Abortus - Strana 17

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 17 od 23 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #241

    Odgovor: Abortus

    Abortus je spas za nepazljive.

  2. #242

    Odgovor: Abortus

    abortus je nuzno zlo vremena u kome zivimo.

  3. #243

    Odgovor: Abortus

    Zasto zlo?
    Pa sav moderan svet dozvoljava abortus.

    Sta bi rekli kad bi neko nekog hteo da upeca preko trudnoce?

    Ne moze to vise kao nekad i tko misli da je abortus greh... taj ima zaostala shvacanja.

  4. #244

    Odgovor: Abortus

    uopste nisam protiv abortusa, samo bi ljudima bilo bolje da na vreme vode racuna, da sebe ne bi izlagali necemu sto moze ostaviti velike posledice i na fizickom, ali i na psihickom planu, posebno kod mladih osoba. kod njih se na vreme mora razvijati ta svest o odgovornosti prema sopstvenom telu i kad bi ljudi uvek bili pazljivi, a to nimalo nije tesko, abortus bi izgubio svaki smisao.

  5. #245

    Odgovor: Abortus

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Zasto zlo?
    Pa sav moderan svet dozvoljava abortus.

    Sta bi rekli kad bi neko nekog hteo da upeca preko trudnoce?

    Ne moze to vise kao nekad i tko misli da je abortus greh... taj ima zaostala shvacanja.
    ..da zašto,to je baš plemenita stvar...

    Sav moderan svet,kažeš...poseduje modernu neodgovornost,sa primesama egoizma.Nije problem biti moderan,problem je biti neodgovoran.

    Šta ja mislim o abortusu,možeš videti,ako pogledaš postove od ranije..ukoliko to želiš..i reći za nekoga ko je protivnik abortusa da ima zaostala shvatanja...deluje kao veoma površno razmišljanje.

    Da ima pecanja na trudnoću,ima...u tom slučaju,postoje i hormonske tablete za muškarce..ukoliko imaju takve strahove,mada ne moraju ih samo u tom slučaju koristiti,nego recimo,neka se o tome dogovore sa partnerkom...jer žena je ta koja po tebi mora da misli o kontracepciji..pa dragi muškarci,imate i vi priliku da zajedno učestvujete u tome.(ovo se odnosi na one koji ne učestvuju)...

    I u mnogim ''modernim'' zemljama,abortus jeste zabranjen.

    Ne bi ja branila nikome ništa...volela bi da ljudi sebi dozvole da budu malo više odgovorni...

  6. #246

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Neka mi ne zamere neistomišljenici...

    Gledala sam večeras emisiju Ključ..tema -abortus.Veoma je ostavila utisak na mene,priča obe strane,i one za i one protiv.
    Gledala.I bilo je bas suprotnih stavova.Ono sa čim sam se apsolutno slozila je da bi trebalo akcenat staviti i na samo prihvatanje odgovornosti od strane muskarca.Odgovornosti kako pre odnosa u smislu kontracepcije(posto po njihovim istrazivanjima 50% muskaraca bi koristilo tablete) kao i da zeni pruzi odredjenu podrsku kad do trudnoce dodje.

  7. #247

    Odgovor: Abortus

    Nekada su žene mislile da dete oživljava negde oko četvrtog meseca kad osete prve pokrete u utrobi,pa su pravdale abortus time što je postojala tvrdnja da dete tad još nije živo.

    Savremena tehnologija pokazala je suprotno.Srce deteta počinje da kuca još dok majka nije ni svesna da je u drugom stanju,a abortus se obično izvodi kad dete već liči na čoveka(ima i zametke ruku,nogu,...).

    Na jednom ultrazvučnom snimku abortusa ,jasno se vidi bolni jauk deteta.Taj lekar koji je izvodio abortus više to nikad nije uradio u svojoj praksi.

    Mislite na vreme!Ako se i desi propust,postoje pilule za ''dan posle''.Nemojte dopustiti da zbog gluposti postanete ubice!
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  8. #248

    Odgovor: Abortus

    ...strasno...ubistvo zbog uzivanja...karakteristika masovnih ubica...kao Carls Menson i Dzek Trbosek...strasno

  9. #249

    Odgovor: Abortus

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Abortus je spas za nepazljive.
    Jel?
    Pa ti oda pazi gde ga mećeš a ženu pusti da sa svojim telom radi što joj je volja dok god nema normalnog muškarca pored sebe da zajedno završe ono što su započeli..
    I ko ti uostalom daje pravo da se moralno pozivaš na tu temu? Jel tebi seku muda na živo? Si ti žena? Ako nisi, onda jezik za zube i pazi gde ga mećeš
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #250

    Odgovor: Abortus

    Biću kratak. Uopšte ne želim da dajem nikakve kvalifijacije o abortusu, jer nasilni prekid trudnoce smatram zaista složenom pojavom, a i nisam žensko. Hoću samo da kažem da je za mene abortus mnogo tužna vest i jako tragičan događaj. Podvlačim da ne želim niti da prozivam, a još manje osuđujem bilo koga.
    Mogu vam odgovorno reći da su sva začeta mementova deca, zdrava i živa rođena na čemu se beskrajno zahvaljujem bogu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #251

    Odgovor: Abortus

    citam neke i ne wjerujem,necu citirati...ali ja sam apsolutno ZA abortus...jer zena koja u sebi nosi nesto sto joj je ucerano na silu,nesto sto nije zeljela,nesto sto joj je 'uwaljeno' bez njenog 'amina'..phe,suwisno je dalje..

  12. #252

    Odgovor: Abortus

    Mislim da svaka žena ima pravo na izbor, koliko on bio strašan za nekoga...

    Možemo mi biti za ili protiv, ali na kraju je žena ta koja treba da odluči. Naravno da žene žrtve nasilnika ili sličnih slučajeva moraju imati pravo na izbor šta da učine, mada se uvek na kraju nađe neko ko ih osudi...

    Lično sam protiv tog koraka, ali rukovodeći se onom ''nikad ne reci nikad'' , ne znam koja bi to situacija bila da bi se odlučila na tako nešto.
    To ne znači da one žene koje se odluče na takav korak osuđujem ili gledam drugim očima, jednostavno, to smatram ličnim izborom svake žene i tu ni država ni crkva niti bilo ko drugi nema prava da brani ili se meša...

  13. #253

    Odgovor: Abortus

    mislim da je abortus ubistvo jednog malenog bica.....ali ipak mislim da zena treba sama da odluci da li ce da preuzme odgovornost za taj zivot.jer deca nas obavezuju ceo zivot na brigu, paznju,ljubav,negu,neznost,odricanja,.....
    sta ako rodi a dete nije zeljeno???? da li ce to dete dobiti od majke sve sto mu je neophodno da odraste u srecnog coveka???
    mada je moje misljenje da je abortus sam po sebi grozan ipak sam da zene imaju pravo da odlucuju....
    treba raditi na opismenjavanju zena sta znaci abortus za zenino zdravlje, kako i na koji nacin planirati potomstvo.a da ne pricam o jednom zivotu koji nikad nece se roditi.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #254

    Odgovor: Abortus

    Postovala sam već na ovoj temi i rekla šta mislim,al' samo da dodaM...


    Osudjivanjem drugih niko nikad ništa nije postigao.
    To treba da imate na umu.

    Problem nije abortus,abortus je uvek najgori metod kontrole radjanja i samo nužno zlo i "loše" rešen problem. Svaki problem treba seći u korenu, što ce reći ne treba ga rešavati kad već dodje do neželjene trudnoće, već treba učiniti šta je moguće da do iste ne dodje.
    Treba poraditi na obrazovanju mladih ljudi; pokazati im statistiku; objasniti kako biti pametan i odgovoran; kako zaštiti sebe i druge.
    Pa dajte ljudi ,nismo u kamenom dobu,pogledajte ga ....



    Hvala na pažnji i dovidjenja!
    Ćuti i prenesi dalje....

  15. #255

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    citam neke i ne wjerujem,necu citirati...ali ja sam apsolutno ZA abortus...jer zena koja u sebi nosi nesto sto joj je ucerano na silu,nesto sto nije zeljela,nesto sto joj je 'uwaljeno' bez njenog 'amina'..phe,suwisno je dalje..
    ...nije suvisno dalje...rekoh jednom negde...tema je teska ko tuch...ali...iako je zeni kako ti kazes "uterano" na silu...ona ipak u sebi nosi nesto sto ima pravo na zivot...da ga zivi kao i mi...kao i nasa deca...pitanje je...koliko je zena spremna da podnese zrtvu zarad novoga zivota?...ne znam...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 17 od 23 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •