TENIS: Australian Open 2007.
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Lake protivnice za srpske teniserke
    Petak, 12. januar 2007.

    Za razliku od Novaka Djokovića i Janka Tipsarevića, teniserke Srbije dobile su, voljom žreba, u prvom kolu Australijan Opena protivnice, sa kojima ne bi trebalo da imaju velikih problema.

    Jelena Janković, koja je u Melburnu postavljena za 11. nosioca, igraće protiv Kanadjanke Aleksandre Vozniak, koja na WTA listi zauzima 92. mesto.

    Ana Ivanović, kao 13. "kosturašica" na prvom Gren slemu sezone, za mesto u drugoj rundi takmičenja boriće se sa Amerikankom Vaniom King, 57. igračicom sveta.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: I Bozoljac u glavnom žrebu
    Subota, 13. januar 2007.

    Uz Novaka Djokovića, Janka Tipsarevića, Jelenu Janković i Anu Ivanović, Srbiju će u pojedinačnoj konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu predstavljati i Ilija Bozoljac.

    On je u poslednjem kolu kvalifikacija, u subotu ujutru po našem vremenu, posle velike borbe savladao Slovaka Mihala Mertinaka. Konačan rezultat po setovima glasi 6:3, 1:6, 11:9.

    Protivnik Bozoljcu u prvom kolu prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira, koji počinje u ponedeljak, biće Marin Čilić iz Hrvatske. On je do mesta u glavnom žrebu takodje stigao preko kvalifikacija, pobedivši u finalu Britanca Džonatana Mareja sa 7:5, 7:6 (13:11).

    Nažalost, Viktor Troicki pridružio se Borisu Pašanskom, koji nije uspeo da prebrodi preliminarni deo takmičenja. Njega je u finalu kvalifikacija, rezultatom 7:5, 3:6, 6:1, savladao Miša Zverev iz Nemačke.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Tenis

    Sta mislite kako ce nasi igrati na pedstojecem AO? Ko ima najvise sansi da udje u drugu sedmicu AO? Ko ce napraviti najbolji rezultat?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Tenis

    AO: Janković prva na terenu



    Srpska teniserka Jelena Janković počinje u ponedeljak takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu.

    Uprkos sjajnim rezultatima na turnirima u Oklendu i Sidneju, Janković sa oprezom ulazi u prvi meč na Australian Openu, protiv Kanadjanke Aleksandre Vozniak.

    "U ponedeljak igram svoj prvi meč i na to sam maksimalno koncentrisana. Ne želim da dajem nikakve prognoze ni da se opterećujem nikakvim ciljevima što se tiče plasmana u Melburnu, idem meč po meč i šta bude biće. Danas sam malo trenirala, sat vremena samo, čisto da osetim loptu. Igrala sam prvi put u novim patikama, udobne su, mada imam puno zuljeva na nogama od kojih imam bolove da je već sad i ne bitno u kojim sam patikama, boli pa boli. Nije uopšte prijatno, ali šta da se radi i u takvim okolnostima mora da se zaboravi bol i ide napred, da se usredsredim na igru. Od tih silnih bolova više sam i oguglala na njih", kaže Janković.

    O žrebu za turnir u Melburnu, Janković kaže:

    "Ne opterećujem se svojim protivnicama, imam svoj plan i svoju igru i samo se fokusiram na ono što treba da sprovedem na terenu".

    Nikada do sada nije bio toliki broj naših predstavnika u glavnom žrebu gren slema u Australiji, čak šest.

    "Videla sam se danas sa drugarima Zikijem, Ikom, Noletom, Troickim. Divno je sto smo u ovolikom broju ovde i zelim da nas u buducnosti bude jos vise i da nam niko ne moze stati na put".

    Uspesi Jankovićeve na početku sezone naišli su na veliki odjek i u Srbiji.

    "Izuzetno mi je drago kao sportisti kada se stvari na profesionalnom planu odvijaju u onom pravcu koje mi očekujemo i presrećna sam što u ovom trenutku ja i nekoliko drugih tenisera predstavljamo našu zemlju u najlepšem svetlu pokazujući da i ovako mala zemlja može da ima vrhunske tenisere svetske klase i da naša Srbija postaje jedna od vodećih teniskih sila...ja ću se posebno zalagati da opravdam sva očekivanja, pružicu svoj maksimum sa nadom i željom da se u budućnosti svi zajedno radujemo", zaključila je Jelena.

    (B92)

    Otvoreno prvenstvo Australije, počinje u noći između nedelje i ponedeljka. Srbija će u singlu imati pet predstavnika [Jelena Janković, Ana Ivanović, Novak Đoković, Janko Tipsarević i Ilija Bozoljac].

    Radio Televizija Srbije direktno će prenositi sve duele. (Sajt RTS-a)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Jankovićeva lako do drugog kola
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković opravdala je očekivanja i bez većih problema preskočila je prvu prepreku na Australijan Openu.

    Jankovićeva, koja je postavljena za 11. nosioca, u meču prve runde savladala je Kanadjanku Aleksandru Voznijak sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

    U meču koji je trajao svega sat vremena, sprska igračica bila je dominantna u svim elementima, a pogotovo u igri na mreži.

    Pored toga, Jankovićeva je imala mnogo bolji procenat realizacije poena nakon servisa, a bila je i vrlo efikasna u osvajanju brejk poena.

    Mlada Beogradjanka će u drugom kolu igrati protiv Virdžinije Ruano Paskal iz Španije.

    Pored Jankovićeve, od srpskih predstavnika prvog dana na Australijan Openu igraće još Novak Djoković, koji je se u prvom kolu sastaje sa Čileancom Nikolasom MAsuom.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Djoković kao tajfun protiv Masua
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Novak Djoković na najbolji mogući način počeo je takmičenje na prvom ovogodišnjem gren slemu Australijan Openu.

    Najbolji srpski teniser je za sat i 21 minut u prvom kolu "počistio" Čileanca Nikolasa Masua sa 3:0, po setovima 6:1, 6:1, 6:0.

    Mladi Beogradjanin, koji je postavljen za 14. nosioca, već u drugom gemu prvog seta napravio je brejk, potom je i u četvrtom gemu oduzeo servis Masua i, uz takvu, igru osvajanje prvog seta bilo je stvar rutine.

    Identična situacija ponovila se u drugom setu, Djoković je u ovom periodu igre ponovo uspeo da napravi dva brejka i trijumfuje sa 6:1.

    Najbolju, gotovo perfektnu igru, Djoković je pružio u trećem setu, kada Masuu nije dozvolio da osvoji gem, a nakon meča sa terena je ispraćen gromoglasnim aplauzom srpskih navijača.

    Djoković će u drugom kolu igrati sa Špancem Felisijanom Lopezom (79. na ATP listi), koji je u prvom kolu eliminisao Brajana Vilsona iz SAD sa 3:1.

    Favoriti napred, Ljubičić stoj!
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Mladi američki teniser Mardi Fiš priredio je najveće iznenadjenje u prvom kolu Australijan Opena, pošto je eliminisao četvrtog nosioca Hrvata Ivana Ljubičića sa 3:1, po setovima 4:6, 7:6, 6:4, 6:4.

    Fiš, koji je trenutno 42. igrač sveta, sjajno je vraćao sve servise hrvatskog asa, a brejkovi koje je napravio na početku gtrećeg i četvrtog seta bili su ključni za trijumf.

    Prvi nosilac Rože Federer bez problema je pobedio Nemca Bjerna Faua sa 3:0 (7:6, 6:0, 6:4), dok je šesti "kosturaš" Endi Rodik morao malo da se potrudi kako bi slavio protiv Francuza Vilfreda Songe rezultatom 6:7, 7:6, 6:3, 6:3.

    Sedmi nosilac Španac Tomi Robredo bio je bolji od zemljaka Rubena Ramireza Hidalga sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:0, dok je čast hrvatskog tenisa odbranio deveti "kosturaš" Mario Ančić, koji je savladao Japanca Goa Soedu sa 6:4, 6:3, 6:2.

    Prošlogodišnji finalsita Kipranin Markos Bagdatis (11. nosilac) je, pred velikim brojem svojih navijača, trijumfovao nad Nemcem Rajnarom Šutlerom sa 3:1 (6:4, 2:6, 6:3, 6:2), a uspešan na startu bio je i 16. nosilac Španac David Ferer u duelu sa Dancem Kristijanom Plesom - 7:5, 6:4, 6:3.

    Pobede u prvoj rundi upisali su i 18. "kosturaš" Francuz Rišar Gaske protiv Italijana Filipa Volkandrija (6:4, 6:4, 6:2) i 20. nosilac Čeh Radek Stepanek koji je savladao Francuza Mikaela Ljodru - 6:2, 6:4, 6:0.

    Bez iznenadjenja kod dama


    Kada su u pitanju dame, u prvom kolu Australija Opena nije bhilo nikakvih iznenadjenja. Drugi nosilac

    Ameli Morezmo pobedila je Amerikanku Šenaj Peri sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, dok je peta "kosturašica" Ruskinja Nadja Petrova savladala Tajlandjanku Tamarinu Tanasugarn rezultatom 6:3, 6:2.

    Još jedna Rusknija Elena Dementijeva (sedmi nosilac) upisala je pobedu nad Francuskinjom Stefani Fores - 6:1, 6:2, dok je Čehinja Nikol Vaidisova trijumfovala protiv Amerikanke Dil Krajbas sa 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 6:1.

    Italijanka Frančeska Skjavone, koja je postavljena za 14. nosioca, savladala je Nemicu Sandru Klesel sa 6:4, 6:4, a Indijka Šahar Pir (16. "kosturašica") bila je bolja od Italijanku Rominu Oprandi.

    Francuskinja Marion Bartoli (18. nosilac) pobedila je Ruskinju Veru Duševinu rezultatom 6:0, 6:3, dok je 20. nosilac Tatjana Golovin savladala Ruskinju Anu Smašnovu - 6:3, 6:1.

    Djoković pao za jedno mesto na ATP listi
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    U senci početka prvog gren slema u sezoni, Australijan Opena, objavljena je i najnovija ATP lista, a srpski teniser Novak Djoković pao je za jednu poziciju.

    Mladi Beogradjanin, koji ima 1.530 poena, sada zauzima 15. poziciju, ali pošto je na furiozan način počeo Australijan Open za očekivati je da sledeće nedelje popravi svoj položaj na rang listi.

    Drugi srpski teniser koji se nalazi medju 100 najboljih na planeti, Janko Tipsarević, zadržao je 64. mesto sa 590. poena.

    Boris Pašanski je, uprkos neuspehu u kvalifikacijama za Australijan Open, skočio za dva mesta i sada je na 122. poziciji sa 366 poena, a skok za dva stepenika napravio je i Ilija Bozoljac, koji je sada 126. igrač sveta i ima 360 bodova.

    Na samom vrhu ATP liste nema nikakvih promena - na prvom mestu i dalje se nalazi Rože Federer, a prate ga Rafael Nadal i Nikolaj Davidenko.

    WTA: Napredak Jankovićeve, Ivanovićeva 14.
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković popravila je za jednu poziciju svoj plasman na najnovijoj WTA listi koja je objavljena u ponedeljak.

    Jankovićeva, koja je prošle nedelje poražena u finalu turnira u Sidneju, sada zauzima 11. poziciju na rang listi sa 1.456 osvojenih poena.

    Druga nada srpskog ženskog tenisa Ana Ivanović zadržala je 14. mesto na listi sa 1.108 osvojenih bodova.

    U samom vrhu WTA liste nije bilo promena, pa je na prvom mestu i dalje Belgijanka Žastin Enan Erdan, a slede Ruskinja Marija Šarapova i Francuskinja Ameli Morezmo.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Tragičan poraz Janka, Ana rutinski
    Utorak, 16. januar 2007.

    Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je nakon iscrpljujućih 199 minuta igre, zbog iscrpljenosti, predao meč favorizovanom Argentincu Davidu Nalbandijanu u petom setu - 7:6 (7:5), 6:4, 6:7 (2:7), 0:6, 1:2.

    Tipsarević je propustio sjajnu priliku da savlada osmog nosioca Australijen opena i posle Amerikanca Mardija Fiša, koji je u ponedeljak eliminisao Hrvata Ivana Ljubičića, načini drugo veliko iznenadjenje na prvom Gren slem turniru sezone.

    Srpski teniser imao je u ovom meču vodjstvo od 2:0 u setovima. Prvi set Tipsarević je dobio u taj-brejku, a drugi sa 6:4. U trećem se naš igrač nalazio na pragu trijumfa - vodio je sa 5:2 i servirao za meč, ali tada se, nažalost, sve preokrenulo.

    Beogradjanin je izgubio prvi gem na svoj servis, nešto kasnije i drugi, pri vodjstvu od 5:4, a na kraju i set u taj-brejku. U desetom gemu je Janko propustio meč-loptu, a onda pri rezultatu 5:5 nije smogao snage da napravi "ribrejk", iako je na servis Argentinca vodio čak sa 0:40!

    Naravno, Nalbandijan je oberučke prihvatio taj poklon. Četvrti set dobio je sa nulom (6:0), a onda mu je u petom, pri vodjstvu od 2:1, Tipsarević predao meč zbog fizičkog umora, ali verovatno i psihičke iscrpljenosti, prouzrokovane propuštanjem kolosalne prilike.

    Inače, susreti su drugog dana Australijan opena igrani na temperaturi koja je iznosila bezmalo 40 stepeni Celzijusa.

    Ana Ivanović pridružila se Jeleni Janković na spisku učesnica drugog kola turnira u ženskoj konkurenciji.

    Trinaesta "kosturašica" je u meču prve runde lako eliminisala Amerikanku Vanju King (6:2, 6:0) i naredna rivalka biće joj bolja iz meča Agnješka Radvanska (Poljska, 59. na WTA listi) - Varvara Lepčenko (Uzbekistan, 96).

    Bozoljac deklasirao Čilića!
    Utorak, 16. januar 2007.

    Ilija Bozoljac uvećao je "koloniju" srpskih takmičara koji će učestvovati u drugom kolu Australijan opena, pošto je na startu turnira ubedljivo pobedio Hrvata Marina Čilića.

    U sudaru dvojice igrača koji su mesta u glavnom žrebu zaslužili kroz kvalifikacije, Bozoljac je slavio rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:1, za svega 79 minuta!

    Protivnik našeg tenisera u narednom kolu biće Nemac Tomi Has, dvanaesti nosilac, koji je rezultatom 3:0 savladao Španca Alberta Montanesa.

    Bozoljac je u svakom slučaju ponovio najbolji rezultat u karijeri, pošto je proletos takodje nastupio u drugom kolu Rolan Garosa. Rezultat u Melburnu pomoći će mu da napravi pomak sa 126. mesta ATP liste, na kojem se trenutno nalazi.

    Dejvis kup reprezentativac Srbije ključnu prednost u odnosu na Čilića ostvario je drugim servisom (75:29 odsto osvojenih poena), kao i na polju neiznudjenih grešaka, kojih je imao samo 15, naspram 41 hrvatskog tenisera. Čilić za čitav meč nijednom nije došao do brejk-lopte!

    Duel koji je odigran na terenu 21 protekao je uz prisustvo navijača srpskog i hrvatskog porekla, a u prvim izveštajima iz Melburna nema informacija o eventualnim incidentima.

    U ostalim mečevima favoriti su izborili plasman u dalje takmičenje, a najbliža krahu bila je Ruskinja Marija Šarapova, prvi nosilac turnira. Ona je Francuskinju Kamil Pin savladala tek posle drame u trećem setu, rezultatom 6:3, 4:6, 9:7. Šarapova je u odlučujućem setu prokockala vodjstvo od čak 5:0!

    Jelena i Zimonjić zajedno u miksu
    Utorak, 16. januar 2007.

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković i najbolji srpski teniser u dubl konkurenciji, prekaljeni Nenad Zimonjić, igraće zajedno u miks konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, saopšteno je u utorak iz Teniskog saveza Srbije.

    Njihove prve protivnike saznaćemo u sredu, kada će biti obavljen žreb u konkurenciji parova.

    Zanimljivo je da i Jelena i Nenad zauzimaju 11. pozicije na listama najboljih na svetu, Jankovićeva u singlu, a Zimonjić u dublu, kao i to da se u šampionskim trkama za 2007. godinu ubedljivo nalaze na prvim pozicijama.

    Zimonjić, koji u svojoj kolekciji ima 14 ATP titula u dublu i isto toliko finala, osvojio je dva Gren slem trofeja, i to baš u miks konkurenciji (Australijan open i Rolan Garos), a jednom je nastupio u finalu US opena.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Novak i Jelena lako medju 32
    Sreda, 17. januar 2007.

    Srbija je u noći izmedju utorka i srede dobila dva predstavnika u trećoj rundi Australijan opena, pošto su Novak Djoković i Jelena Janković sa lakoćom slomili otpor rivala u okršajima drugog kola.

    Djoković, četrnaesti nosilac, plasirao se medju najbolja 32 igrača na turniru, savladavši Španca Felisijana Lopeza rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 7:5, 6:1.

    Novak je morao da se malo pomuči samo u drugom delu igre, kada je vodio sa 5:2, a onda dozvolio Lopezu da izjednači na 5:5 i učini završnicu seta zanimljivom, a Djokovića prilično nervoznim. Ipak, kada je Španac u dvanaestom gemu, na svoj servis, poslao u aut tri loptice zaredom, mladi Beogradjanin je poveo sa 2:0 i onda mu je ostalo samo da rutinski privede posao kraju.

    "Osećam se ugodno na terenu. Mislim da igram sa puno samopouzdanja i odlučnosti. Malo sam morao da se pomučim u drugom setu, ali nije bilo strašno. Drago mi je da sam izašao na kraj sa Lopezom", izjavio je Djoković nakon meča.

    Iako se očekivalo da će u narednom meču za protivnika imati još jednog Španca, Huana Karlosa Ferera, taj scenario nije se pretvorio u realnost jer je Tajlandjanin Danai Udomčoke pobedio 24. "kosturaša" sa 3:1 - 7:6 (7:0), 7:5, 4:6, 6:1.

    Udomčoke ima 26 godina, šest više od Djokovića, a na poslednjoj ATP listi zauzima 102. mesto.

    "Novak i ja smo dobri prijatelji, pre nekoliko godina smo na jednom turniru čak bili dubl-partneri, ali sada je on daleko odskočio na ATP listi. On igra napadački tenis i veoma je teško pobediti ga. Ipak, ako budem odigrao dobro, sve je moguće. Već sam ostvario cilj i mogu da izadjem na teren potpuno rasterećen", smatra Udomčoke.

    Ukoliko bude igrao kao u prva dva kola, naš teniser će imati velike šanse da prebrodi još jednu prepreku i probije se u osminu finala, gde bi ga čekao bolji iz meča Rože Federer (Švajcarska, prvi nosilac) - Mihail Južnji (Rusija, 25).

    Mlada Beloruskinja čeka Jankovićevu

    Jankovićeva će se u trećem kolu sastati sa 17-godišnjom Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom, 96. na WTA listi.

    Jelena je u drugoj rundi "počistila" sa terena Španjolku Virhiniju Ruano Paskval sa 6:2, 6:2, dok je Azarenka eliminisala 18. nosioca, Francuskinju Marion Bartoli - 6:0, 7:5.

    Ana Ivanović će svoj meč drugog kola protiv Poljakinje Agnješke Radvanske igrati oko tri časa posle ponoći, dok Ilija Bozoljac ide na 12. nosioca Tomija Hasa (Nemačka) u četvrtak od 9.30 časova po našem vremenu.

    Osim pomenutih eliminacija Ferera i Bartoli, od nosilaca su ispale samo još Italijanka Frančeska Skjavone (14) i Japanka Ai Sugijama (23).

    U konkurenciji tenisera nije bilo iznenadjenja, tako da su se u dalje takmičenje plasirali Federer, Endi Rodik, David Ferer, Radek Stepanek i Dominik Hrbati, dok se Marat Safin posle Nemca Bekera mučio i sa Izraelcem Selom, ali je ponovo uspeo da dobije meč sa 3:2.

    Kod dama, pobede su ostvarile Svetlana Kuznjecova, Nadja Petrova, Elena Dementieva, Serena Vilijams, Dinara Safina, Danijela Hantuhova, Tatjana Golovin, Katarina Srebotnik, Šahar Pir, Li Na, Ana Lena Grenefeld i Vera Zvonareva.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Tenis

    Janković: Džet ski, pa na teren
    Sreda, 17. januar 2007.

    Prvi reket Srbije Jelena Janković zabeležila je u sredu i drugu pobedu na Otvorenom prvenstvu Australije. Kao jedanaesti nosilac ovog takmičenja savladala je predstavnicu Španije Virhiniju Ruano Paskval rezultatom 6:2, 6:2.

    Reklo bi se, ništa neočekivano.

    "Igrala sam bolje nego u prvom meču, znatno bolje. Mnogo sam se bolje kretala, jer sam se vratila starim patikama. Imala sam prilično nezgodnu i iskusnu protivnicu, koja mi nije dala nijedan lak poen i koju sam morala konstantno da napadam. Napravila sam mnogo više grešaka od nje, ali i 'vinera'. Sledi dan odmora, pa idemo dalje", izjavila je Jelena.

    Naša teniserka poznata je i po interesovanju za mnoge druge stvari, osim sporta kojim se bavi. Iako takmičenje u Melburnu ne ostavlja puno slobodnog vremena, Jelena je oborila i to nepisano pravilo. Dan pauze iskoristila je za učešće u jednoj humanitarnoj akciji.

    "Na plaži Sent Kilda vozila sam džet ski sa čuvarima plaže. Bilo je fenomenalno, zaista sjajno i novo iskustvo. Sva dešavanja propratio je veliki broj TV stanica i fotoreportera. Na kraju sam čula komentare u stilu 'ova devojka je neverovatna, sada vozi džet ski, a odmah posle toga odlazi na teren i rasturi protivnicu'", sa osmehom kaže Jelena, koju u borbi za ulazak medju 16 najboljih čeka mlada Beloruskinja Viktorija Azarenka.



    (MONDO)

    (Uuuu Jelena... ovim postupkom si poentirala u gostima )
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #10

    Bozoljac: Hrvati me vredjali, ali bez efekta

    DRUGA STRANA "SPORTA"

    Bozoljac: Hrvati me vredjali, ali bez efekta

    Srpski teniser Ilija Bozoljac zasad na Australijan openu igra odlično. Prebrodio je tri runde kvalifikacija, a onda u prvom kolu turnira deklasirao Hrvata Marina Čilića, 171. na ATP listi, sa 6:2, 6:4, 6:1.

    Bozoljac je izjavio da su ga na terenu broj 21, daleko od reflektora glamuroznih arena "Rod Lejver" i "Vodafon", hrvatski navijači propisno izvredjali. Pominjana je "četnička majka", bilo je i pretnji klanjem...

    "Na terenu nas je oko 23 časa dočekala velika grupa hrvatskih navijača, dok je naših bilo malo, već su se razišli jer je početak meča mnogo kasnio zbog vrućine. Hrvati su na početku bili jako bučni, pevali su pesme u kojima su spominjali Vukovar i Knin. Nijednog trenutka nisam pogledao prema njima, ostao sam fokusiran na teren i kada sam ubedljivo dobio Čilića u prvom setu i napravio brejk u drugom, oni su se pokupili i otišli. Pokazali su kolike su patriote", ispričao je Bozoljac.

    On je istakao zadovoljstvo igrom, posebno načinom na koji je servirao. Dejvis kup reprezentativac Srbije podvukao je da je stalno menjao servis - čas je to bio slajs udarac, čas kik, čas u telo protivnika.

    "Nisam servirao jako i nisam imao asova kao što obično imam. Ovog puta sam izabrao drugu taktiku, koja mom protivniku nije odgovarala. Igrao sam mekanije, tako da je Čilić morao da ide ka lopti, a ne da je čeka. Igrao sam mu dosta i na forhend, što je njegov slabiji udarac. Prava slika moje dobre igre je to što Čilić nije imao nijednu priliku da osvoji gem na moj servis, samo je jednom došao do 40:40", kaže naš as.

    U četvrtak ujutru po našem vremenu sledi okršaj drugog kola sa dvanaestim igračem sveta, Nemcem Tomijem Hasom.

    "Dobro znam kako Has igra. Koncentrisaću se na svoje gemove, igraću maksimalno ofanzivno. Nemam šta da izgubim. Najavljujem interesantan i kvalitetan tenis, a videćemo kako će sve da izgleda na terenu", zaključio je Bozoljac.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Tenis

    Federer: "Vrućina ubija igrače"

    Najbolji teniser sveta Rodžer Federer podržao je pravilo po kojem se igra na Australijen openu prekida ako je prevelika vrućina.

    U potpunosti se slažem sa tim pravilom. U redu je da šetate gradom po takvoj vrućini, ali igrati tenis je nemoguće, izjavio je Švajcarac.

    Ako meč počne u regularnim uslovima, teniseri su dužni da ga završe kolika god bila temperatura. Čelni ljudi turnira u Melburnu razmatraju reviziju tog pravila, jer su mnogi igrači, uključujući našeg Janka Tipsarevića, predali meč zbog premorenosti.

    Federer je priznao da za njega predstavlja izazov da igra po visokoj temperaturi, ali da podržava prekid igre ako uslovi postanu nesnosni.

    Vrelinu ne osećamo samo od Sunca, nama najviše muka zadaje ona koja dolazi odozdo. To stvarno ubija igrače, a nemamo čestu priliku da igramo u takvim uslovima, možda dva turnira godišnje, kaže 25-godišnji teniser.

    Pošto su mišljenja podeljena, prvi nosilac je predložio kompromisno rešenje.

    Teniseri bi trebalo sami da odluče da li žele da nastave. Ako se oboje igrača slažu da su uslovi za igru neregularni, meč bi trebalo prekinuti. U suprotnom, neka pobedi fizički bolje spremniji.

    (B92)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Nole i Janko nejaki u duetu
    Cetvrtak, 18. januar 2007.

    Srpski teniseri Novak Djoković i Janko Tipsarević poraženi su u prvom kolu takmičenja u dublu na Australijan Openu od češko-indijske kombinacije Martina Dama i Leandera Paesa.

    Dam i Paes, koji su postavljeni za pete nosioce, pobedili su rezultatom 2:1, po setovima setovima 7:6, 4:6, 6:3.

    I Ana u trećem kolu

    Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u 3. kolo Australijan Opena, pošto je u drugoj rundi takmičenja nadigrala Poljakinju Agnješku Radvansku rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:2.

    Srpska teniserka će za prolaz u osminu finala igrati protiv Ruskinje Vere Zvonareve, koja je u Melburnu postavljena za 22. nosioca.

    Ukupni nagradni fond Australijan Opena je 10,7 miliona dolara, a Ana Ivanović je 13. kosturašica.

    Has prejak za Bozoljca

    Srpski teniser Ilija Bozoljac završo je takmičenje na Australijan Openu, posle poraza od Tomija Hasa u drugom kolu 0:3 (6:7, 1:6, 3:6).

    Bozoljac je odlično počeo meč i zahvaljujući svom najjačem oružju, ubitačnom servisu, uspevao je da parira nemačkom teniseru punih 12 gemova, nakon čega je pitanje osvajača prvog seta odlučen u taj-brejku. Has, koji je u Melburnu postavljen za 12. nosioca, sa bogatim iskustvom igranja velikih turnira bolje je odradio posao u finišu prvog seta (7:3) i poveo na meču.

    Neiskusni Bozoljac je posle toga u potpunosti psihički "pao", prevelika nervoza učinila je da napravi ogroman broj grešaka, što je sedam godina stariji Has znalački iskorostio i drugi set rešio u svoju korist za svega 25 minuta, ili duplo kraće nego prvi deo igre.

    Nakon visokog vodjstva protivnika Bozoljac je pauzu izmedju setova iskoristio za medicinsku pomoć, zbog bolova u ledjima. Nakon kraće masaže pokušao je da pruži nešto žešći otpor rivalu, ali je Has, koji igra svoj osmi Australijan Open u karijeri, brzo napravio brejk (3:1) i bez većih problema izborio plasman u treće kolo.

    Na meču izmedju srpskog i nemačkog tenisera, osim devojčica koje su često vrištale (naročito kad je Bozoljac oblačio majicu posle masaže), mogli su da uživaju i ostali ljubitelji belog sporta, budući da je ostvareno 36 as udaraca. Bozoljac i Has su ih ravnopravno podelili svako po 18.

    Zanimljivo je da je srpski teniser uspeo jedanput da odservira 222 km na sat, kao i da nije imao nijednu brejk loptu na duelu, za razliku od Hasa, koji je od devet iskoristio četiri. Ključni podatak su neiznudjenje greške - Bozoljac ih je napravio 39, a Has tek devet.

    Tomi Has će u trećoj rundi takmičenja odmeriti snage sa svojim zemljakom Florijanom Majerom, koji je bio bolji od Italijana Andreasa Sepija (3:1).

    (MONDO/Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Nole i Jelena u osmini finala!
    Petak, 19. januar 2007.

    Najbolji teniseri Srbije nastavljaju da pružaju fantastične partije na prvom gren slemu ove sezone u Melburnu.

    Novak Djoković je u trećem kolu savladao jedinog preostalog azijskog predstavnika Tajlandjanina Danai Udomčokea sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 5:7 6:1 po setovima i sada mu sledi duel sa najboljim igračem na svetu Rožeom Federerom!

    Najbolji srpski teniser je tek u osmini finala izgubio prvi set na turniru, ali je Djoković protiv Udomčokea zabeležio neverovatnih 15 asova.

    Djoković je bio bolji i u igri na mreži, a kada se tome doda i mnogo bolja realizacija brejk poena, ne čudi što je srpski as izborio duel sa Švajcarcem, koji će predstavljati reprizu Dejvis kup duela od jesenas.

    Iako je nepriskosniveni Federer po svim parametrima apsolutni favorit, mladi Beogradjanin ne pomišlja na predaju.

    "Federer je veliki izazov za mene. Svi znaju kako on igra, ali on je skoro savršen i sve čini sa neverovatnom lakoćom. Ipak, nemam nameru da na teren izadjem sa belom zastavom, jer ako se plašim, onda nije trebalo ni da dolazim u Melburn", poručio je Djoković.

    Iako je prihvatio ulogu favorita, Federer je istakao da se neće opustiti u duelu sa srpskim tinejdžerom, čija igra je znantno napredovala u poslednjih godinu dana.

    "Prošle godine sam dva puta pobedio Djokovića, u Monaku i Dejvis kupu. On je od tada mnogo napredovao. Koliko sam pratio njegove dosadašnje mečeve u Melburnu, čini mi se da igra sve bolje i bolje. Biće to izuzetno opasan meč za mene", naveo je Švajcarac.

    Jankovićeva kao vihor


    Jelena Janković ponovo je trijumfovala bez izgubljenog seta, a ovoga puta u trećem kolu pala je Beloruskinja Viktorija Azarenko - 6:3, 6:4.

    Ovaj meč je u jednom trenutku bio prekinut zbog kiše, ali to nije smetalo Jankovićevoj da u nastavku prvi put u dosadašnjoj karijeri overi svoje mesto u osmini finala

    Najboljoj srpskoj teniserki, koja je postavljena za 11. nosioca, bila su potrebna 93 minuta kako bi "postavila stvari na pravo mesto".

    Jankovićeva je bila mnogo bolja u realizaciji poena nakon prvog servisa, dok je Azarenko napravila duplo više neiznudjenih grešaka.

    Najbolja srpska teniserka u osmini finala igraće protiv bivše pobednice Australijan Opena Serene Vilijams, koja je iznenadila petog nosioca Nadju Petrovu i slavila sa 1:6, 7:5, 6:3.

    Zimonjić i Santoro u osmini finala

    Dejvis kup reprezentativac Srbije Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro plasirali su se u osminu finala dubla na Australijan Openu.

    Zimonjić i Santoro su u meču druge runde savladali Australijance Karstena Bola i Adama Finija sa 2:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:2.

    Srpsko - francuski par, koji je postavljen za šestog nosioca, u osmini finala igraće protiv desetih "kosturaša" Julijana Noula i Jirgena Melcera iz Austrije.

    Zimonjić nastupa i u miks dublu sa Jelenom Janković, a njih dvoje će u prvom kolu igrati protiv para Hantuhova (Slovačka)/Bupati (Indija).

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Tenis

    http://www.australianopen.com/en_AU/...coreboard.html
    Trenutno smo najuspesnija nacija na AO
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Favoriti bez greške, osim Petrove
    Petak, 19. januar 2007.

    Mečevima trećeg kola nastvljeno je takmičenje na prvom ovogodišnjem gren slemu Australijan Openu, a gotovo svi favoriti, zabeležili su očekivane rezultate.

    Prvi nosilac Rože Federer savladao je Rusa Mihaila Južnjija sa 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 7:5, a bez problema u osminu finala plasirao se i treći "kosturaš" Mario Ančić savladavši Dominika Hrbatija (22.) rezultatom 6:3, 6:2, 6:1.

    Sedmi nosilac Španac Tomi Robredo izgubio je jedan set u duelu sa Amerikancem Semom Kverije (6:4, 6:7, 6:2, 6:1), dok je mladi Mardi Fiš prošao dalje zahvaljujući predaji Australijanca Vejna Artursa.

    U francuskom derbiju Rišar Gaske (18. nosilac) trijumfovao je nad Gaelom Monfilsom sa 3:1, po setoivma 6:0,4:6, 7:5, 6:3, dok je 16. "kosturaš" David Ferer savladao Čeha Radeka Stepaneka rezultatom 4:6, 6:0, 6:4, 6:3.

    U poslednjem meču koji je odigran u petak Rus Marat Safin, uprkos svim naporima, nije uspeo da iznenadi šestog nosioca Amerikanca Endija Rodika. Učenik legendarnog Džimija Konorsa pobedio je sa 3:1, po setovima 7:6, 2:6, 6:4, 7:6.

    Povratak Serene Vilijams


    Iznenadjenje dana, kada je u pitanju ženska konkurencija, priredila je Amerikanka Serena Vilijams, koje je eliminisala petog nosioca Ruskinju Nadju PEtrovu sa 2:1, po setovima 1:6, 7:5, 6:3.

    Rutinsku partiju pružila je druga "kosturašica" Ameli Morezmo savladavši Čehinju Evu Birnerovu sa 6:3, 6:1, a podjednako ubedljiva bila je i Ruskinja Elena Dementijeva (sedmi nosilac) protiv Italijanke Marije Elene Kamerin - 6:1, 6:3.

    Još jedna Ruskinja, treći nosilac Svetlana Kuznjecova, koje je do osmine finala došla pobedom nad zemljakinjom Marijom Kirilenko rezultatom 6:1, 6:4, a mesto medju 16 najboljih obezbedila je i Čehinja Nikol Vaidisova trijumfovavši nad Slovenkom Katarinom Srebotnik sa 6:4, 6:4.

    Izraelka Šahar Pir, koja je postavljena za 16. nosioca savladala je Francuskinju Tatjanu Golovin sa 2:1, po setovima 3:6, 7:5, 7:5, dok je u osminu finala ušla i Čehinja Lusi Safarova, kojoj je Beloruskinja Anastazija Jakimova predala meč.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Australian Open 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 21:15
  2. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  3. Australian Open 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 27.01.2008, 22:25
  4. US Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 12.09.2007, 23:47
  5. Tenis
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 20:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •