Preminuo Žarko Petrović (Gledao sam Žareta uživo na dosta utakmica i baš mi je bilo teško kad sam čuo da je umro - čovek je bio krupan, visok, uvek nasmejan... )

Nekadašnji odbojkaški reprezentativac Jugoslavije Žarko Petrović preminuo je u ponedeljak u Novom Sadu u 43. godini života, saopštio je Odbojkaški savez Srbije.

Petrović je 27. februara prebačen u bolnicu u Novom Sadu zbog akutnog pankreatitisa.

Žarko Petrović je bio član reprezentacije Jugoslavije koja je sredinom devedesetih godina počela da postiže najbolje rezultate u istoriji.

Osvojio je bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Atini 1995. godine, a 1996. i na Olimpijskim igrama u Atlanti i na Svetskom kupu u Tokiju. Dres reprezentacije Jugoslavije je nosio na 253 utakmica.

Karijeru je počeo u Bačkom Magliću, u OK Maglić, a nastavio u novosadskoj Vojvodini sa kojom je osvojio četiri titule prvaka Jugoslavije i dve u nacionalnom Kupu.

Medjunarodnu karijeru je počeo u Italiji, a nastavio u Grčkoj, Japanu i Sloveniji. Za izvanredne rezultate ostvarene u reprezentativnom i dresu Vojvodine dobitnik je statue novosadskog kluba "Velikan".



Vlada Srbije mu je uručila i nacionalno priznanje za doprinos u razvoju i afirmaciji sporta.

Komemoracija povodom Petrovićeve smrti obaviće se u utorak u 12 sati u amfiteatru novosadske dvorane "Spens". Sahrana će se održati u sredu u 15.30 na Gradskom groblju u Novom Sadu.

(Beta)