TENIS: Australian Open 2007. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Tenis

    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Tenis

    Ana upravo izgubi od Zvonareve 2:0, 6:1 - 6:2 po setovima...
    ja losiju igru kod Ane nisam vidio... nista joj nije islo za rukom, tj reketom... svaki potez joj se mogao procitati iz aviona
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Tenis

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Ana upravo izgubi od Zvonareve 2:0, 6:1 - 6:2 po setovima...
    ja losiju igru kod Ane nisam vidio... nista joj nije islo za rukom, tj reketom... svaki potez joj se mogao procitati iz aviona
    Meni se cini da Ana ima loseg trenera. Iako ona sa puno hvale prica o njemu, rezultati se nikako ne vide. Ana nikako da prodje u 3. kolo. Ovo joj je n-ti turnir gdje ispada u drugom kolu. Osvajanje turnira u Monrealu je bio slucajnost, rekla bih .

    Ana stalno forsira istu igru. Sto jaci servis, pokusaj napada forhendom i to pokusava da gadja linije. Zbog toga pravi mnogo neiznudjenig gresaka.
    Kad joj servis lose ide kao danas (oko 50% procenat prvog servisa) i kad napravi mnogo neiznudjenig gresaka (26) i uz to samo 34 vinera, Ana nema sta da trazi u mecu .

    Njene protivnice iz prvih 20 su vec upoznate sa njenim stilom igre i imaju resenje za njenu takvu taktiku. Samo ukrote njene servise, odmah je stave pod pritisak napadom i cestom promjenom ritma. Ana za to nema resenja, bar za sad

    Ono sto je ocigledno je da je Ana popravila kretanje, ali bez drugih izgradjenih poena i bolje tehnike, nece za dugo uci u prvih 10.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Tenis

    ... slažem se u potpunosti sa svim što je iznela Irnik, uz opasku da Ana i dalje ima problem sa brzinom i čini mi se da još uvek nije dovoljno mentalno jaka na velikim turnirima, kao da neveruje u sebe... evo komentara sa njenog sajta www.anaivanovic.com

    "Naučiću iz ovoga," kaže Ana

    January 20, 2007 /

    Ana je bila veoma razošarana nakon poraza od 6-1, 6-2 od 24. teniserke sveta Vere Zvonareve u trećem kolu Australian Opena, ali je imala mnogo pohvala za svoju protivnicu, koja je nemilosrdno koristila loše udarcwe 19-godišnjakinje.

    To je bio loš dan, rekla je Ana. Ništa što sam probala nije išlo. Bilo je veoma razočaravajuće, ali moram da joj odam priznanje. Igrala je jako dobro, i sjajno je servirala.

    Rezultat je bio toliko jednostran, da se se neki novinari pitali da li je Ana povređena. Ubrzo je odbacila takve ideje. Nemate fizičke problem svaki put kada izgubite! rekla je uz smeh.

    Mnogo puta više naučite iz poraza nego iz pobeda. Još uvek učim kako da se nosim sa pritiskom i očekivanjima, i imam još mnogo godina ispred sebe.

    Komentarišući veliku podršku koju je imala tokom Australijskog leta, Ane je rekla: Sjajno su me podržavali, bilo je jako lepo. Svaki put uživam u ponovnom dolasku ovde i radujem se što ću ponovo doćo sledeće godine. Bio je to loš meč, ali još uvek mi je ovde lepo!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Jelena glatko izgubila od Serene (zovu je Crna Pantera )
    Nedelja, 21. januar 2007.

    Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale Australijan opena. Ona je u četvrtom kolu prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira poražena od Amerikanke Serene Vilijams, ubedljivo, rezultatom 0:2 - 3:6, 2:6.

    Jedanaesta "kosturašica" u nedelju ujutru po našem vremenu nije imala nikakvih šansi protiv nekada najbolje teniserke sveta. Vilijamsova se posle serije povreda očigledno vratila u formu, što je dokazala i u prethodnom kolu, kada je eliminisala petog nosioca, Ruskinju Nadju Petrovu.

    "Sjajno sam se osećala na terenu i mislim da sam odigrala senzacionalan meč. Postavila sam sebi neke ciljeve, znam da vredim mnogo više od 81. mesta na WTA listi i mislim da se nalazim na uzlaznoj putanji", izjavila je Serena, dvostruka osvajačica turnira u Melburnu.

    Jelena je započela godinu osvajanjem titule u Oklendu, dok je u Sidneju tek posle velike borbe izgubila finale od Kim Klajsters.

    Tokom Australijan opena je na tri meča dozvolila rivalkama da joj uzmu ukupno 17 gemova, medjutim, u nedelju uprkos želji i uloženom trudu nije mogla da parira moćnim udarcima tamnopute Amerikanke.

    Zimonjić i Santoro u četvrtfinalu

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro uspešno su prebrodili i treću prepreku u igri muških parova na Otvorenom prvenstvu Australije. Šesti nosioci turnira su u nedelju u Melburnu pobedili austrijski par Julijan Novle - Jirgen Melcer rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:3.

    Zimonjiću u nedelju predstoji i meč prvog kola u mešovitom paru, u kojem sa Jelenom Janković igra protiv Indijca Maheša Bupatija i Slovakinje Danijele Hantuhove.

    U paru sa Santorom će u četvrtfinalu muškog dubla verovatno odmeriti snage sa trećim nosiocima, Markom Noulsom sa Bahama i Kanadjaninom Danijelom Nestorom.

    Eliminisana branilac titule Morezmo

    Branilac titule na Otvorenom prvenstvu Australije u konkurenciji dama, Francuskinja Ameli Morezmo, eliminisana je u nedelju u četvrtom kolu.

    Ona je bila postavljena za drugog nosioca, iza Ruskinje Marije Šarapove, medjutim, naletela je na "minu" u vidu nerangirane Čehinje Lucije Šafarove, koja je slavila pobedu rezultatom 6:4, 6:3.

    Devetnaestogodišnja Šafarova je u prvom setu gubila sa 1:4, a onda osvojila sedam gemova zaredom! Morezmo se prvi put u poslednjih pet nastupa u Melburnu nije plasirala makar u četvrfinale.

    Ništa više uspeha od robustne Francuskinje nije imala ni treća "kosturašica", Svetlana Kuznjecova iz Rusije, koja je glatko poklekla u sudaru sa ambicioznom Izraelkom Šahar Pir. Konačnih 6:4, 6:2 za Pir dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.

    Loš dan za Ruskinje upotpunjen je porazima Dinare Safine od Kineskinje Li Na, odnosno Elene Dementieve od Čehinje Nikol Vajdišove.

    U najuzbudljivijem okršaju osmine finala u konkurenciji tenisera, Amerikanac Endi Rodik je sa 3:2 pobedio Hrvata Marija Ančića. Po setovima je bilo 6:3, 3:6, 6:1, 5:7, 6:4.

    Mesto u četvrtfinalu zaslužili su Španac Tomi Robredo pobedom nad Francuzom Rišarom Gaskeom (3:1) i iznenadjujuće uspešni Amerikanac Mardi Fiš, koji je istim rezultatom eliminisao Španca Davida Ferera.

    Djoković i dalje "mali" za Federera

    Novak Djoković doživeo je novi neuspeh u susretima sa najboljim teniserom sveta, Švajcarcem Rožeom Federerom.

    Izraziti favorit za osvajanje turnira i ujedno branilac titule slavio je sigurnu pobedu rezultatom 6:2, 7:5, 6:3 i tako posle nešto manje od dva sata igre "bukirao" mesto u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije.

    "Uvek se osećate loše posle poraza, pa čak i kada izgubite od najboljeg na svetu. Danas nisam imao poverenja u svoj servis i mislim da su odatle proistekli svi ostali problemi. Sve vreme je Rože vodio igru, a ja sam ga jurio. I ovog puta sam mnogo toga naučio od njega", prokomentarisao je Djoković na konferenciji za novinare.

    Prvi srpski reket pokazao je mali napredak u odnosu na septembarski okršaj sa Federerom u okviru Dejvis kupa, ali je to bilo nedovoljno da meč osmine finala prvog Gren slem turnira u 2007. godini učini iole neizvesnim.

    Švajcarac je dominirao u svim elementima tenisa, a još jednom je impresionirao svojim najvećim kvalitetom u odnosu na rivale - perfektnim kretanjem i gotovo nepogrešivim "čitanjem" igre.

    Najjači otpor favoritu Djoković je pružio u drugom setu.

    Pošto je u prvom delu igre izgubio dva gema na svoj servis, u drugom je takodje krenuo loše, ali je "brejkom" u sedmom gemu uspeo da se izvuče iz deficita od 1:4. Popularni Nole izjednačavao je na 4:4 i 5:5, da bi u dvanaestom gemu - posle vodjstva od 40:15 - prepustio Federeru četiri poena zaredom, a samim tim i set.

    Kada je švajcarski superstar poveo sa 2:0 u setovima, bilo je jasno da će ostatak meča proteći u odradjivanju posla. Po scenariju iz drugog seta, ekspresno je stigao do 4:1, naš teniser je potom smanjio na 4:2, ali u sedmom gemu nije iskoristio priliku da realizacijom drugog "brejk-poena" na meču izvrši poslednji pritisak na Federera.

    "Dobro sam započeo meč i mislim da sam ga prilično dobro držao pod kontrolom. Imao sam jedan period opuštanja u drugom setu, ali sam bio u stanju da se izvučem. Mladi teniseri uvek mogu da rizikuju kada igraju protiv mene i zato sam znao da će meč biti težak. Na svu sreću, odigrao sam dovoljno kvalitetno", rekao je Federer posle njegove 33. uzastopne pobede, a osamnaeste na Gren slem turnirima.

    Eliminacijom Djokovića, Srbija je u Melburnu ostala bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji. Jelena Janković je nešto ranije u nedelju ubedljivo poražena od Serene Vilijams, dok je Ana Ivanović u subotu poklekla u susretu sa Ruskinjom Verom Zvonarevom.

    Novak i Jelena su sa po tri pobede ostvarili rezultat u skladu sa očekivanjima i trenutnim pozicijama u svetskom tenisu, dok je Ana razočarala krajnjim dometom, ali i igrama.



    (Tanjug/MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Tenis

    Janković: Nije bio moj dan

    Najbolja teniserka Srbije Jelena Janković poklekla je u četvrtom kolu Australijan opena. Očekivao se neizvestan meč protiv Amerikanke Serene Vilijams, medjutim, nekadašnja "broj 1" pobedila je ubedljivim rezultatom 6:3, 6:2.

    Jelena je posle meča izjavila da nije pronašla potreban recept za uspeh, iako je uložila maksimum energije.

    "Nisam bila u igri. Loše sam se kretala, taktički sam odigrala loše, jednostavno nije bio moj dan. Serena je igrala veoma dobro, servirala je sjajno, a ja sam razočarala. Šta je tu je, nisam mašina, dala sam sve od sebe, nisam se predala, ali jednostavno nisam imala igru, skroz sam bila van svega", priznala je Jankovićeva.

    Iako se činilo da može daleko da dogura, ona nije uspela da ponovi septembarski uspeh iz Njujorka, gde je dogurala do polufinala.

    "Krivo mi je što sam izgubila jer sam imala otvoren žreb do finala, ali opet, nema veze, možda ovo bude i dobro za nešto. Sada imam nedelju dana odmora od singla, sledi turnir u Tokiju gde je podloga veoma čudna, ni nalik ovoj u Melburnu. To je neka vrsta tepiha na kojem se loptica munjevito kreće, igra se u hali. Posle Japana stižem kući, u moj Beograd", kaže jedanaesta igračica sveta, koja će i plasmanom medju 16 na Australijan openu zaraditi WTA bodove.

    Jelena je sezonu započela titulom na turniru u Oklendu i plasmanom u finale Sidneja.

    "Iscrpela sam se maksimalno ovih dana. Umorila sam se, preforsirala. Ali sve je to vredno. Već sam uzela dosta bodova ove godine, imala dosta pobeda i dobrih partija. Zadovoljna sam početkom sezone i mislim da sve polako ide svojim tokom. Glavu gore, idem dalje", zaključila je Jankovićeva.

    (MONDO)

    Moj komantar:

    Jelena je dobro igrala, malo ju je sustigao umor, bitno je da je svesna da u ovom trenutku realno nije mogla više da bi ostala mentalno stabilna.

    Više me brine Ana Ivanović, ponekad je veliko breme igrati opterećen usled velikih, možda nametnutih očekivanih rezultata...

    Đoković se dobro držao, propustio je šansu u drugom setu da izjednači, nije imao sreće da u 1/8 finala naiđe na Federera, jak je i stabilan, biće bolje u budućnosti.

    Iznesite slobodno vaše komentare i utiske o nastupu Srpskih tenisera na Australian openu, neće vas niko tući i za uši vući .
    Poruku je izmenio DarkRed, 22.01.2007 u 12:09
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Tenis



    Jelena nije lose igarla, bar meni nije izgledalo. Ali ko sto rece nije bio njen dan. Serena je izvlacila neke nemoguce i imala vise srece no pameti. Iako rezultatski izgleda da ju je rasturila na terenu i nije ta razlika tolko bila vidljiva. Imale su masu dugih poena, vozale jedna drugu po terenu al pobjedi bolja ocigledno. Jelena je izgledala malo nesigurno u sebe i mislim da je tu ono sto je dovelo do ovakvog ishoda.

    Novaka nisam uspio da sacekam... zaspao sam u medjuvremenu
    No nimalo nisam iznenadjen ovim ishodom.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Tenis

    Jelena nije lose igrala, ali nije igrala kako umije. Kao sto rece nije joj bio dan.

    Opste je poznato da je Jelenin forhend losiji od bekenda, pa je Serenina taktika bila da sto snaznije forsira forfend i da da potpuno "pomjeri" Jelenu na desnu stranu terena, da bi joj napokon plasira poene passing shot bekendom . To joj je uspijevalo u 90% slucajeva. Pri tom joj je Jelena "pomagala" vracajuci loptie vecinom u sredinu terena ili "dizanjem" lopte (posle cega je ova uglavnom smecovala). Jelena je samo par puta demonstrirala svoju igru, kad je napadala i plasirala bekend paralele. Ali i po izrazu njenog lica se vidjelo da "nije u mecu" i da ne uziva u igri.
    Ono sto je takodje nekarakteristicno za Jelenu je da je napravila vise neiznudjenih gresaka nego sto to obicno cini (22).

    Ali, ocekujem da ce njihovom narednom susretu Jelena da pobijedi

    Kao sto swba rece Noletov mec nisam odgledala jer sam zaspala cekajuci mec
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Favoritkinje u četvrtfinalu
    Ponedeljak, 22. januar 2007.

    Ruskinja Marija Šarapova, prvi nosilac Otvorenog prvenstva Australije, u ponedeljak je zaokružila listu učesnica četvrtfinala, pošto je nakon pretrčanih "hiljadu kilometara" konačno slomila otpor zemljakinje Vere Zvonareve - 7:5, 6:4.

    Šarapova će se za mesto medju četiri najbolje na prvom Gren slemu sezone boriti sa još jednom teniserkom iz Rusije. To je dvanaesta "kosturašica" Ana Čakvetadze, koja je lakše nego što se očekivalo izašla na kraj sa Švajcarkinjom Pati Šnider.

    U ostalim četvrtfinalima sastaće se Kim Klajsters (4) - Martina Hingis (6), Serena Vilijams - Šahar Pir (16) i Nikol Vajdišova (10) - Lucija Šafarova.

    REZULTATI MEČEVA OSMINE FINALA:

    Šarapova (1) - Zvonareva (22) 2:0 (7:5, 6:4)
    Klajsters (4) - Hantuhova (15) 2:0 (6:1, 7:5)
    Hingis (6) - Li Na (19) 2:1 (4:6, 6:3, 6:0)
    Čakvetadze (12) - Šnider ( 8 ) 2:0 (6:4, 6:1)

    (MONDO)

    Pobeda dubla Janković - Zimonjić

    Srpski teniseri Jelena Janković i Nenad Zimonjić pobedili su u ponedeljak Indijca Maheša Bupatija i Danijelu Hantuhovu iz Slovacke rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:6, 10:8, u prvom kolu Otvorenog prvenstva Australije u konkurenciji mešovitih dublova.

    Jankovićeva i Zimonjić su u drugom setu gubili sa 1:4, a njihovi protivnici su na svoj servis imali i gem-loptu za vodjstvo od 5:1, ali je srpska kombinacija uspela da načini preokret i u "taj-brejku" (7:4) dobije taj deo igre.

    Odlučujući set, koji se igra na 10 osvojenih poena, srpski teniseri su dobili sa 10:8.

    Jankoviceva i Zimonjić će se u drugom kolu sastati sa beloruskim tandemom Maks Mirnji - Viktorija Azarenka. Oni su u prvom kolu turnira eliminisali šeste nosioce, Marcina Matkovskog iz Poljske i Karu Blek iz Zimbabvea - 6:4, 3:6, 10:8.

    Zimonjić će u utorak ponovo izaći na teren u paru sa Francuzom Fabrisom Santorom, sa kojim je postavljen za šestog nosioca. Oni će u četvrtfinalu muških dublova igrati protiv Marka Noulsa sa Bahama i Kanadjanina Danijela Nestora, trećih nosilaca u toj konkurenciji.

    (Beta)

    Elimisani Blejk i Nalbandijan

    Peti nosilac Džejms Blejk i osmi nosilac David Nalbandijan u noći izmedju nedelje i ponedeljka nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Australijan opena. Američkog tenisera je rezultatom 3:0 savladao Čileanac Fernando Gonzales, dok je Nalbandijan posle serije pobeda u teškim mečevima konačno poklekao pred Nemcem Tomijem Hasom - 1:3.

    Rus Nikolaj Davidenko prošao je dalje posle žestoke borbe i gubitka prvog seta u susretu sa Čehom Tomašem Berdihom, dok je španski as Rafael Nadal izašao kao pobednik iz maratonskog okršaja sa Britancem Endijem Marejom - 3:2. Taj meč završen je u dva sata posle ponoći po lokalnom vremenu!

    Gonzales, koji je u prethodnoj rundi poslao na tribine ljubimca domaće publike Lejtona Hjuita, nastavio je sa sjajnim partijama. Blejk u prva tri kola nije izgubio nijedan set, ali protiv Čileanca se situacija okrenula za 180 stepeni.

    Interesantno je da je Gonzales u trećem setu, pri vodjstvu od 5:4, servirao za meč. Taj gem je izgubio, da bi u "taj-brejku" ipak nadoknadio propušteno i slavio ukupnim rezultatom 7:5, 6:4, 7:6 (7:4).

    "Džejms je veliki igrač. Dobro servira, ima jak forhend i pravi je atleta, ali ja se trenutno osećam sposobnim da pobedim bilo koga. Ovo je verovatno najbolji tenis koji sam ikada igrao, medjutim, znam da ima stvari koje još mogu da poboljšam", izjavio je Gonzales.

    U okršajima četvrtfinalnog programa, koji počinju u noći izmedju ponedeljka i utorka, snage će odmeriti: Rože Federer (prvi nosilac) - Tomi Robredo (7), Mardi Fiš - Endi Rodik (6), Tomi Has (12) - Nikolaj Davidenko (3) i Fernando Gonzales (10) - Nadal (2).

    REZULTATI MEČEVA OSMINE FINALA:

    Gonzales - Blejk 3:0 (7:5, 6:4, 7:6)
    Has - Nalbandijan 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 6:3)
    Davidenko - Berdih 3:1 (5:7, 6:4, 6:1, 7:6)
    Nadal - Marej 3:2 (6:7, 6:4, 4:6, 6:3, 6:1)

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Tenis

    Žao mi je što su naši i naše tako brzo ispali...
    Nadao sam se boljem
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Tenis

    Iako nisu uspjeli da se plasiraju u cetrvtfinale AO, JJ i Novak ce napredovati na listi posle AO. Znaci JJ je usla u prvih 10, tacnije na 10. mjesto WTA liste, a Novak je skocio na 13. mjesto ATP liste. Obojema ce to biti najbolji rezultat u karijeri. A Novakov rezultat je novi rekord u srpskom muskom tenisu.

    Ana ce nazalost pasti za 1 ili 2 pozicije. Ako Serena Vilijams osvoji AO, Ana ce biti 16. U protivnom, Ana ce biti 15.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Srbi "odsvirali" svoje
    Sreda, 24. januar 2007.

    Puno se očekivalo od predstavnika Srbije na Otvorenom prvenstvu Australije, medjutim, na kraju se sve svelo na goli prosek. Niko nije posebno podbacio, ali ni odskočio u odnosu na očekivanja.

    Poslednji naši predstavnici takmičenje su završili u sredu rano ujutru po srednjoevropskom vremenu, kada su Belorusi Maks Mirnji i Viktorija Azarenka u drugom kolu mešovitih dublova savladali Nenada Zimonjića i Jelenu Janković rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5.

    Srpski "miks" na ovom meču nije iskoristio nijednu od pet "brejk lopti", dok su Mirnji i Azarenka uzeli dve od deset, što je bilo sasvim dovoljno da prelome rezultat u svoju korist.

    Ispostavilo se da je najdalje dogurao Zimonjić u konkurenciji muških parova, gde je zajedno sa Francuzom Fabrisom Santorom poražen u četvrtfinalu od Marka Noulsa i Danijela Nestora.

    Novak Djoković i Jankovićeva su u singlu preskočili po tri prepreke, Ana Ivanović dve, a Ilija Bozoljac jednu, dok je Janko Tipsarević u prvom kolu propustio sjajnu šansu da savlada Davida Nalbandijana i tako postane autor jedne od senzacija prvog Gren slem turnira sezone.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Šarapova i Serena za titulu
    Cetvrtak, 25. januar 2007.

    Za titulu na Australijan Openu u ženskoj konkurenciji ove sezone boriće se Marija Šarapova i Serena Vilijams.

    Ruskinja, koja je u Malburnu postavljena za prvog nosioca, je u polufinalu savladala veliku favoritkinju, Belgijanku Kim Klajsters sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2 posle 83 minuta igre.

    "Odservirala sam nekoliko duplih grešaka u pogrešno vreme, ali sam uspela da održim sjajan prvi servis kad god mi je bilo potrebno. Sada mi predstoji duel sa Serenom, koja igra odlično i koja ima iskustvo osvajanja ovakvih titula, ali uprkos svemu spremna sam da se nadigravam sa njom", izjavila je Šarapova, koja će bez obzira na ishod finalnog meča naredne nedelje preuzeti prvo mesto na WTA listi.

    Amerikanka Serena Vilijams, koja je do sada dva puta u karieri ponela titulu na Aus Openu (2003. i 2005), u drugom polufinalu bila je bolja od Nikol Vaidisove sa 7:6, 6:4.

    Mlada Čehinja, koja je bila imenovana za 10. nosioca, sjajno se držala u duelu sa gorostasnom Serenom, izgubivši prvi set posle taj-brejka.

    Iskusnija protivnica je uspela i u nastavku da održi prednost i izbori treći put u karijeri plasman u veliko finale turnira u Melburnu.

    Federer "pregazio" Rodika

    Najbolji teniser sveta Rodžer Federer lakše nego što se očekivalo izborio je plasman u finale Australijan Opena, nakon što je u polufinalnom duelu "očitao lekciju" Endiju Rodiku - 3:0 (6:4, 6:0, 6:2).

    Fantastični Švajcarac je američkog tenisera nadigrao za svega 83 minuta igre, revanširajući mu se, sa debelom kamatom, za poraz pretrpljen na egzibicionom turniru u Melburnu, pre nešto manje od dve nedelje.

    Federeru je to bio 12. trijumf protiv Rodika u karijeri, a deveti zaredom. Još važnije je da je Švajcarac novom pobedom uspeo da se dokopa sedmog uzastopnog finala na Gren slem turnirima, čime je izjednačio najveći domet u istoriji tenisa.

    On je u polufinalnom duelu nastavio fantastičan niz bez izgubljenog seta na Australijan Openu. Prvi reket sveta uspevao je sve u duelu protiv Rodika, a nadmoć je dokazao, pre svega, u drugom setu u kome je protivniku prepustio svega šest poena. "Počistio" ga je sa nulom za samo 22 minuta igre.

    Rodik "puk'o"

    Na drugoj strani Rodik nikako nije mogao da pronadje odgovor na svemirski tenis svog protivnika.

    Nije ga služio ni servis, njegovo najjače oružje, pa je nekoliko puta na meču glasno opsovao, a jedanput tako jako, iz besa i očaja, poslao lopticu u publiku, da mu je odleteo i reket prema glavnom sudiji meča, nakon čega je upozoren da će sigurno morati da plati kaznu zbog tog nesportskog gesta.

    "Ovo je bio jedan od onih dana u kojima mi je sve polazilo za rukom. Bilo je prosto nestvarno. Iznenadio sam samog sebe. Ne znam šta da kažem. Turnir još nije gotov. Dozvolite mi da ovakvu igru ponovim još jednom", rekao je Federer posle meča.

    Rodžer Federer, koji u Melburnu brani titulu, u finalu će igrati protiv boljeg iz duela Čilanca Fernanda Gonzalesa i Nemca Tomija Hasa.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Tenis

    AUS OPEN: Blek i Huber šampionke u dublu
    Petak, 26. januar 2007.

    Kara Blek iz Zimbabvea i Južnoafrikanka Lejzel Huber osvojile su drugu Gren slem titulu u karijeri, pošto su u petak ujutru, u finalu Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, savladale tajvansku kombinaciju Čan Jung-jan / Čuang Čia-jung sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7 (4:7), 6:1.

    Prvi trijumf na jednom od četiri najveća svetska turnira, Blek i Huber su ostvarile 2005. godine, kada su bile najbolje u Vimbldonu.

    Njihove protivnice u finalu Australijan opena ušle su u istoriju tenisa u Tajvanu kao prve finalistkinje jednog Gren slem turnira iz te zemlje.

    Na putu do završnog meča napravile su nekoliko iznenadjenja, a najveće u polufinalu, kada su pobedile Kineskinje Jan Ži i Ženg Djie, prošlogodišnje pobednice Melburna i Vimbldona.

    Gonzales ekspresno do finala

    Ako je u četvrtak rečeno da je Rože Federer deklasirao Endija Rodika u prvom polufinalu Australijan opena, kojim rečima onda opisati trijumfalni nastup Čileanca Fernanda Gonzalesa, pošto je prvi put u karijeri obezbedio mesto u finalu Gren slem turnira, zbrisavši sa terena Nemca Tomija Hasa - 6:1, 6:3, 6:1, za samo 91 minut?

    Deseti nosilac u Melburnu jednostavno igra u životnoj formi. U pobedama nad Hjuitom, Blejkom, Nadalom i u petak nad Hasom, Gonzales je delovao toliko superiorno, da uoči finalnog okršaja sa švajcarskim "vanzemaljcem" apsolutno niko ne može i ne sme da ga unapred otpiše.

    Štaviše, meč koji je na rasporedu u nedelju rano ujutru po srednjoevropskom vremenu ima potencijal da postane jedan od najzanimljivijih u poslednjih nekoliko godina...

    Gonzales je na samom početku polufinalnog duela stavio Hasu do znanja da ovog puta nema šta da traži na terenu Rod Lejver arene. Poveo je sa 2:0 i 0:40 na servis nemačkog tenisera, pre nego što je ovaj osvojio prvi poen na meču.

    Has se malo pribrao, povezao nekoliko dobrih udaraca i smanjio na 2:1, ali to je otprilike bilo sve što je uspeo da učini.

    Čileanac se maestralno kretao, odlično servirao i neumoljivo pogadjao uglove terena, tako da je Nemac već po gubitku prvog seta sa 6:1 izgubio i najveći deo samopouzdanja koje ga je krasilo na prethodnim mečevima, naročito u četvrtfinalu protiv Davidenka.

    Sve nakon toga predstavljalo je formalnost i egzibiciju Gonzalesa u kojoj je uživalo više od 15.000 ljubitelja tenisa.

    (Tanjug, MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Tenis

    27. januar 2007.


    Sad vec osmostruka Grand Slam sampionka, Serena Williams se vratila. On je impresivnom pobjedom nad Marijom Sarapovom osvojila trecu titulu na Australian Open-u. Od pocetka je napala Marijin servis i agresivnom igrom brzo povela sa 6:1. U drugom setu ista prica, ali sada Marija uzima gem vise.


    Ovom pobjedom Serena je skocila sa 81 na 14 mjesto WTA liste i tako potisla nasu Anu Ivanovic na 16 poziciju.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Australian Open 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 21:15
  2. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  3. Australian Open 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 27.01.2008, 22:25
  4. US Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 12.09.2007, 23:47
  5. Tenis
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 20:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •