Ambasade i Konzulati
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Ambasade i Konzulati

    Daklem, dragi moji dijasporci, kakva su vasa iskustva sa ljudima koji bi trebali da vode brigu o nama i nasim vezama sa maticnim zemljama sirom svijeta???

    Posto mi treba novi pasos odem na sajt BiH ambasade da vidim jel ima kakvih informacija. Kad tamo pise da moram da im posaljem zahtjev faxom, narafski sa svojim podatcima i adresom pa ce onda oni meni da posalju obrasce nazad koje treba da popunim i saljem postom nazad
    Mislim mi ne bi bili mi kad ne bismo zakomplikovali oko necega. Ajd kad vec nemoze elektronski da se popuni obrazac al sto abr nema isti na sajtu da moze da se isprinta
    Navodno, rok za izdavanje pasosa je 4 nedelje, ali iz iskustva znam da se to oduzi i na masala 8 nedelja a u pojedinim slucajevima i duze.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    ne znam, nisam josh imala posla s njima.. ali istiche mi pasosh u novembru, i moracu da radim novi.. shto ukazuje da cu morati da imam posla s njima uskoro roletnice mi se spuste na samu pomisao da cu morati da se natezhem s njima
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Nakon silnog cimanja da dobijem obrasce za pasos posaljem popunjene nazad pre nekih 10ak dana. Kad juce iznenadjenje donio postar pasos...
    e bas me prijatno iznenadise.. a vec sam se bio naostrio da ih zovem tamo negde u novembru
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    roletnice mi se spuste na samu pomisao da cu morati da se natezhem s njima

    otom vishe nakon shto smo juche saznali da tamo rade totalni nesposobnjakovici
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Vadio sam novi pasoş u Istanbulu ...
    maximalna ljubaznost i profesionalnost u poslu
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Daklem, dragi moji dijasporci, kakva su vasa iskustva sa ljudima koji bi trebali da vode brigu o nama i nasim vezama sa maticnim zemljama sirom svijeta???
    Prijavila sam se u Ambasadu Republike Srbije u Hagu da bih mogla da glasam na ovim izborima. Rok za prijavljivanje je bio 20 april. Tog istog dana ja sam poslala mejlom sve što je traženo od mene. Posle toga nastupila je tišina, niko mi ništa nije javio.
    Nekoliko dana pred izbore javila sam im se mejlom koji kopiram dole:

    "Gospodine Taj i Taj,

    Ja sam se 20 aprila prijavila za biracki spisak u ambasadi. Od vas nisam dobila nikakvu reakciju. Moje pitanje za vas je da li sam ja tamo registrovana, da li mogu da glasam, ako mogu, da li ja ocekujem nekakav glascki listic ili samo dolazim u ambasdu i kazem da ja hocu da glasam, a ako ne mogu, zasto ne mogu?

    To bi bilo to.

    Nadam se da cu ovaj put cuti od vas uz razumevanje za sve obaveze koje imate.

    Veliko hvala,

    Ta i Ta"
    Instant, za samo nekoliko sati, ili možda samo sat vremena, stigao je odgovor, koji stoji dole:

    "Postovana gopsodjo Ta i Ta,

    Izvinjavam se sto Vam nisam potvrdio prijem prijave, ali je 20. aprila, na poslednji dan prijavljivanja, stiglo toliko prijava da zaista nisam imao vremena da odgovaram na sve mejlove.
    Juce smo dobili konacan spisak iz Beograda i Vi ste na spisku. Juce smo Vam poslali i poziv, ali ako ga i ne dobijete mozete slobodno da dodjete 11. maja izmedju 7 i 20 casova u Ambasadu Srbije u Hagu, Groot Hertoginnellan 30, gde ce biti odrzano glasanje. Glasacki listic dobijate u ambasadi, pre glasanja.

    S postovanjem,
    Taj i Taj"
    Znači, na gurku, kao da sam u rođenoj državi, da se ne zaboravi kako mi stvari radimo.

    Kada sam otišla tamo da glasam, kada sam videla onu oronulu zgradu sa zastavom koja je obavijena oko jarbola, ne vidi se uopšte, kao da se onaj narod koji sedi u onoj zgradi stidi da je pokaže, tri mladića koji sede unutra i rade i dve cice koje sede iza njih i kafenišu, sve mi bilo jasno. Jasno mi bilo zašto nisu mogli da nam pošalju jedan zajednički mejl u kome bi nas mnogobrojne obavestili da su naše prijave stigle i da su u procesu ili štagod. Ko bi pio kafu da su oni nalakirani noktići otkucali jedan mejl i poslali ga na 500 adresa, eeee.
    Poruku je izmenio euridika, 13.05.2008 u 08:43 Razlog: slova
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #7

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    ovde se sve radi preko interneta. moze i uzivo,ali oni potenciraju da sve ima na netu tako da sve moze da se isprintuje ili popuni i posalje online.

    ali zato nas srpski konzulat je smesten skoro u centru grada,a po tehnologiji i nacinu rada je negde pri dnu lestvice svih zemalja sveta ja mislim!!

  8. #8

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Isla u konzulat da promijenim pasos i bila prijatno iznedjena. Bili su jako ljubazni. Cak su mi ponudili kafu i sok
    Ocekivala sam totalno suprotno...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  9. #9

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Isla u konzulat da promijenim pasos i bila prijatno iznedjena. Bili su jako ljubazni. Cak su mi ponudili kafu i sok
    Ocekivala sam totalno suprotno...
    Oni su skoro u svim ambasadama takvi to moraju da rade po kodeksu njihovom

  10. #10

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    zovem neki dan srpski konzulat da mi daju neki info.. dobar dan, dobar dan, da li mogu razgovarati sa gospo'n konzulom? zovi za 5 minuta, i sklopi mi slushalicu.. krasno, nema shta.. zovem za 15 minuta.. dobar dan, dobar dan, mogu li razgovarati sa gospo'n konzulom? -- ovo nije radno vrijeme za stranke, a i konzul je na sastanku! znaSH li ti shta znachi biti na sastanku? on ne mozhe prichati kad je na sastanku.. (pri tom sve to reche sa drsko-bezobraznim tonom glasa) -- prvo, rekli su mi pred 15 minuta da zovem za 5 minuta, nisam ja kriva shto vashe osoblje ne zna da je konzul na sastanku; drugo, ja za vas nisam ti, molim malo poshtovanja, nismo skupa ovce chuvali, trece, ne morate mi objashnjavati shta znachi biti na sastanku; chetvrto, kad ce gospo'n konzul imati slobodnog vremena za jedan poziv od 3 minute, treba neshto da ga pitam? -- mozhete da nazovete za sat vremena, do tad bi trebao izaci sa sastanka (sa sve umiljatim glasom).. hvala, molim, dovidjenja, dovidjenja..

    znachi toliko su drski i bezobrazni, bez imalo poshtovanja da je to prestrashno... kultura je ravna nuli, sa strankama se odnose kao da su sa svima stari frendovi, kad ih pitash neshto, najcheshce ne znaju i izgovor im je da to rade "po nalogu Srbije" brdo ljudi se zhali na to osoblje, ali shat'sh kad nemamo izbora
    moomoo meee jooouu

  11. #11

    Odgovor: Ambasade i Konzulati

    super su, odradili mi punomoc za pola sata.....za razliku od slobinog vremena kada je jedan od sluzbeni/chitja/ pusio havanu pred strankama....hheehhee --ko' gazda mu verovatno..
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Slične teme

  1. Ambasade u Srbiji
    Autor goldie u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 18:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •