Mateja Kežman
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Kežman: Terzić me neće u reprezentaciji!
    Subota, 6. januar 2007.

    Mateja Kežman ne veruje da će mu se ispuniti želja da u 2007. godini prvi put zaigra u crvenom dresu reprezentacije Srbije, a kao krivca za to centarfor Fenerbahčea imenovao je predsednika Fudbalskog saveza Zvezdana Terzića.

    “Ta priča oko povratka u reprezentaciju vrlo je tužna za mene. Vidim da niko više ne misli na mene, ne interesuje se i ne zove me. Mislim da su mi vrata nacionalnog tima zatvorena dok je na čelu FSS Zvezdan Terzić. Ali, šta je tu je. Nastavljam dalje da se borim za porodicu, sebe i svoju zemlju tako što ću igrati najbolje što umem za Fenerbahče”, izjavio je Kežman “Kuriru”.

    On je dodao da se nadao pozivu za prijateljski meč protiv Baskije, naročito nakon što je selektoru Havijeru Klementeu otkazalo 20 igrača.

    “Druga stvar je da li bih taj poziv prihvatio, ne znam, razmislio bih, ali to više nije ni važno. Kao što rekoh, na mene se ne računa ne znam iz kog razloga. Neko je odlučio da Mateja Kežman nije potreban reprezentaciji Srbije. Voleo bih da se varam i da me budućnost demantuje”, zaključio je napadač Fenerbahčea, koji je do sada 49 puta oblačio dres nacionalnog tima u kojem je postigao 17 golova.

    (MONDO)

    - Meni lično se Kežman dopada kao igrač, još više kao čovek, uvek ljubazan prema novinarima, iskren, emotivan i osećajan.

    Isto tako mi se čini da u reprezentaciji nije pružao ni približne partije kao u klupskoj karijeri, ali još uvek je dobar igrač i daleko od toga da ga treba odbaciti.

    Full name Mateja Kežman
    Date of birth April 12, 1979 (age 27)
    Place of birth Zemun, (SFR Yugoslavia)
    now Serbia
    Height 1.82 cm
    Nickname Batman
    Position Striker
    Club information
    Current club Fenerbahçe SK
    Number 9
    Professional clubs*
    Years Club Apps (goals)
    1997-1998 Sartid 17 (9)
    1998-2000 FK Partizan 60 (34)
    2000-2004 PSV Eindhoven 122 (105)
    2004-2005 Chelsea 25 (4)
    2005-2006 Atlético de Madrid 30 (8 )
    2006-present Fenerbahçe SK 10 (6)

    National team**
    2000-2006 Yugoslavia (2000-03),

    Serbia and
    Montenegro (2003-06) 49 (17)

    - Kakvo je vaše mišljenje po ovom pitanju?
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  2. #2

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    - Meni lično se Kežman dopada kao igrač, još više kao čovek, uvek ljubazan prema novinarima, iskren, emotivan i osećajan.
    Isto tako mi se čini da u reprezentaciji nije pružao ni približne partije kao u klupskoj karijeri, ali još uvek je dobar igrač i daleko od toga da ga treba odbaciti.
    Kakvo je vaše mišljenje po ovom pitanju?
    Da budem iskrena, Kezo je jedan od mojih omiljenih fudbalera. Pored toga sto je jedan od nasih najboljih igraca, on je i najinteligentniji domaci fudbaler i VELIKI patriota. Skoro svi fudbaleri ako se vrate u zemlju otvore neki kafić, a on je napravio mini sportski kompleks. Kafića imamo na hiljade, a takvih objekata kao sto je on napravio nam uvijek fali.
    Dokazao se gdje god je igrao, sem u repezentaciji. Kako da se dokaze u reprezentaciji kad nema s kim da igra? On je centarfor, a ne organizator igre. U 90% utakmica (reprezentacije) koje sam odgledala, Kezo je taj koji pokusava da organizuje napad. Vrati se skoro do centra i nesto pokusava i onda nema koncentracije za zavrsnicu. Kad bi u reprezentaciji imao saigraca (kao recimo kad je igrao u PSV-u) koji bi organizovao igru, on bi bio mnogo efikasniji. Ali kod nas fali takav igrac.

    A posto nasim fudbalom vladaju sujetni ljudi i nazovi politicari, ja sam se potpuno razocarala u nas fudbal i skoro potpuno prestala da ga pratim. Kod nas se ne cijene ljudi koji nesto znaju, nego koji su u dobrim odnosima sa "glavonjama".

    Slicno pitanje bi moglo da se postavi i Ramba Petkovica. Ne pratim klubski brazilski fudbal, ali citam da je Rambo jedan od najboljih igraca u Brazilu. Pa mi onda nije jasno kako to da nije pozvan da igra u reprezentaciju.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    -Kezman?
    Slab igrac, nema ono sto danasnjem napadacu treba: skok igra - nula, duel igra - nula (cim mu neko pusti ruku na rame padne), brzina - nula. Pa sta ima? Evo nista, kod tebe? Nas napad je: Sveti Nikola i Pantelic (zvezdasi ), rezerve: Lazovic i par igraca u rotaciji (Kezman ipak nije za siri spisak). A da je pokazao svoju klasu u klubovima, i nije, to sto je igrao u PSV-u protiv koga u Holandiji svi igraju defanzivno a opet svi prime po petardu i nije neki pokazatelj, a sta bi sa Celsijem i Atletikom, a i u Feneru nije dao vise od par komada. Sto se Ramba tice, trenutno je bez aganzmana, verovatno ce odraditi jos 2-3 sezone negde u Emiratima, pa na celo Radnickog iz Nisa, mada je bilo price da ce doci do Zvezde. Mada u reprezentaciji vec imamo Ramba, to je Kovacevic. I tako!
    Sve u svemu, imamo reprezentaciju "spoja mladosti i iskustva", npr.: Ziga, Krasic, Jankovic, Lukovic, Stankovic, Vidic. Sto se Klementea tice, tek kad vidim postavku i igru protiv Portugala. Toliko!

  4. #4

    Odgovor: Mateja Kežman

    Kežman: Djukiću, da se skinem go!?

    Golgeter Fenerbahčea Mateja Kežman tvrdi da selektor Srbije Miroslavu Djukić nema opravdanje za njegovo izostavljanje iz reprezentacije i kaže da ne zna šta još on, ali i Marko Pantelić ili Aleksandar Luković treba da urade kako bi zaslužili poziv u nacionalni tim.

    "Djukić sramnim izjavama pokušava da opravda izostavljanje iz tima nekoliko fudbalera koji igraju u sjajnoj formi, u jakim evropskim ekipama. Ne mislim samo na sebe, već i na Marka Pantelića, Aleksandra Lukovića i još neke. Poručuje nam da se okrenemo igri, da se dokazujemo na terenu, a ne u štampi. Pa, šta treba da uradimo? Možda bi nas primetio ako bismo se skinuli goli i šetali terenom, kad mu već nisu dovoljni golovi koje postižemo", rekao je Kežman "Kuriru".

    Djukić je nedavno poručio pojedinim kandidatima za državni tim da uzalud pokušavaju da mu se nametnu izjavama, jer su jedini kriterijumi za poziv u nacionalni tim partije na terenu.

    "Mateja Kežman ne mora da igra za reprezentaciju Srbije i verovatno nikada neće više igrati, zbog volje nekih ljudi. Ipak, ne mogu da ćutim dok postajem žrtva očigledne nepravde. Želim otvoreno da kažem šta mislim o Djukićevim izjavama i ne bojim se njegove reakcije. Djukić ne zavisi od Kežmana, ali sreća je da ni Kežman ne zavisi od njega. Najviše žalim što mi se neće ispuniti najveća želja, da kao Srbin predvodim moju reprezentaciju na Olimpijskim igrama u Pekingu", rekao je Kežman i najavio da će uskoro sazvati konferenciju za novinare na kojoj će ponuditi dokaze koji će javnosti da objasne zašto ga nema na spisku igrača za nacionalni tim.
    (samo ih j...i Kežo - i nemoj (ponekad) na terenu biti ko neka seka-persa)

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •