Kvalifikacije za Euro 2008. - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 105
  1. #31

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Коначан списак репрезентативаца
    за меч против селекције Баскије


    Селектор српске фудбалске репрезентације Хавијер Клементе саопштио је данас списак од 18 играча на које ће рачунати у пријатељској утакмици против селекције шпанске покрајине Баскије, заказане за 27. децембар у Билбау. Меч ће почети у 20.30 сати.

    Због такмичарских обавеза, овом приликом изостаће штопер Манчестер јунајтеда Немања Видић, док капитен Дејан Станковић и Младен Крстајић неће бити у саставу екипе због изузетних напора током јесењег дела сезоне.
    Утакмица на стадиону «Сан Мамес» биће последња у текућој години за српску репрезентацију. Полазак у Билбао је заказан за 26. децембар, а повратак екипе је одмах после утакмице.
    Позвани су:
    Голмани – Владимир Стојковић (Нант) и Влада Аврамов (Тревизо)
    Одбрамбени – Марјан Марковић (Динамо Кијев), Душко Тошић (Сошо), Бранислав Ивановић (Локомотива Москва), Александар Луковић (Асколи) и Милан Степанов (Трабзонспор)
    Везни – Игор Дуљај (Шахтјор), Ненад Ковачевић (Ланс), Иван Ергић (Базел), Александар Тришовић (Црвена звезда), Милош Красић (ЦСКА Москва), Бошко Јанковић (Мајорка) и Огњен Короман (Портсмут)
    Нападачи – Марко Пантелић (Херта), Никола Жигић (Расинг), Дејан Миловановић (Црвена звезда) и Милан Смиљанић (Партизан).

    Napomena: TV prenos meča selekcije Baskije i Srbije je od 20.45h na RTS 1.

    (Zvanični Sajt Fudbalskog saveza Srbije)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od domaće selekcije Baskije rezultatom 4:0.

    Baskija je povela golom Jestea iz penala, a tim bivšeg trenera Atletika iz Bilbaa Havijera Klementea dokrajčili su Ismail Urzaiz, Hozu Sarijegi i Garikoiz Uranga, a Dušan Đokić je promašio penal za Srbiju.

    Naša reprezentacija je igrala u oslabljenom sastavu ali mislim da niko nije očekivao ovako slab nastup i ubedljiv poraz.

    - Kakvi su vaši komentari na igru, rezultat, zalaganje na terenu...?
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Selektor Srbije Havijer Klemente nije se preterano uzbuđivao zbog visokog poraza.

    - Izgubljenoj utakmici kumovao je i nepostojeći penal za domaćina. Umem dobro da podnesem poraz. Treba imati u vidu na nismo imali vremena da se adekvatno pripremimo za meč i pariramo brzini i snazi igre protivnika. Naravno da bih voleo da sam pobedio u ovom meču, ali Baskija je bila jača. Treba uzeti u obzir da sam na teren izveo i jako mladu postavu - rekao je Klemente.

    Pojedinci će možda pričati o otkazima zbog povreda i nerazumevanju klubova, umoru najstarijih i najiskusnijih koji nisu ni pozvani, ali pitanje onda glasi: Zbog čega se uopšte igrala utakmica? Ako je cilj bio samo da se rivalu čestitaju praznici - poštujemo. Niko im nije čestitao lepše od nas. Ako to nije bio cilj, onda Klemente nije imao šta da vidi, osim Miloša Krasića. Prvotimac CSKA je još jednom dokazao da mu je mesto među najboljima, i to ne samo kada mu se pronađe mesto zbog otkaza. On ima i motiv, i želju, i ideju. Da poseduje kvalitet odavno je potvrdio.

    - Ne bih sebe izdvajao - skromno kaže Krasić. - Naročito zbog toga što smo poraženi baš velikim rezultatom. Pristali smo na presing na našoj polovini, primili dva gola i sve je bilo gotovo. Kasnije nismo uspeli ni da ublažimo poraz sa penala. Ne mogu ničim da opravdam ovaj debakl, ali ako je nešto dobro, onda je to podatak da je veliki broj mladih igrača osetio kako je igrati u najboljoj selekciji.

    Bili ste daleko najzapaženiji pojedinac u redovima Srbije?

    - Trudim se zaista da svaku priliku iskoristim na najbolji način. Tako je bilo protiv Norveške, u sredu protiv Baskije, a ja se nadam i ubuduće. Ako u CSKA nastavim sa igrama kao i do sada, nema razloga da izostanu pozivi u najbolju selekciju - završio je Krasić.

    O ostalima tek toliko da je za pojedince bilo bolje da nisu ni krenuli na put, tačnije, da nisu prekidali odmore. Ovako će im za praznike sigurno biti gorak ukus u ustima, a možda ih se ni selektor više ne seti.

    (Blic)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    "Orlovi" neće igrati prijateljske mečeve
    Ponedeljak, 15. januar 2007.

    Umesto prijateljskih fudbalskih mečeva početkom februara, fudbalska reprezentacija Srbije imaće trodnevne pripreme, od 5. do 7. februara u Beogradu, odlučili su selektor havijer Klemente i čelnici Fudbalskog saveza.

    Srpskom fudbalskom savezu bili su ponudjeni prijateljski mečevi sa Obalom Slonovače u Parizu i sa Peruom u Južnoj Americi, ali je procenjeno da je bolje da se organizuju mini-pripreme.

    S obzirom na nepotrebnu blamažu protiv selekcije Baskije pred kraj prošle godine, čini se da je ova odluka čelnika nacionalnog saveza pametnija.

    Trodnevni rad u Beogradu biće iskorišćen za održavanje treninga, sastanke na kojima će selektor igrače edukovati na taktičkom planu, jačanju postojeće zdrave porodične atmosfere koja vlada u ekipi i priprema za naredne kvalifikacione utakmice.

    Kvalifikaciona Grupa A, u kojoj se nalazi i Srbija, jedina je grupa sa osam učesnika.

    Tokom 2007. godine "orlovi" će odigrati 10 susreta na putu ka Prvenstvu Evrope koje će 2008. biti održano u Austriji i u Švajcarskoj.

    Prvu narednu utakmicu srpska selekcija igraće 24. marta u Alma-Ati protiv Kazahstana, a četiri dana kasnije u Beograd dolazi Portugal.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Klemente pozvao Kežmana na mini-pripreme
    Sreda, 24. januar 2007.

    Centarfor Fenerbahčea Mateja Kežman dobio je poziv selektora reprezentacije Srbije Havijera Klementea za trodnevne pripreme, koje će u Beogradu biti održane od 5. do 8. februara, javio je SOS Kanal.

    Mateja Kežman je u poslednje vreme izjavljivao kako je njegovo izostavljanje iz državnog tima povezano sa predsednikom FS Srbije Zvezdanom Terzićem i da je on "sklonjen" iz državnog tima zbog lošeg ponašanja na letošnjem Mundijalu u Nemačkoj.

    Prema svemu sudeći, "mali Napoleon" ovim potezom pokušava da razuveri nekadašnjeg golgetera Partizana, PSV Ajndhovena i Čelsija i pokaže mu da ima budućnost u reprezentaciji.

    Kežman će, dakle, dobiti kakvu-takvu šansu, ali poziv na mini-pripreme ne znači da je on automatski uvršten u kombinaciju za kvalifikacione utakmice za EURO 2008. protiv Kazahstana i Portugala, krajem marta.

    U jesenjim kvalifikacionim i prijateljskim mečevima Nikola Žigić, Marko Pantelić i Danko Lazović imali su prednost u odnosu na Kežmana.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Klemente nije zvao Kežmana, nema ni Ilića
    Cetvrtak, 25. januar 2007.

    Selektor reprezentacije Srbije Havijer Klemente saopštio je spisak od 22 fudbalera koji će februara biti na trodnevnim pripremama u Kovilovu. Na spisku nema do sada standardnih reprezentativaca Saše Ilića i Danijela Ljuboje, ali je Klemente rekao da se nije odrekao njihovih usluga za buduće duele.

    Selektor je odlučio da se sa reprezentacijom od 5. do 7. februara pripremaju i "vezisti" Dejan Milovanović i Stefan Babović čiji je jedini nastup u dresu nacionalnog tima bio decembra na nezvaničnoj utakmici protiv selekcije Baskije.

    Poziv nije dobio ni Mateja Kežman, iako su mediji proteklih dana spekulisali da će se napadač turskog Fenerbahčea vratiti u ekipu za koju je poslednji put igrao na prošlogodišnjem Mundijalu u Nemačkoj, tada pod imenom Srbija i Crna Gora.

    Na trodnevne pripreme u Kovilovu pozvani su golmani: Vladimir Stojković (Nant), Vlada Avramov (Trevizo), odbrambeni fudbaleri: Marjan Marković (Dinamo Kijev), Nemanja Vidić (Mančester junajted), Mladen Krstajić (Šalke), Ivica Dragutinović (Sevilja), Duško Tošić (Sošo), Branislav Ivanović (Lokomotiva Moskva), Milan Stepanov (Trabzonspor), sredina terena: Igor Duljaj (Šahtjor), Nenad Kovačević (Lans), Dejan Stanković (Inter), Ivan Ergić (Bazel), Aleksandar Trišović, Dejan Milovanović (Crvena zvezda), Boško Janković (Majorka), Ognjen Koroman (Portsmut), Stefan Babović (OFK Beograd), Miloš Krasić (CSKA Moskva) i napadači: Nikola Žigić (Rasing Santander), Marko Pantelić (Herta) i Danko Lazović (Vitese).

    Reprezentacija Srbije će 2007. godine igrati samo takmičarske utakmice - deset u kvalifikacijama za Evropsko prenstvo 2008. godine.

    Fudbaleri Srbije su na drugom mestu tabele Grupe A sa 10 osvojenih bodova u četiri utakmice. Rivali "orlova" u Grupi A su selekcije Poljske, Portugala, Finske, Belgije, Jermenije, Azerbejdžana i Kazahstana.

    Prvi naredni izazov Srbija će imati 24. marta kada će gostovati Kazahstanu. Četiri dana kasnije u Beograd će doputovati ekipa Portugala.

    Stručni štab je odlučio da reprezentacije ne igra prijateljske utakmice pošto su ponude stigle iz Južne Amerike i Australije, koje su predaleko. Reprezentacija Srbije je prijateljsku utakmicu mogla da u Francuskoj igra i sa selekcijom Obale Slonovače, ali je i ta ponuda odbijena.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Kežman bez teksta, Ilić se ne ljuti
    Petak, 26. januar 2007.

    Mateja Kežman i Saša Ilić uz Danijela Ljuboju su najzvučnija imena kojih nema na spisku selektora Srbije Havijera Klementea za mini-pripreme u Kovilovu, od 5. do 7. februara.

    Dok je Ilić mirno prihvatio takvu odluku španskog trenera, Kežman je vest iz Beograda primio sa nevericom, pogotovo što su mediji nekoliko dana ranije brujali o njegovom povratku u nacionalni tim.

    "Ne znam šta da kažem. Novinari su me zvali bezbroj puta, ubedjivali me da ću biti pozvan, ali sada vidim da od toga nema ništa. Neko se poigrao sa mojom ličnošću. Svega mi je preko glave", poručio je golgeter turskog Fenerbahčea u izjavi dnevnom listu "Sport".

    Njegov nekadašnji klupski drug, a sada veliki rival iz tabora Galatasaraja, nema nikakav problem sa izostavljanjem sa spiska.

    "Navikao sam da me zaobilaze, ali se ne ljutim. Nisam ja Ronaldinjo da od mene sve zavisi i da moram da igram. Ako me drugi put pozovu, odazvaću se jer volim Srbiju i reprezentaciju. Nisam čovek za konflikte", kratko je prokomentarisao Ilić, koji će posle najave transfera u Monako najverovatnije ipak ostati u Istanbulu.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Kežman bez teksta, Ilić se ne ljuti
    Petak, 26. januar 2007.

    "Ne znam šta da kažem. Novinari su me zvali bezbroj puta, ubedjivali me da ću biti pozvan, ali sada vidim da od toga nema ništa. Neko se poigrao sa mojom ličnošću. Svega mi je preko glave", poručio je golgeter turskog Fenerbahčea u izjavi dnevnom listu "Sport".
    Stvarno surova šala...

    Ja znam da nita ne znam.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Terzić: Ne interesuje me Kežman!
    Petak, 26. januar 2007.

    Predsednik FS Srbije Zvezdan Terzić tvrdi da nema nikakve veze sa izostavljanjem Mateje Kežmana sa spiska reprezentativaca i tvrdi da je to isključivo posao selektora Havijera Klementea.

    Napadač Fenerbahčea javno je u nekoliko navrata optužio Terzića da ga on lično ne želi u nacionalnom timu, ali prvi čovek srpskog fudbala izjavio za Press da ga te priče ne zanimaju i da se on ne bavi sastavljanjem tima.

    Ne interesuje me ta priča. Zašto Kežmana nema u reprezentaciji morate da pitate selektora Klementea. Zna se šta je posao predsednika, a ko sastavlja tim, poručio je Terzić iz Disedlorfa, gde je boravio na kongresu UEFA.

    A selektor "orlova" Havijer Klemente, čovek koji je doneo odluku da ime Mateje Kežmana ne bude na spisku igrača koji su pozvani na mini-pripreme u Kovilovu, tvrdi da nema ništa lično protiv golgetera Fenerbahčea, ali da trenutno prednost imaju drugi napadači.

    Imamo dvojicu odličnih golgetera, koji igraju u jakim klubovima, u najjačim evropskim ligama, dobro se poznaju i po tom pitanju nema potrebe da se bilo šta menja. Verujte, mi u ovom trenutku uopšte ne razmišljamo o Kežmanu, ali ni o bilo kom drugom napadaču. Ta pozicija u timu nam je izuzetno dobro popunjena. Naravno, to nikako ne znači da je Kežman, niti bilo ko drugi, otpisan. Jednostavno, ovi igrači koji su sada na spisku imaju prednost, baš kao što je recimo Kežman imao prednost u prethodnim kvalifikacijama, preneo je Klementeove reči njegov prvi asistent Risto Vidaković.

    Kežman tek šesti "pik" za špic

    Mateja Kežman u ovom trenutku je, čini se, tek šesta napadačka opcija Havijera Klementea. Ispred njega su neprikosnoveni Nikola Žigić i Marko Pantelić, zatim Danko Lazović, koji se nametnuo sjajnim igrama i golovima u kvalifikacijama, pa Danijel Ljuboja, bez obzira na to što ni on nije na spisku za mini-pripreme, a sudeći prema spisku igrača za nedavni prijateljski meč u Baskiji i centarfor Crvene zvezde Dušan Djokić.

    Mateja Kežman, koji je u kvalifikacijama za Mundijal u Nemačkoj bio najbolji strelac našeg nacionalnog tima, nijednom nije dobio poziv u reprezentaciju Srbije. Ipak, pre nekoliko dana "procurela" je informacija da je Kežmanu stigao poziv za mini-pripreme, koje će se od 5. do 7. februara održati u Kovilovu.

    Medjutim, ispostavilo se da ta informacija nije tačna, što je nateralo Kežmana da još jednom jasno kaže: Očekivao sam poziv, ali neko se poigrao sa mojom ličnošću. Svega mi je preko glave.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Biševac u Kovilovu umesto tate Vidića
    Utorak, 30. januar 2007.

    Selektor reprezentacije Srbije Havijer Klemente uvažio je privatne razloge centarhalfa nacionalnog tima Nemanje Vidića i oslobodio ga obaveze da prisustvuje mini-pripremama nacionalnog tima, koje će od 5. do 8. februara biti obavljene u Kovilovu.

    Umesto Vidića, Klemente je pozvao Milana Biševca, bivšeg fudbalera Crvene zvezde, odnedavno člana francuskog Lansa.

    Vidić je oslobodjen obaveza pošto je nedavno postao otac. Zato mu je omogućeno da naredne dane provede u krugu porodice.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Imamo dvojicu odličnih golgetera, koji igraju u jakim klubovima, u najjačim evropskim ligama, dobro se poznaju i po tom pitanju nema potrebe da se bilo šta menja. Verujte, mi u ovom trenutku uopšte ne razmišljamo o Kežmanu, ali ni o bilo kom drugom napadaču. Ta pozicija u timu nam je izuzetno dobro popunjena. Naravno, to nikako ne znači da je Kežman, niti bilo ko drugi, otpisan. Jednostavno, ovi igrači koji su sada na spisku imaju prednost, baš kao što je recimo Kežman imao prednost u prethodnim kvalifikacijama


    Amin. Zbog ovoga je jedini spas srpskom fudbalu upravo i bio u tome da dobijemo selektora iz inostranstva, koji neće bolovati od "bolesti imena i veličina", već će birati igrače koji su u datom momentu najspremniji i koji reprezentaciji najviše mogu da pruže. Klemente je pravi čovek, surovi profesionalac, koji radi bez ikakve euforije i loženja, ali zato radi i uradiće svoj posao.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Klemente: Nismo želeli da se ponovi Baskija

    Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente objasnio je da je cilj okupljanja igrača na mini pripremama u Kovilovu bio uigravanje ekipe i dodao da stručni štab "orlova" nije želeo da se ponovi situacija kao posle meča sa Baskijom.

    "Krajem prošle godine ubedljivo smo poraženi od Baskije i priznajem da je odigravanje te utakmice možda bila greška. Tada mnogi A reprezentativci nisu mogli da nam se pridruže, ali smo, ipak, uspeli da vidimo na delu neke mlade igrače. Slično je i sada - mogli smo da zakažemo prijateljski meč, ali mnogi igrači još uvek nisu u željenoj formi, spremni za takmičarski duel", izjavio je Klemente i dodao da od pozvanih jedino nije došao Nemanja Vidić zbog privatnih obaveza.

    Španac je istakao da u igri njegovog tima još uvek ima mesta za napredak i da će upravo naredna tri dana poslužiti da se koriguju nedostaci.

    "Odlučili smo se za mini pripreme, pošto su nam treninzi preko potrebni. Danas ću imati sastanak sa igračima i objasniti im šta očekujem od njih. Cilj ovih priprema je da se spremimo za mart i da tada, kada se nastave kvalifikacije za EP, vidimo na koje elemente u igri treba da se usredsredimo", ocenio je Klemente.

    Srpski selektor je naveo da su svi igrači manje-više u dobroj kondiciji, ali da očekuje da vrhunac dostignu upravo krajem marta.

    "Potpuno je normalno da u ovom delu sezone nisu svi još uvek dovoljno spremni, ali očekujem da će na proleće zaigrati onako kako umeju. Voleo bih ponovo da proverim Babovića i Milovanovića, pošto nisam bio zadovoljan njihovom partijom u Bilbau, ali i to je bilo normalno budući da su tada došli nedovoljno pripremljeni i odigrali prvi meč za A tim", rekao je Klemente.

    Upitan zašto na spisku nema Saše Ilića i Danijela Ljuboje, koji su u prethodnom periodu bili sastavni deo srpskog tima, Klemente je rekao:

    "Zašto me pitate za one koji nisu tu. Ako vas to zanima, mogao bih da vam pričam o još 40 drugih igrača. To što sada nisu pozvani, ne znači da sam ih se zauvek odrekao. Ovog puta u timu imamo nekoliko mladih igrača, a bitno je da ih proverim što više, jer ne možemo u takmičenje da udjemo sa 18 fudbalera. Zamislite da svi znaju da im je zagarantovano mesto u timu, onda se niko na treninzima ne bi trudio. Fudbalerima treba da se usadi želja da igraju u nacionalnom timu i pravo da vam kažem, drago mi je kad se ljute jer nisu pozvani, znači da im je ipak stalo.

    Reprezentacija Srbije naredna tri dana boraviće u sportskom centru u Kovilovu, a "orlovi" će kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastaviti 24. marta gostovanjem u Kazahstanu.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Stepanov veran Trabzonu, Biševcu lepo u Lansu

    Defanzivac turskog Trabzona i reprezentacije Srbije Milan Stepanov demantovao je da će u ovom prelaznom roku napustiti redove tog kluba.

    "Već nekoliko meseci me 'sele' u mnoge klubove, ali za sada su to samo priče. Ništa još nisam potpisao, a Trabzon ima konačnu reč. Razgovarao sam sa čelnim ljudima kluba i dobio sam obećanje da ako klub bude dobro igrao do kraja sezone, u junu pustiti da odem", rekao je Stepanov po dolasku u Kovilovu, gde će zajedno sa ostalim reprezentativcima odraditi mini pripreme u naredna tri dana.

    Stameni štoper izjavio je da je zadovoljan što se stručni štab Srbije odlučio da umesto prijateljske utakmice, reprezentativci tri dana treniraju u Kovilovu.

    "Potpuno je jasno zašto smo se skupili ovde. Važno nam je da se što bolje uigramo i izvršimo odredjene korekcije u igri, jer samo tako možemo da izadjemo na pravi put i kvalifikujemo se za Evropsko prvenstvo", ocenio je Stepanov.

    Medju prvima koji su u ponedeljak stigli u Kovilovo bio je i odbrambeni fudbaler Lansa, koji je u subotu debitovao u francuskom šampionatu.

    "Izuzetno sam zadovoljan debijem, dobili smo Valensijen sa 3:1, što je i bilo najvažnije. Francusko prvenstvo je izuzetno jako, na svakom meču moraš da pružiš 100 odsto svojih mogućnosti i nema kalkulacija. Verujem da sam izabrao pravu sredinu", istakao je Biševac.

    On je ocenio da su pripreme u Kovolivu izuzetno važne, jer je će na proleće Srbija igrati odlučujuće utakmice u kvalifikacijama za EP.

    "Ovo je veoma dobar potez Saveza. Tri dana ćemo provesti zajedno, a to je važno zbog atmosfere u ekipi i uigravanja, jer nas na proleće očekuju veliki izazovi", izjavio je Biševac.

    Sličnog mišljenja je i njegov klupski saigrač Nenad Kovačević koji se složio da je u ovom trenutku za Srbiju najvažnije da se otklone nedostaci u igri "orlova".

    "Prvo sam mislio da ćemo igrati prijateljsku utakmicu, ali i ovako je ispalo dobro. Važno je da treniramo i gradimo dobru atmosferu u ekipi, budući da na proleće igramo ključne mečeve u borbi za EP", rekao je Kovačević.

    Najbolji strelac holandskog šampionata Danko Lazović istakao je da je, kao i uvek srećan kada dolazi na reprezentativne akcije i dodao da veruje da će ekipa naporno raditi u naredna tri dana.

    "Najvažnije je da smo se skupili, jer nas očekuju veoma važne utakmice u kvalifikacijama. Ne bi trebalo da se obaziremo na rezultate u prijateljskim mečevima, kao što je to bio slučaj sa Baskijom, već su bitni dueli koji se igraju za bodove", smatra Lazović.

    Novi član Crvene zvezde Ognjen Koroman rekao je da će mini pripreme prijati svim reprezentativcima, jer se je u nastavku kvalifikacija paklen raspored.

    "Biće nam veoma teško u nastavku, a najveći problem verovatno će nam prestavljati umor. Mečevi sa Kazahstanom i Portugalijom igraju se u razmaku od četiri dana, ali ne želim da kukam, jer je naš cilj jasan, a to je plasman na Evropsko prvenstvo", zaključio je Koroman.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Krstajić: Kazahstan je najbitniji

    Veteran u reprezentaciji Srbije Mladen Krstajić kaže u razgovoru za "Blic" da je za naš nacionalni tim najvažnije da martovski mini-program otvori pobedom nad naizgled bezopasnom selekcijom Kazahstana (24. marta).

    Tek u tom slučaju bi "orlovi" četiri dana kasnije mogli rasterećeno da krenu na Portugalce, u derbiju Prve grupe kvalifikacija za EURO 2008.

    "Portugal je prošle nedelje u Londonu dokazao da je Brazil broj dva! Imali su kikseve, ali su i dalje favoriti za prvo mesto u grupi. Nama nikada nisu bile problem velike utaklmice. U prethodnim kvalifikacijama igrali smo dobro i te, uslovno rečeno, male mečeve, u istom ritmu nastavili smo prošle godine. Dakle, trebaju nam tri boda protiv Kazahstana, pa onda idemo svim silama na Ronalda i ostale", izjavio je Krstajić.

    Stameni defanzivac zadovoljan je učinjenim na trodnevnim pripremama u Kovilovu.

    "Radili smo na taktici, pričali smo više nego inače. Klemente nam je rekao šta je dobro, šta nije i kakve ima zamisli. Nekada priča može mnogo više da pomogne nego trening ili utakmica. Mnogo je bitno da pobedimo Kazahstan jer onda možemo da dočekamo derbi sa sigurnošću i jednom vrstom opuštenosti".

    U medjuvremenu, Šalke ruši sve pred sobom u Bundes ligi. Trinaest kola pre kraja, ima šest bodova više od Verdera, sedam od Štutgarta, a čak 11 od šampiona Bajerna.

    "Lepo zvuči, ali prave bitke tek predstoje. Išli su nam i neki rezultati na ruku. Štutgart je, recimo, u direktnom duelu za vrh pobedio Verder, pomogao nam da se odlepimo. Uvek gledam prvog sledećeg rivala, trudim se da to prenesem i na druge. Sada nam je nabitnije da se spremimo za gostovanje Volfsburgu, a onda ćemo razmišljati o dva vezana meča kod kuće. Ima još mnogo da se igra. Cilj je Liga šampiona, ali ako dodjemo u situaciju da osvojimo titulu, učinićemo to sigurno".

    Poslednja žrtva Šalkea u subotu je bila Herta (2:0), a Krstajić i Marko Pantelić često su se nalazili u direktnim duelima. Centarfor berlinskog tima nije postigao gol i Mario Gomez iz Štutgarta prestigao ga je na listi strelaca.

    "Bez preterivanja, bilo nam je najbitnije da zatvorimo Pantu i uspeli smo u tome. Bio je malo nervozan, ali razumem ga, nije više prvi na listi strelaca. Razmišljao sam, da je bilo 5:0, pustio bih ga da se upiše, ovako, bilo bi neozbiljno pri rezultatu 2:0", završio je Krstajić priču za "Blic".
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Reprezentacija Srbije

    Portugal u najjačem sastavu u Beogradu

    Selektor fudbalske reprezentacije Portugala Luis Felipe Skolari saopštio je sastav tima za utakmice sa Belgijom i Srbijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

    Brazilski trener je u tim uvrstio trojicu dosadašnjih članova mlade portugalske reprezentacije - napadača Verdera iz Bremena Uga Almeidu, "vezistu" lisabonskog Sportinga Nanija i golmana PAOK-a Danijela Fernandeša.

    Almeida i Nani su i ranije bili u konkurenciji za seniorsku reprezentaciju, ali nikada nisu dobili priliku da igraju. Fernandeš je u timu zamenio povredjenog rezervnog golmana reprezentacije Kima Silvu, koji nastupa za Benfiku.

    Sastav Portugala za duele sa Belgijom i Srbijom

    GOLMANI: Rikardo Pereira (Sporting Lisabon), Danijel Fernandeš (PAOK).

    ODBRANA: Migel Monteiro (Valensija), Žorž Andrade (Deportivo Korunja), Paulo Fereira, Rikardo Karvaljo (obojica iz Čelsija), Manuel da Košta (PSV Ajndhoven), Marko Kaneira (Sporting Lisabon), Fernando Meira (Štutgart).

    SREDINA TERENA: Raul Meireleš, Rikardo Kvarežma (Porto), Deko (Barselona), Tijago Mendeš (Olimpik Lion), Žoao Mutinjo, Nani (Sporting Lisabon), Kristijano Ronaldo (Mančester junajted), Simao Sabrosa, Armando Petit (Benfika), Ugo Vijana (Valensija).

    NAPADAČI: Helder Postiga (Porto), Nuno Gomeš (Benfika) Ugo Almeida (Verder Bremen).

    Reprezentacija Portugala, koja je trenutno na četvrtom mestu Grupe A sa sedam osvojenih bodova iz četiri utakmice, Belgiju će ugostiti 24. marta, a četiri dana kasnije u Beogradu će gostovati Srbiji.

    Učesnici Grupe A su i reprezentacije Finske, Poljske, Kazahstana, Jermenije i Azerbejdžana.

    Portugal je prošlog meseca savladao Brazil sa 2:0 na prijateljskoj utakmici u Londonu.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. UEFA Euro 2012 / Evropsko Prvenstvo u Fudbalu
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 09:18
  2. Žreb za EURO 2012. Ukrajina i Poljska
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 13:37
  3. Euro 2008, 7 - 29. jun Austrija-Švajcarska
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 30.06.2008, 16:02
  4. Kvalifikacije za Ligu Šampiona
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 28.08.2007, 23:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •