Dečak se udavio u cevi bazena
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Dečak se udavio u cevi bazena



    Osmogodišnji dečak P.R. iz Čačka juče se udavio u bazenu u Ovčar Banji. Policija uhapsila četvoricu Čačana, zakupce bazena.

    Dečak se udavio oko 18.45, kada ga je, dok se kupao u bazenu, pri otvaranju ventila za pražnjenje bazena voda povukla, pa se zaglavio u cevi. Dečakovo telo policija je uspela da izvadi danas u 9.00, navodi se u saopštenju policije.

    U trenutku kada se osmogodišnji P.R udavio, u bazenu je bilo više kupača, a osumnjičeni su praznili bazen bez upozorenja i nečekajući da oni napuste bazen, rekao je istražni sudija Okružnog suda u Čačku Branislav Stanić.

    Stanić je rekao da je pražnjenje bazena počelo oko 18.15, dok je u bazenu bilo kupača, među njima i dece, bez zahteva da izađu iz bazena i bez upozorenja da počinje pražnjenje koje može da ugrozi život kupača.

    Istragom je utvrđeno da je jedan od osumnjičenih Marko S. odvio ventil za ispuštanje vode, čime je počelo isticanje vode kroz izlaznu cev, na čijem kraju nije bilo zaštitne rešetke. Prema Stanićevim rečima, vrtlog vode i veliki pritisak uvukli su P.R. u odvodnu cev.

    Otac dečaka, koji je s njim i mlađim sinom bio na bazenu, video je šta se događa i pozvao pomoć, ali više snažnih muškaraca, koji su bili prisutni, uspeli su samo da uhvate dečaka za ruke, ali zbog velikog pritiska vode nisu uspeli da ga zadrže.

    Marko S, Zoran S, Ljubormir P. i Vidosav K. uhapšeni su zbog sumnje da su izvršili teško krivično delo protiv opšte sigurnosti.

    b92

    Ovo je jezivo. Jezivo i surovo. Samo kad pomislim koliko se to dete borilo za život zbog toga što neko nije izbacio kupače iz bazena ili stavio mrežu na cev, šta već. Život izgubljen zbog nečije nemarnosti? U zatvor, odmah.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Ne mogu da verujem!Nemam reci! U zatvor odmah!!!
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    ne mogu da vjerujem koji su to debili. mogu se kladiti da im je bilo skupo da kupe zastitnu cijev, ili ih je mrzilo da pogledaju da li u bazenu ima nekoga. strasno.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    potpuno identican dogadjaj se vec desio pre par godina, ne secam se vise, gde.

    Potoji odgovorno lice za praznjenje bazena, direktor i/ili poslovodja takodje odgovorni, a inspekcija?
    Hotele restorane kontrolisu, a bazene?
    Zasto se ponekad ne kazni i drzava za nemar? Pa makar i samo novcano!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Potoji odgovorno lice za praznjenje bazena, direktor i/ili poslovodja takodje odgovorni, a inspekcija?
    Hotele restorane kontrolisu, a bazene?
    Zasto se ponekad ne kazni i drzava za nemar? Pa makar i samo novcano!
    Apsolutno se slazem da treba najstozije kazniti sve koji su odgovorni.

    Jadna smo mi drzava kad nam inspekcija ide od firme do firme samo da bi skupljala "reket" sto za drzavu sto za sebe. I kad naidje na neke nepravilnosti "pritisnu" gazdu, a on im za "poslovnim ruckom" da odredjeni procenat kazne da zazmure, a oni mu naplate neku simbolicnu kaznu da i drzava dobije koji dinar a i da njegovi pretpostavljeni vide da on "radi".

    Trebalo bi kazniti i inspekciju koji su mu dali dozvolu za rad. Njih bi trebalo kazniti samo zatvorskom kaznom min 5 god. Oni su po meni najodgovorniji za ovaj zlocin.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Stravično

    Zbog nečijeg nemara je izgubljen jedan život,tuga...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    U zatvor, odmah.
    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    U zatvor odmah!!!

    Ne u zatvor, nego u tu istu cev.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Kada sam juce procitala ovu vest, ostala sam, najblaze receno, sokirana!

    Zar je moguce da se takve stvari desavaju u 21. veku?!? Zar ne postoje neki elementarni propisi? Ako postoje, pridrzavali ih se iko? Proverava li iko da li se tu propisi primenjuju?

    Stravican dogadjaj, i kazne stvarno treba da budu srazmerne posledicama! Jedno dete je mrtvo zbog necijeg nemara!!!

    Strasno!!!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    potpuno identican dogadjaj se vec desio pre par godina, ne secam se vise, gde.
    U Madjarskoj... mislim da je bilo prošle godine
    znam da su njihovi mediji brujali o tome nekoliko dana
    (pokušao sam da nadjem i na netu podatke o tome
    ali mi madjarski pravopis predstavlja problem... mogao bi neko i da mi pomogne)


    Sramota je što naše nadležne institucije, zakupci, i radnici na čišćenju bazena:
    nisu izvukle pouku iz tog tragičnog slučaja

    od radnika, do ministra, svi su odgovorni; i trebali bi da snose posledice
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    To se desava kad ljudi samo razmisljaju o finansijsoj dobiti...Njihov radni dan se zavrsio, ljudima se islo kuci, zurilo im se...ko ce sad da se dere i obavestava ljude da izadju iz bazena...
    Strasno...zaista...
    Neverovatno mi je da prvenstveno nisu upozorili kkupace da izadju iz vode...al ajde desavalo se i meni to hiljadu puta,isceprkam se...al da na cevi odvodnoj nema mreza ?! potpuno neprihvatljivo...
    Pa mislim da bi bazene inspekcija pre otvaranja sezone trebalo da pregleda, i da se ustanovi da li su uslovi bezbedni za kupace...Ovako svako moze da radi sta mu se hoce, i naravno tragedije su neizbezne...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Video sam naslov u novinama pre par dana, ali evo tek sad saznajem o cemu je rec...

    Nista ne treba da vas zacudi. 4 sezone sam radio kao spasilac, 2 na Banjici, 1 na Lidu, 1 na Kosutnjaku, i bio sam svedok mnooooogo nepravilnosti u radu, ali i roditeljske neodgovornosti. Sto se praznjenja bazena tice, ova 2 gde sam radio, nisu se praznila (voda se stalno filtrira), tako da ne znam kakve su to pumpe koje prazne bazen i koje su jacine i nije mi jasno kako nisu uspeli da izvuku dete ako su videli sta se desava i ako su odmah prekinuli praznjenje. Nije to bas tako kao sto pise, jer covek (kao i dete) moze da izdrzi nekoliko minuta pod vodom bez ostecenja mozga i da se kasnije reanimacijom vrati u zivot. Jedino ako je cev bila preuska i predugacka, ali to je vec scenario za horor filmove... O tome da kao spasioci rade neplivaci, poluplivaci i dobri plivaci, ali bez adekvatne obuke, necu ni da govorim...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    nije mi jasno kako nisu uspeli da izvuku dete ako su videli sta se desava i ako su odmah prekinuli praznjenje. .
    Nisam sigurna da li su prekinuli praznjenje ...ali njega je vise ljudi vuklo i pritisak je bio ogroman da nije imalo sanse da ga izvuku...pa cak ni malo...na kraju su razbii bazen da bi ga izvukli iz cevi...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Razbili bazen da ga izvuku? E stvarno su mentoli kad su pustili te pumpe dok su ljudi u vodi....

    Sad sam sasvim slucajno pogodio trenutak kad je sef spasilacke sluzbe Ade Ciganlije davao izjavu za dnevnik... Pedesetak spasilaca, 6 kontrolnih camaca (kojih 6 kontrolnih camaca... )... Pedesetak poluplivaca (a pouzdano znam da ima i neplivaca) na 300 000 ljudi (vikendom)... Sto znaci jedan spasilac na 6000 ljudi, pa nek ih je i "samo" 500 u vodi u jednom momentu, pa je previse... Otisao sam u off, ali na Adi se isto tako udavi gomila ljudi, a o tome niko ne prica. Samo kazu-kupao se van obelezene teritorije, nakon rada spasilacke sluzbe... I sprali su svu krivicu sa sebe...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  14. #14

    Dečak se udavio u cevi bazena

    Pa u takvim situacijama, kada su velike guzve na kupalistima, a malo spasilaca, ipak treba i roditelji malo da povedu racuna o deci...
    Iskreno ja se nikad nisam kupala na adi zbog trave i uvek sam bila u tripu da ce mi se neka uvrteti oko noge ...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Dečak se udavio u cevi bazena

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam juce procitala ovu vest, ostala sam, najblaze receno, sokirana!

    Zar je moguce da se takve stvari desavaju u 21. veku?!? Zar ne postoje neki elementarni propisi? Ako postoje, pridrzavali ih se iko? Proverava li iko da li se tu propisi primenjuju?

    Stravican dogadjaj, i kazne stvarno treba da budu srazmerne posledicama! Jedno dete je mrtvo zbog necijeg nemara!!!

    Strasno!!!
    e pa vidiş ... u aak joş nije stigao 21. vek zapravo oni su pri kraju 19.veka a
    zakupce bazena i opştinatre koji su im izdali dozvolu za rad bih podavio u tom bazenu zbog nestrunosti ... to je velik problem svuda u svetu ...
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •