Abortus - Strana 18

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 18 od 23 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #256

    Odgovor: Abortus

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku

    Osudjivanjem drugih niko nikad ništa nije postigao.
    To treba da imate na umu.

    Da, ali zabijanjem glave u pesak, jer je uvek neko drugi kriv za ono sto mi sami radimo, takodje jos niko nista postigao nije, sem odbijanja odgovornosti za sopstvena slobodna dela. I tacno u tome je problem. DobilE smo neogranicnu sexualnu slobodu od spreda i pozadi, ali odgovornost za nasa sopstvena slobodna dela neka snosi neko drugi. E pa ne sljaka to tako – ne moZ i pare i jare nikako i nigde! Evo Isy kaze :
    Isahara: (...)Pa ti oda pazi gde ga mećeš a ženu pusti da sa svojim telom radi što joj je volja dok god nema normalnog muškarca pored sebe da zajedno završe ono što su započeli..(...)
    Draga Isy, ako je to tako, to sa tim radim sa svojim telom sta hocem, pa cak i kada biram tog "nenormalnog" za sex, ko je sada tu kriv za MOJU slobodu biranja m? On sto je "nenormalan" ili ja sto sam ga izabrala? Ili da pitam jednostavno: Kog djavola trazim sa tim “nenormalnim” i ko je kriv sto sam ga JA birala ? Pa sve to jos bez kontracepcije, jer mi/nam je mrsko. Sta tu moze da ispadne? Abortus kao ravnopravni zenski akt na musko “ne- vadjenje” u smislu feministickog pokreta davnih sedamdesetih je l?.Sorry, sva se zgrozim kod ove logike…

    Problem nije abortus,abortus je uvek najgori metod kontrole radjanja i samo nužno zlo i "loše" rešen problem. Svaki problem treba seći u korenu, što ce reći ne treba ga rešavati kad već dodje do neželjene trudnoće, već treba učiniti šta je moguće da do iste ne dodje.
    Treba poraditi na obrazovanju mladih ljudi; pokazati im statistiku; objasniti kako biti pametan i odgovoran; kako zaštiti sebe i druge.
    Da, problem se resava na tome da zena shvati sta znaci biti zena u bioloskom smislu. Da je malKo drugcija od muskarca je takodje fakAt, ma koliko god nam se to po emancipatorskim ideologijama & opstoj emancipatnji ne svidjalo. E za tu cinjenicu “nepravde” mozemo da se zalimo do mile volje kod onoga “gore”, al’ molEm lepo pre sexa, jer posle sexa mozemo samo da dOOvamo u prazno. I ondaK…izvolimo lepo na prihvatanje odgovornosti, shvatanje eventualnih posledica ovog ili onog dela i razmatranje mogucih opcija, kojih Bogu hvala danas imamo na pretek!

    I sve to uopste nije neki podvig, potrebno je samo krenuti od sebe – od SEBE na samom pocetku odredjenog izbora– a ne po svrsenom cinu od nekoga drugoga…

    Never confuse movement with action.

  2. #257

    Odgovor: Abortus

    Većina koja je za abortus,priča samo o svojim pravima i o svom telu,o svom izboru...nije li to malo sebično...niko ne spominje nerođenu decu...šta je sa njihovim pravima..

  3. #258

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    citam neke i ne wjerujem,necu citirati...ali ja sam apsolutno ZA abortus...jer zena koja u sebi nosi nesto sto joj je ucerano na silu,nesto sto nije zeljela,nesto sto joj je 'uwaljeno' bez njenog 'amina'..phe,suwisno je dalje..
    Cudi me da danas ljudi ipak jos uvek misle da abortus izvrsaaju samo zene koje su silovane. Mada glupo zvuci, ali kamoli srece da ga samo te zene koriste. Od prosecno 100.000 abortusa godisnje u Srbiji imali bi maximum 10.000 abortusa godisnje.

    I da, sama diskusija oko abortusa u tom posebnom slucaju silovanja imala bi neku drugu notu, bar sa moje strane...
    Never confuse movement with action.

  4. #259

    Odgovor: Abortus

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    mislim da je abortus ubistvo jednog malenog bica.....ali ipak mislim da zena treba sama da odluci da li ce da preuzme odgovornost za taj zivot.jer deca nas obavezuju ceo zivot na brigu, paznju,ljubav,negu,neznost,odricanja,.....
    sta ako rodi a dete nije zeljeno???? da li ce to dete dobiti od majke sve sto mu je neophodno da odraste u srecnog coveka???
    mada je moje misljenje da je abortus sam po sebi grozan ipak sam da zene imaju pravo da odlucuju....
    treba raditi na opismenjavanju zena sta znaci abortus za zenino zdravlje, kako i na koji nacin planirati potomstvo.a da ne pricam o jednom zivotu koji nikad nece se roditi.
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Većina koja je za abortus,priča samo o svojim pravima i o svom telu,o svom izboru...nije li to malo sebično...niko ne spominje nerođenu decu...šta je sa njihovim pravima..
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nije suvisno dalje...rekoh jednom negde...tema je teska ko tuch...ali...iako je zeni kako ti kazes "uterano" na silu...ona ipak u sebi nosi nesto sto ima pravo na zivot...da ga zivi kao i mi...kao i nasa deca...pitanje je...koliko je zena spremna da podnese zrtvu zarad novoga zivota?...ne znam...
    narode,pominje se neko ko jos nije se ni rodio,nesto sto jos nije ziwo bice,to je samo sjeme,koje se abortira,a ne cak ni neko ko je u razwoju,to je sjeme,koje je greota izbaciti iz sebe(istina) ali kao sto rekoh,zena pati zbog tog sjemena koje nije zeljela,koje joj je preko njene wolje,i to je mozda cak i genocid nad njom..i to jos nije dijete koje ona ubija nego sjeme..''rano'' je reci dijete,koje dolazikasnije,i zena ne smije da pati zbog nezeljene trudnoce koje moze da bude i posledica cak i silowanja,sta tada

  5. #260

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narode,pominje se neko ko jos nije se ni rodio,nesto sto jos nije ziwo bice,to je samo sjeme,koje se abortira
    pominje se neko,kome nije data šansa da se rodi,to nešto je za mene živo biće.

    ali kao sto rekoh,zena pati zbog tog sjemena koje nije zeljela,koje joj je preko njene wolje,i to je mozda cak i genocid nad njom.
    to što ona nije želela,jeste sigurno genocid nad njom,ali tu je i živo biće,nedužno biće...koje sigurno nije krivo ni za jedan genocid.

  6. #261

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Većina koja je za abortus,priča samo o svojim pravima i o svom telu,o svom izboru...nije li to malo sebično...niko ne spominje nerođenu decu...šta je sa njihovim pravima..
    Nazalost (ili za neke na srecu) se pravima Embriona i Foetusa uglavnom bavi samo profesionalna filozofija, nakon sto je politika sa sve ustavom ove ili one zemlje na pravo abortusa sedamdesetih-osamdesetih klimnula glavom. Prema tome : kada jedan nerodjeni/abortirani zivot ode da se sudi, isterace ga...mislim to pravo na zivot.
    Status quo moderne medicine, pa i nauke, podleze kontinuirano promenama - i dan danas. Ko jos uvek smatra da su price o nedefinisanom skupu celija cak i u 12. nedelji trudnoce up-to-date, taj je promasio minimum 40 godina medicinskog napretka ili mu jednostavno odgovara da se pravi corav. Evo...TVO.JA_ je okacila sliku, neka nam kaze i u kojoj fazi razvoja je slikana, pa ce oni koji pricaju o "semenu" mozda progledati. Nisam medicinar, ali cenim da je negde izmedju 10. i 16. nedelje...

    Btw, 'nako iz iskustva licnog & high-tech mogucnosti, mogu vam reci da sam videla sopstveno bebcHe na tamo nekom screen cudu od monitora u 9. nedelji trudnoce i ostala bez reci. KI sto ga rece moj doca tada - bravo, evo mali covek je u potpunosti gotov, sad ce samo da raste...
    Never confuse movement with action.

  7. #262

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Cudi me da danas ljudi ipak jos uvek misle da abortus izvrsaaju samo zene koje su silovane. Mada glupo zvuci, ali kamoli srece da ga samo te zene koriste. Od prosecno 100.000 abortusa godisnje u Srbiji imali bi maximum 10.000 abortusa godisnje.

    I da, sama diskusija oko abortusa u tom posebnom slucaju silovanja imala bi neku drugu notu, bar sa moje strane...
    da nadowezao sam i to,moze procitati na ispod nedje ima moj post ,i izmedju ostalog ima malo kao 'pitanje''..
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    pominje se neko,kome nije data šansa da se rodi,to nešto je za mene živo biće.



    to što ona nije želela,jeste sigurno genocid nad njom,ali tu je i živo biće,nedužno biće...koje sigurno nije krivo ni za jedan genocid.
    znaci da ponowim,to je samo sjeme koje jos nije ziwo bice..i zena ako je silowana od nekog narkica,klosara,ulicara,probiswjeta nekog,ona treba da njeguje to 'sjeme'' jel...to je samo sjeme,od koga nastaje ljudsko bice...da li ste za abortus?da ,hwala na pitanju

  8. #263

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    da nadowezao sam i to,moze procitati na ispod nedje ima moj post ,i izmedju ostalog ima malo kao 'pitanje''..

    znaci da ponowim,to je samo sjeme koje jos nije ziwo bice..i zena ako je silowana od nekog narkica,klosara,ulicara,probiswjeta nekog,ona treba da njeguje to 'sjeme'' jel...to je samo sjeme,od koga nastaje ljudsko bice...da li ste za abortus?da ,hwala na pitanju
    Veoma neobično..a možda i nije,držati se čvrsto,nekog tripa u glavi,bez i pomisli,da se malo šire razmisli...zar ne?

  9. #264

    Odgovor: Abortus

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Veoma neobično..a možda i nije,držati se čvrsto,nekog tripa u glavi,bez i pomisli,da se malo šire razmisli...zar ne?
    samo ti malo razmisli koliko je u redu abortirati...da ti dodje neko i na silu ti ubaci to...sta bi ti radila?

  10. #265

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    samo ti malo razmisli koliko je u redu abortirati...da ti dodje neko i na silu ti ubaci to...sta bi ti radila?
    Ima i mojih postova ovde od ranije...

    Ono o čemu ja govorim sve vreme na ovoj temi je razmišljanje o ne davanju šanse,nedužnom nerođenom detetu...

    Ajd malo da se ne bavimo samo sobom,jer nismo sami u ovoj priči.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...kuca čim se začne,nečiji život kao moj i tvoj,možda budući naučnik,radnik,sportista...
    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost (ili za neke na srecu) se pravima Embriona i Foetusa uglavnom bavi samo profesionalna filozofija
    baš tako...veoma smo obuzeti sobom.

  11. #266

    Odgovor: Abortus

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    da nadowezao sam i to,moze procitati na ispod nedje ima moj post ,i izmedju ostalog ima malo kao 'pitanje''..

    znaci da ponowim,to je samo sjeme koje jos nije ziwo bice..i zena ako je silowana od nekog narkica,klosara,ulicara,probiswjeta nekog,ona treba da njeguje to 'sjeme'' jel...to je samo sjeme,od koga nastaje ljudsko bice...da li ste za abortus?da ,hwala na pitanju
    Hmmm, da se ponovim.
    Ovde se ne prica iskljucivo o abortusu silovanih zena i ni blizu nisu samo silovan zene one zene koje abortiraju. FakAt je cak vise, da je od sume abortusa koje se godisnje izvrse samo zanemarljivo mali broj onih koje to urade iz tog razloga - da se razumemo, pricam o sitnim brojkama. DakleM, na abortus zbog silovanja u vrh glave u Srbiji spada mozda nekih 5-10%. Ostallih 90% abortusa izvrsi se iz potpuno drugih razloga koje blage veze nemju sa silovanjem. Capito?

    E sad, da li je abortus u tom slucaju silovanja moralno opravdan ili opravdaniji - teska je polemika. Da se i u tom slucaju radi o ubistvu - da, delim to misljenje, ali je postavka od koje u tom slucaju polazim drugacija. I spremna sam da takvu odluku silovane zene shvatim i prihvatim bez daljneg, ma kako god da bih ja u tom slucaju za mene licno mozda drugacije odlucila. Ono u cemu se ni blizu ne slazem sa tvojim objasnjenjem je prica o "semenu". Te price piju vodu nekih 7-14 dana nakon slavnog uglavljivanja spermica u jajnu celiju iliti takozvane faze Nidation - nakon toga pocinje individualna zivotna prica svakog ljudskog bica i price o "semenu" i slicnim nebulozama medicinski ne piju vodu. A abortus (legalan) se nazalost uglavnom vrsi izmedju 8. i 12. nedelje trudnoce. I da se razumemo - deadline legalnog abortusa 12. nedelje nema veze iskljucivo sa razvojem fetusa, nego mnogo vise sa medicinskom lakocom zahvata! I da sve to bude jos apsurdnije, cak u slucajevima silovanja retko do nikako se ne izvrsava pre! Zasto? - E pa zato sto se nazalost veoma cesto i silovane zene nadaju nekom cudu. Evo u ovoj mojoj zemlji gde je pilula after dostupna svakome bez iole problema, niko je ziv ne koristi, pa ni silovane zene! Zasto, po Bogu, ZASTO? Eto i ovo je jednostavno pitanje na koje niko nema adekvatan odgovor...
    Poruku je izmenio triViALna, 24.09.2008 u 13:44
    Never confuse movement with action.

  12. #267

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm, da se ponovim.
    Ovde se ne prica iskljucivo o abortusu silovanih zena i ni blizu nisu samo silovan zene one zene koje abortiraju. FakAt je cak vise, da je od sume abortusa koje se godisnje izvrse samo zanemarljivo mali broj onih koje to urade iz tog razloga - da se razumemo, pricam o sitnim brojkama. DakleM, na abortus zbog silovanja u vrh glave u Srbiji spada mozda nekih 5-10%. Ostallih 90% abortusa izvrsi se iz potpuno drugih razloga koje blage veze nemju sa silovanjem. Capito?

    E sad, da li je abortus u tom slucaju silovanja moralno opravdan ili opravdaniji - teska je polemika. Da se i u tom slucaju radi o ubistvu - da, delim to misljenje, ali je postavka od koje u tom slucaju polazim drugacija. I spremna sam da takvu odluku silovane zene shvatim i prihvatim bez daljneg, ma kako god da bih ja u tom slucaju za mene licno mozda drugacije odlucila. Ono u cemu se ni blizu ne slazem sa tvojim objasnjenjem je prica o "semenu". Te price piju vodu nekih 7-14 dana nakon slavnog uglavljivanja spermica u jajnu celiju iliti takozvane faze Nidation - nakon toga pocinje individualna zivotna prica svakog ljudskog bica i price o "semenu" i slicnim nebulozama medicinski ne piju vodu. A abortus (legalan) se nazalost uglavnom vrsi izmedju 8. i 12. nedelje trudnoce. I da se razumemo - deadline legalnog abortusa 12. nedelje nema veze iskljucivo sa razvojem fetusa, nego mnogo vise sa medicinskom lakocom zahvata! I da sve to bude jos apsurdnije, cak u slucajima silovanja retko do nikako se ne izvrsava pre! Zasto? - E pa zato sto se nazalost veoma cesto i silovane zene nadaju nekom cudu. Evo u ovoj mojoj zemlji gde je pilula after dostupna svakome bez iole problema, niko je ziv ne koristi, pa ni silovane zene! Zasto, po Bogu ZASTO? Eto i ovo je jednostavno pitanje na koje niko nema adkvatan odgovor...
    zato sto je se malo ne wodi racuna..eto zato..a to nikakko ne oprawdawa to da je ona to zeljela ili slicno nesto..ja cu samo konstatowati jos jednom,da zena ne smije muciti sebe..pogotowo ako ima malo godina(u tom slucaju nije zena)..ima se kad za nowe ziwote

  13. #268

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    I da se razumemo - deadline legalnog abortusa 12. nedelje nema veze iskljucivo sa razvojem fetusa, nego mnogo vise sa medicinskom lakocom zahvata! I da sve to bude jos apsurdnije, cak u slucajima silovanja retko do nikako se ne izvrsava pre! Zasto? - E pa zato sto se nazalost veoma cesto i silovane zene nadaju nekom cudu. Evo u ovoj mojoj zemlji gde je pilula after dostupna svakome bez iole problema, niko je ziv ne koristi, pa ni silovane zene! Zasto, po Bogu ZASTO? Eto i ovo je jednostavno pitanje na koje niko nema adkvatan odgovor...
    Tačno je,abortusi se rade tada,samo zbog toga jer im je lakše da komadaju nedužno biće...vide se svi delovi tela,pa da nešto ne ostane..tamo gde "ne treba".

    I ovde je dostupna pilula,u slučaju potrebe,silovana žena,može da je upotrebi,a zašto to ne radi?Zašto je bilo kojoj ženi lakše uraditi abortus,nego uzeti pilulu posle,ako je već "neželjena trudnoća"?

    Neodgovornost.

    Neke "pecaju" muževe na taj način,pa izgube vreme za pilulu,ali zato imaju vremena,za abortus,ukoliko se on nije upecao...

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    zato sto je se malo ne wodi racuna..eto zato..a to nikakko ne oprawdawa to da je ona to zeljela ili slicno nesto..ja cu samo konstatowati jos jednom,da zena ne smije muciti sebe..pogotowo ako ima malo godina(u tom slucaju nije zena)..ima se kad za nowe ziwote
    Nije pravilo da je želela,i naravno da ne sme mučiti sebe,ali ne sme ni okolinu.Neke od njih "muče sebe",i po par puta u toku od par meseci...veruj mi ne pričam ovo napamet.
    Ima se kad za nove živote...tako je,ukoliko ne ostanu posledice po njeno zdravlje.

  14. #269

    Odgovor: Abortus

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Evo...TVO.JA_ je okacila sliku, neka nam kaze i u kojoj fazi razvoja je slikana, pa ce oni koji pricaju o "semenu" mozda progledati. Nisam medicinar, ali cenim da je negde izmedju 10. i 16. nedelje...

    Btw, 'nako iz iskustva licnog & high-tech mogucnosti, mogu vam reci da sam videla sopstveno bebcHe na tamo nekom screen cudu od monitora u 9. nedelji trudnoce i ostala bez reci. KI sto ga rece moj doca tada - bravo, evo mali covek je u potpunosti gotov, sad ce samo da raste...

    U milimetrima (24 mm) i nedeljama trudnoće (7,5 nedelja) mali čovek





    Dr Stillwell nas i slikom podseća ili možda će nekog tek da nauči barem delić o prenatalnom razvoju.
    Opširnije će biti na topiku o zdravlju ili na roditeljskom.

    Otprilike dve i po sedmice posle oplodnje stvaraju se tri klicina omotača (tkiva) ektoderm, endoderm, i mezoderm.

    Iz ektoderma se razvijaju brojne strukture, između ostalog mozak, kičmena moždina, nervi, koža, nokti, i kosa.

    Endoderm stvara osnove disajnog sistema kao i digestivnog trakta, izgrađuje delove velikih organa kao što su jetra i pankreas, tj. gušterača.

    Mezoderm formira srce, bubrege, kosti, hrskavičavo tkivo, mišiće, krvne ćelije, i druge strukture.

    U roku od 3 nedelje, mozak se deli na tri glavna dela koji se zovu prednji mozak, srednji mozak i zadnji mozak.

    Razvoj disajnog i digestivnog sistema se takođe nastavlja.

    Kada se prve krvne ćelije pojave u žumančanoj kesi, krvni sudovi se razvijaju u čitavom embrionu, te dolazi do stvaranja srčane cevi.

    Gotovo neposredno posle toga, srce koje raste velikom brzinom počinje da se brazda, pošto zasebne komore počinju da se razvijaju.

    Srce počinje da kuca 3 nedelje i jedan dan nakon oplodnje.



    Odlično znam koliko ima žena koje su iz medicinskih razloga bile na prekidu trudnoće i koje zaboli duša i kada ovakvu sličicu vide. Sa tim balastom se teško živi, ali zbog svih onih devojčica , devojaka i žena koje nisu informisane ili su svesne svega osim da prema sebi nisu iskrene i one meni najmrskije grupe neobaveštenih kojima nije ni stalo , ponavljala bih , ipak, do iznemoglosti i u slici i i u reči obe teme: prenatalni razvoj i kontracepciju.

    Val, nismo pričale o kontacepciji ni privatno jer je podrazumevamo, ali svesna si koliko je žena koje nisu ni razmišljale o filosofskom aspektu priče (ne znam bolji termin) i to su ove žene koje gore poslednje pominjem. One filosofski nastrojene nisu iskrene prema sebi, skoro potpuno sam sigurna i zbog privatnih razloga (priča) i zbog onoga što sam još kao lekar opšte prakse slušala a u najvećem broju slučajeva znala iz med. kartona koje još bolesti imaju. Njima je abortus bio jedino rešenje jer kontracepciju nisu primenjivale želeći dete bez obzira što su svesne da je vrrrlo rizično. Kada se dogodi trudnoća, ko zna iz kojih razloga menjaju stav, pa ne žele nikakav rizik i odmahuju glavom kada ponudiš skrining testove, na primer.
    Vrlo je teško i sa jednim i drugim naći zajednički jezik, ali sa obrazovanijima je čak i teže jer te žene osim bola koji neće/ne umeju da uguše i koje se ne suočavaju sa sobom i problemom, pa ga ni ne rešavaju, a uglavnom je rešiv u smislu dobrog praćenja trudnoće ako je žele ili par najnovih informacija o kontracepciji ako teret odgovornosti ne mogu da nose ni uz pomoć porodice ni svog lekara.

  15. #270

    Odgovor: Abortus

    kuca čim se začne...pisano je srcem,ne bi li neki makar malo razmislili...nekad im nije dovoljno,ni da im se svi dokazi sveta,naučni,ljudski kako god ,stave pred oči...ne da mu se šansa da zakuca..

    Nedavno mi reče,neko blizak temi,da je vodeći neku svoju ličnu evidenciju,uvideo da je svaku četvrtu ženu,ljudskim,ne naučnim razgovorom,ipak odvratio od abortusa...i to je nešto.

Strana 18 od 23 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •