Kazne za klime koje kaplju - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39
  1. #16

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj zakon,kao i drugi manje znacajni se donose da se zamazu oci kako oni ipak nesto rade,a to su i jedine stvari oko kojih mogu da se sloze,na zalost...
    Evo kako ja zamišljam donošenje ovog zakona.

    Čeda je šetao ulicom i pogodila ga kap. Pošto već ima iskustva sa prelaskom ulice van pešačkog prelaza i da ne bi platio kaznu, napravio je novi prelaz, onda je smislio da može i ovde da prođe. Onda je predložio Zakon o klima uređaju. Najekstremniji poslanici DS-a su zakon odmah prihvatili. Ostatak je bio uzdržan, jer i sami imaju klime koje kaplju. Koštunica je rekao da nije obavešten o klima uređajima i da će se izjasniti kasnije. Radikali su opstruirali sednicu tvrdeći da su krivi proizvođači klima uređaja, jer potiču iz zemalja EU. Vučić je doneo rusku klimu za govornicu i pokazivao kako ta klima uopšte ne kaplje, a jedini problem je što klima ne hladi, već samo greje. Toma Nikolić je rekao da će se preseliti u kuću ako Zakon bude usvojen i vodu iz klima uređaja iskoristiti za zalivanje cveća, ali da nikako neće pristati da vodu sprovede u činiju, uz obrazloženje da ta činija može da padne sa terase nekome na glavu i da ga usmrti, a da on ne želi posle da bude odgovoran zbog sumanutih zakona koje predlažu žuti. Socijalisti su se naravno složili sa radikalima.

    (nakon 4 meseca)

    Zakon usvojen tako što je Tadić morao da se odrekne sopstvenih klima uređaja, Koštunica je dobio na poklon Tadićeve uređaje koje su montirali poslanici DS-a, dok su radikali i socijalisti u znak protesta polomili sve uređaje na zgradi TV B92.


    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Dotad,postujmo one koji su doneseni
    Za početak treba da ih poštuju oni koji su ih doneli.

    Svrha zakona je uređenje države, a ne otimačina para.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мене живо интересује како тако добро примећујеш барице од климе, док ти псећи... кхм, поклончићи... тако лако промичу?
    Pa ono, ne očekuješ da ugaziš u to na bulevaru.
    Poruku je izmenio Kunic, 10.07.2007 u 15:11
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Evo upravo saznah da je kazna za klime koje piške na ulicu 2.500 dinara.

    "Fizičko lice koje plaća kaznu odmah treba da izdvoji 2.500 dinara, a pravno lice 10.000 dinara. Međutim, ako se podnese zahtev sudiji za prekršaje, onda se novčana kazna za fizičko lice uvećava za troškove postupka, pa je za preduzetnike kazna do 250.000, a za pravno lice do 500.000 dinara, plus 10.000 za odgovorno lice u pravnom licu"

    Očekujem od nadležnih službi da krenu redom po Nemanjinoj i od svakog ministarstva uzmu bar 20x10.000 dinara, pa to pomnožiti sa brojem ministarstava, pa krenuti dalje po drugim državnim institucijama. E kada lepo od gospode pokupe pare, neka krenu da uzimaju i od običnih ljudi. Ili još bolje, tužimo ih i onda pola miliona da istresu po jednoj klimi.

    Ali mi se sve čini da će i ovo proći kao borba sa piraterijom - pohvatali ulične prodavce, dok je pola državnih firmi i obrazovnih ustanova i dalje koristilo ilegalni softver. I dalje koriste. Primer iz prve ruke - FTN. Školarine 60k dinara, ispiti, overe semestara, prijemni, molbe, žalbe, ma čudo jedno koliko para, a 90% programa u računarskom centru piratsko. Ostalih 10% su free programi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    ...potpuno podržavam ovu odluku jer se nalazim direktno u samoj struci koja se ovim poslom bavi....i verujte mi na reč da je 90% klima ostavljeno da kaplje iz jednog jedinog razloga....urođene škrtosti našeg naroda...primer iz prakse: "gospodine hoćete li da vam produzimo crevo do oluka, to bi Vas koštalo jos 50tak dinara po metru?"..."ko ga je*e neka kaplje, i komšijina kaplje po meni....".....
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Kod nas u AmeriKi klime ne kaplju
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Pa, chini mi se da je ovo prvenstveno trebalo da se odnosi na klime u uzzem gradskom jezgru, tamo gde one stvarno vise prolaznicima nad glavama.. Redje se to deshava u nekim stambenim naseljima jer su vechinom nakachene na fasade i prozore ispod kojih se ne prolazi. Kazzem - vechinom. Ali i ako ne kaplje na glavu prolazniku mozze da kaplje komshiji u terasu. Ja imam dva odvoda, i jedan i drugi kaplju na travnjak i tamo gde se, u glavnom ne prolazi, mada mozzda nije losha ideja da namestim tako da stalno zalivaju kevino cveche u zzardinjerama?

    Elem, ako je ovo problem: " Kazna za nepravilno postavljenu klimu koja "prokišnjava" za fizičko lice na licu mesta je 2.500 dinara, odnosno 10.000 dinara za pravna lica, a ako se ne plati odmah i prijava stigne do sudije za prekršaje kazne dostižu sumu i od 500 hiljada dinara." jednostavno ne daj da klima prokishnjava, usmeri crevo negde... Niko ne brani da se ima klima nego da ne curi po ljudima. NE?

    E sad shto se tiche prioriteta u donoshenju zakona ... Nemam pojma kome je ovo palo na pamet, al dok ne dodju na red te stvari od vecheg znachaja valjda che nam srediti jebene ulice.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Ja se apsolutno slazem da se usvoji taj zakon...ako nije usvojen
    Samo...sta je sa klimama koje su odavno postavljene ...
    U Ceskoj nigde ne mozete videti ni jednu spoljnu jedinicu na fasadi, a kamoli da vam kaplje na glavu...
    A da se ne lazemo nisu kapljice dve u pitanju, jer ako prodjete pored neke poste, mozete lepo "pokisnuti"
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Pričaju mi ljudi kako im je zastareo slučaj kada su vozili u pijanom stanju. Mogu misliti kako će se sprovoditi ovaj zakon. A da ljudi nisu ne zadovoljni stajali bi pod klimom i pevali "I'm Singin' in the Klima Rain"..., odnosno bio bi to manji problem.

    Naravno, ni ja ne bih da mi kaplje... eto mi smo jednu klimu sproveli u oluk, a druga kaplje i sad neka dodje onaj što je napisao zakon i nek se popentra spolja na zgradu na deveti i nek namesti crevo... ja bez klime ne mogu!

    Čak i nove zgrade retko da imaju mesto predviđeno za klimu, a kamoli starije. Pa onda idemo redom... prvo kazniš projektanta, izvođače radova i investitora zgrade što nisu mislili na problem klime, vec samo na sebe (isto je i sa parkingom, liftom, zelenilom... itd.) Pa onda dodje država pa namesti i omogući, a onda, ja održavam sa osmehom...

    Lako je da zakon donosiš kad ti na Dedinju curi klima sa vile u park...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Definitivno sam za to da crevo od klima uredjaja bude sprovedeno ili u oluk ili ako je daleko i nedostizno u neku plasticnu bocu koja moze da se isprazni.
    A kad bolje razmislim to i nije tako veliki problem.
    Veci je problem smece koje se baca na sve strane pogotovu leti kad sunce upece i pocnu da se sire nepodnosljivi "mirisi".E tu treba debelo razmisliti o kaznama za pojedina lica, a ima ih dosta, koji usput bacaju sve i svasta,a o onima sto svicnu kesu sa terase necu ni da pricam.
    Tako da sve u svemu klima i kapljanje iste nije tako ni strasno posto vidis vodu pa mozes i da je zaobidjes da ti nebi kapnula na glavu.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Kod nas u AmeriKi klime ne kaplju
    pIIIpak ba, a nisam znala da toga kod vas tamo ima



    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Evo upravo saznah da je kazna za klime koje piške na ulicu 2.500 dinara.

    "Fizičko lice koje plaća kaznu odmah treba da izdvoji 2.500 dinara, a pravno lice 10.000 dinara. Međutim, ako se podnese zahtev sudiji za prekršaje, onda se novčana kazna za fizičko lice uvećava za troškove postupka, pa je za preduzetnike kazna do 250.000, a za pravno lice do 500.000 dinara, plus 10.000 za odgovorno lice u pravnom licu"

    cho'eche, pa di bi stigli da se ovde to prokleto kapanje iz klime naplacuje
    kad se uzhari beton i chelik, ko zna iz chega sve kaplje
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku

    A koja je onda svrha tih zakona? Ono, bitni smo što smo doneli novi zakon, e a sad što ga niko ne poštuje, nema veze. Opravdali smo platu od 1.000 evra, jer smo nakon 4 meseca pregovora, dogovora i neviđenih kompromisa izglasali da više klime ne smeju da kaplju na ljude.
    Zašto sve bacaš na politiku, zakoni se moraju donositi, njih donose političari (tj. poslanici), šta ćeš tako je svugde, pa eto i kod nas. Zabrana kapljanja klime je civilizacijsko pitanje, pitanje kulture, a ne koliko poslanici imaju platu (nemaju velike nego mi imamo male, a njima se može pa je podignu, a mi ne možemo, prosto). Donošenje zakona je jedna stvar, a njihovo sprovođenje druga. U kojoj meri će jedan zakon biti sprovodljiv zavisi od mnogo stvari, a činjenica je da ukoliko ga nema neće ni biti sprovodljiv.

    Gde je tu onda inspekcija?
    I ja se pitam.
    Poruku je izmenio BaneK, 11.07.2007 u 09:25
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...potpuno podržavam ovu odluku jer se nalazim direktno u samoj struci koja se ovim poslom bavi....i verujte mi na reč da je 90% klima ostavljeno da kaplje iz jednog jedinog razloga....urođene škrtosti našeg naroda...primer iz prakse: "gospodine hoćete li da vam produzimo crevo do oluka, to bi Vas koštalo jos 50tak dinara po metru?"..."ko ga je*e neka kaplje, i komšijina kaplje po meni....".....
    Pa naravno, ali sta je sa klimama koje ruze fasade, bilo zbog skrtosti na cevima ili zbog neestetskog postavljanja?
    Zasto estetika fasade kod nas nije vazna?

      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Estetika fasada zavisi iskljucivo od urbanistickih propisa,ako postoje i ako su donijeti sve klime bi trebalo da se uklone sa ulicnih fasada
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Лако је вама у Шведској. Додуше, јест мало хладно, ал стандард...


    U ŠveCku je mLogo fino, al' ja sam još uvek u prestonici. Aparati sa kesicama nisu postavljeni svuda, već po centru i po nekim centralnim gradskim parkovima je zabranjeno šetati ljubimce. E sad, što nije baš rešen problem sa lutalicama i što aparata nema svuda, to ne znači da ne treba podržati početak akcije pa ako si za nju već čuo poneseš kesicu pa pokupiš ako nema aparata. Dva klikera koja ostavlja pas kog ja šetam mogu da prođu neopaženo, pa ih opet pokupim. Al' od skoro imamo jednog rotvajlera kog šeta bata, pa u šetnju nosimo i lopatu Ovo je offtopic na temi sa klimama ali ima veze eto sa tim podržavanjem nekome nebitnih zakona i propisa u ovom trenutku, a i kad već spominjete te ljubimce i govanca. Mada bih ja pisala kazne i onima koji zavale svoju izlučevinu iz grla isto tu gde se deca igraju ili istresu sline onako fino pa ih đidnu jednom rukom od sebe u okolinu.

    A da, jebavi vas kvima uveđaji!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pa naravno, ali sta je sa klimama koje ruze fasade, bilo zbog skrtosti na cevima ili zbog neestetskog postavljanja?
    Zasto estetika fasade kod nas nije vazna?
    па где ти видиш на овој фасади естетику леба ти, ајде да си ставио слику неке заиста архитектонски зреле целине, али ову грађевину не може ништа наружити.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Kazne za klime koje kaplju

    Кућну климу сам ја одавно средио, него шта, узоран грађанин бре, а и бојао сам се да неког која кап не повреди при паду, бризина је то... Чудо једно је како смо са овим законима кренули од позади, добро је, до оних најбитнијих ћемо доћи тамо 2038... Јес!

    Него мени је сад фрка да не донесу још битнији закон о ауто климама, и она капље, где бих спроводио ТОЛИКУ воду...
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaše ime i reči koje vas opisuju
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 22:27
  2. Peticija za uvodjenje smrtne kazne za zločine nad decom
    Autor imakolata84 u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.02.2013, 08:45
  3. Tajne koje vam nikada neće reći
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 23:54
  4. Koje su vaše vrline?
    Autor Crazy Angel u forumu Pričaonica
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 16.05.2010, 22:42
  5. U Hong Kongu kazne za psovanje...
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.09.2006, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •