Davis cup - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 109

Tema: Davis cup

  1. #91

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Nesloga 'gaučosa' adut Srbije?


    Izvor: B92, Večernje novosti

    Srpski Dejvis kup tim još uvek nije kompletiran, dok Argentinci već nekoliko dana maksimalno rade na pripremi polufinalnog duela u Beogradu.





    "Gaučosi" su prvo vežbali na terenima "Gemaksa", za koji su imali samo reči hvale, a od ponedeljaka su se preselili i pod svodove "Beogradske arene". I sve to dva puta dnevno.
    Selektor Tito Vaskesz i pomoćnik Rikardo Rivera u Beograd su doveli Huana Martina del Potra, Davida Nalbandijana, Huana Ignasija Čelu, Huana Monaka i Andresa Moltenija koji omaže prilikom sparingovanja.
    Atmosfera u redovima Argentinaca je, na prvi pogled, sasvim normalna. Međutim, nije tajna da dvojica najboljih igrača, Del Potro i Nalbandijan "nisu u ljubavi", navodno još od finala 2008. godine. Povrh svega, sam selektor Vaskes obelodanio je "da se u nekim pitanjima ne slaže sa Nalbandijanom".

    "Istina je da David i ja na različite načine gledamo na celokupnu situaciju, ali zbog toga sigurno ne gubimo mečeve, već zato što su rivali bolji na terenu. Sa Nalbandijanom sam skoro svuda putovao dok nije napunio 16 godina, da bi kada su me postavili za selektora rekao ‘da me ne poznaje’. Jednostavno, u Dejvis kupu uvek imate igrače koji žele da svi igraju u njihovom ritmu".

    Manjih sukoba je bilo i prošle godine posle poraza u polufinalu od Francuske (0:5).

    "Posle svakog meča sednemo i analiziramo susret, bez obzira na to da li pobedimo ili izgubimo. On je, međutim, odmah seo u avion i otputovao", otkrio je Vaskes.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  2. #92

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Obradović: Novak će sigurno igrati

    Izvor:B92, Tanjug


    Selektor teniske reprezentacije Srbije Bogdan Obradović potvrdio je da će Novak Đoković igrati protiv Argentine u polufinalu Dejvis kupa.



    "Kao i prošle godine u meču sa Češkom Novak će imati dan odmora pre poluifinala", rekao je Obradović na konferenciji za novinare u Begradskoj areni.
    Selektor Dejvis kup tima Srbije naglasio je da je naša reprezentacija potpuno spremna za meč sa Argentincima.
    "Svi smo optimisti uoči ovog duela. Svesni smo da igramo sa izuzetno jakim timom, ali daćemo sve od sebe da uz pomoć energije 20.000 navijača u Areni obezbedimo finale", poručio je Obradović.

    On ja dodao da je prisustvo Novaka Đokovića, koji je u ponedeljak u Njujorku osvojio četvrtu gren slem titulu u karijeri, izuzetno značajno za ceo tim.

    "Ogromna energija kojom Novak zrači svim igračima je najveći podsticaj i motivacija za meč protiv Argentine", rekao je Obradović.


    Beta


    Drugi reket Srbije Janko Tipsarević je s respektom govorio o argentinskoj reprezentaciji, istakavši da se radi o ekipi koja "može svakog da pobedi".

    "Očekujem težak meč sa Argentincima, ali smo motivisani da ih pobedimo pred našom publikom", poručio je Tipsarević.

    Viktor Troicki je takođe naglasio da protiv Arentine "neće biti lako", ali da će naš tim predvođen Novakom Đokovićem jurišati na finale.

    "Činjenica je da sam poslednja dva turnira loše odigrao, ali to sigurno ne umanjuje činjenicu da mi je ova sezona bila najboja u karijeri", rekao je Troicki.

    Jedan od najboljih svetskih dubl igraca Nenad Zimonjić poručio je da smo "na dobrom putu da ponovo budemo u samom svetskom vrhu".

    "Meč će biti veoma težak, ali je olakašavajuća okolnost što odlično poznajemo sve njihove igrače i samim tim znamo najbolji način kojim ćemo doći do pobede", rekao je Zimonjić.

    Žreb za polufinalni meč Srbija - Argentina, koji se igra od 16 - 18 septembra, obaviće se u četvrtak od 12 sati u Beogradskoj areni.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  3. #93

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Novak igra protiv Argentine


    Selektor muške teniske reprezentacije Srbije Bogdan Obradović potvrdio je da će najbolji svetski igrač Novak Đoković igrati protiv Argentine u polufinalu Dejvis kupa, od 16. do 18. septembra u Beogradu.
    Novak stiže u Beogad večeras ili sutra oko podneva. Kao i prošle godine u meču sa Češkom, imaće jedan dan odmora pre polufinala, rekao je Obradović na konferenciji za novinare u Begradskoj areni.





    Selektor Dejvis kup tima Srbije naglasio je da je naša reprezentacija potpuno spremna za meč sa Argentincima .

    "Svi smo optimisti uoči ovog duela. Svesni smo da igramo sa izuzetno jakim timom, ali daćemo sve od sebe da uz pomoć energije 20.000 navijača u Areni obezbedimo finale", poručio je Obradović.
    On ja naglasio da je prisustvo Novaka Đokovića, koji je u ponedeljak u Njujorku osvojio četvrtu grend slem titulu u karijeri, izuzetno značajno za ceo tim.





    "Ogromna energija kojom Novak zrači svim igračima je najveći podsticaj i motivacija za meč protiv Argentine", rekao je Obradović.

    Drugi reket Srbije Janko Tipsarević je s respektom govorio o argentinskoj reprezentaciji, istakavši da se radi o ekipi koja "može svakog da pobedi".
    "Očekujem težak meč sa Argentincima, ali smo motivisani da ih pobedimo pred našom publikom', poručio je Tipsarević.





    Viktor Troicki je takođe naglasio da protiv Arentine "neće biti lako", ali da će naš tim predvođen Novakom Đokovićem jurišati na finale.

    "Činjenica je da sam poslednja dva turnira loše odigrao, ali to sigurno ne umanjuje činjenicu da mi je ova sezona bila najboja u karijeri", rekao je Troicki.
    Jedan od najboljih svetskih dubl igrača Nenad Zimonjić poručio je da smo "na dobrom putu da ponovo budemo u samom svetskom vrhu".
    "Meč će biti veoma težak, ali je olakašavajuća okolnost što odlično poznajemo sve njihove igrače i samim tim znamo najbolji način kojim ćemo doći do pobede", rekao je Zimonjić.





    Žreb za polufinalni meč SrbijaArgentina obaviće se u četvrtak od 12 sati u Beogradskoj areni.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  4. #94

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Troicki umesto Novaka?


    Novak Đoković zbog umora najverovatnije neće igrati prvog dana polufinala Dejvis kupa sa Argentinom. Prvi reket sveta danas u Beogradu, ali će sa Nalbandijanom igrati Viktor Troicki. Drugi par: Tipsarević i Del Potro.



    Najbolji teniser sveta Novak Đoković i David Nalbandijan otvoriće polufinale Dejvis kupa između selekcija Srbije i Argentine, odlučeno je danas žrebom u Beogradskoj areni.



    Duel Đokovića i Nalbandijana počinje u petak, u 15 časova, a zatim će na teren Janko Tipsarević i Huan Martin Del Potro.
    U subotu je na programu dubl za koji su prijavljeni Nenad Zimonjić i Viktor Troicki za Srbiju, odnosno Huan Monako i Huan Ignasio Čela za Argentinu.
    Poslednjeg dana dvoboja, u nedelju, na teren će prvo najbolji igrači Srbije i Argentine Novak Đoković i Huan Martin del Potro, a zatim Janko Tipsarević i David Nalbandijan.
    Kako RTS nezvanično saznaje, Srbija će prvog dana biti lišena pomoći Novaka Đokovića, koji zbog umora neće nastupati. Najbolji teniser planete trebalo bi da se uključi u takmičenje reprezentacije drugog ili trećeg takmičarskog dana.



    Argentina je doputovala u najjačem sastavu: Huan Martin del Porto, David Nalbandijan, Huan Ignasio Čela i Huan Monako. Pretpostavlja se da će najbolji igrač, Del Potro, igrati singl, ali se ne zna ko će nastupati u dublu.
    "Spreman sam da igram, a šta - to će odlučiti selektor. Pretpostavljam da ću igrati dubl, ali to zavisi od kapitena", rekao je Čela.
    Slično je i u taboru reprezentacije Srbije. Svi naši najbolji teniseri su u Beogradu a redosled njihovog izlaska na teren se nestrpljivo iščekuje.



    Od 14 časova u dvorani "Impuls" u Ulici Vladimira Popovića 10, u Novom Beogradu, najbolji teniseri Srbije, predvođeni Novakom Đokovićem, družiće se sa decom sa Kosova i Metohije.


    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  5. #95

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    "Verujem da će Novak biti spreman"

    Izvor:B92, Tanjug


    Selektor Srbije Bogdan Obradović izjavio je posle žreba da je naš tim jedan od najboljih u istoriji tenisa, ali da proitivnik zaslužuje izuzetan respekt.


    Beta, AP


    "Imamo sjajnu reprezentaciju koju čine prvi teniser sveta Đoković, 13. na listi Tipsarević, 16. na svetu Troicki i Zimonjić koji je najbolji dubl igrač sveta", ocenio je Obradović na konferenciji za novinare u Beogradskoj areni.
    Selektor našeg tima je napomenuo da će Đoković, koji zbog obaveza prema organizatorima US Opena, nije moghao da stigne na žreb, biti potpuno spreman za mečeve.

    " Imamo ozbiljan tim stručnjaka koji će raditi na njegovom oporavku. Istina, Novaku ne treba neki veći period da se oporavi i verujem da će biti spreman na startu", rekao je Obradović.

    On je pozvao beogradsku publiku da u što većem broju dođe u Beogradsku arenu i podrži naš tim u pohodu na finale i odbranu titule.

    " Ko god bio na terenu, važno je da publika dodje sat vremena pre meča i svojom energijom podrži reprezentaciju", rekao je Obradović.

    Janko Tipsarević je ocenio da očekuje veoma težak meč prvog dana Dejvis kupa protiv Huana Martina Del Potra.

    " Istina je da nije bio naročito uspešan ove sezone, ali on svakako može da odigra fenomenalno. Lično, odlično se osećam, povreda je prošlost i poslednja tri dana sam trenirao bez bolova u nozi", rekao je Tipsarević.

    Viktor Troicki je poručio da će biti spreman " u slučaju da Novak ne bude u mogućnmostii da izađe na teren prvog dana".

    " Novak stiže u četvrtak i videćemo koliko će biti spreman da nastupi. U svakom slučaju, ja ću biti spreman i boriću se za svaki poen kako bih doprineo konačnoj pobedi Srbije", rekao je Troicki.

    Nenad Zimonjić je istakao da očekuje veoma težak meč.

    " Monako i Čela su ove sezone igrali veoma dobro,kako u singlu, tako i u dublu. U oba meča koja sam odigrao sa njima pobeđivao sam i zato sam i sada optimista", rekao je Zimonjić.

    Selektor argentinske reprezentacije Tito Vaskez rekao je da će njegov tim ići na pobedu.


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  6. #96

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Vaskez: "Došli smo da pobedimo"



    Izvor:B92, Tanjug

    Selektor argentinske teniske reprezentacije Tito Vaskez s optimizmom dočekuje meč polufinala Dejvis kupa sa Srbijom u Beogradskoj areni.




    "Došli smo u Beograd s ciljem da pobedimo. Znamo da će to biti veoma teško, ali se svakako nećemo predavati", poručio je Vaskez.
    On je istakao da u njegovom timu ne razmišljaju o tome ko će od srpskih igrača izaći na teren. "Poštujemo srpski tim predvođen prvim igračem sveta Novakom Đokovićem, ali ćemo se boriti do kraja", rekao je Vaskez.
    On je istakao da je u finalu US Opena navijao za Rafaela Nadala "jer je želeo da se Španac u osvojenim gren slem trofejima približi Federeru".

    "Ipak, da sam se kladio, verovatno bih uložio novac na Novaka", priznao je Vaskez.

    Prvi reket Argentine Huan Martin Del Porto istakao je da se nada da će prvi put u karijeri pobediti Novaka Djokovića.

    "Možda bi trebalo da pitam Federera za savet kako da igram protiv Novaka, s obzirom da ga je on ove godine jedini pobedio", našalio se Del Potro.

    David Nalbandijan je rekao da je "srećan što brani boje reprezentacije". On je ocenio da izuzetno poštuje prvog igrača sveta Đokovića.

    "Finale koje su odigrali Novak i Rafa u Njujorku bilo je verovatno najbolje koje sam gledao u karijeri", ocenio je Nalbandijan.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  7. #97

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Đoković: Dejvis kup mi je dao krila

    Izvor:B92

    Po dolasku u Beograd posle osvajanja US Opena, Novak Đoković je rekao da je iscrpljen, ali da je spreman da pomogne srpskom Dejvis kup timu protiv Argentine.




    Naš tim, koji brani titulu u elitnom takmičenju, od petka do nedelje u Beogradskoj areni u okviru polufinala dočekuje Argentince. U drugom polufinalu igraju Španija i Francuska.

    Nije tajna da sam iscrpljen, i fizički i mentalno, ali je turneja po Sjedinjenim Državama bila veoma uspešna za mene, osvojio sam četvrti Gren slem u karijeri, a treći ove sezone i to je neverovatno dostignuće. Zadovoljan sam tim uspehom, ali sam srećan što sam se vratio u Beograd i što mogu da proslavim tu titulu sa svojom porodicom i narodom i ponovo igram pred Srbima, rekao je Đoković.

    Prošle godine u ovo vreme, Đoković je bio u sličnoj situaciji kada je naš tim igrao protiv Češke i tada je rekao da oseća da ne može da igra prvog dana, a prvi reket sveta potvrdio je da bi isti slučaj mogao da bude i ovoga puta.

    Može to ponovo da se desi, ali i da igram. Dogovorili smo se da igram, ali videćemo kako ću se osećati. Naravno, ne zavisi sve od mene, već od tima i selektora, jer je ovo timsko takmičenje, nisu važni samo individualci, istakao je najbolji svetski teniser.




    Niz fantastičnih Đokovićevih rezultata počeo je upravo finalom Dejvis kupa sa Francuskom prošle godine i on se osvrnuo i na to šta za njega znači to takmičenje.

    Volim Dejvis kup. Mislim da je to jedno veoma jedinstveno takmičenje, u kojem predstavljate svoju zemlju, a ja to volim. Raspored odigravanja mečeva je zaista težak, pokušaćemo da napravimo bolji u budućnosti, posebno što se tiče tenisera iz vrha, pošto igramo mnogo mečeva tokom godine. Ali sam tu, slična je situacija kao prošle godine, ali mi je osvajanje trofeja prošle godine dalo krila i nismo od tada poraženi u ovoj dvorani i pokušaćemo tako da nastavimo, naglasio je Đoković.

    Đoković bi protiv Davida Nalbandijana trebalo da otvori duel Srbije i Argentine u petak, i on sam priznaje da mu neće biti lako.

    David je igrač koji je toliko toga doneo svojoj zemlji, veoma je uspešan u Dejvis kupu, kao i uopšte u tenisu u poslednjih deset godina. Igrao je nekoliko finala na Gren slem turnirima, bio je među najboljih pet na svetu, ima iskustvo i verujem da zna kako da igra u gostima i da može to da prevaziđe, tako da će mi biti teško, istakao je prvi reket sveta.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  8. #98

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Teniseri igrali sa decom sa Kosova

    Izvor:B92

    Članovi srpske Dejvis kup reprezentacije odigrali su revijalni meč sa mališanima koje je ugostila kompanija NIS tokom njihove trodnevne posete Beogradu.




    Na taj način, reprezentativci Srbije pružili su deci iz najugroženijih enklava na Kosovu nezaboravne trenutke i druženje sa sportskim idolima uz mnogo osmeha.
    Sa decom su igrali Janko Tipsarević, Viktor Troicki i Ilija Bozoljac, a predvodio ih je selektor Bogdan Obradović.

    Kompanija NIS, tim sponzor Dejvis kup reprezentacije, tom prilikom uručila je deci školsku opremu i patike, a Teniski savez Srbije za sve mališane obezbedio je karte za mečeve prvog dana polufinalnog meča sa Argentinom.



    .


    .


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  9. #99

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Počinje odbrana titule



    Dejvis kup reprezentacija Srbije kreće i odbranu titule. Od 15.00 časova u Beogradskoj Areni, u polufinalu ovogodišnjeg takmičenja, Argentinci će pokušati da pruže što bolji otpor akuelnim šampionima. Selektor naše reprezentacije Bogdan Obradović još uvek drži u tajnosti ko će nastupiti za naš tim u prvom meču. Prenos na Prvom programu RTS-a i na test HD programu.
    Ipak, prema svim pretpostavkama, od 15.00 časova, prvi će na teren Novak Đoković. Protivnik će mu biti David Nalbandijan. U slučaju promene, ovogodišnje polufinale između Srbije i Argentine, što se naše reprezentacije tiče, otvoriće Viktor Troicki.



    Nakon prvog meča, na teren će izaći Janko Tipsarević. Protivnik će mu biti Huan Martin Del Potro.
    Oba singl meča, prvog dana polufinala Dejvis kupa između Srbije i Argentine, moćićete da gledate samo na RTS-u.



    U subotu je na programu dubl za koji su prijavljeni Nenad Zimonjić i Viktor Troicki za Srbiju, odnosno Huan Monako i Huan Ignasio Čela za Argentinu.
    Poslednjeg dana dvoboja, u nedelju, na teren će prvo najbolji igrači Srbije i Argentine Novak Đoković i Huan Martin del Potro, a zatim Janko Tipsarević i David Nalbandijan.



    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  10. #100

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Nalbandijan doneo vođstvo Argentini

    Izvor:B92

    Argentinac David Nalbandijan pobedio je srpskog tenisera Viktora Troickog u prvom duelu polufinalnog meča u "Beogradskoj areni".


    Beta


    Nalbandijan je tako doneo prvi bod Argentini trijumfom sa 6:4, 4:6, 6:2, 6:3.
    Drugi meč dana igraju Janko Tipsarević i Huan Martin Del Potro, a polufinalni duel biće nastavljen tokom vikenda. Drugog dana, u subotu, igra se dubl meč, dok se u nedelju igraju preostali singl dueli.
    Iako je prvobitno bilo planirano da Novak Đoković izađe na teren protiv Nalbandijana, selektor Bogdan Obradović je odlučio da odmori prvog tenisera sveta pošto je on tek u četvrtak stigao u Beograd posle osvajanja US Opena u Njujorku.

    Nalbandijan je bez problema osvojio svoj servis gem i na samom startu meča vrlo brzo poveo sa 1:0. Ipak, Troicki je odmah istom merom uzvratio, a potom došao i do dve brejk lopte od kojih je iskoristio već prvu za vođstvo od 2:1. U naredna dva gemova obojica su bili sigurni pri svojim servisima pre nego što je Nalbandijan došao do prvog brejka na meču i izjednačenja - 3:3.

    Najveću borbu Troicki i Nalbandijan vodili su u sedmom gemu, koji je trajao 13 minuta, a viđeno je mnogo preokreta, pre nego što je Argentinac došao do vođstva od 4:3. Srpski teniser je vrlo brzo izjednačio fantastičnim poenom pre nego što je iskusni Nalbandijan ponovo bio siguran pri svom servisu, a potom i osvojio prvi set zahvaljujući greškama Troickog.

    Argentinac je nastavio u istom ritmu, iako mu je Troicki pripretio na startu drugog seta, koji je potom bez izgubljenog poena izjednačio na 1:1. Isti scenario viđen je i u nastavku, samo je Nalbandijan imao priliku za brejk u šestom gemu, ali je Troicki preokrenuo došao do novog izjednačenja. Pri rezultatu 4:4, Troicki je došao do dve brejk prilike i iskoristio je prvu i došao do šanse da u narednom gemu servira za 1:1 u setovima, koju je i iskoristio.

    Posle gubitka drugog seta, Nalbandijan je odlično ušao u treći i posle sigurnog servis gema napravio je brejk, a potom poveo i sa 3:0. Troicki je u četvrtom gemu smanjio na 3:1, a Argentinac mu je do kraja seta prepustio još samo jedan gem i došao je do prednosti od 2:1.

    Nalbandijan je nastavio furiozno i u četvrtom setu, i kao prethodnom došao do 3:0, pre nego što je Troicki dobio naredni gem. Argentinac je uz dosta muke uspeo da zadrži svoj servis i povede sa 4:1 u gemu koji je bio najduži na meču pošto je trajao 14 minuta. Nalbandijan je potom ponovo uzeo brejk Troickom, koji je zahvaljujući greškama Argentinca učinio isto u narednom gemu. Srpski teniser je potom smanjio na 5:3, ali je Nalbandijan odmah potom odservirao za meč.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  11. #101

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Viktor nije igrao kako može i zna, očekivali smo od njega veću borbrnost, htenje. Čini mi se da je mentalna blokada ovog čuta bila prejaka. Nalbandijan prosečan, ne prejak ali Viktor je danas ispod svih svojih proseka.
    Idemo dalje i još uvek je puno-puno borbe !!!

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  12. #102

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Tipsarevića omela nervoza


    Teniser Srbije Janko Tipsarević izjavio je da je igrao pod pritiskom da mora da pobedi i da je zbog toga bio nervozan u polufinalnom meču Svetske grupe Dejvis kupa, koji je igrao sa Argentincem Huan Martinom del Potrom.

    "Mislim da sam napravio sebi pritisak da moram da pobedim, jer je Viktor Troicki izgubio u prvom meču. To na početku nije uticalo na moju igru, ali sam kasnije postao nervozan. Del Potro igra mnogo bolje kada vodi, a danas je odigrao solidno, rutinski", rekao je Tipsarević na konferenciji za novinare.



    Prema njegovim rečima, nije imao rešenje za odličan servis protivnika. "Trebalo je da budem mnogo opušteniji. On je danas bio bolji od mene", rekao je Tipsarević.
    On je dodao da će ekipa imati večeras sastanak na kojem će se odlučiti ko će igrati sutra sa Nenadom Zimonjićem u dublu.

    "Ne mislim da smo Viktor i ja odigrali teške mečeve. Bićemo spremni za sutra", rekao je Tipsarević. Janko Tipsarević je istakao da je spreman da zaigra u dublu u subotu ukoliko bude izabran. "Naravno da sam spreman da igram za Srbiju", rekao je Tipsarević.
    Teniser Srbije zahvalio se publici na podršci u Beogradskoj areni. "Viktor i ja im nismo pružili mnogo razloga za radovanje. Prava publika nije ona koja navija za nas samo kada vodimo. Nadam se da će se to promeniti u naredna dva dana", rekao je Tipsarević.


    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  13. #103

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Kao Viktor tako ni Janko nije izdržao pritisak odgovornosti. Igrati polufinale pred svojom publikom i protiv takvog protivnika nije lako i moralo je biti više samopouzdanja u njima.
    Kao uvek tako i danas se videlo koliko je Novak neophodan ovom timu.
    Međutim ništa nije gotovo i verujem u preokret.
    Loš dan se ne ponavlja često tako ni ovaj.


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  14. #104

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Obradović: Timski duh


    Selektor muške teniske reprezentacije Srbije Bogdan Obradović izjavio je večeras da su timski duh i raspoloženje u našoj ekipi i dalje na izuzetno visokom nivou bez obzira na dva poraza od Argentine prvog dana polufinala Dejvis kupa.
    "Timski duh je naš najjači adut. Trenutni nepovoljan rezultat ne može da utiče na naš optimizam u nastavku takmičenja. Ovo je Dejvis kup i nikada se ne zna kako će se meč završiti", rekao je Obradović.



    On je istakao da će Novak Đoković trenirati za nastavak susreta sa Argentinom, a da će se na sastanku igrača i stručnog štaba doneti odluka o tome ko će zaigrati u dublu i eventualno u nedelju u preostala dva singl meča.
    Obradović je napomenuo da bi "konačno neko trebalo da opomene organizatore US Opena u Njujorku zbog toga što i dalje ne nameravaju da učine nešto po pitanju izgradnje novog stadiona koji bi imao krov".
    "Trebalo bi da se Amerikancima pošalje jedna velika opomena da konačno izgrade krov. To nije opravdanje za naša dva poraza danas, već prosto činjenica da smo bili hendikepirani, jer je naš najbolji igrač Đoković stigao iscrpljen na meč", rekao je Obradović.

    izvor;RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  15. #105

    Odgovor: Polufinale Devis kupa SRBIJA - ARGENTINA

    Dubl za prvi poen


    Teniska reprezentacija Srbije, igrom parova, od 15 časova, nastavlja polufinalni duel Dejvis kupa sa Argentinom. Našem dublu Nenad Zimonjić/Janko Tipsarević trebalo bi da se suprostavi argentinska kombinacija Huan Monako/Huan Ignasio Čela. Direktan prenos je od 15.00 časova na našem Prvom programu. Internet portal RTS-a uživo će pratiti kretanje rezultata.
    Selektor muške teniske reprezentacije Srbije Bogdan smatra da su timski duh i raspoloženje u našoj ekipi i dalje na izuzetno visokom nivou bez obzira na dva poraza od Argentine prvog dana polufinala Dejvis kupa.



    "Timski duh je naš najjači adut. Trenutni nepovoljan rezultat ne može da utiče na naš optimizam u nastavku takmičenja. Ovo je Dejvis kup i nikada se ne zna kako će se meč završiti", rekao je Obradović.
    On je istakao da će Novak Đoković trenirati za nastavak susreta sa Argentinom, a da će se na sastanku igrača i stručnog štaba doneti odluka o tome ko će zaigrati u dublu i eventualno u nedelju u preostala dva singl meča. Obradović je napomenuo da bi "konačno neko trebalo da opomene organizatore US Opena u Njujorku zbog toga što i dalje ne nameravaju da učine nešto po pitanju izgradnje novog stadiona koji bi imao krov".
    "Trebalo bi da se Amerikancima pošalje jedna velika opomena da konačno izgrade krov. To nije opravdanje za naša dva poraza danas, već prosto činjenica da smo bili hendikepirani, jer je naš najbolji igrač Đoković stigao iscrpljen na meč", rekao je Obradović.



    Janko Tipsarević je istakao da je spreman da zaigra u dublu u subotu ukoliko bude izabran.
    "Naravno da sam spreman da igram za Srbiju", rekao je Tipsarević. On je ocenio da "nije tako loše igrao protiv Del Potra". "Čini mi se da nisam toliko loše igrao, koliko je on bio dobar, naročito na servisu", rekao je Tipsarević.
    "Del Potro je servirao kao nikada do sada. Bio je bolji od mene", dodao je Tipsarević priznanje svom protivniku.
    Tipsarević je pozvao beogradsku publiku da ne klone duhom već da dođe u Beograsku arenu kako bi pomogla našem Dejvis kup timu da ostane u meču za ulazak u finale.


    izvor;RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Miles Davis
    Autor Goga u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 18:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •