Abortus - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 3 od 23 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #31

    Odgovor: Abortus

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Prihvatiti očinstvo u punom značenju te reči (dakle, ne samo biološkom)?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    Odgovor: Abortus

    Mislim da se ovde misljenja razlikuju u jednoj stvari. U posmatranju primeraka zena koje obavljaju abortuse.
    Oni koji su za zabranu abortusa, posmatraju samo zene koje rado i cesto idu na abortus. I to tim zenama dodje kao neki hobi i ne osecaju se nimalo lose kada to rade. A oni koji su protiv zabrane abortusa, posmatraju slucajeve kada se zaista slucajno desilo da je neko zatrudneo i kada je zaista situacija teska po tu zensku osobu.
    Kao sto ni jedan problem ne treba posmatrati iskljucivo kroz 'krajnje' slucajeve tako ni ovaj. Treba posmatrati malo sire ovaj problem uzimajuci u obzir oba krajnja slucaja. I doneti zakon koji stiti zene u nekim granicama normale.

    Evo 1. primer: Sta ako zena nije psihicki najzdravija? U pitanju je mentalno zaostala osoba. I ta osoba zatrudni, jer je neko 'odradio posao' nad njom. Verujte, to je veoma cesta pojava u bilo kom drustvu. Da li ta osoba ima pravo na abortus???

    2. primer: Zenska osoba se bavi prostitucijom, ima vec dvoje dece i zatrudni. Ne zna cak ni s kim. Dosad je obavila 5 abortusa. Da li ta osoba ima pravo na abortus???

    3. primer: Devojka cetvrta godina gimnazije, upisala fakultet, iz siromasne porodice, ambiciozna i vredna. Ostala trudna sa deckom kojeg ne voli i koji nju ne voli. Da li ta osoba ima pravo na abortus???


    Sve u svemu, treba doneti zakon koji je univerzalan za sve slucajeve, i za one koje nisam ovde navela kao primer. Ne treba dozvoliti beskonacan broj abortusa kod jedne zene i ne treba zabraniti abortus.

    O edukaciji nemam sta da kazem jer je potpuno normalno edukovati drustvo o tome i treba raditi po tom pitanju.

    Abortus nije ubistvo. Trebaju se sagledati prioriteti. Svakako je bitnije detetu obezbediti normalan zivot uz normalnu majku, i nije bitno da li se trudnoca prekida vestackim putem. Bitno je sta se time dobija i stvara nakon mnogo vise vremena (godina) nego sto je tri meseca u stomaku.

  3. #33

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Упоредити фетус и нокат... абортус са сечењем ноката... монструозно, достојно пећинских људи.
    Od chega je sastavljen chovek? Od tjelija, koje se razmnozhavaju, rastu, stare i umiru... Jel' tako? Ajmo dalje... Od chega je sastavljen embrion (ne fetus, embrion)... Od istih tih tjelija... Koliko se setjam biologije iz osnovne shkole, beshe da se posle zachetja, tjelija zove zigot, pa onda posle prve deobe se zove embrion, i a nakon 8 nedelja, fetus... Svi ovi stadijumi se uglavnom sastoje iz isth sastavnih delova... Tjelije, odnosno tjelija... Od istog se sastoji nokat, od istog se sastoji prst, uvo, nos, koji god deo tela hotjesh... A ako idemo josh dalje, sve se sastoji od DNK lanaca...

    Dakle, ono shto sam ja rekao, je na tom najnizhem nivou jedno te isto... Znam da zvuchi monstruozno, ali morao sam da dam primer...

    Ne, abortus ne treba da bude sredstvo za kontracepciju... Ali ne mozhe da se zabrani... Uostalom, pazi sad ovo... Hajde da donesemo zakon o zabrani ejakulacije koja ne oplodi jajnu tjeliju! Shta kazhesh na to? I spermatozoidi su zhive tjelije, tako da bi se svaka ejakulacija mogla tumachiti i kao pokolj... Naravno, siguran sam da tje ti i ovaj primer biti odvratan ili monstruozan...

    O svemu ovome su malo vishe pozvani lekari da govore, ali je moje mishljenje da je pravo zhene da abortira, i slozhitju se sa SQAW, svet bi bio sigurno barem za nijansu bolji da su neke zhene abortirale...

    Crkva je najvetji pobornik zabrane abortusa... Ok... Njihova dogma, verovanja, shta god, zabranjuju to... Vernice, neka poshtuju kanon, njima ne treba zakon da regulishe... One koje vera ne sprechava, treba zbrinuti, i pobrinuti se da abortus bude uradjen profesionalno i sa maksimalnom brigom za zhenu...

    I da, zhene koje su abortirale prolaze kroz strashne psihichke promene, i to je razumljivo, ipak je deo njih odstranjen... I treba im pomotji i u toj sferi, nekim savetovalishtem, chime god... Ipak nisam toliko kompetentan da pricham o tome...

    Jednostavno, moje je mishljenje da je abortus 90% stvar majke, a 10% stvar oca, jer je ipak i on imao umeshane prste u pravljenje deteta (donro, ne prste, ali... )

    Zamislite situaciju da devojka od 20 godina zatrudni... Njeni roditelji ne znaju... Zivi u srediti gde ce biti satanizovana ako rodi vanbracno dete... Ne zeli da se uda... Sta uciniti tada? Roditi po svaku cenu? Da se uda za nekog klipana, samo da bi dete imalo oca, kakvog bilo? Koji ce da prebija nju i dete? Njeni roditelji da je nazivaju kuckom i da trpi psihicku torturu od strane roditelja i okoline? U kakvom ce to dete okruzenju rasti? Kakva ce se licnost formirati? Mozda neki novi serijski ubica, psihopata? Mozda nece, a mozda i hoce... Sve je to mozda...

    Zene, na vama je, imate moju podrsku...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #34

    Odgovor: Abortus

    Abortus nije ubistvo niti je embrion osoba, individua, "zhivo" ljudsko biche.
    Hipoteticki govoreci, kada bi embrio bio "zhivo" ljudsko biche, onda bi zena koja je pristala na abortus i uradila isti u sustini pocinila ubistvo sa predoumisljajem ili barem pomagala pri tom chinu (recimo da je doktor u ovom sluchaju ubica). Ubistvo s predumišljajem je zločin koji uzrokuje smrt drugog ljudskog bića posle racionalnog razmišljanja i planiranja samog čina ubistva. Hipotetichki razmishljajuchi, abortus bi bio upravo to: promishljeno i isplanirano ubistvo.
    Ali da se vratimo u realnost. Shto se mene tiche, ne smatram embrione zhivim osobama tako da mi je gore navedena hipotetichka situacija najblazhe recheno smijeshna.
    A za one koji smatraju da su embrioni "zhive" individue i kao takve bi pretpostavljam trebale imati ista prava kao i rodjene individue; da li bi oni ove silne nesrecnice potrpali u zatvore. Sumnjam da bi, ali onda samim time impliciraju da ne postoji jednakost/ravnopravnost izmedju rodjenih osoba i embriona.
    Ne mozhe se podvuchi jednakost izmedju ubistva, zhene, mushkarca, djeteta sa "ubistvom" embria. Razlog je jednostavan: embrio nije isto shto i zhena, mushkarac, dijete; odnosno "zhivo ljudsko biche".
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #35

    Odgovor: Abortus

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    (recimo da je doktor u ovom sluchaju ubica)
    Doktor je masovni ubica
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #36

    Odgovor: Abortus

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nikakva zabrana. Pre sam za neku kampanju kojom bi se skrenula pazznja na to da do situacije kada je abortus neminovan ne bi smelo da dodje.
    Slazem se...Iz vise razloga ne bi trebalo zabraniti abortus...
    Može biti u pitanju rizicna trudnoca, da zena zatrudni nasilnim putem(ili ti silovanjem), da se na plodu uoce razne anomalije...Isto tako ne osudjujem zene koje su se iz nekih drugih razloga odlucile za abortus,jer ne smatram to ubistvom...s jedne strane, a sa druge, ja mozda nikad to ne bih uradila...

  7. #37

    Odgovor: Abortus

    Da kažem i ja koju za dnevnik.

    Po nekim statistikama, najveći procenat abortusa se obavlja nad mladim devojkama, koje su ostale u drugom stanju najverovatnije na insistiranje partnera da rade "ono" bez "onoga". Ili još gore, bile su pod uticajem alkohola ili droge i nisu bile u stanju da se odbrane od nasrtljivaca. U ogromnom broju slučaja, kada im nakon mesec dana saopšti da joj kasni, ne nailazi na razumevanje (ni batine nisu isključene) i šta može da radi sa 16 godina? U drugom razredu je škole, ako se porodi, njena karijera se završava. Eventualno će završiti vanredno preostale razrede i šta onda? Da bude samohrana majka koja preko dana čuva dete, a noću radi kao konobarica, da joj okolina šapuće iza leđa, da joj se roditelji sramote? Zašto bi sve to - kada postoji lek. Ubiti nešto što se i ne smatra živim. Pa čak i po cenu da više ne može da rodi. I niko neće saznati.

    E tu dolazimo do jedne stvari - ne igraj se sa vatrom, pa se nećeš opeći. Nije to dete krivo što si se ti kresnula na žurci sa nepoznatim tipom, koji ne želi više da te vidi. Ne krivim ovde samo nju, krivim i njega, jer je svesno odgovoran za posledice. Te posledice su mnogo gore od pola sata uživanja. I za te posledice neko mora da odgovara. Jedini problem je kako utvrditi odgovornost.

    Dakle, bolje sprečiti nego lečiti. Ako već želiš seks, koristi zaštitu. Mnogo je mali procenat pucanja kondoma, a još u kombinaciji sa pilulama, šanse za neplaniranu trudnoću padaju na izuzetno mali procenat. Naravno, ako si baš toliki baksuz, onda ja zaista nemam rešenje.

    Jedino gde podržavam abortus su slučajevi silovanja ili utvrđivanje da dete neće biti mentalno ili fizički zdravo. I donekle smatram humanim činom. Mada, sa druge strane, dete je tvoje - kakvo je takvo je.

    Do sada sam bio nekoliko puta u situaciji oću biti tata - neće biti tata i nikada nisam kao soluciju predlagao abortus. Jednostavno, smatram surovim da ubijem nešto što je deo mene. To nije nokat, to nije kosa, to je moje dete. Činjenica je da neke od tih devojaka nisu bile one sa kojima bih proveo život, ali sam bio spreman da snosim svoje posledice. Ono što sam zasejao, to ću i da požanjem.

    U slučaju da je život majke ugrožen ne znam šta da kažem. Ako postoji šansa da dete bude rođeno zdravo, moralni čin majke je da odluči šta da čini. Mada ne znam da li se može abortirati sa 6-7 meseci, tj. da li se i to zove abortus. Čak i ako se otkrije u početku trudnoće da postoje šanse za eventualnim komplikacijama, opet ostavljam kao moralni čin majke.

    A ove što su abortirale po nekoliko puta bih krivično gonio za ubistva sa predumišljajem.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #38

    Odgovor: Abortus

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A ove što su abortirale po nekoliko puta bih krivično gonio za ubistva sa predumišljajem.
    A zasto ne bi gonio onog koji joj je napravio dete? Ili on bas i nije toliko kriv sto ju je napumpao i ostavio je samu da se nosi s tim?

    Bezveze je malo...

    Abortus je definitivno mac sa dve ostrice ali u svakom slucaju ne osudjujem jer jednostavno ne mogu znati sta mene ocekuje u zivotu i da li cu jednom zazaliti zbog toga sto sam osudila nesto sto cu i ja biti primorana da uradim jednog dana. U svemu se slazem, da se treba koristiti kontracepcija, da je bitan bezbedan sex i da treba misliti unapred ali uvek postoji jedno ali koje srecu kvari...

    Nema pravila u vezi abortusa, ako zacece jednostavno moze upropastiti zivot majci, ugroziti joj zdravstveno stanje, ugroziti joj socijalni polozaj, podrzavam da se abortira jer je lako roditi a tesko hraniti i vaspitati dete u nezdravoj sredini, koja moze biti prouzrokovana bas tim zacecem.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  9. #39

    Odgovor: Abortus

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku

    Dakle, bolje sprečiti nego lečiti. Ako već želiš seks, koristi zaštitu. Mnogo je mali procenat pucanja kondoma, a još u kombinaciji sa pilulama, šanse za neplaniranu trudnoću padaju na izuzetno mali procenat. Naravno, ako si baš toliki baksuz, onda ja zaista nemam rešenje.
    Pilulice za dan posle...
    nisu bash preporuchljive za redovnu upotrebu, ali svakako manje shtetne od abortusa

    Do sada sam bio nekoliko puta u situaciji oću biti tata - neće biti tata i nikada nisam kao soluciju predlagao abortus. Jednostavno, smatram surovim da ubijem nešto što je deo mene. To nije nokat, to nije kosa, to je moje dete.
    kako je emotivan

    Jedino gde podržavam abortus su slučajevi silovanja ili utvrđivanje da dete neće biti mentalno ili fizički zdravo. I donekle smatram humanim činom. Mada, sa druge strane, dete je tvoje - kakvo je takvo je.
    Nadogradjujem se na ovo, inace sam veliki poborac protiv abortusa ali brate kad je u pitanju silovanje ili dete sa Daunovim sindromom, onda jebi ti te price dete je tvoje, trauma i za tebe i za njega...
    ne smatra se to bezveze humanim cinom, znam gomilu ljudi koji su dobili decu sa poremecajima, neki su ih dali u domove, neki ne...Ali ta deca ne zive dugo, ne vidim zasto povecavati patnju i sebe i njega, "ostavish ga u zivotu", vezesh se za njega i ono umre... i sta sad ti treba da pravish drugo?
    otishlo staro,sad cemo novo....pa eeeej,nije dete toster...

    A ove što su abortirale po nekoliko puta bih krivično gonio za ubistva sa predumišljajem.
    sta nekoliko, ma bacaju decu ko da su pomorandze...
    sve to treba pred lice pravde izvesti...

    Ubica mekog srca.

  10. #40

    Odgovor: Abortus

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, bolje sprečiti nego lečiti. Ako već želiš seks, koristi zaštitu. Mnogo je mali procenat pucanja kondoma, a još u kombinaciji sa pilulama, šanse za neplaniranu trudnoću padaju na izuzetno mali procenat. Naravno, ako si baš toliki baksuz, onda ja zaista nemam rešenje.
    Kako nemaš? Pa između ostalog, zato abortus i postoji. Znači, zaštitio si se sa 4 kondoma i 3 pilule i 2 spirale valjda zato što ne želiš dete. I desilo se. Ili ćemo reći, dobro onda nemoj imati odnose? Pa, ne mogu se neke stvari posmatrati toliko bukvalno u životu.

    Evo, ja obećavam da ću od sada da nosim crninu svaki put kad dobijem mecu. Jebi ga, bukvalno - umrla je moja jajna ćelija

    U slučaju da je život majke ugrožen ne znam šta da kažem.
    A onda bi embrion valjda imao pravo da odlučuje šta će biti sa tom ženom pošto se radi o njegovom prostoru za život?

    Svi mi znamo šta će da poraste iz embriona. Ne treba naglašavati da je to nečije dete. Sigurno neće da izrastu reketi za badminton i loptice sa percima. I to taj čin ili traumu ne anulira. Bilo bi najlepše kad bi ti embrioni mogli da se premeštaju negde gde će sve da se završi lepo u slučaju da prirodnim putem to tako ne može da bude.

    Sve i da će ljudska rasa izumreti (a ponekad ne vidim ništa loše u tome, al' me brzo prođe), niko nema pravo da nekome određuje šta će da radi sa svojim životom, naročito u društvima koja imaju neka utvrđena etička pravila. Takvo će nadam se ostati i ovo pa se rana trudnoća neće nazivati ubistvom.

    Svaka žena koja ostane u drugom stanju ima emocije prema onome što gaji u sebi. To nam je valjda u prirodi. Veliki procenat. Isto tako veliki procenat muškaraca nema nikakve emocije prema onome što žena gaji u sebi dok je u toj fazi. Često i kasnije.

    Mnogo je zajebano nazvati nekoga monstrumom i ubicom, naročito kada je ova tema u pitanju.

    A budala ima svuda. Neko će i bez nosa da ostane operišući ga da bi bio lep.

    Edit:

    Pilulice za dan posle...
    nisu bash preporuchljive za redovnu upotrebu, ali svakako manje shtetne od abortusa
    Oni koji abortus nazivaju ubistvom, često i pilule za dan posle vide kao ubistvo. Ili je to onda različito? A ubijaš isto. Ne razumem.
    I ne da nisu preporučljive za redovnu upotrebu, nego ne može svako da ih koristi. Nisu te pilule ni bezazlene i nije da nemaju indikacija. Ima osoba koje ne smeju da ih koriste. Ima osoba koje ne smeju na hormonsku terapiju. Šta onda?

    Zato je najvažnija edukacija. Da ne bi pričali svašta.
    Poruku je izmenio SQUAW, 05.07.2007 u 12:16
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #41

    Odgovor: Abortus

    O vidim da se priča rasplamsava. To mi je baš milo. Što se tiče prava na abortus to je zakonom regulisano i o tome je nepotrebno pričati. Ja sam taj tekst napisala i prosledila ovde i svuda...baš iz razloga što je pojava uzela velikog maha, i već uzima danak.

    I dalje sam pri tvrdnji da u tekstu nema nikakvih optužbi, i onaj deo teksta i dalje ne vidim kao optužbu, već kao činjenicu Ja od prekoravanja nemam ništa, a još manje imam pravo na to.

    Dalje. Statistika ukazuje da najveći broj žena u Srbiji koje izvrše abortus su udate žene sa jednim detetom.(Znači nit su mlade-neiskusne, nit su neudate, nit su neupućene u kontracepciju). To čisto da odgovorim na neke prethodne poruke.

    Dobro, znači isto kao što postoje kampanje protiv pušenja, alkoholizma... tako i ja pravim ovde kampanju protiv abortusa. Sve je dozvoljeno, ali nam nije sve na korist

    ajd ljudi uzdravlje

  12. #42

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Oni koji abortus nazivaju ubistvom, često i pilule za dan posle vide kao ubistvo. Ili je to onda različito? A ubijaš isto. Ne razumem.
    I ne da nisu preporučljive za redovnu upotrebu, nego ne može svako da ih koristi. Nisu te pilule ni bezazlene i nije da nemaju indikacija. Ima osoba koje ne smeju da ih koriste. Ima osoba koje ne smeju na hormonsku terapiju. Šta onda?
    Apstinencija

    Ubica mekog srca.

  13. #43

    Odgovor: Abortus

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I desilo se. Ili ćemo reći, dobro onda nemoj imati odnose
    Apstinencija
    Eh? Silly me Srećno
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #44

    Odgovor: Abortus

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Apstinencija
    E ovo bih voleo da vidim :D


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  15. #45

    Odgovor: Abortus

    Ima osoba koje ne smeju na hormonsku terapiju. Šta onda?
    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Apstinencija
    Znachi oni koji...

    Ubica mekog srca.

Strana 3 od 23 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •