Abortus - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 4 od 23 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #46

    Odgovor: Abortus

    sa svim ovim priama niste uspeli da uplaşite da ...
    voza stoperke
    bilo bi glupo bilo şta zabranjivati ...
    setite se prohibicije
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #47

    Odgovor: Abortus

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    A zasto ne bi gonio onog koji joj je napravio dete? Ili on bas i nije toliko kriv sto ju je napumpao i ostavio je samu da se nosi s tim?
    Pa nemoj mi reći da će žena koja jednom abortira, sledeći put bez razmišljanja krenuti u krevet bez kondoma? I sledeći. I sledeći. I onaj tamo.

    To baš i nije normalno. Ako joj je fetiš da abortira svaka dva tri meseca, onda je treba zatvoriti.

    A već sam naglasio i evo ponoviću - Ne krivim ovde samo nju, krivim i njega, jer je svesno odgovoran za posledice.

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ne smatra se to bezveze humanim cinom, znam gomilu ljudi koji su dobili decu sa poremecajima, neki su ih dali u domove, neki ne...Ali ta deca ne zive dugo, ne vidim zasto povecavati patnju i sebe i njega, "ostavish ga u zivotu", vezesh se za njega i ono umre... i sta sad ti treba da pravish drugo?
    otishlo staro,sad cemo novo....pa eeeej,nije dete toster...
    Zato i kažem, da to mogu da razumem, jer poznajem nekoliko porodica koja imaju decu ometenu u razvoju i znam koliko je potrebno truda oko takve dece.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kako nemaš? Pa između ostalog, zato abortus i postoji. Znači, zaštitio si se sa 4 kondoma i 3 pilule i 2 spirale valjda zato što ne želiš dete. I desilo se. Ili ćemo reći, dobro onda nemoj imati odnose? Pa, ne mogu se neke stvari posmatrati toliko bukvalno u životu.
    Pa lepo nemam. To ti je ono, sredio si kola tip top, tehnički 100% ispravna, nisi pio, nisi nadrogiran, vozio si 60, ali ti je neka budala izletela i odvalila te. Shit happens. Iako si ti postupio po pravilima, nezgode se dešavaju. Retko, ali se dešavaju. I šta radiš u takvim slučajevima?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A onda bi embrion valjda imao pravo da odlučuje šta će biti sa tom ženom pošto se radi o njegovom prostoru za život?
    Nisam majka, nikad neću biti i zato ne mogu da kažem šta u tom slučaju raditi. U čemu je problem?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Svaka žena koja ostane u drugom stanju ima emocije prema onome što gaji u sebi. To nam je valjda u prirodi. Veliki procenat. Isto tako veliki procenat muškaraca nema nikakve emocije prema onome što žena gaji u sebi dok je u toj fazi. Često i kasnije.
    Žena koja nekoliko puta abortira definitivno nema emocije. Za druge muškarce i druge žene ne mogu da tvrdim šta osećaju, jer ja nisam oni, ja samo znam da će najlepši trenutak u mom životu biti saznanje da ću postati tata. Mada, ipak će lepši biti kada budem to dete video.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo je zajebano nazvati nekoga monstrumom i ubicom, naročito kada je ova tema u pitanju.
    Ako se žena svesno seksa bez zaštite i posle abortira ona je za mene monstrum. Isto kao i muškarac koji joj je to dete napravio i kao jedino rešenje predložio abortus.

    Ja ne razumem i ne mogu da razumem da je neko u vezi par godina i da abortira. Pa ako ne želiš dete sa tom osobom, šta si radio tolike godine sa njom? Zar nije poenta ozbiljne veze stvaranje porodice? Ako ste tek malo zajedno, tek onda nije normalno ne koristiti zaštitu. Niti znaš ko je, niti da li ima neke bolesti, ma sto čuda.

    Reko sam, razumem abortus u par slučajeva, ostalo ne. Eto, glup sam.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I ne da nisu preporučljive za redovnu upotrebu, nego ne može svako da ih koristi. Nisu te pilule ni bezazlene i nije da nemaju indikacija. Ima osoba koje ne smeju da ih koriste. Ima osoba koje ne smeju na hormonsku terapiju. Šta onda?

    Zato je najvažnija edukacija. Da ne bi pričali svašta.
    Slažem se. Ali zato postoje i drugi vidovi zaštite. Ja npr. sam alergičan na penicilin, ali zato postoji drugi lek koji će me izlečiti kada sam bolestan. Ako si alergična na pilule, ugradi spiralu.

    A edukacija svakako. Mnogo tema u Srbiji su tabu. Treba otvoreno o svemu pričati, treba ljudima otvoriti oči.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #48

    Odgovor: Abortus

    Ne znam što mi svi izbaciše onaj deo sa pilulama za dan posle. To nije ubistvo?

    Ja npr. sam alergičan na penicilin, ali zato postoji drugi lek koji će me izlečiti kada sam bolestan. Ako si alergična na pilule, ugradi spiralu.
    Naše telo je napravljeno tako da prirodno odbacuje strana tela. Spiralu odbacuje jako često. Napravila je toliki bum na tržištu, pa bi je nakon naknadnog ispitivanja malo koji lekar ugradio svom detetu npr. Drugo, posle spirale dugo dugo možeš biti neplodan, nekada i zauvek. A naravno, i pored spirale možeš ostati u drugom stanju. I još nešto da ti kažem, evo pošto nisi majka, znači dečko si - može da te bocne i da zaboli vršnjaka i svašta još nešto. Popularna je i dalje, ali ne tamo gde ima i moderne medicine. Obično u onim zemljama u kojima se može kupiti ona milka čokolada koja nekako nije ista kao ona milka iz Švajcarske. Neko ne sme da pije pilule i telo mu odbacuje spiralu. Na kraju svake priče možemo doći do apstinencije. Znači apstinencije

    Ja vidim izgleda da sam sve bliže Holandiji Za mene je sex malo više od reprodukcije i nije suština mog postojanja na ovom svetu da obavezno ostavim potomstvo. Ali to ja samo tako gledam na stvari, kao što neko gleda drugačije.

    Ja ne razumem i ne mogu da razumem da je neko u vezi par godina i da abortira. Pa ako ne želiš dete sa tom osobom, šta si radio tolike godine sa njom? Zar nije poenta ozbiljne veze stvaranje porodice? Ako ste tek malo zajedno, tek onda nije normalno ne koristiti zaštitu. Niti znaš ko je, niti da li ima neke bolesti, ma sto čuda.
    Pa i ja kažem, protiv sam abortusa, ali se abortus ne sme zabranjivati. Zbog toga i toga. Mnogo je razloga. Takođe mi nije jasno zašto neko ko je u vezi ili braku od nekoliko godina ne bi želeo bebicu, ali mogu da razumem da ljudi imaju razne razloge i pravo na izbor.

    U svetu se odavno ne rade samo ovakvi abortusi kao oni koji se rade kod nas. Postoje nove metode. One koje nemaju posledica kao kiretaža. Meni su samo malo osetljive uši na ono - žena treba da prođe to kroz šta prolazi, kad bi moglo sve naživo da se radi - da bi shvatila da je kažnjena što je dozvolila sebi da bude trudna. I ako može još i da kleči na kukuruzu.

    Eto, glup sam.
    Kako je lepo biti glup,
    stoka ume da nervira,
    gutaj sta ti se servira,
    kako je lepo biti glup.
    Kako je lepo biti glup,
    bolje mozak sakrivati,
    pa cutati i plivati,
    kako je lepo biti glup.
    Ne bavi se politikom,
    spavaj, radi, cuti, jedi
    i ne veruj vise nikom,
    lezi, dig se, ustaj, sedi!
    Kosa gori ispod slema,
    valjamo se po prasini,
    niko od nas pojma nema,
    da smo davno u masini.
    Kako je lepo biti glup,
    mani glavu, pasi travu,
    glup si, nisi ti u pravu,
    kako je lepo biti glup!
    Kako je lepo biti glup,
    bas te boli sta ti rade,
    ko te laze, ko te krade,
    kako je lepo biti glup!



    E, al' nema veze, volim ja zeku
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #49

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam što mi svi izbaciše onaj deo sa pilulama za dan posle. To nije ubistvo?
    Nisam čuo za to. Ali kontam čemu služi. Pa pošto ja ne pravim razliku između 9 meseci i 9 minuta, onda po meni jeste. Mada to nije ubistvo kao kada izvadiš utoku i rokneš nekoga. Ono, ubijaš nešto što je tvoje. To je najlepša stvar koju možeš da napraviš u životu.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Napravila je toliki bum na tržištu, pa bi je nakon naknadnog ispitivanja malo koji lekar ugradio svom detetu npr. Drugo, posle spirale dugo dugo možeš biti neplodan, nekada i zauvek. A naravno, i pored spirale možeš ostati u drugom stanju. I još nešto da ti kažem, evo pošto nisi majka, znači dečko si - može da te bocne i da zaboli vršnjaka i svašta još nešto.
    Ni to nisam znao. Eto, lepo kažem da je neophodna edukacija.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Za mene je sex malo više od reprodukcije i nije suština mog postojanja na ovom svetu da obavezno ostavim potomstvo. Ali to ja samo tako gledam na stvari, kao što neko gleda drugačije.
    Pa naravno. Tu se slažem. Ali ako sve funkcioniše kako treba, zašto abortirati?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa i ja kažem, protiv sam abortusa, ali se abortus ne sme zabranjivati. Zbog toga i toga. Mnogo je razloga.
    Ja se nigde nisam ni izjasnio. Nisam ni glasao u anketi. Ono, nije moje da određujem bilo kome bilo šta. Ja samo reko što mi je na duši. Kontam kada treba, kontam kada ne treba. Kada ne treba smatram ubistvom, a kada treba razlozi su opravdani. Koje licemerje, a?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    E, al' nema veze, volim ja zeku
    Volim i ja tebe!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #50

    Odgovor: Abortus

    Ko ce meni kazati sta mogu i sta ne mogu,ako necu to dete ne moram ga imati,jedino ja mogu odluciti..........i naravno da sam abortirala,sta sad ? da me zatvore,zasto ? samo tako bez veze jel ?,pa ajde neka neko izmisli nesto 100% sigurno protiv trudnoce pa nece biti ni abortusa,ni deca u kantu za smece,ni odbaceni,......ni nigde gde ste mogli procitati.
    No me toques

  6. #51

    Odgovor: Abortus

    Muskarci ovde dolaze u obzir samo kao moralna podrska ili sta vec, ali ne prolaze oni kroz abortus i ne menja se njima nista na telu. Ako muskarac ne podrzi zensku osobu kojoj je napravio dete, onda to samo govori o toj muskoj osobi ali ne govori o tome da li ce zena obaviti abortus ili ne. To je vec druga filozofija. Da li on nju voli, da li je on debil, da li je bezosecajan... ali to nema nikakve veze sa zeninom odlukom o abortusu.
    Ako ja sebi napravim nesto na telu, ja cu ga napraviti i ja cu ga skloniti ako to zelim.

    Vidim da niko ovde ne spominje neke posledice posle abortusa. Ne podnosi svaka zena isto abortus. Neke mogu 20 puta da abortiraju i opet zatrudne, a neke mogu samo jednom da abortiraju i nikad vise da zatrudne. Sve zavisi od tela i obavljenog posla. Tu ostaju oziljci, koji umeju sigurno da bole posle vise godina. Ako neka zena zeli to da radi svom telu, radice, ako ne zeli nece, pazice.

  7. #52

    Odgovor: Abortus

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Abortus je definitivno mac sa dve ostrice ali u svakom slucaju ne osudjujem jer jednostavno ne mogu znati sta mene ocekuje u zivotu i da li cu jednom zazaliti zbog toga sto sam osudila nesto sto cu i ja biti primorana da uradim jednog dana.
    Ово је суштина свега. Људи су против правила. Јер може се десити да и они једног дана буду у ситуацији у којој морају да ураде нешто што би било против правила.
    Није битно шта је исправно или погрешно, битно је шта мени одговара или ми може затребати у будућности.

    Зато је немогуће решити питање абортуса тиме што ће се одлука препустити само појединцима. Јер они ће сваки пут кад помисле да им је тако најзгодније и најпаметније - то урадити. А резултат свега тога: 46 милиона абортуса годишње у свету. 18 милиона у потпуно небезбедним условима. Због тога њих 70.000 умре сваке године. 0,38% оних које то урае и небезбедним условима.

    46 милиона годишње.
    Број абортуса је већи од броја рођења у Русији. У Србији је ваљда мањи.

    Изглед да нешто није у реду с политиком према абортусу. Нема те едукације која ће то променити. Одређен број жена у одређеном проценту ситуација нико не може спречити.

    Исто је и са свим осталим делима које закон забрањује. Известан број људи ће урадити што је наумио макар морао да после тога пуца на полицију. Известан број људи неће урадити зло макар то било дозвољено свим законима.
    Забране служе за ону сиву већину - која можда би, а можда и не би.
    Едукација? Жена ће доћи у ситуацију да жели да абортира, и онда ћемо је едуковати да то не ради? Неће ли то бити мало касно? Ок, нико није мислио на то. Мислио је да унапред треба едуковати народ. Дакле, број абортуса ће да се смањи и абортус ће престати да буде средство контрацепције онда кад нам народ постане едукован? Да се можда не начекамо? Ма није битно... битно је да није забрањено... јер може ми затребати...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    kako je emotivan
    Слабић. А причамо о досадним малим цмиздравцима, ко је још око тога емотиван...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Evo, ja obećavam da ću od sada da nosim crninu svaki put kad dobijem mecu. Jebi ga, bukvalno - umrla je moja jajna ćelija
    Дегутантно ми је спрдање са овом темом. Као и генијалне примедбе типа "онанија је геноцид". Ваљда знамо да јајне ћелије и сперматозоиди нису једнако нови живот док се не споје.

    niko nema pravo da nekome određuje šta će da radi sa svojim životom, naročito u društvima koja imaju neka utvrđena etička pravila. Takvo će nadam se ostati i ovo pa se rana trudnoća neće nazivati ubistvom.
    Наравно да има право. Ниси читала кривични законик у последње време?

    Mnogo je zajebano nazvati nekoga monstrumom i ubicom, naročito kada je ova tema u pitanju.
    Много зајебаније него правдати абортус.

    Citat ekatarina kaže: Pogledaj poruku
    Dalje. Statistika ukazuje da najveći broj žena u Srbiji koje izvrše abortus su udate žene sa jednim detetom.(Znači nit su mlade-neiskusne, nit su neudate, nit su neupućene u kontracepciju). To čisto da odgovorim na neke prethodne poruke.
    То ћемо да занемаримо Екатарина. Узећемо као репер оне примере који нам највише одговарају.

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    ..........i naravno da sam abortirala,sta sad ? da me zatvore,zasto ? samo tako bez veze jel ?
    С обзиром колико се поносиш тиме, можда би требали да ти дају медаљу?

    Не знам ко је рекао, али велика је истина - да су сви поборници "контроле рађања" - већ рођени.
    Фетуси не гласају на изборима, немају своје НВО у којима се окупљају, немају своје лобисте који ће се борити за њихова права као они који вриште о праву жене да одлучује о "свом телу"...

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ako ja sebi napravim nesto na telu, ja cu ga napraviti i ja cu ga skloniti ako to zelim.
    О чему причамо? О младежу? Ожиљку? Тетоважи?

    Што се тиче едукације, где су људи едукованији, у Африци или у Европи?
    Како онда...
    http://www.guttmacher.org/pubs/journals/25s3099.html
    ... у Европи имамо 48 абортуса на 100 трудноћа?
    Африка 15, Азија 25, Латинска Америка 27, Северна Америка 26... ?
    Poruku je izmenio Mish, 06.07.2007 u 07:03 Razlog: nepravilna upotreba kodova
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #53

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Зато је немогуће решити питање абортуса тиме што ће се одлука препустити само појединцима. Јер они ће сваки пут кад помисле да им је тако најзгодније и најпаметније - то урадити.
    Šta ti predlažeš ovde kao rešenje pitanja abortusa, praktično, realno izvodljivo rešenje pitanja abortusa, a da to ne postane kršenje osnovnih ljudskih prava, onih već rođenih svesnih ljudskih bića?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #54

    Odgovor: Abortus

    Verovatno osnivanje komisije koji ce na osnovu drustvenih normi, spaljivati zene koje izvrse abortus a ne daju priliku da se natalitet povecava, nema veze sto ce gladovati ili mozda ici bosi, ili ce im majka zavrsiti 8 razreda osnovne skole i do kraja svog zivota cistiti ulaz zgrade zaradjujuci crkavicu, bitno je roditi...nek nas ima...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  10. #55

    Odgovor: Abortus

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Šta ti predlažeš ovde kao rešenje pitanja abortusa, praktično, realno izvodljivo rešenje pitanja abortusa, a da to ne postane kršenje osnovnih ljudskih prava, onih već rođenih svesnih ljudskih bića?
    Немогуће је коначно решење тог питања. Питање је како се треба носити с њим.
    Моје мишљење је да абортус треба да буде забрањен, осим у случајевима кад је угрожен живот мајке - где одлуку треба препустити мајци. Не зато што мислим да тад треба убити дете, већ зато што је то практично одлука између једног и другог живота.
    Нисам сигуран шта да мислим када је у питању оштећен или болестан плод. Мислим да би ипак и ту требало преустити одлуку родитељима.

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno osnivanje komisije koji ce na osnovu drustvenih normi, spaljivati zene koje izvrse abortus a ne daju priliku da se natalitet povecava, nema veze sto ce gladovati ili mozda ici bosi, ili ce im majka zavrsiti 8 razreda osnovne skole i do kraja svog zivota cistiti ulaz zgrade zaradjujuci crkavicu, bitno je roditi...nek nas ima...
    Тако је, сви противници абортуса се залажу да то да будемо гладни, голи и боси. И да свака жена која не абортира буде чистачица. И за спаљивање на ломачи.
    Најбоља је логика, оно, абортус можда и јесте мало лош, али је женско људско право и не треба га забрањивати јер може ми устребати...

    Него, видим распрострањена је ова навика да се дају оцене о нечијем приватном животу, без обзира познајеш ли особу или не, те да се одговара у туђе име, подмећу речи... ? Јел то неки специфични стил расправе у који нисам довољно упућен?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #56

    Odgovor: Abortus

    Citat onaj koji nije slabić kaže: Pogledaj poruku
    Дегутантно ми је спрдање са овом темом. Као и генијалне примедбе типа "онанија је геноцид". Ваљда знамо да јајне ћелије и сперматозоиди нису једнако нови живот док се не споје.
    Ne sprdam se ja sa ovom temom tako kako ti možda to želiš da predstaviš, ali sprdam se sa ozbiljnim temama, da. Volim to volim to. Znam ja koliko hromozoma nosi i jajna ćelija i spermatozoid. Kažem, ne mogu se sve stvari posmatrati bukvalno.

    Наравно да има право. Ниси читала кривични законик у последње време?
    Pa, nisam baš u poslednje vreme. Nije mi baš neko zanimljivo štivo. Ali znam da abortus nije protivzakonit. Obavlja se legalno u našoj zemlji. A ako si mislio na ono nemam pravo da opljačkam banku ili da ubijem tetku i pobegnem u Mexico, mogu i to i dobiću kaznu kada me uhvate. Al' nešto mi nije softver takav.

    Није битно шта је исправно или погрешно, битно је шта мени одговара или ми може затребати у будућности.
    Meni ne, ako na mene misliš.

    Изглед да нешто није у реду с политиком према абортусу. Нема те едукације која ће то променити.
    Naravno da ima. U zapadnim zemljama nisu baš tako pretrpane klinike. Ali te isto tako i čeka razgovor sa stručnom osobom, čeka te papirić u klinici na koji telefon da se javiš ako nisi baš sigurna šta da radiš, neke organizacije koje mogu da ti pomognu, socijalni program koji će ti dati novčanu pomoć za početak i ako si sama, dete ti neće tako često nositi epitet kopileta itd. A to što zbog tih abortusa ima Srba manje, možda to najviše boli.

    Nije nešto u redu sa nama, a ne samo sa politikom. Dok god bude onih koji će da kažu pa nisam te ja ženio da bi te jebo sa kurtonom. A vazektomija? Ne, oni ne znaju šta je to. I fellatio je italijanska pevačica.

    Uh, sprdam se

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #57

    Odgovor: Abortus

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno osnivanje komisije koji ce na osnovu drustvenih normi, spaljivati zene koje izvrse abortus a ne daju priliku da se natalitet povecava, nema veze sto ce gladovati ili mozda ici bosi, ili ce im majka zavrsiti 8 razreda osnovne skole i do kraja svog zivota cistiti ulaz zgrade zaradjujuci crkavicu, bitno je roditi...nek nas ima...
    A da li je neko rekao da je to rešenje ovog problema?

    Kako možete biti tako cinični o ovako delikatnoj temi. Pa ne igramo ovde igre bez granica majku mu.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Немогуће је коначно решење тог питања. Питање је како се треба носити с њим.
    Моје мишљење је да абортус треба да буде забрањен, осим у случајевима кад је угрожен живот мајке - где одлуку треба препустити мајци. Не зато што мислим да тад треба убити дете, већ зато што је то практично одлука између једног и другог живота.
    Нисам сигуран шта да мислим када је у питању оштећен или болестан плод. Мислим да би ипак и ту требало преустити одлуку родитељима.
    Zaboravio si i silovanje. Ostalo se poklapa sa mojim mišljenjem o ovoj temi.

    Samo jedna dopuna: ako je život majke ugrožen, a postoji šansa da se dete rodi zdravo, roditelj ne bi trebao da bude sebičan u tom slučaju.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  13. #58

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne sprdam se ja sa ovom temom tako kako ti možda to želiš da predstaviš, ali sprdam se sa ozbiljnim temama, da. Volim to volim to. Znam ja koliko hromozoma nosi i jajna ćelija i spermatozoid. Kažem, ne mogu se sve stvari posmatrati bukvalno.
    Извињавам се, али с обзиром да на фетусе гледам као на људска бића, мало ми је дегутантно спрдање с овом озбиљном темом. Али то сам само ја.

    Pa, nisam baš u poslednje vreme. Nije mi baš neko zanimljivo štivo. Ali znam da abortus nije protivzakonit. Obavlja se legalno u našoj zemlji. A ako si mislio na ono nemam pravo da opljačkam banku ili da ubijem tetku i pobegnem u Mexico, mogu i to i dobiću kaznu kada me uhvate. Al' nešto mi nije softver takav.
    Моја поента је била да неко има право да одређује људима шта да раде а шта да не раде.
    Наравно да се ради и оно што је забрањено, нажалост.

    Meni ne, ako na mene misliš.
    Не мислим на тебе, мислим на јако распрострањен став. Када се поведе прича о било каквим моралним правилима, дођемо до питања:
    - а ко одређује шта се сме а шта не
    - ко има право мени да забрани било шта

    Људи су генерално против правила јер то значи да би и они морали да их поштују.

    Naravno da ima. U zapadnim zemljama nisu baš tako pretrpane klinike. Ali te isto tako i čeka razgovor sa stručnom osobom, čeka te papirić u klinici na koji telefon da se javiš ako nisi baš sigurna šta da radiš, neke organizacije koje mogu da ti pomognu, socijalni program koji će ti dati novčanu pomoć za početak i ako si sama, dete ti neće tako često nositi epitet kopileta itd.
    Број абортуса на 100 трудноћа:
    Источна Европа 65
    Северна Европа 23
    Јужна Европа 34
    Западна Европа 17

    Шта нам говори?

    A to što zbog tih abortusa ima Srba manje, možda to najviše boli.
    Можда убијање деце боли више?

    Nije nešto u redu sa nama, a ne samo sa politikom. Dok god bude onih koji će da kažu pa nisam te ja ženio da bi te jebo sa kurtonom. A vazektomija? Ne, oni ne znaju šta je to. I fellatio je italijanska pevačica.
    Наравно да много тога није у реду с нама. Није у реду став друштва о абортусу - "то је мањи хируршки захват данас... ништа".
    Став мас медија - у филмовима, који креирају јавно мнење итекако, то се третира као одлазак код козметичара. Недавно је на РТЛу био онај филм где као свемирци коментаришу људско понашање, оде Кармен Електра да абортира, а тамо... ма лепота једна од клинике.
    Абортирати у Србији данас - нормална ствар. Питање планрања кућног буџета.
    Најчешћа реакција код мушкараца на помен кондома - "ја то да користим??? то је као да се тушираш у мантилу... ја извадим на време... хохохо, не брини се ти за бакија, лаф сам ја... "
    Кондом је некако понижавајући изгледа.
    Кад неко "заглави" па мора, пази, ДА ПЛАЋА за абортус, то је питање опште спрдње и шале, о томе се прича весело као о добром ручку. Да не спомињем кукњаве "јој, куд сад морам да плаћам" или "нек плати она пола, и она се је*ала"...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #59

    Odgovor: Abortus

    Citat onaj koji je bio slabić kaže: Pogledaj poruku

    Samo jedna dopuna: ako je život majke ugrožen, a postoji šansa da se dete rodi zdravo, roditelj ne bi trebao da bude sebičan u tom slučaju.
    A ukoliko ima još dece kući? To je ono: shit happens?

    Шта нам говори?
    Meni govori da su ljudi u Zapadnoj Evropi najedukovaniji.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #60

    Odgovor: Abortus

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Kako možete biti tako cinični o ovako delikatnoj temi. Pa ne igramo ovde igre bez granica majku mu.
    То ти је ваљда та чувена женска осетљивост на питања мајчинства.

    Zaboravio si i silovanje. Ostalo se poklapa sa mojim mišljenjem o ovoj temi.
    Нисам заборавио силовање.

    Samo jedna dopuna: ako je život majke ugrožen, a postoji šansa da se dete rodi zdravo, roditelj ne bi trebao da bude sebičan u tom slučaju.
    Ако се може спасити само један живот, онда треба оставити право родитељима да одлучују. Ако постоји ризик... опет га не бих наметао никоме. Свакоме на избор.

    СКВО, мала исправка, по том питању сам и ја слабић, и ја сам осетљив на децу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 4 od 23 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •