Davis cup - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 109

Tema: Davis cup

  1. #76

    Odgovor: Davis cup

    Hvala Janko




    Hvala momci


  2. #77

    Odgovor: Davis cup

    Momci.. zlata vredite, svaka vam cast

    Ne znam da li ste procitali, ali je Pilic izjavio da ce, ako osvoje salataru, svi da se osisaju na celavo u timu

    Edit: Ovo sam zaboravila.. Koliko god ja bila Noletov vatreni fan, za mene je ipak Janko heroj dana. Ova slika je, mislim, sasvim dovoljan pokazatelj koliko je njima - njemu zaista bilo stalo.

    Poruku je izmenio starsica, 20.09.2010 u 02:24
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #78

    Odgovor: Davis cup


    Šta reći...sem, svaka čast momci!!!


    Srbija osvojila Dejvis kup!!!

    U ova tri dana smo se i radovali i ljutili i dizali ruke od pehara i svega je bilo...
    Na kraju, Nole i Viktor su doneli dve velike pobede i
    doneli zajedno sa celim našim timom veliku radost svima nama...
    Sinoć, nakon izgubljenog skoro dobijenog meča, moram da priznam da sam strepela,
    ali ovako je pobeda još veća i slađa...
    Što bi rekao jedan moj prijatelj, ovako je lepše, jače vredi, nego da smo ih dobili 5:0

    je naš


    i održali su obećanje... sad su naši omiljeni ćelavci


  4. #79

    Odgovor: Davis cup

    Kad je počeo meč, psovao sam na sav glas što su ubacili Troickog umesto Tipsarevića, mislio sam da će ga Lodra razbiti. Kad ono upravo suprotno. Doduše, i francuz je igrao ispod nivoa, ali to ne umanjuje Viktorovu pobedu.

  5. #80

    Odgovor: Davis cup

    Mislim da se Francuz istrošio prethodnog dana i da nije baš dorastao ovako odlučujućem meču.
    Viktor je dao svoj maksimum, nosila ga je atmosfera i podrška koju je imao sa svih strana... a pored toga, u par mahova kada je imao protivnik mogućnost da ga brejkne, Viktor je pronašao snagu da preokrene rezultat

    Savršen kraj ovako velikog takmičenja, šta drugo reći!

    A današnja slika govori sve


  6. #81

    Odgovor: Davis cup

    Selektor Švedske: Divim se Srbima i Novaku

    Tomas Enkvist uoči četvrtfinala Dejvis kupa izjavio da je impresioniran odnosom srpskih tenisera prema reprezentaciji.



    Do početka meča Švedska - Srbija ostalo je manje od tri dana, a pitanje je sata kada će branioci "salatare" postati kompletni, dolaskom Novaka Đokovića u Halmštad.

    Protivniku, istovremeno, nedostaje peti reket sveta Robin Soderling, koji je praktično "čovek-tim", jer Šveđani osim njega nemaju tenisera među prvih 300 na ATP listi!

    Selektor domaćih zato je pohvalio odnos naših igrača, naročito Đokovića, koji će doći da igra, iako je umoran i na neki način psihički ispražnjen.

    "Impresioniraju ozbiljnost i odnos srpskih tenisera prema obavezama u reprezentaciji, posebno Novaka Đokovića. Zadivljujuća je njegova želja da igra, samo nedelju dana posle najvećeg rezultata u karijeri", rekao je Enkvist, svojevremeno finalista Vimbldona u konkurenciji dublova.

    "Što se tiče naših šansi u predstojećem meču, nezahvalno je prognozirati, jer u sportu je sve moguće. Srbija je favorit, ali će igrati pod pritiskom, jer će sve osim 5:0 za nju biti katastrofa", našalio se Tomas Enkvist.

    Na konferenciji za medije "orlova" bili su prisutni selektor Bogdan Obradović i svi teniseri. Švedski novinari su najviše pitanja postavili Obradoviću i Viktoru Troickom.

    Viktor je upitan koliko mu je značila pobeda nad Ljodrom u decembarskom finalu?

    "To je jedan od najznačajnijih dana u mojoj karijeri, a trijumf u Dejvis kupu izuzetno je značio celoj zemlji. Srbija je velika sportska nacija, a tenis je, zahvaljujući uspesima tenisera i teniserki, postao sport broj jedan".

    Po starom običaju, naši teniseri su na treningu upražnjavali i mali fudbal.

    Ekipa "mlađih" u kojoj su igrali Janko, Viktor, španer Glin Roberts i ataše Darko Gagić pobedila je "starije" u čijem sastavu su bili selektor Obradović, član stručnog štaba Lilić, kondicioni trener Kaplarević i fiziotarapeut Jelisavčić - 2:1.

    Izvor: Mondo

  7. #82

    Odgovor: Davis cup

    DK: Viktor, pa Novak

    Viktor Troicki otvara duel četvrtfinala Dejvis kupa protiv Švedske, a potom na terenu najbolji teniser sveta.



    Žrebom u Halmštadu danas su određeni parovi četvrtfinalnog duela Dejvis kupa između Švedske i branioca titule, ekipe Srbije.

    Duel će otvoriti u petak Viktori Troicki i Mikael Rideršted (od 13 časova po srednjeevropskom vremenu), a sledi meč Novaka Đokovića i Ervina Eleskovića (momak je poreklom iz Bileće, BiH).

    U subotu (13h po srednjeevropskom vremenu) igraće se dubl. Za Švedsku će igrati Simon Aspelin - 14. na ATP dubl listi, i Robert Lindestad - 54. na listi, a za Srbiju Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević.

    Poslednjeg dana programa igraće se dva singla. Najpre će Novak Đoković igrati protiv Rideršteda, a Trociki protiv Eleskovića.

    Elesković je trenutno 355. na ATP listi, a Rideršted na 297. poziciji.

    Izvor: B92

  8. #83

    Odgovor: Davis cup

    Tipsarević: Ovaj put skačemo iz aviona !

    Janko Tipsarević preneo odluku srpskog Dejvis kup tima da će u slučaju odbrane titule svi teniseri skočiti iz aviona!



    Po što su se kolektivno ošišali na "nularicu" posle osvajanja "salatare" prošle sezone, srpski teniseri odlučili su da će ako ponove uspeh otići i korak dalje.

    Sudeći po izjavi Janka Tipsarevića objavljenoj u sredu uveče na društvenoj mreži "Twitter", onda će Novak Đoković, Viktor Troicki, Nenad Zimonjić i ostali postati padobranci!

    "Odluka je donesena... Ako pobedimo u Dejvis kupu ove godine, celi tim skače iz aviona!!!! Srbija!!!!"

    Izvor: Mondo

  9. #84

    Odgovor: Davis cup

    Haha ovaj Janko je lud a ideja je odlicna !

    Srecno momci !

  10. #85

    Odgovor: Davis cup

    DK: Srbija vodi 2:0

    Janko Tipsarević dobio prvi set i naredni gem protiv Ervina Eleskovića, koji je zatim predao meč.



    Srbija je na korak od plasmana u polufinale Svetske grupe Dejvis kupa i duela sa Argentinom. Aktuelni šampion vodi u Halmštadu protiv Švedske posle prvog dana četvrtfinalnih borbi - 2:0.

    Viktor Troicki je savladao Mihaela Rideršteda, a onda je Janko Tipsarević svojom 27. Dejvis kup pobedom doneo drugi poen pošto mu se Ervin Elesković predao.

    Tipsarević je lako dobio prvi set 6:2, odmah zatim napravio i treći brejk na meču. Šveđanin je u narednom gemu došao do prve brejk prilike, a onda je, u pokušaju da vrati Jankov servis, povredio koleno. Bol je bio prejak da bi 355. igrač sveta nastavio meč.

    "Drago mi je da sam svojoj zemlji doneo poen, ali nisam mogao ni da zamislim da će to biti na ovaj način", nije Tipsarević krio razočaranje zbog povrede protivnika.

    "Još više mi je žao jer sam dobro igrao i kontrolisao meč. Baš šteta", dodao je Janko i poželeo Eleskoviću brz oporavak.

    U subotu u 15 sati na teren će izaći dublovi. Prijavljeni su Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević za Srbiju, a za Švedsku Simon Aspelin i Robert Lindeštad.

    Međutim, moguće je da će biti promena.

    "Dobro je što sam svež, jer sam na terenu proveo samo 45 minuta. Sešćemo i dogovorićemo se. Naša najveća snaga je što je svako može da igra sa Zimonjićem", poručio je Tipsarević.

    Na temu dubla govorio je i selektor Bogdan Obradović:

    "Svi su spremni. Zimonjić i Đoković su imali probleme sa vratom i kolenom, ali biće spremni. Imamo pravo da promenimo odluku do sat pred početak meča".



    Tipsarević se osvrnuo i na navijače u Halmštadu.

    "Najiskrenije, uopšte nemam osećaj da igramo u Švedskoj, kao da smo u Srbiji".

    Janko je pojasnio i kako je nastala ideja da svi reprezentativci skoče iz aviona ukoliko odbrane trofej u Dejvis kupu.

    "Dogovorili smo se tokom zvanične večere pred meč u Švedskoj. Nijedan od igrača nije skako iz aviona, sa padobranom, a to je moja životna želja", zaključio je Tipsarević.

    "Orlove" deli samo jedna pobeda od plasmana u polufinale i dvoboja sa Argentinom, koja je protiv Kazahstana već stekla nedostižnu prednost - 3:0. Ukoliko do tog duela dođe, Srbija će će ugostiti Del Potra, Monaka...

    Izvor: Mondo

  11. #86

    Odgovor: Davis cup

    Argentinci respektuju Srbiju, ali se ne plaše

    "Gaučosi" posle tri poraza u finalu, žele da prekinu neugodnu tradiciju i ove sezone konačno osvoje "salataru". Smatraju da Srbija ima odličan tim, ali će u polufinalu dati "110 odsto svojih mogućnosti".



    Reprezentacija Argentine biće protivnik Srbiji u polufinalu Svetske grupe Dejvis kupa, od 16. do 18. septembra, najverovatnije u Beogradskoj areni.

    Argentinci su u četvrtfinalu "razbili" Kazahstan sa 5:0, dok je Srbija, koja brani trofej, trijumfovala u Švedskoj rezultatom 4:1.

    "Gaučosi" su jedina reprezentacija koja desetu sezonu zaredom igra četvrtfinale u najelitnijoj grupi. Oni, ipak, do sada nisu nikada uspeli da osvoje "salataru". Tri puta su igrali finale - 1981, 2006. i 2008. ali su ostajali "praznik ruku".

    Pre 30 godina zaustavili su ih Amerikanci, 2006. bolji su bili Rusi, a pre tri sezone nadigrala ih je Španija.

    Ove sezone odličan sastav Tita Vaskeza želi da prekine neugodnu tradiciju. U prvom kolu kod kuće su savladali Rumuniju sa 4:1, a potom je pao i Kazahstan. Svesni su da ih u polufinalu čeka izuzetno težak posao.

    "U polufinalu ćemo imati težak zadatak, jer se radi o veoma dobrom timu. Pokušaćemo da damo svoj maksimum i budemo dostojan rival. Mislim da imamo svoje šanse i trudićemo se da ih iskoristimo. To ćemo uspeti samo ako svako od igrača da 110 odsto svojih mogućnosti", izjavio je selektor Argentine.

    Huan Monako ističe da će Argentina igrati protiv najboljeg tima na svetu.

    "Srbija ima jedan od najboljih timova na svetu. Igraju u istom sastavu već dve godine i imaju najboljeg igrača na svetu Novaka Đokovića. Oni su odlični, ali ne samo zbog Đokovića, i ostali teniseri su veoma dobri. Oni su savršen tim", nije štedeo komplimente na račun zvaničnih šampiona Monako.

    Uprkos tome, 43. igrač sa ATP liste, ističe da "gaučosi" idu na najviši plasman.

    "Želimo konačan trijumf. Svake godine imamo isti cilj, a tako je i sada. Želimo 'salataru' i to bi bilo najbolje što bismo mogli da napravimo za našu zemlju. Nadam se da ćemo polufinalni meč dočekati zdravi i dobro fizički pripremljeni, kako bismo mogli da pružimo najbolju partiju", rekao je Monako.

    Svi u aregntinskom timu nadaju se da će za duel sa Srbijom u Beogradu biti spreman i David Nalbandijan, koji je propustio mečeve protiv Kazahstana zbog povrede.

    Tito Vaskez u njegovom odsustvu oslonio se na proverene - osim Monaka, bili su tu Huan Martin del Potro, 19. igrač sveta i Huan Ignasio Čela, koji na ATP listi zauzima 22. poziciju.

    U drugom polufinalu igraće Španija i Francuska.

    Izvor: Mondo

  12. #87

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Polufinale Devis Kupa SRBIJA - ARGENTINA



    Arena spremna za spektakl



    Dejvis kup reprezentativci Srbije i Argentine odradili su danas prvi trening u Beogradskoj areni. Polufinale Dejvis kupa između Srbije i Argentine igra se od petka do nedelje.
    Reprezentativac Srbije Janko Tipsarević izjavio je da mu je čudno kako Argentina nikada nije osvojila Dejvis kup, s obzirom na to da je velika teniska nacija.
    "Argentina ima izuzetno jak tim. Za njih je Dejvis kup veoma važno takmičenje i čudno je da nikada nisu osvojili 'salataru'. Huan Martin del Potro i David Nalbandijan su izvanredni igrači i, iako nisu u formi, veoma su opasni", kazao je Tipsarević posle treninga u Beogradskoj areni uoči meča sa Argentinom sledećeg vikenda.






    Četvrtfinalista Ju-Es opena prokomentarisao je povredu zbog koje je predao meč Novaku Đokoviću.

    "Danas ću imati prvi trening nakon četvrtfinala u Njujorku i videćemo kako će se ponašati povreda", rekao je Tipsarević.
    Viktor Troicki je rekao da su reprezentativci Srbije u sjajnoj formi i da postižu odlične rezultate.
    "Novak, Janko i Nenad Zimonjić imaju odlične rezultate. Ja sam odigrao poslednja dva turnira ispod očekivanja, ali sam se oporavio i sada se osećam sjajno. Ako dobijem šansu da igram, daću sve od sebe kao što uvek dajem kad igram za svoju zemlju", kazao je 16. teniser sveta. Viktor je rekao da Srbija treba da iskoristi brzu podlogu, jer ona Argentincima ne odgovara.





    "Njima više odgovara šljaka, iako su postizali i postižu odlične rezultate i na tvrdoj podlozi. Imamo kvalitet i prednost domaćeg terena. U Beogradskoj areni još nismo izgubili meč i nadam se da će se tradicija nastaviti", kazao je Troicki.

    Nenad Zimonjić, koji se oporavlja od povrede lakta, ocenio je da srpski tim ima šanse u dublu protiv Argentinaca.
    "Povreda lakta je bolje, igram bez lekova. Imao sam priliku da igram protiv Huana Ignjasija Čele i Huana Monaka u dublu u Majamiju i Montrealu ove godine i dobio sam oba meča. U Diseldorfu na Svetskom kupu Viktor i ja samo dobili dva jako teška meča protiv Del Potra I Monaka", rekao je Zimonjić.




    izvor:RTS
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 12.09.2011 u 21:02 Razlog: Ispravio gresku u naslovu

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  13. #88

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    DK: Srbija kompletna tek u sredu?


    Naša Dejvis kup reprezentacija će pred polufinalni duel sa Argentinom u Beogradu, od 16-18. septembra, biti kompletna tek sredinom nedelje.





    Zbog lošeg vremena u Njujorku finale US Opena će biti odigrano u ponedeljak, a ne u nedelju, kako je bilo planirano. Novak igra finale, pa će u Beogradu biti tek u sredu.
    U slučaju pobede nad Nadalom, u utorak ga čeka fotografisanje u Njujorku i ispunjavanje obaveza prema sponzorima i organizatorima, pa bi ka Evropi mogao da krene tek u kasnim popodnevnim ili večernjim satima.
    Potom ga čeka presedanje za Beograd, pa u zavisnosti od leta, moći će da dođe kući najverovatnije tek u sredu.

    Žreb je zakazan za četvrtak, kada se prijavljuju igrači za meč protiv Argentine, a prvi duel je na programu u petak. To znači da će Novak imati, praktično, samo jedan dan odmora od napora na Ju-Es openu i dugačkih letova iz SAD, a i te sate će provesti na terenu kako bi se što bolje adaptirao na podlogu i dvoranske uslove u "Beogradskoj areni, pišu Večernje novosti.

    Prošle godine sam igrao finale, završio sam kasno, odmah krenuo na put, stigao u sredu i morao da igram Dejvis kup već u petak. Da li je to moguće? To je stvarno previše", izjavio je Novak, koji je u slučnoj situaciji bio i na duelu sa Češkom.

    Tada nije igrao duel singla prvog dana, ali je odigrao dubl u subotu i singl u nedelju.

    Za razliku od našeg tima, Argentinci su već stigli u Beograd i počeli sa treninzima.

    izbor:B92
    Poruku je izmenio zjovan29, 12.09.2011 u 20:35

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  14. #89

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA



    Ovako to bi a verujem da sledi repriza !!!

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  15. #90

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Srbija težak rival


    Teniseri i selektor argentinske Dejvis kup reprezentacije rekli su da je Srbija jako težak rival, koji u svojim redovima ima pravog svetskog "broja jedan", ali da će njihova ekipa učiniti sve da pobedi.
    Argentinski igrači su novinarima u Beogradu rekli i da su impresionirani igrom Novaka Đokovića u finalu Ju-Es Opena i pobedom nad Rafaelom Nadalom, a David Nalbandijan ocenio je da je to bilo jedno od najboljih finala svih vremena.


    Huan Monako

    Selektor Modesto "Tito" Vaskez priznao je snagu Srbije, ali je rekao da je cilj pobeda u polufinalnom duelu koji počinje u petak.
    "Drago nam je što smo u Beogradu i što igramo protiv velikog protivnika kakav je Srbija. Došli smo u najjačem sastavu, dobro smo se spremali i još se spremamo, tako da ćemo probati da pobedimo u ovom meču", rekao je Vaskez.
    Argentina je doputovala u najjačem sastavu: Huan Martin Del Porto, David Nalbandijan, Huan Ignasio Čela i Huan Monako. Pretpostavlja se da će najbolji igrač, Del Potro, igrati singl, ali se ne zna ko će nastupati u dublu.


    Huan Martin Del Potro

    "Spreman sam da igram, a šta - to će odlučiti selektor. Pretpostavljam da ću igrati dubl, ali to zavisi od kapitena", rekao je Čela.
    Najviše vremena na druženju sa novinarima otišlo je, ipak, na jutrošnju pobedu Đokovića nad Nadalom u četiri seta, koju su svi igrači gledali. Del Potro je rekao da je Novak zasluženo trenutno prvi na ATP listi.
    "Naravno da smo gledali finale. Novak i Rafa su igrali jako lep tenis, ali je Novak pokazao da je pravi svetski 'broj jedan'. Biće teško protiv njega, ali će nam biti i drago da igramo protiv takvog protivnika. Drago mi je zbog njega, u dobrim smo odnosima i zaslužio je ovo", rekao je Del Potro.


    Huan Ignasio Čela

    "Znamo i da će biti umoran, jer će doći tek u sredu ili četvrtak, ali on trenutno igra zaista na višem nivou, tako da ne verujem da će to imati uticaja", dodao je popularni "Delpo".
    Iskusni Nalbandijan vratio se u reprezentaciju posle dve godine odsustva. On je ove godine duže odsustvovao zbog hernije, ali je rekao da se oseća dobro. I on je rekao da je gledao finale Ju-Es Opena.


    David Nalbandijan

    "Finale je bilo malo kasno za moj ukus (završilo se nešto pre tri ujutru), ali moram da priznam da je to jedno od najboljih finala ikada", rekao je Nalbandijan.
    "Znam i Janka Tipsarevića i Viktora Troickog, to su dobri igrači i fizički jako spremni. Mogu da odigraju i tri-četiri seta i da im ništa ne smeta. Biće teško", rekao je Nalbandijan.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Miles Davis
    Autor Goga u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 17:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •