Detinjstvo pamtim po... - Strana 7
Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 188
  1. #91

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Svaki dan u 19.30...jedan i jedini - crtic
    A ako se kojim slucajem desilo da nas caste jos jednim, nasoj radosti nikad kraja
    Mislim da je bio u 19.15
    A ako kojim slucajem ga NE daju, ja terala mamu da zove na televiziJu i da ih grdi kako su bezobrazni

    Po igrama lastisem, i kada mi mama kupi 10 m u robnoj kuci...
    Po nevaljalim decacima koji su nam taj isti lastis seckali makazama i krali
    Po divljim maslinama koje su rasle iza moje zgrade (imali su jako srebrno lisce i nejestive plodove)
    Po mom boravku u Urosevcu i sreca sreca radost kada sam prvi putA cula hodzu kako peva (posle stalno trcala i sve terala da ga slusaju...a njima on bio na vr' glave )
    Po tome da nam je izgorela instalacija u zgradi...nismo mesec dana imali struju, a ja kupila neku plocu (ne secam se koja je bila) i stavila na gramofon i prstom okretala da je preslusam
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #92

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Kako ga zaboraviti...!

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  3. #93

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    po ogromnim sisama naşe vaspitaice Sneşke u zabaviştu
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #94

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    U razredu smo imali jednu devojčicu... Sandru.
    Bila je prelepa i pametna išla u muzičku školu. Svi mi dečaci smo bili zaljubljeni u nju , ako se to moglo nazvati zaljubljenošću u prvom,drugom,...razredu osnovne.
    U to doba ja sam s drugarima slušao dečije pesmice i narodnjake kod kuće, jer su moji roditelji gajili ljubav prema takvoj vrsti muzike .
    Jednom prilikom na muzičkom učiteljica zamoli Sandru da nam otpeva nešto iz muzičke škole. Krenulo tu ono klinačko: nebih ja, nisam se spremila, neznam koju ću,... i te fore. I slomi je učiteljica,...krene pesma, ...a kao andjeo da je zapevao, na suvo bez muzike.
    I sad se naježim kad se setim tog za mene prvog solo pevanje koncerta ...


    Jesenje lišće
    Vera Tornjanska


    Uzalud behu sve nade moje,
    uzalud se nadah da ćeš ostati,
    al' sad tek vidim da zbilja ideš
    i da se moram s tobom rastati.

    Jesenje lišće već otpalo je,
    ni travke nema, pustoš je svud;
    na srcu mome, u mojoj duši
    još uvek vlada večita stud.

    Ah, idi, idi, u svet daleki.
    Mira ti želim na putu tvom.
    Al' kad ti bude blistala sreća
    zaboravi name, zaboravi sve...

    I danas kad sretnem Sandru mada odavno nisam zaljubljen u nju,... uvek se rado setim njene pesme, koju nam je posle godinama pevala.
    Kad vidim Sandru setim se pesme, ...kad čujem pesmu setim se Sandre....
    Reči su se urezale u mali mozak i ostać tu do kraja.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #95

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Po viršlama u zemičkama, iz kioska na Tašmajdanu, kod JAT-a.

  6. #96

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...šetnji sa roditeljima pored pruge kojom je išao voz Ćira .
    Po malenoj kućici za skretničara na ulazu u grad i skretanju ka Hipodromu.
    Pamtim nepregledan niz topola duž pruge....kako se gube u daljini.
    Ukus Klakera iz boce slične Coca Coli ali sa belim zapušačem koji se ponovo koristio učvršćen žičanim preklopnikom .
    Konje koji jure...magiju džokeja, sulki i meteža u krivinama na Hipodromu..koji je ukinut mom gradu još dok sam polazio u školu .
    Malenu , metalnu, šolju na kojoj je pisalo:
    "Uspomena na prolazak Barskog voza 1969" ,
    pravu fudbalsku loptu koju su mi poklonili posle utakmice na koje me je tata često vodio,
    vazdušne puške i šetnji šumicama sa tatom, njegovog učenja da postanem dobar strelac gađajući petobanku na 15 m..,
    ljubavi kojom smo ja i sestra bili okruženi .
    Ma...nekako mi se čini da je mnogo lepih i dobrih stvari nestalo...ali te sitnice ne dam iz srca .
    Poruku je izmenio Sivi, 24.10.2009 u 17:30
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #97

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Jedna od asocijacija je svakako igranje do iznemoglosti. Igrala su se sva deca iz ulice zajedno, i mali i veliki, igrali smo sve moguće igre, i one za dečake i one za devojčice, svi zajedno smo pili vodu sa iste česme u dvorištu, svima nama je moja tetka mazala pekmez na hleb za užinu,......kad bolje razmislim, pamtim ga po drugarstvu koje zlata vredi
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #98

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Malopre sam klikajući po kanalima
    naletela na film ''E.T. Vanzemaljac''

    Stigla sam taman na scenu kada su jurili da odvedu E.T.-ja do šume na njegov brod...sva ona jurnjava, muzika i oni dečiji likovi su me vratili u vreme kada sam taj film prvi put gledala u bioskopu...
    Sećam se, u mom gradiću su bile popodnevne predstave subotom i nedeljom od 17h.
    Društvo iz zgrada bi se dogovorilo pa smo onako svi zajedno, nas desetak išli da gledamo neke filmove. Tako smo se zadesili i na ovom filmu....
    Sećam se kako smo navijali da se spasi E.T., kako smo plakali na kraju i male devojčice sa plavim kikicama u filmu koja je nosila onu saksiju sa cvećem...

    I sad kad pogledam unazad, kako sam skoro svaki novi film gledala u bioskopu na velikom platnu sa mojim drugarima, pomislim kako moja deca nemaju ni valjan bioskop ovde, a kamoli dečije filmove da gledaju
    Tužno....stvarno tužno....

  9. #99

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...reckama na dovratku između kuhinje i dnevne... tako sam polako napredovala, mama je bila fina pa mi je uvijek dodavala koji milimetar, da se osjećam "velikom"

    ... po tome što nikada nisam bila dijete koje je htjelo sve...niti sam zanovijetala niti sam pravila scene po robnim kućama, ali svake prestupne kada se meni nešto svidi, bila sam u stanju svijet da prevrnem da to dobijem..i obično su mi se želje ispunjavale po mećavi, velikoj kiši ili visoki temperaturama. Ali kada dobijem to, nema zahvalnijeg djeteta od mene.

    ...uvijek sam imala omiljenu kombinaciju odjeće, i molila sam mamu da nosim jedno te isto danima.


    Kako je lijepo bilo biti dijete.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #100

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ..U dvorištu moga dede bila je jedna prastara,ogromna jabuka sa koje su svake jeseni padala mnoštva malih dlakavih crno-belih gusenica,koje su puzeći po zidu pokušavale da se vrate u tu ogromnu krošnju...mogao sam tako satima da sedim,da pogađam koja će uspeti da se popne a koja ne...malo koja je uspela...a zimi je deda imao običaj da po ceo dan pije čaj sa jakim mirisom bergamota..probao sam ga jednom..jednostavno mi je stegao usta,tada je to bilo prejako za mene..danas kada god gledam skijanje,dođe mi nekako teško što dede više nema..a opet..drago mi je što je doživeo bar da upozna praunuka...ne moram verovatno da naglašavam po kome je moj sin dobio ime,niti da vam kažem koja mi je aroma čaja najdraža..
    The rest...is silence.

  11. #101

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    .... miris zumbula...
    sedim danas u dvoristu i rascvetali zumbuli, a njihov miris postaje jos jaci zbog sunca. tad mi se uspomene vrate u detinstvo i nase dvoriste gde ih je bilo puno i u razne boje.
    a prvi sam poklonila mami za osmi mart kad sam imala sedam godina. i to skupila pare od svog dzeparca (davali bake i dede pare, a ja sacuvala) i kupila ga. kako sam bila srecna kad ga je ona posadila u dvoristu. i uvek kad bi porasli ona je govorila - onaj tvoj je najlepsi ....


  12. #102

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Uffff po mnogo cemu.Imao sam tu srecu da imam radosno detinjstvo odrastavsi u jednom okruzenju gde je sve bilo idealno.

  13. #103

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...po sličicama

    Obožavala sam da sakupljam sličice i lepim, da se tapkam sa drugaricama ispred zgrade i da se menjamo....Koja je to bila sreća kada otvorim kesicu pa vidim da sam dobila neku novu sličicu koja nije duplikat....
    Omiljeni album mi je bio ''Sarah Key'', a sećam se i albuma o Sandokanu...woooow....kakav je to junak našeg doba bio...

  14. #104

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    Po velikoj terasi na kojoj sam se igrala.
    Kasnije kad sam poodrasla po prasnjavoj ulici i gomilom dece sa parcetom hleba namazanim dzemom
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #105

    Odgovor: Detinjstvo pamtim po...

    ...mojim palvim loknicama i dechacima iz komshiluka koji su ih vukli i chupali.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •