затрудним, ја бих абортирала... и тачно им видиш у очима панични страх од још једног детета, од обавезе, од трудноће... у стилу "једва сам и ово издржала".

    ...i sve te strahove u potpunosti razumem ,i sama sam prošla kroz sve to i tačno znam kako se osećaju dok to govore.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не ради се о женама које јуре каријеру, ради се о женама најобичнијих занимања, продавачице, секретарице, беспослене домаћице... углавном максимално средњег образовања.
    Понашање им је такође слично - флертовање, варање мужа, незадовољство браком из ког им не пада на паме да изађу, жеља за проводом, изласцима...
    A kakve sad veze ima njihovo zanimanje sa proširenjem porodice? Po tebi,žene od karijere bi trebale da jure za istom i tako ne ostave prostora za brak i decu a ove koje imaju najobičnija zanimanja pa samim tim i više slobodnog vremena,trebaju da rade na povećanju nataliteta sirote nam države,nije nego


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Њихови животи нису испуњени никаквим компликованијим стварима, своде се углавном на изласке, мало алкохола, швалерање, играње, дискотеке, породична славља са пијанчењем, дружење. гледање телевизије, губљење времена...
    Da se ne ponavljam opet,zato što vode "isprazne" živote jedina korist od njihovog postojanja bi bilo povećanje nataliteta.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље. Али друго... ни под претњом оружја.
    A kakve sad veze ima poštovanje prema mužu sa brojem dece koje izrodiš s njim?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли су то превише размажене жене, емоционално незреле, које неће да се потруде ни око чега ради чувања својих испразних живота? Или једноставно имају лоше мужеве који не заслужују, по њиховом мишљењу, да им се гени превише шире?
    To su žene koje žive u 21. veku,dovoljno emancipovane da o stvarima koje se tiču njih samih mogu da odlučuju zajedno sa svojim partnerom,a ne da o tome odlučuje samo on a one iz poštovanja pristanu na sve što on želi, i hvala Bogu da je tako.
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Jedno ko nijedno,govore stari ljudi....Poznajem dosta žena koje imaju jedno dete,a sad im je žao što ne rodiše više,jer su u godinama,kada to biološki ne ide lako kao u mladosti.
    Eto,pre neki dan,šokiralo me razmišljanje mlade žene od dvadeset tri godine,kojoj ne pada na pamet da rađa decu dok se materijalno ne obezbede ona i muž.Slušam je i ne verujem šta priča,sva bitna...Tada sam joj dočarala,šta sam ja imala kada sam prvi put ostala u blagoslovenom stanju- ništa,osim želje,dobre volje,ljubavi,posle tri godine rodih i drugo,živi su i zdravi,ono ništa (materijalnih stvari),sada ima i više nego što treba...

    Dodala bi još nešto,mlade devojke i žene nisu ni svesne da je izneti danas zdravu trudnoću,bez održavanja trudnoće,i rođenja zdrave bebe,najveći dar na svetu,zaista...i budu li čekale da se "materijalno obezbede"...načekaće se...

    A ovi moji mali ljudi,poželeše ovih dana da imaju,još jednog brata,ili sestru ...
    Poruku je izmenio duga12, 10.04.2008 u 00:10

  5. #5

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    I sam si lepo rekao,nije u poslednje vreme već više obraćaš pažnju na to
    Па добро, млад сам ја...

    ...i sve te strahove u potpunosti razumem ,i sama sam prošla kroz sve to i tačno znam kako se osećaju dok to govore.
    Па како онда неке жене имају више од једног детета?

    A kakve sad veze ima njihovo zanimanje sa proširenjem porodice? Po tebi,žene od karijere bi trebale da jure za istom i tako ne ostave prostora za brak i decu a ove koje imaju najobičnija zanimanja pa samim tim i više slobodnog vremena,trebaju da rade na povećanju nataliteta sirote nam države,nije nego
    Њихово занимање ми је интересантно јер покушавам да докучим шта то њих одвраћа од љубави према деци. Каријера је обично један од разлога, али у огромној већини случајева овде тога нема.

    Da se ne ponavljam opet,zato što vode "isprazne" živote jedina korist od njihovog postojanja bi bilo povećanje nataliteta.
    Да се не понављам опет, како Касандра може бити важнија од имања деце?

    A kakve sad veze ima poštovanje prema mužu sa brojem dece koje izrodiš s njim?
    Деца би требало да се рађају с неким кога волиш и поштујеш. Код случајева које сам навео непоштовање према мужу је очигледно, из прича о њима, из варања, из планирања највећег броја активности без њих... не могу да не закључим да је и одвратност према идеји да се има још деце с том особом последица тог непоштовања.

    To su žene koje žive u 21. veku,dovoljno emancipovane da o stvarima koje se tiču njih samih mogu da odlučuju zajedno sa svojim partnerom,a ne da o tome odlučuje samo on a one iz poštovanja pristanu na sve što on želi, i hvala Bogu da je tako.
    Добро, добро, 21. век, еманциповање, одлучивање, терор мушкараца... све то знамо.
    Наравно да те жене одлучују саме о себи, овоме, ономе... ја покушавам да докучим зашто праве такав избор какав праве. Није то баш заједно са партнером, кад партнер жели још деце а она не жели.
    Није каријера, није неки садржајан живот... једино што мени пада на памет јесте непоштовање према мужу, одсуство жеље да се има потомство с њим, а можда и одсуство жеље да се због деце помучи бар мало, себичност, размаженост, лењост, емоционална незрелост... једноставно, из понашања на другим пољима ми се тај закључак сам намеће
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    14 Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље. Али друго... ни под претњом оружја.
    Deca se,
    koliko znam rađaju iz ljubavi, a ne da bi se ''udovoljilo'' užoj ili široj familiji.

    Zašto misliš da je to nepoštovanje muževa?
    Šta je sa muškarcima - muževima, koji nemaju interesovanja ni za prvo dete, a kamoli za drugo? Pod stalnim izgovorom da se nema dovoljno novca, vremena...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли су то превише размажене жене, емоционално незреле, које неће да се потруде ни око чега ради чувања својих испразних живота?
    O čemu pričamo? ... Ni jedna majka nije razmažena, majka može biti emocionalno nezrela, što ne znači da je loša majka svom detetu.
    Sve majke se trude da pruže maximum i uspevaju u tome.
    Šta podrazumevaš pod ispraznim životom?
    Zašto automatski lepiš etikete, i sa kojim pravom?
    Zar ne misliš da bi svako trebalo da voli, neguje, mazi, pazi jedno ili više dece, onako kako najbolje ume?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Или једноставно имају лоше мужеве који не заслужују, по њиховом мишљењу, да им се гени превише шире?
    Ma daj...
    Misliš li da su ovako okarakterisane žene,
    sposobne da razmišljaju o dobrim ili lošim genetskim predispozicijama...


    Sigurno se ne bih udala za ''lošeg'' muškarca,
    još manje ''istom'' rađala jedno ili više dece...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    02 Odgovor: Доста ти је једно...

    prvi put kada mi je jedna koleginica rekla da ne namerava nikada da ima decu ja nisam mogla da poverujem....onda kako radimo dosta dugo zajedno shvatila sam da je to zaista i mislila...

    za mene je najvisi kako bih rekla cin postojanja jedne zene (uu al sam ga dala) upravo roditi dete posto imamo tu mogucnost da damo jedan novi zivot. i zato sam bila zaprepascena da jedno zensko bice moze da odbije tako nesto.

    onda sam nakon nje upoznala mnoge druge koje su mislile isto kao i one...

    naravno ovo je moje licno...

    da sam imala tu srecu da ostanem sa mojim ex verovatno bih razmisljala o drugom detetu... ovako je sudbina umesala prste i imam samo jedno ali sto se kaze jedno ali vredno posto mi da posao za 10

    u svakom slucaju moje detence je nesto najlepse sto mi se desilo.. i zao mi je sto, barem kako sada stoje stvari, nisam u mogucnosti da ponovim jos jednom sve ispocetka...

  8. #8

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па добро, млад сам ја...
    Ima još vremena za tebe...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па како онда неке жене имају више од једног детета?
    Zato što žele da imaju više od jednog deteta

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Њихово занимање ми је интересантно јер покушавам да докучим шта то њих одвраћа од љубави према деци. Каријера је обично један од разлога, али у огромној већини случајева овде тога нема.
    Možda ih baš to i koči,možda žele prvo da izgrade sebe,što u profesionalnom što u emotivnom smislu,pa da tek onda rode još dece,ko zna?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да се не понављам опет, како Касандра може бити важнија од имања деце?
    TV serije su razonoda,dete je velika odgovornost

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Деца би требало да се рађају с неким кога волиш и поштујеш. Код случајева које сам навео непоштовање према мужу је очигледно, из прича о њима, из варања, из планирања највећег броја активности без њих... не могу да не закључим да је и одвратност према идеји да се има још деце с том особом последица тог непоштовања.
    Ja to opet ne bih nazvala nepoštovanjem,al' 'ajde svako gleda iz drugačijeg ugla.
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]
    Deca se,
    koliko znam rađaju iz ljubavi, a ne da bi se ''udovoljilo'' užoj ili široj familiji.

    Zašto misliš da je to nepoštovanje muževa?
    Па ко је помињао ужу или ширу фамилију?

    Мислим да је то непоштовање мужева јер нема довољно љубави да се на свет донесе још једно дете. Мислим да је то непоштовање мужева управо зато јер мислим да деца треба да се рађају из љубави.

    Šta je sa muškarcima - muževima, koji nemaju interesovanja ni za prvo dete, a kamoli za drugo? Pod stalnim izgovorom da se nema dovoljno novca, vremena...
    Педери, емоционално незрели мамини синови, себична ђубрад, љигавци, гадови... природан је нагон да се продужава врста, да се има потомство... мушкарци су некад промискуитетнији од жена баш због тог нагона. За мене неко ко нема бар тај нагон, није право мушко.

    O čemu pričamo? ... Ni jedna majka nije razmažena, majka može biti emocionalno nezrela, što ne znači da je loša majka svom detetu.
    Ниједна мајка није размажена? Лично их познајем бар 5-6.

    Sve majke se trude da pruže maximum i uspevaju u tome.
    Јуче баш у Чачку нађено још једно дете у контејнеру, мртво. Није могла да се потруди ни да га остави пред нечијим вратима или пред болницом.

    Šta podrazumevaš pod ispraznim životom?
    Zašto automatski lepiš etikete, i sa kojim pravom?
    Ја никога не нападам, не знам откуд толика потреба да се неко брани...
    Већ сам описао какве животе обично воде поменуте.

    Zar ne misliš da bi svako trebalo da voli, neguje, mazi, pazi jedno ili više dece, onako kako najbolje ume?
    Ма наравно да мислим, већ се питам зашто неки одлучују да ни по цену стрељања па вешања неће да воле, мазе, пазе, негују... више од једног, а Љовисну знају напамет...

    Ma daj...
    Misliš li da su ovako okarakterisane žene,
    sposobne da razmišljaju o dobrim ili lošim genetskim predispozicijama...
    Не свесно, али несвесно или са другим образложењем.
    Јер шта је помисао "Теби да рађам још једно јадниче", већ управо одбијање да се шире његови гени, била она тога свесна или не. А такве жене баш такав став имају о својим мужевима, и као што рекох, боре се свим силама да не рађају више.

    Sigurno se ne bih udala za ''lošeg'' muškarca,
    još manje ''istom'' rađala jedno ili više dece...
    Гоги, па ти си последња у коју бих посумњао да би урадила такво нешто
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Zato što žele da imaju više od jednog deteta
    Нисмо о томе причали, причали смо о објективним околностима, болови, неспавања, муке Танталове, нешто неизрециво, нешто с чим је немогуће поново се суочити...
    А зашто желе или не желе... то је оно што ме копка

    Možda ih baš to i koči,možda žele prvo da izgrade sebe,što u profesionalnom što u emotivnom smislu,pa da tek onda rode još dece,ko zna?
    Па, на основу ових узорака, јоцк, јако су задовољне собом, као и сви ташти људи, собом су чак презадовољни.

    TV serije su razonoda,dete je velika odgovornost
    Можда смо на трагу нечему...

    Ja to opet ne bih nazvala nepoštovanjem,al' 'ajde svako gleda iz drugačijeg ugla.
    Па гледа!
    Ево Гога је споменула, деца се рађају из љубави.
    Нема довољно љубави!
    Нема довољно поштовања!
    Нема довољно љубави и поштовања према мужу да би се због њега поднела још једна трудноћа и подизање детета.
    Нема довољно жеље за потомством да би се све то поднело.
    А нема ничег сем телевизије, швалерања, свадби, испраћаја, рођендана... с друге стране?
    Ја не знам како бих то другачије објаснио...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Jedno ko nijedno,govore stari ljudi...
    Ti stari ljudi neka 'rane golubove, meni je moje jedno kao kuća. Kao 9 Jugovića Kad mi dođe krivo što ih nemam više i što se zaplačem kad vidim ovako neki rešen test njegovom rukom i slično:




    ... pomislim da sam mogla i njega da nemam, pa je lakše. A i toliko već rođene dece ima kojoj se može pokloniti i pažnja i ljubav i život i zdravlje, svašta. Svuda su oko nas.

    Što se tiče ostalih pitanja, nemam problem sa tim niti razmišljam o tome, neka ljudi planiraju porodicu i organizuju svoj život kako žele. U tom slučaju mi je i bolje da gledam seriju neg' da se mešam u tuđi život. Ali biću grozna najgroznija tetka i najdosadnija i strašno nešto kakva ću tetka da budem sve ću ih pokvarim da ih roditelji ne prepoznaju. Ona najgroznija malo dalja tetka već jesam. Ima nekih primeraka ne mogu da ih podignem više boktemolovo.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ti stari ljudi neka 'rane golubove, meni je moje jedno kao kuća. Kao 9 Jugovića Kad mi dođe krivo što ih nemam više i što se zaplačem kad vidim ovako neki rešen test njegovom rukom i slično:




    ... pomislim da sam mogla i njega da nemam, pa je lakše. A i toliko već rođene dece ima kojoj se može pokloniti i pažnja i ljubav i život i zdravlje, svašta. Svuda su oko nas.

    Što se tiče ostalih pitanja, nemam problem sa tim niti razmišljam o tome, neka ljudi planiraju porodicu i organizuju svoj život kako žele. U tom slučaju mi je i bolje da gledam seriju neg' da se mešam u tuđi život. Ali biću grozna najgroznija tetka i najdosadnija i strašno nešto kakva ću tetka da budem sve ću ih pokvarim da ih roditelji ne prepoznaju. Ona najgroznija malo dalja tetka već jesam. Ima nekih primeraka ne mogu da ih podignem više boktemolovo.
    ...znaš,dirnulo me ovo što si napisala...zaista...

    ...da ne bude zabune,ne osuđujem nikog i želim ti da budeš najsretnija tetka na svetu ...ja se zaplačem često,jer sanjam to godinama,gledajući mog brata kako se igra sa mojim sinom,gledajući koliko liče...gledajući koliko je moj brat patio,jer ona nije htela da ima decu...sada je bivša...a biću sretna,makar imao i jedno.

  13. #13

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Što se tiče ostalih pitanja, nemam problem sa tim niti razmišljam o tome, neka ljudi planiraju porodicu i organizuju svoj život kako žele. U tom slučaju mi je i bolje da gledam seriju neg' da se mešam u tuđi život.
    Никад нисам сматрао немешање и гледање свог посла врхунским идеалом у свим ситуацијама.
    Посебно ако се ради о теоретској расправи неког питања.
    Помислим, шта да видим злостављање деце или жене у својој близини... да ли бих позвао полицију или бих гледао своја посла... нек организују људи живот како желе, што га не остави...
    Намерно карикирам, да илуструјем како, јел, гледање свог посла, радило се о добрим или лошим стварима, не сматрам неким идеалом.
    Посебно ако причамо на форуму, то је све што радимо.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...znaš,dirnulo me ovo što si napisala...zaista...

    ...da ne bude zabune,ne osuđujem nikog i želim ti da budeš najsretnija tetka na svetu ...ja se zaplačem često,jer sanjam to godinama,gledajući mog brata kako se igra sa mojim sinom,gledajući koliko liče...gledajući koliko je moj brat patio,jer ona nije htela da ima decu...sada je bivša...a biću sretna,makar imao i jedno.
    Који су били њени разлози? Надам се да ми нећеш замерити што питам, с обзиром да си већ поменула стварну ситуацију.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Који су били њени разлози? Надам се да ми нећеш замерити што питам, с обзиром да си већ поменула стварну ситуацију.

    ...ne zameram,što pitaš,ne bi ni spomenula to,samo sam se nadovezala na post koji je SQUAW napisala,nisam raspoložena da iznosim te razloge,ušla bi u njihovu dublju intimu,ne bi bilo u redu...a možeš i sam da pretpostaviš koji su razlozi.
    Poruku je izmenio duga12, 10.04.2008 u 02:31

  15. #15

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Намерно карикирам, да илуструјем како, јел, гледање свог посла, радило се о добрим или лошим стварима, не сматрам неким идеалом.
    Pa, jako loše ilustruješ. Sem ako ne ilustruješ za pionire neke ovde i decu predškolskog uzrasta. Za karikiranje - no comment.

    Посебно ако причамо на форуму, то је све што радимо.
    Naravno, nemam problem sa tim, pričaj o čemu hoćeš, već zaista o ovoj temi ne razmišljam i mislim da na to nemam pravo i to je sve što sam htela reći Neko je možda iz mog posta mogao da zaključi da nekad i čekati ne valja, neko da je i jedno blago, a neko i da nije strašno ako ih nema... a neko možda sutra nešto i uplati na neki žiro-račun. Ti si zaključio nešto sasvim deseto. Nemam problem ni sa tim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •