Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji

    Kompanija Certus pokrenula je inicijativu za osnivanje prvog IT fonda koji će se baviti investiranjem u buduće stručnjake u oblasti informacionih tehnologija. Cilj programa jeste da promoviše razvoj mladih talentovanih đaka i studenata u ostvarenju njihovih obrazovnih i profesionalnih ciljeva i podstakne ih da teže ka najvišim akademskim i profesionalnim
    dostignućima.

    U školskoj 2007/2008. godini biće dodeljene nepovratne stipendije za dvoje učenika Matematičke gimnazije iz Beograda (učenici treće i četvrte godine) i dva studenta Elektrotehničkog fakulteta (studenti treće i četvrte godine).

    Svi zainteresovani kandidati mogu da se prijave na konkurs putem medija ili na Web lokaciji kompanije Certus (www.certus.co.yu). Rok za prijavljivanje je od 15. decembra 2007. do 15. januara 2008. godine.

    izvor: Mikrovesti

    Nije valjda da su se setili.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji

    Mashala... Lepo shto su krenuli... Samo previshe je to usko... Ogranichili su se na dve shkole, a shta je sa ostalima? I shta je sa onima shto mozhda nemaju formalno obrazovanje? No, u svakom sluchaju, pozitivan pomak... Konachno da neko pochne da ulazhe u IT i omladinu u ovoj zemlji...

    Mada, meni je primamljiviji onaj Google mobile nagradni fond... Vetj sam skinuo SDK, sad samo josh da se bachim na njega


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji

    Samo da dam jos neke informacije... Ja sam se interesovao o fondu i stipendijama i dobio sam sledece informacije... Pitao sam zasto samo ETF i Matematicka gimnazija... Rekli su mi da je ovo pilot faza u kojoj su se odlucili za njih... Od sledece godine su mi rekli da ce raspisati stipendije za celu Srbiju... Sto je stvarno super... I jos nesto... Stipendije su bespovratne i ne uslovljavaju ih sa zaposljavanjem ili bilo kakvom obavezom prema njima... A kinta je zaista OK... ... I mislim da pored toga sto daju studentima, SUPER je sto se konacno neko setio i srednjeskolaca... U svakom slucaju, odlicna inicijativa...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji

    Moram samo da dodam, tj. pitam. A sto oba uzorka u BGu? Sto ne jedan u nekom drugom gradu nase lepe zemlje?

    Inace mi se svidja ideja. Konacno su se setili ITa
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prvi IT fond za mlade talente u Srbiji

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    A sto oba uzorka u BGu? Sto ne jedan u nekom drugom gradu nase lepe zemlje?

    Mozda smatraju da samo u BG ima talenata U IT oblasti.
      Vrh

Slične teme

  1. Alimentacioni fond
    Autor Mish u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.01.2012, 12:56
  2. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 02:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •