Alkohol u krvi vozaca
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Alkohol u krvi vozaca

    vecini nam je poznata situacija voznje 'pod gasom'.. vracanje sa subotnjeg izlaska.. malo se cugnulo.. neko vise, neko manje.. seda se za volan.. i krece.. zaustavljanje od strane chika policajca.. 'vozachku molim lepo' pita pandur.. okom prelazi po suvozachima, vidi svi veseli pa kaze 'za vas alkotest' i gle chuda naduvate preko dozvoljene granice.. i ode vozachka..

    malo karikiram..

    ali koliko bi po vama trebalo biti dozvoljeno promila alkohola u krvi..?? te granica se razlikuju od zemlje do zemlje.. da li se slazete da bi alkohol u krvi kod vozacha trebao da bude na nuli? ili ste ipak za nekih o.5 ??
    recimo Hrvatska, kao primer zemlje koja je uvela nula promila u krvi (a na taj zakon su se najvise zalili ~ sveshtenici.. za cudo ) vec razmisljaju da vrate zakon na staro.. sto je bilo (ja mislim) o.5 promila..

    izuzmemo li cinjenicu da je 1oo ljudi ~ 1oo cudi.. i da alkohol kod svakog deluje drugacije.. tako da dve pive kod jedne osobe nece izazvati nikakve smetnje, dok ce se drugoj mozda mantati u glavi..


    dakle sta vi mislite?? koja bi granica trebala biti dopustena..??

  2. #2

    12 Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Citat yige_gui kaže:
    da li se slazete da bi alkohol u krvi kod vozacha trebao da bude na nuli? ili ste ipak za nekih o.5 ??
    Glasam za 0,00 promila. Baš zbog činjenice
    da alkohol kod svakog deluje drugacije...
    Pij i vozi se taksijem.

  3. #3

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Ja ne bih isao do te mjere, totlane nule, mozda smanjiti dosadasnju granicu sa 0.5 na 0.3 promila. Jer kako sam citao ponekad i ako jedete malo vise salate alkotest moze da vam pokaze alkohol u krvi, zbog sirceta. Mada ono sto bih ja promjenio su propratne kaze za voznju pod dejstvom alkohola. Cini mi se da je sad kod nas 3 mjeseca do pola godine oduzimanja vozacke. Godinu najmanje da pjesace pa kad dobiju vozacku nazad malo ce da se zamisle pre nego sto sjedu da piju.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Ne podrzavam alkoholisane vozace, i iz saobracaja bi ih uklanjao uz ogromne kazne, ali bas da bude kolicina alkohola u krvi 0.00, sa tim se ne mogu sloziti tek tako, iako ja nisam konzument alkohola.
    Setimo se samo cinjenice proslog serijala Velikog Brata , kada Ivan jede cokoladice sa rumom, a kolicina alkohola u krvi mu raste na preko 0.45. Naravno, tu su jos i druge namirnice, kao pomenuto sirce u salati koje moze pokazati izvesni promil. I sta, znaci pocastili ste se malo obilnije cokoladicama ili slicno, sreli ste pandure, i oni vam pisu kaznu , a vi ste pri tome potpuno trezni . Licno bih se zalagao za kolicinu do 0.30 promila.
    ...................

  5. #5

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    dakle sta vi mislite?? koja bi granica trebala biti dopustena..??
    Nema šta da bude dopušteno.
    Kazne treba da budu što veće, a prag tolerancije što niži.
    I naravno!!!! da panduri ne budu toliko potkupljivi.
    Nije "dobar" onaj što ponudi mito, ali kakav je tek onaj koji ga prihvati?!

    Odgovornost! Odgovornost! Odgovornost!
    tvoj poslednji umski patuljak...

  6. #6

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    0.00 i kazne da su sto stroze, jer alkohol ne ide nikako sa voznjom.....

  7. #7

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    najveće zlo posle droge je alkohol.puno ljudi i dece je izginulo na našim putevima zbog pijanih budala.zato sam za 00.00promila alkohola u krvi vozača,bez razlike dali se radi o "profi"ILI AMATERIMAtj. vikend vozačima.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  8. #8

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Nisam do sad razmisljala o promilima,ali kad bi se postovalo sadasnjih 0,5 ako se nevaram i kad bi policija radila svoj posao dobro i zaustavljala sve redom a ne samo sirote vozace,koji nisu vezali pojas,a pored njih projuri dzip sa stotkom u gradu , kad bi se postovala dozvoljena brzina i kad bi saobracajni zakoni vazili za sve isto ,nebi bilo toliko ni nezgoda ni nastradalih.Moramo priznati da smo postali jako ne savesni vozaci i da retko postujemo pravila u voznji, a alkohol izbegavati u svakom slucaju kad se seda za volan.Znaci ili alkohol ili volan.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  9. #9

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    ne znam sta fali granici od 0.5 promila ? svakome se od nas desi, da negde odemo na slavu,rodjendan,il bilo kakvu čast,i da nazdravimo (takvi nam obicaji) ... što bi svi ti ljudi bili kažnjeni ako su popili cašu vina i naduvali 0.5 ... ja sam ipak za toleranciju ... do 0.5 ... sve preko,kaznaaaa (malo jaca,cisto da ih podseti sledeci put da stanu kod prve casice) ...
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  10. #10

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Što se mene tiče granica slobodno može da bude 0.00 promila. To sada važi za profesionalne vozače i ne vidim razlog da ne važi isto i za ostale vozače. Kao što je već napisano:

    Uticaj alkohola na vozačke sposobnosti nije isti na sve ljude. On zavisi i od telesne težine, uzrasta, fizičke kondicije, metabolizma i raznih drugih faktora. Ipak, u količinama preko 0,5 promila, alkohol ima veoma negativan uticaj na sve vozače, bez obzira na lične karakteristike. Iako mnogi misle da im prisustvo alkohola ne smeta (neki čak misle i da poboljšava vozačke sposobnosti) on utiče na naš nervni sistem hteli mi to ili ne. Loš uticaj ogleda se pre svega u lošijem opažanju, procenjivanju i sporijoj reakciji, kao i smanjenju samokontrole. Tako se sa 0,5 promila šansa za nastanak saobraćajne nezgode udvostručava, sa 0,8 promila ona je veća sedam puta, dok je sa 1,5 promila alkohola u organizmu čak 25 puta veća.


    Međutim i sa 0,2 promila alkohol može imati izuzetno štetan uticaj kod nekih vozača!
    (...but studies have shown that even a blood alcohol content (BAC) level of 0.02 can affect a person's vision, concentration or reaction time, all of which are important to driving ability. - link)

    Imate i ovu tabelu sa promilima koja pokazuje kako jedna količina alkohola može da ima različit uticaj kod različitih vozača. Dalje, nakon pijanstva se možete otrezniti, sesti za volan ali da vam opet u krvi ostane nedozvoljena količina alkohola ( Potrebno je 6-12 h, a ponekad kod jačeg pijanstva i puna 24 časa, da bi alkohol potpuno nestao iz organizma. Obilno pijenje u kasnim večernjim časovima predstavlja veliku opasnost, jer i posle višečasovnog spavanja u krvi može zaostati nedozvoljena koncentracija alkohola ).

    Čokoladice sa Rumom, sirće i ostalo su samo dobar izgovor. Koliko sirćeta treba da uneseš u organizam da bi premašio dozviljenu granicu od 5 promila ili čokoladica sa Rumom (hej pa šta je rum ako nije alkoholno piće?). Dakle nije bitno na koji način ćeš uneti alkohol u organizam, već količina zar ne... i naravno da nisi potpuno trezan ako si pojeo veću količinu bombona sa rumom zaboga I naravno alkotest se može uraditi i analizom krvi, koji uvek pokazuje da li je reč o sirćetu ili etanolu, pa ako policajac ne uvaži da ste pojeli jedno dve činije salate sa sve sirćetom vi lepo trknete i date krv na analizu odmah nakon što vas je policajac alkotestirao pa sa time kod sudije za prekršaje...

    Dakle, granica 0.00 promila i to je to. Jednostavno, vožnja i alkohol ne treba da idu zajedno. Ispoštuj ti slavske običaje, nakrkaj se bombona sa rumom, popij litru sirćeta al' ne sedaj za volan nakon toga



  11. #11

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Ја гласам да буде минимум 0,5% јер испод тога не могу да се сконцентришем на вожњу. Ко нема алкохола у крви нека сврати у кафану!
    ТРЕБА УВЕСТИ НАРКО ТЕСТ јер данас дрогирана будала која не зна ни где је пошла ни где ће да заврши дуне у мелодику и пусте га да вози јер није пијан. пиво да , ДРОГА НЕ!


  12. #12

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Zanimljivo je da pucas na blant, a imas ispod jos zanimljiviji link...

    Treba kontolisati sve... Narko test, alko test... Za pesake, vozace, a narocito organe reda i mira
    Reality, ain't always the truth...

  13. #13

    Odgovor: Alkohol u krvi vozaca

    Слажем се. Када кажеш за пешаке сетих се лика који се мртав пијан држи за стуб зграде и нишани други па онда "оп" до другог стуба, некако се догега па одатле нишани следећи.. Како ли је тај прешао улицу ако је уопште стигао до ње

Slične teme

  1. Ženski spol i alkohol
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.06.2011, 01:41
  2. Dobrovoljno davalaštvo krvi
    Autor Mish u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 20:01
  3. Alkohol
    Autor Mish u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 29.07.2010, 21:12
  4. Testovi krvi
    Autor suzo-moja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.03.2008, 01:44
  5. Generalni plasman vozaca/konstruktora 2006.
    Autor srdjan_p u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 08.10.2006, 14:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •