40 miliona evra za nezavisnost Kosova
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    08 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    40 MILIONA U SREBRNIM TAŠNAMA

    Mirko Radonjić, 12. jul 2007
    Izvor: Večernje Novosti

    Izveštaj nemačke obaveštajne službe BND o korumpiranosti Martija Ahtisarija zaista postoji, a informacije koje sadrži nisu "srpska fikcija", već - realnost, piše u poverljivoj specijalnoj analizi američkog obaveštajnog servisa "Global informejšn sistem" (GIS), koju su "Novosti" dobile na uvid.
    Do ovih saznanja, ogranak GIS u jugoistočnoj Evropi došao je na osnovu sopstvenog istraživanja, i iz, kako navode, "sigurnih izvora". Ovaj dokument naslovljen je sa: "Dokazi da je specijalni izaslanik UN za Kosovo Marti Ahtisari dobijao mito od albanske mafije za nezavisnost Kosova".
    Pod oznakom "poverljivo", u analizi šefa Ogranka GIS, objavljenom desetog jula, ekskluzivno za pretplaćene korisnike, piše i da je istraživanjem otkriveno još nekoliko informacija, koje su "sigurne i potvrđene". Jedna od njih je potvrda da je opozicioni lider Hašim Tači pripremio plan - "100 dana za kosovsku nezavisnost", koji predviđa da Skupština pokrajine jednostrano proglasi samostalnost odmah posle izbora u novembru.
    Analiza na tri kucane strane počinje konstatacijom da su veterani rasformirane OVK osmog jula izdali saopštenje, kojim upozoravaju međunarodnu zajednicu - posebno Ujedinjene nacije - da se ne mešaju u proces priznavanja nezavisnosti pokrajine. U sledećem pasusu, ističe se da je to saopštenje nastalo u trenutku kada je bivši finski predsednik, još aktuelni specijalni izaslanik UN za status Kosova, Marti Ahtisari, javno optužen za veze s albanskom mafijom.

    U tekstu se, zatim, navode izveštaji finske novinske agencije STT od 26. i 27. juna, u kojima piše da je specijalnog izaslanika "kupila" albanska mafija, da bi podržao nezavisnost Kosova. Potom se ponavljaju delovi teksta iz banjalučkog lista "Fokus", prema kojima je generalni sekretar UN Ban Kimun zatražio da ga nemačka obaveštajna služba BND detaljno informiše o dešavanjima na KiM.
    Nemački obaveštajci izvestili su prvog čoveka UN da su albanski separatisti platili za Ahtisarijev plan, koji predviđe nezavisnost Kosova od Srbije. Tim BND, predvođen brigadirom Lukom Najmanom, otkrio je veze Ahtisarija i albanske mafije: snimljeni su razgovori specijalnog izaslanika s Albancima, otkriveno je kako su prebacivali novac Ahtisariju i na koje bankovne račune. Nemci su sakupili čak i kodove ovih računa, koji su potrebni (i dovoljni) da bi se s njih novac podizao.

    BND je zabeležila transfer dva miliona evra iz jedne švajcarske banke, s računa broj 239700-93457-00097, u vlasništvu Albanca Edžeta Borije, koji je bio maskiran of-šor računom pod šifrom DžS52-KOLER, na Ahtisarijev konto u "Kiparskoj banci" - broj 3459346699004533, kod VOLANND.
    Izvor unutar Unoseka (Ahtisarijeve kancelarije u Beču), agentima BND preneo je da su 12. februara ove godine - dakle, u finišu pregovaračkog procesa završenog neuspehom - dvojica posetilaca Ahtisariju predala dve srebrne torbe s novcem. Oni su se tamo dovezli "mercedesom" džipom, registarskih tablica PR 443-22 CD, za koji je potvrđeno da pripada Vladi Kosova.
    Dvanaest dana kasnije, istim džipom, ali bez registarskih tablica, pomenuti Edžet Borija, u pratnji dva telohranitelja, ponovo je u zgradu Unoseka uneo dve srebrne torbe. Za Boriju se tvrdi da je "umešan u organizovani kriminal i trgovinu heroinom u Evropi", kao i da je "desna ruka" Bedžeta Pacolija, albanskog milijardera iz Švajcarske.

    Ova druga "poseta" albanskih mafijaša Ahtisarijevoj kancelariji desila se u vreme pretposlenje runde pregovora o budućnosti Kosova i Metohije, koji su počeli 21. februara u "Austrija centru" u Beču.

    Agenti BND su zaključili da su sve četiri torbe kasnije, kao diplomatska pošta, koja se na granici ne proverava, otpremljene u Ahtisarijevu kuću u Finskoj. Prema ovim navodima, u njima je bilo 40 miliona evra. Nemci su potvrdili i da je Ahtisari mnogo puta vodio telefonske razgovore s Bedžetom Pacolijem. Obaveštajci su, štaviše, 28. februara (takođe u vreme pregovaračke runde!), trinaest minuta pre ponoći, uočili da u Ahtisarijeve "odaje" ulaze dve žene, u pratnji Borijinih telohranitelja. Tamo su ostale do 5 časova i 17 minuta narednog jutra...

    Ahtisarijev portparol Remi Durlo rekao je da je sve ovo "smešna priča, koja dolazi od srpske štampe". Ni Ahtisari, ni Ujedinjene nacije, ništa nisu komentarisali. Američki obaveštajni servis GIS, koji postoji od 1972. godine i radi isključivo za vlade, izveštava da je priča - istinita.


    Tačijev plan

    Prema saznanjima GIS, Hašim Tači pripremio je plan - "sto dana za kosovsku nezavisnost". Po tom planu, na prvoj sednici novoizabranog pokrajinskog parlamenta (izbori bi trebalo da se održe u novembru), poslanici će unilateralno proglasiti nezavisnost Kosova - ne obazirući se na stav Saveta bezbednosti UN.


    Veza Soroš - OVK

    U dokumentuU GIS sitnim slovima pominje se i njihov izveštaj "Put ka miru na Balkanu je popločan lošim namerama", analitičara Gregorija Koplija. Tu se pominje da je Ahtisari, pre nego što je postao specijalni izaslanik UN, radio s Međunarodnom kriznom grupom, međunarodnog finansijera Džordža Soroša. Navodi se i da je "Soroš već uspostavio komercijalne aranžmane s OVK, da bi dobio koncesije u kosovskim resursima i uslužnim kompanijama".
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Ristivojević: Proveriti navode da je Ahtisari uzeo novac


    Portparol Demokratske stranke Srbije Branislav Ristivojević izjavio je danas da bi informacije o tome da li je specijalni izaslanik UN za Kosovo i Metohiju Marti Ahtisari uzimao novac od Albanaca trebalo proveriti.
    Ristivojević je na konferenciji za novinare rekao da "ne može da se okrene glava" od onoga što se pojavljuje u javnosti da je Ahtisari dobio novac u toku pregovora o budućem statusu Kosova i Metohije. "Onaj ko je dao mandat Ahtisariju mora da proveri da li je on uzeo neke pare ili nije, da li je podmićen ili ne", kazao je Ristivojević. On je dodao da je Ahtisatri "bio pristrasan od početka pregovora, tvrdeći da bi Kosovo i Metohija trebalo da bude nezavisno".
    "To je, jednostavno, činjenica i čak i ko je površno pratio tok tih pregovora ne može da je opovrgne. I sada se pojavljuje da iz sve više izvora dobijamo informacije da je Ahtisari dobio neki novac", kazao je Ristivojević On je ocenio da bi svaki pokušaj donošenja nove rezolucije u Savetu bezbednosti UN značio susprendovanje Rezolucije 1.244, što je nedopustivo. Ristivojević je istakao da nova rezolucija mora biti plod dogovora dve strane (srpske i albanske) i da nikako ne može biti nametnuta i na "silu progurana kroz SB UN".
    On je naglasio da DSS veruje da, u interesu EU, "nikako ne može biti da se stvara nova albanska država na srpskoj državnoj teritoriji kršenjem Povelje UN" i ponovio da se srpska strana zalaže da što pre počnu novi, ali "pravi pregovori o budućem uređenu Kosova i Metohije". Ristivojević je ocenio da "konačni status Kosova i Metohije treba da bude rešen na način na koji se rešava status nacionalnih manjina u Evropi, a to, svakako, nije nezavisnost". On je izrazio uverenje da "neće proći" nova rezolucija o Kosovu i Metohiji u SB UN koja bi predviđala da će se, posle određenog vremena pregovora o rešavanju kosovkog pitanja, primeni Ahtisarijev plan.

    blic.co.yu
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  3. #3

    06 Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Uzo covek pare pa sta !
    On je predstavnik Evrope kojoj neizmerno verujemo, Evrope koja brise granice ali pravi i nove, Evrope koja nas zove u zagrljaj.
    Mozda gresim ?
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Hm, nesto racunam...
    15 % = 40 mil.
    85 % = 226 mil. i kusur
    100 % = 266 mil. i kusur

    Mnogo smo jeftini, na kilo bi bolje prosli.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Zanima me shta bi bilo da smo mi ponudili (a i dali) 41 milion?

    Ili se niko nije toga setio?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Možda su onda naši trebali da ponude 40 miliona i jedan evro.Nešto poput VIP-a kao trećeg provajdera, koji je pored uplate za učešće na tenderu dao i jedan evro plus.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Možda su onda naši trebali da ponude 40 miliona i jedan evro.Nešto poput VIP-a kao trećeg provajdera, koji je pored uplate za učešće na tenderu dao i jedan evro plus.
    Pokushavam da kazhem da svet, prosto, tako funkcionishe. Interes je na prvom mestu. I to je tako od kako svet postoji. Zato mi nije jasno zashto se (samo mi) iznenadimo ovakvim vestima. Lobiranje (chitaj:podmicivanje) je uobichajena praksa u svetu visoke politike, i to bash na mestima gde se vodi globalna politika, i donose odluke koje menjaju svet.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Evo na brzinu sam izracunao da treba da skupimo po 10 evra po glavi da otkupimo Kosovo. Evo ja sam za to. Ima li jos ko da mi pomogne oko blagajne, jer mnogo je to para.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Evo na brzinu sam izracunao da treba da skupimo po 10 evra po glavi da otkupimo Kosovo. Evo ja sam za to. Ima li jos ko da mi pomogne oko blagajne, jer mnogo je to para.
    Evo, ja tju to oko para Ako vetj netje niko
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: 40 miliona evra za nezavisnost Kosova

    Eto, još jedna od stvari koje se nama dešavaju. I uvek smo defanzivni. I uvek delujemo posledično.
    Dajem deset evra. Ne žalim.
    Iako je džaba svaki takav pokušaj... Ode čova sa miliJonima i bolE njega...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Slične teme

  1. Plata sobarice sedam miliona evra
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.10.2007, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •