Patriotizam - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 101

Tema: Patriotizam

  1. #31

    Odgovor: Patriotizam

    Promena vere je promena vere a ne nacije
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #32

    Odgovor: Patriotizam

    Volim svoju zemlju i ljude u njihovim različitostima.
    Nisam nacionalista i ratnički nastrojena.
    Pokušavam da svoju zemlju objasnim i odbranim mirno i sa argumentima.
    Možda mi se ne svidjaju neki političari,neke pojave i dešavanja ali to ne znači da ne treba da volim zemlju u kojoj živim ja,moja deca i ljudi koje volim.

  3. #33
    Нисам рођен у Србији.
    Дошао сам овде стицајем околности (наравно рат). Србин сам пореклом и убеђењем - срцем и душом.
    А када видим колико други хронично воле своје - плаче ми се што је толико велики проценат оних који не воле наше ....


    Волим ову земљу више него 99,99 ствари на овом свету и увек ће бити тако, док не умрем.
    Боли ме свака њена рана - а највише отпадници овог народа који воле све само не Србију. Не политичаре и политичку сцену - већ овај простор, менталитет, људе и наш дух !!!

    Да упозорим освајаче охоле
    нека се Богу и Врагу моле
    док руше наше борове
    цркве и школе

    Да узмогну снаге стећи
    кад се Срби
    са огњем и мачем врате
    да злотворима дугове наплате




    Да се исправим.
    Патриотизам је термин који се везује само за грађанска друштва, док је за националне државе термин НАЦИОНАЛИЗАМ.
    Кроз медије је годинама узиман у негативној конотацији али је дефиниција национализма - ЉУБАВ ПРЕМА СВОМ НАРОДУ, НАЦИЈИ И ДРЖАВИ ИСТОГ !!
    Нема никакве везе са мржном икога другога !!!
    Poruku je izmenio goldie, 12.08.2007 u 16:10 Razlog: dve uzastopne poruke
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  4. #34

    Odgovor: Patriotizam

    Patriotizam je voleti svoje, a ne mrzeti druge, kako se to kod nas tumaci: Sto vise mrzim Hrvate to sam veci Srbin. To je patolosko stanje a ne patriotizam.
    Bogu hvala sto sam Lala

  5. #35

    Odgovor: Patriotizam

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Patriotizam je voleti svoje, a ne mrzeti druge, kako se to kod nas tumaci: Sto vise mrzim Hrvate to sam veci Srbin. To je patolosko stanje a ne patriotizam.
    To je nacionalizam (Srbi, Hrvati su narod - nacija)
    Patrija - Domovina, Patriotizam - Ljubav prema svojoj zemlji.
    Patriota je svako ko voli svoju zemlju, bez obzira na nacionalnu pripadnost.

    Otisao si
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #36

    Odgovor: Patriotizam

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    To je nacionalizam (Srbi, Hrvati su narod - nacija)
    Patrija - Domovina, Patriotizam - Ljubav prema svojoj zemlji.
    Patriota je svako ko voli svoju zemlju, bez obzira na nacionalnu pripadnost.

    Otisao si
    Delimicno se slazem ali problem je sto se kod nas patriotizam i naci(onali)zam poistovecuju.
    Bogu hvala sto sam Lala

  7. #37

    Odgovor: Patriotizam

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    To je nacionalizam (Srbi, Hrvati su narod - nacija)
    Patrija - Domovina, Patriotizam - Ljubav prema svojoj zemlji.
    Patriota je svako ko voli svoju zemlju, bez obzira na nacionalnu pripadnost.

    Otisao si
    То није национализам, национализам је кад неко воли свој народ, не мора да мрзи никога.
    Шовинизам је кад неко мрзи друге народе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: Patriotizam

    Citat neshonja kaže: Pogledaj poruku
    Delimicno se slazem ali problem je sto se kod nas patriotizam i naci(onali)zam poistovecuju.
    Pojasni mi malo pojam kod nas? Gde je to?
    Kod nas ne.
    Kod nas se tacno zna sta je sta:
    - Patriotizam
    - Nacionalizam
    - Nacizam
    - Sovinizam

    Nauci, a ujedno mozes i prenesi tvojima tamo sta je sta. Da ne dolazi do zabune. Pojmovi mozda jesu slicni ali samo laicima. Prva dva su iskazivanje ljubavi a druga dva mrznje, dijametralno suprotna osecanja.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  9. #39

    Odgovor: Patriotizam

    svoje volim i poshtujem, tudje poshtujem.
    ko dirne u moje, @ebo je jeza u ledja!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #40

    Odgovor: Patriotizam

    Patriota sam, volim svoju zemlju Srbiju , I svoj narod (sve koji zive u njoj I van nje, a ne protive se njenom napretku, vec joj zele boljitak). Ponosim se svakim ko utice na to da zastiti bilo-kog pripadnika mog naroda od nepravde mocnika.
    ...................

  11. #41

    Odgovor: Patriotizam

    Patriotizam je voleti svoje, a ne mrzeti drugePrilog 681
    Poruku je izmenio BaneK, 27.08.2007 u 22:55 Razlog: kodovi

  12. #42

    Odgovor: Patriotizam

    naravno da volim svoju zemlju i sve sto se nje tice..
    ali ne mogu da podnesem mit o "tri prsta"..
    koliko omladine se kune u ovu Srbiju, izdaju se za ne znam kakve Srbine, vodjeni pricama o ratu i tome kako sve manjine treba nipodostavati, a nas (Srbe) podizati do ne znam kakvih visina..
    ponavljam, mnogo volim svoju zemlju.. ali nista ne cinim za nju.. isto kao sto nece ni 90% naroda i narodnosti Srbije koji se izdaju kao patriote..
    volim svoje, ali postujem druge!
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #43

    Odgovor: Patriotizam

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    mnogo volim svoju zemlju... ali nista ne cinim za nju.. isto kao sto nece ni 90% naroda i narodnosti Srbije koji se izdaju kao patriote..
    Budi svoja, i ne ugledaj se na druge, vec neka te moral vodi u pravcu gde treba, a ne brojka od 90% (koja usput da ti kazem nije tacna al’ ‘ajde nek ti bude da je tako).
    ...................

  14. #44

    Odgovor: Patriotizam

    90% je vise uzeto kao primer za dobar deo koji ne cini nista, ne bukvalno
    samo ukazujem na kvazi patriote koji se izdaju za (nadam se da izraz nece biti jako grub) Srbende..
    toliko
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #45

    Odgovor: Patriotizam

    Patriota sam i volim svoju zemlju ma koliko mala bila, i poštujem druge narode i divim im se što imaju toliko srca i volje da vole svoju zemlju bez obzira na nedostatke i nepravde, gde žive. Ne tolerišem, nemam razumevanja i mrzim svoje sugrađane, ( i nije me sramota što ih mrzim, jer to i zaslužuju), koji se stide da vole svoju zemlju pravdajući se demagoško-demokratskim frazama, da je to nacionalizam, i da ih je sramota od drugih. Pa kako naše "drage i milosrdne" Amere nije sramota da na svakoj kući istaknu zastavu, i na svakoj proslavi drže u ruci malu zastavicu svoje zemlje i mašu.!

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sumnja u patriotizam
    Autor Sirijus u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 03.02.2008, 23:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •