Biblioteka danas
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Biblioteka danas

    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    Šta je to što nedostaje današnjem bibliotekarstvu?
    Šta bi Vi promenili?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    02 Odgovor: Biblioteka danas

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    Konkretno, biblioteka u koju povremeno '' zađem '' na žalost, je u sve lošijem i lošijem stanju... Novac iz opštine se sliva u neke druge - za mene, manje vredne investicije...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    Imamo sreću, naša bibliotekarka je zaista žena koja '' živi '' u svetu umetnosti, tako da se dovija na sve moguće i nemoguće načine ne bi li došla ne samo do novih naslova, već i do onih starih - kvalitetnih... Organizuje književne prelepe književne večeri... Promoviše mlade pesnike...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    Kombinacija obe solucije...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta bi Vi promenili?
    Odnos prema književnom delu... Nema šaranja, cepanja, bilo čega što bi narušilo štivo... Uvela bih mnogo veće kazne - svakako. Veće članarine - za 300 dinara ne mogu kupiti kvalitetno delo...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Biblioteka danas

    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    uglavnom u lošem
    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    fond je zadovoljavajući, bolje reči odličan, ako se uzme u obzir koliko se novaca izdvaja za biblioteke
    dovijaju se bibliotekari na razne načine, samo da ne oskudevaju u novim naslovima
    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    Dajem prvenstvo kupovini knjiga, a biblioteku posećujem periodično
    dve godine platim pretplatu, pa jednu ne, i tako u krug
    knjige slabo pozajmljujem od drugih
    Šta je to što nedostaje današnjem bibliotekarstvu?
    Na prvom mestu kultura čitanja i čitaoci... mislim da je to najbitnije
    Šta bi Vi promenili?
    odnos države prema bibliotekama... u kombinaciji sa popravljanjem kulture čitanja, stvari bi same došle na svoje masto...
    dakle mrka kapa

  4. #4

    Odgovor: Biblioteka danas

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    Losem, skoro sam bila u biblioteci u mom gradu, posle nekoliko godina, posto uglavnom kupujem knjige. Htela sam da uzmem neku knjigu iz istorije fotografije. Nista se nije promenilo na pozajmnom odeljenju. I dalje iste ne ljubazne bibliotekarke, uglavnom, sve je pretpano i nekako ofucano...A uputili su me na naucno, izmedju dva zalogaja, sa pogledom u fazonu svasta i pitate...

    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    Fond im je manje vise ok. Imaju dosta novih naslova.
    Mada, svi meni interesantni naslovi stoje na dva tri metra visine, pomalo ne dostupni....Ne mogu ni da vidim koje knjige su tu a da trazim da mi svaku vade da bih pogledala , ne svidja im se to, probala sam vec...
    Nisu to neki ne poznati autori, sada sam snimila recimo Crnjanskog i Rusdija na velikim visinama....

    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    Nisam clan biblioteke, ali neko iz porodice uvek jeste, tako da kada mi nesto zatreba mogu da nabavim....

    Šta je to što nedostaje današnjem bibliotekarstvu?
    Pa verovatno novac, na prvom mestu....
    Motivisani ljudi....

    Šta bi Vi promenili?
    Pa u biblioteci koju pominjem bih napravila reorganizaciju prostora, ili bih je preselila u vecu zgradu za pocetak...

    U upravnim odborima takvih institucija se uglavnom nalaze politicari, koji su tu samo da bi primili platu za to.....Njih bih promenila...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  5. #5

    Odgovor: Biblioteka danas

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    generalno losem npr. retko koja knjiga nema "magarece usi" ili nije ispisana o marginama (makar da su samo margine).. malo se novca odvaja za knjige danas.. ali pretpostavljam da su problem citaoci kojih danas ima sva manje i manje..
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    zavisi gde.. u gradu sigurno ne oskudeva biblioteka, ali na selu je mnogo drugacije.. vecina je knjiga iz predratnog perioda, jedino sto je tu dobro je sto knjige imaju onaj specifican miris, bas bibliotekarski
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    clan sam biblioteke u mom mestu, ali retko kad uzimam odatle nesto.. eventualno ako je knjiga nesto starija, posto novije knjige mogu da nadjem samo na madjarskom jeziku, ne donose na srpskom, ili donose jednu mesecno sto je krajnje glupo, ali ok.. nije jedina biblioteka u drzavi..
    imam tu srecu da mi je kucna biblioteka velika, keva i cale su to kupovali na metar kad se jos kupovalo tako..
    knjige retko kupujem, uglavnom pozajmljujem to sto mi treba, jedino kupim kad bas znam da knjigu nigde od nikoga necu naci, znaci ni od prijatelja ni iz biblioteke..
    meni drugarice uglavnom donose knjige iz Gradske biblioteke u Novom Sadu, pa tako olaksavam sebi
    nije da ne zelim da odvojim novac za knjigu, nego su knjige (realno gledano) danas mnogo skupe a ja jos uvek nemam stalni izvor prihoda osim roditelja a od njih necu da trazim po par hiljada mesecno za knjige.. ima vremena za kupovinu, nece mi pobeci knjige nigde
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to što nedostaje današnjem bibliotekarstvu?
    Artur rece, citaoci slazem se.. i dodala bih, vise ulaganja u biblioteke, na prvom mestu, osavremenjivanje sa knjigama a na drugom, prostorije u kojima ce se nalaziti
    u sustini, fali novac koji odlazi u neke druge svrhe..
    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta bi Vi promenili?
    ne znam kako ali bih se potrudila da promenim svest ljudi da biblioteka ne ujeda eventulano bibliotekarke
    posto vec drzava ne odvaja dovoljno novca a citala je sve manje, a samim tim i clanarine preko kojih se biblioteke i drze, pokusala bih nekim dobrovoljnim prilozima za knjige ili samo odrzavanje biblioteke
    generalno, sve sto treba da se koriguje je svest
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Biblioteka danas

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    U kakvom stanju se nalaze biblioteke u našoj državi?
    Generalno u lošem mada su vojvođanske biblioteke u poslednjih par godina puno uložile u infrastrukturu,knjižni fond,stručno osposobljavanje radnika, tako da se već vidi boljitak.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li im je fond knjiga zadovoljavajući ili oskudevaju sa naslovima?
    Bibliotečki fond isključivo zavisi od priliva sredstava matičnoj biblioteci što znači,novac iz budžeta osnivača,novac ministarstva za kulturu,novac dobijen po odobrenju nekog projekta i novac koji fizička ili pravna lica poklone biblioteci.U zavisnosti od učestalosti i količine novca knjižni fond se obavlja.Da ne zaboravim i godišnji otkup

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste aktivni član neke biblioteke ili više preferirate da sami kupujete knjige ili da ih pozajmljujete od prijatelja i poznanika?
    I radnik,i član ali i pozajmljujem ono što ne mogu u svojoj biblioteci da pročitam.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to što nedostaje današnjem bibliotekarstvu?
    Prvenstveno novac jer postoji pregršt ideja i puno entuzijazma da se biblioteke osavremene i unaprede ali zbog manjka sredstava sve stoji u mestu

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta bi Vi promenili?
    Svest kod ljudi,što prema knjizi što prema kulturi
    I may not be perfect but I'm always me

Slične teme

  1. 25.Maj danas
    Autor Becar u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 17:57
  2. Kućna biblioteka
    Autor broj310 u forumu Književnost
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 12.07.2011, 01:18
  3. Biblioteka
    Autor Turkmenbashi u forumu Istorija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 14:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •