Vršac - slobodni razgovori - Strana 11
Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 218
  1. #151

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Imao sam tu sreću da tri godine učestvujem u organizaciji grožđebala. Poslednji put je to bilo one godine kada je Zvonko Bogdan pevao u pozorištu (zbog kiše)...

    Bez namere da držim predavanje bilo kome, samo bih napomenuo i podsetio da je vršački grožđebal jedan tipičan vašar i to bolji, a ja verujem i najbolji, od ostalih sličnih manifestacija koje se priređuju u okruženju, pa i mnogo šire...

    Vašari imaju svoje standarde i prave se da bi privukli što veći broj posetilaca, što je sasvim normalno. Samim tim je potpuno razumljivo da su oni pravi magnet za šund i za sdržaje sumnjive umetničke vrednosti. Tome ne mogu odoleti ni vašari u zapadnoj Evropi. Setimo se Oktobar festa i ostalih sličnih manifestacija. Međutim, ipak se na njima obavezno pojavi i po koji vredan detalj, pa i pravi umetnički događaj. Vršac je grad umetnika, posebno slikara, ali i pisaca. Mislim da su slikarske izložbe uvek interesantne i ima ih na svakom grožđebalu, kao i književnih sadžaja...

    Kada se to shvati, nekako se sve to lakše podnese, pa se čak može i zabaviti. Za mene je ionako grožđebal, već dugo, pljeskavica, ili kobasica, u tortilji sa dosta luka, senfa i malo ljute paprike. Posle toga špricer, naravno...
    Poruku je izmenio memento, 15.09.2008 u 11:05
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #152

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Slazem se,mada bi najvise voleo kada bi se vratila ona stara tradicija bez ovih novotarija

  3. #153

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    aha oticicu pravo kod gradonacelnika....on ce sve resiti, u svoju korist podrazumeva se....
    puste iluzije....pokusaj da realno pogledas i razmotris celu situaciju oko i u gradu....
    Znam solidno kakva je situacija u gradu. Naravno da ima nekih stvari koje mozda nisu dobre, ali znam za neke sredine gde je mnogo gore. To naravno nije opravdanje. Ako nemozes da ispravis greske, ucini nesto sto mozes. Bacis negde neki link ka gradu, pohvalis ga negde a i kudi ga ako treba. Ima dosta likova koji pokusavaju nesto dobro da urade iz cistog entuzijazma, a ima ih i koji su placeni za to.

    memento je o grozdjebalu sve rekao.

    E da, o gradonacelniku. Vreme ce pokazati.

  4. #154

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Kramberg kaže: Pogledaj poruku
    Znam solidno kakva je situacija u gradu. Naravno da ima nekih stvari koje mozda nisu dobre, ali znam za neke sredine gde je mnogo gore. To naravno nije opravdanje. Ako nemozes da ispravis greske, ucini nesto sto mozes. Bacis negde neki link ka gradu, pohvalis ga negde a i kudi ga ako treba. Ima dosta likova koji pokusavaju nesto dobro da urade iz cistog entuzijazma, a ima ih i koji su placeni za to.

    memento je o grozdjebalu sve rekao.

    E da, o gradonacelniku. Vreme ce pokazati.
    Znas kako....ja zivim u ovom gradu, a uvek treba gledati prvo svoje dvoriste!
    Malo mi zvicis kao neki propali komunista iz doba copavog slosera....i meni su u skoli stalno pricali..."gledaj one u africi"....totalno pogresno...
    Da smo se malo vise ugledali na normalni zemlje i na one koji su bolje ziveli od nas, e to je posao, to je gradjenje neke (po meni)normalne svesti u osobama koje ce jednog dana donositi neke odluke i razisljati o nekoj buducnosti i graditi ne samo ovaj grad nego i ovu drzavu.

    Ne znam sta to treba pohvaliti u ovom gradu....navedi mi neku stvar ili cinjenicu...
    Voleo bih da upoznam nekoga ko je uradio nesto za ovaj grad iz entuzijazma.
    A ovi sto su placeni za placeni za to....dovoljno je samo malo bolje pogledati i videti kako se oni vise brinu za sebe nego za ono zasta su placeni....

    A sto se tice gradonacelnika...pa on se pokazao za vreme svog direktorskog mandata u Millenijumu sve zajedno sa bivsim gradonacelniko...
    Daj mi samo jedan argument da to nije tako!!!!
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  5. #155

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    ...kume...covek ochito,nije upoznat...
    ...btw...znash i sam da se niko nista ne pita...sve odluchuje Familija...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #156

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...kume...covek ochito,nije upoznat...
    ...btw...znash i sam da se niko nista ne pita...sve odluchuje Familija...
    ili ti sto bi on rekao neki entuzijasti koji rade za pare
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  7. #157

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Družeći sa na nekom drugom forumu, a koji tretira vino, grožđe, voće i rakije, upoznao sam dosta ljudi pa i Vrščane. Ove godine sam pozvan na tu vinsku manifestaciju i mislim da ću doći. Jedan osvrt na vašar, kulturu i šund. Grožđebal je široka otvorena manifestacija u čast grožđa i vina. Kao takva ima različite sadržaje, kulturne, manifestacione pa i vašarske, što ostavlja na slobodnu volju ljudima koji su tu i koji dolaze da posete Vršac da odaberu šta im odgovara. Šta mislite koliko bi ljudi posetilo Vršac kad bi u okviru grožđebala bio sadržaj tipa BEMUS-a?
    In vinas veritas

  8. #158

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku

    Ne znam sta to treba pohvaliti u ovom gradu....navedi mi neku stvar ili cinjenicu...
    Pa dobro...ima li bar nesto u Vrscu zbog cega bi vredelo doci u posetu?

  9. #159

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Družeći sa na nekom drugom forumu, a koji tretira vino, grožđe, voće i rakije, upoznao sam dosta ljudi pa i Vrščane. Ove godine sam pozvan na tu vinsku manifestaciju i mislim da ću doći. Jedan osvrt na vašar, kulturu i šund. Grožđebal je široka otvorena manifestacija u čast grožđa i vina. Kao takva ima različite sadržaje, kulturne, manifestacione pa i vašarske, što ostavlja na slobodnu volju ljudima koji su tu i koji dolaze da posete Vršac da odaberu šta im odgovara. Šta mislite koliko bi ljudi posetilo Vršac kad bi u okviru grožđebala bio sadržaj tipa BEMUS-a?
    ...sto se mene tice...neka dodju i tri coveka...ali kvalitetna...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #160

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...sto se mene tice...neka dodju i tri coveka...ali kvalitetna...
    To se prijaatelju moj zove diskriminacija.
    Ukusi su različiti, reče đavo, i sede golim dupetom u koprive.
    Znači za mene je Vršac zabranjeni grad, jer nisam kvalitetan; nisam mnogo pametan, nemam visoko mišljenje o vrhunskoj kulturi, volim narodnu muziku, špricere i pljeskavice, čačkam nos kažiprstom itd..
    In vinas veritas

  11. #161

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    To se prijaatelju moj zove diskriminacija.
    Ukusi su različiti, reče đavo, i sede golim dupetom u koprive.
    Znači za mene je Vršac zabranjeni grad, jer nisam kvalitetan; nisam mnogo pametan, nemam visoko mišljenje o vrhunskoj kulturi, volim narodnu muziku, špricere i pljeskavice, čačkam nos kažiprstom itd..
    ...ne...nego dodjes kada je pozorishna jesen...pre predstave te ja vodim u jedan klub da slusas dobru muziku,uzivas u kvalitetnoj zajebanciji i uchim te bontonu...btw...nos se ne chachka,nego se uhvati sa 2 prsta i u istom trenutku,sinhronizovano dunes i otresesh nos...
    ...nego...diskriminicaija...zabrundalo mi u glavudzi...
    ...mrzi me sada da ti objasnjavam kakav spektar raznih ljudi se nalazi u mom okruzenju,pa mi diskriminacija malo zvuci kao uvreda,ali oprastam ti...nije problem...jednostavno morribe...ne volim vashar...jer je jedini izlaz da se i ja stopim u gomili...i postajem isti kao i vecina...vec vidim...preko dana cu voditi cerku da joj kupujem razne zezalice i da se vozimo na raznim letecim spravama i to mi je super...ali uveche...sem nalivanja lobanje,ne vidim neku dobru i zanimljivu zabavu...eventualno ako me startuje neka matorka...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #162

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    I ja nevolim rok muziku jer smatram da je psihodelična, ali zato volim ljude koji je slušaju, jer mislim da su to dobri ljudi, pa i moj sin.
    I smatram da je Vršac sa okruženjem jedno divno mesto, sa mnogo lepote u gradu i oko njega, pošto sam mnogo puta bio u njemu, to tvrdim. Susreti sa ljudima su mi ostali u lepom sećanju, a dali sam očekivao nešto više, pa nisam, šta bih više.Normalno drugu sliku imaju ljudi koji žive u njemu duže vremena, jer se neki lokalni momenti neminovno upletu u globalnu sliku, pa pokvare neke snove. Zato i kažem da je diskriminacija ovo napisano od Angusa, jer sam rođen drugačiji, van očekujućih-nadajućih kalupa. A i možda me je život iskvario?
    In vinas veritas

  13. #163

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Malo mi zvicis kao neki propali komunista iz doba copavog slosera....i meni su u skoli stalno pricali..."gledaj one u africi"....totalno pogresno...
    Moguce da sam propali komunista. Prijatelj sam sa nekim ljudima iz sadasnje komunisticke partije.

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Da smo se malo vise ugledali na normalni zemlje i na one koji su bolje ziveli od nas, e to je posao, to je gradjenje neke (po meni)normalne svesti u osobama koje ce jednog dana donositi neke odluke i razisljati o nekoj buducnosti i graditi ne samo ovaj grad nego i ovu drzavu.
    Ti zapadnjaci samo lepse zapakuju probleme od nas. Mi smo samo grublji.
    Iako mi se svidjaju neke stvari kod njih. Dobrovoljna vatrogasna drustva, neki vid civilne zastite, to kod njih funkcionise i sada. U Vrscu par puta kad su bili problemi falili su obuceni ljudi.
    Sta ces, propali komunista.

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta to treba pohvaliti u ovom gradu....navedi mi neku stvar ili cinjenicu...
    Sta mi je lepo u gradu:
    - uvece setnja u centru sa decom, park i stadion,
    - svidjaju mi se i stepenice sto su ih uradili, iako idem uvek Topovskim putem,
    - volim da popijem pice na terasi Vile, seca me na staru terasu,
    - dobar je i onaj lokal extremista kod stene iznad Slavise,
    - prosetati do planinarskog
    - biciklisticke staze u renoviranim ulicama
    - volim da prosetam pored Mesica bese kroz Rajacicevu
    - vinogradi
    - tu je i klasika saborna, katolicka, vladicanski, apoteka... to je vec zvanicno
    - renovirace se oboreni predajnik
    - paraglajderi, climberi i ostali extremisti
    - ....

    A sta mi se nesvidja:
    - zatvorena kula
    - neradi fontana kod robne kuce
    - na Trgu vire zice od demontiranih kandelabera
    - sto je Vila natkrila stepeniste
    - banke u setackoj zoni
    - nemamo reku
    - nista zasad od bazena kod milenijuma
    - nepostoji uredjena staza pored Mesica od brane do jezera
    - obala Mesica u Jezerskoj
    - los pogled sa kule zbog RTS-ovog objekta
    - sta je sa Turistom
    - oni psi na Selenitskom sto ako ih zaboravis umeju gadno da preseku
    -.....

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    Voleo bih da upoznam nekoga ko je uradio nesto za ovaj grad iz entuzijazma.
    A ovi sto su placeni za placeni za to....dovoljno je samo malo bolje pogledati i videti kako se oni vise brinu za sebe nego za ono zasta su placeni....
    Ima ih prijatelju.
    Bajkeri, extremisti samim tim sto postoje je dobro za ovaj grad.
    Razni zeleni trude se da uticu na desavanja. Sa njima se ponesto slazem, a ponesto i ne.
    Cak i ljudi zaposleni u opstini, Varosi, socijalnom, školama, komunalnom, elektrovojvodini... Resavaju se razni problemi. Neki se rese, neki ne.

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    A sto se tice gradonacelnika...pa on se pokazao za vreme svog direktorskog mandata u Millenijumu sve zajedno sa bivsim gradonacelniko...
    Daj mi samo jedan argument da to nije tako!!!!
    Ma nije u redu ni da branim ni da kudim nekoga.



    Prijatelju imas mozda pravo u nekim stvarima, ali zar ti se bas nista nesvidja u gradu?
    Nemoramo da se slazemo, ali dali je sve tako crno?

  14. #164

    Odgovor: Vršac - slobodni razgovori

    Citat Kramberg kaže: Pogledaj poruku
    Moguce da sam propali komunista. Prijatelj sam sa nekim ljudima iz sadasnje komunisticke partije.

    Tacno se vidi po raqzisljanju da si im blizak...a da je komunizam dobar-ne bi propao

    Ti zapadnjaci samo lepse zapakuju probleme od nas. Mi smo samo grublji.
    Iako mi se svidjaju neke stvari kod njih. Dobrovoljna vatrogasna drustva, neki vid civilne zastite, to kod njih funkcionise i sada. U Vrscu par puta kad su bili problemi falili su obuceni ljudi.
    Sta ces, propali komunista.

    Da, siroti oni...samo lepse zapakuju probleme....necu komentarisati ovj deo....

    Sta mi je lepo u gradu:
    - uvece setnja u centru sa decom, park i stadion,
    - svidjaju mi se i stepenice sto su ih uradili, iako idem uvek Topovskim putem,
    - volim da popijem pice na terasi Vile, seca me na staru terasu,
    - dobar je i onaj lokal extremista kod stene iznad Slavise,
    - prosetati do planinarskog
    - biciklisticke staze u renoviranim ulicama
    - volim da prosetam pored Mesica bese kroz Rajacicevu
    - vinogradi
    - tu je i klasika saborna, katolicka, vladicanski, apoteka... to je vec zvanicno
    - renovirace se oboreni predajnik
    - paraglajderi, climberi i ostali extremisti
    - ....

    Sta je lepo u centru??
    Park je u fazi propadanja kao i stadion...
    Da stepenice....od klesanog kamena koji su skinuli iz drugih ul;ica i udarili asfalt...
    Taj lokal je dobar i ja idem na pice tamo...tu se slazem....
    Planinarski
    Asfaltirane ulice....(u 21-om veku, kakav uspeh), cini mi se da je projektant uspeo da sjebe sve autenticno vojvodjansko rekonstruisuci ulice na taj nacin....a sto se tice staza za bicikle...to bi morao kod zapadnjaka da vidis kako oni tek lepo "upakuju" taj problem
    Da, to pored mesica je divno....kad pokose dzunglui povade svo djubre koje je baceno...
    Cudi me da i tih par arhitektonskih zdanja nisu sjebali...
    da, predajnik bas mora da stoji tu...pored kule...znas kako u isto vreme su pravljeni....uklapaju se...


    A sta mi se nesvidja:
    - zatvorena kula
    - neradi fontana kod robne kuce
    - na Trgu vire zice od demontiranih kandelabera
    - sto je Vila natkrila stepeniste
    - banke u setackoj zoni
    - nemamo reku
    - nista zasad od bazena kod milenijuma
    - nepostoji uredjena staza pored Mesica od brane do jezera
    - obala Mesica u Jezerskoj
    - los pogled sa kule zbog RTS-ovog objekta
    - sta je sa Turistom
    - oni psi na Selenitskom sto ako ih zaboravis umeju gadno da preseku
    -.....

    za kulu nema para...nema interesa...
    a i zgrada robe kuce je ruglo...
    normalno, kandileberi su odneti jer trebaju za odredjena dvorista...
    sacekaj, jos malo pa ce napacivati i prolaz stepenistem
    za reku se zali odredjenoj familiji...ako se njima svidi ideja mozda i dobijemo reku..
    sta ce ti bazen...imas tako lepo uredjeno gradsko jezero...
    nece skoro ni postojati....to nije prioritet
    tesko da se moze bilo sta srediti u bronxu.....pa cak i to parce obale...
    u neposrednoj blizini rts-ovog ojekta se podize novi predajnik....
    turist je u privatnom vlasnistvu...i sad se izdaje azilantima
    nemam pojma gde je selenitska...


    Ima ih prijatelju.
    Bajkeri, extremisti samim tim sto postoje je dobro za ovaj grad.
    Razni zeleni trude se da uticu na desavanja. Sa njima se ponesto slazem, a ponesto i ne.
    Cak i ljudi zaposleni u opstini, Varosi, socijalnom, školama, komunalnom, elektrovojvodini... Resavaju se razni problemi. Neki se rese, neki ne.

    slazem se da je dobro sto postoje....mada ne znam sto oni konkretno mogu da promene u ovom gradu.....
    Da ovi svi zaposleni po tim organima i organizacijama....oni pomazu gradu????
    ti bas zivis u iluzijama....
    opstina....svrati do indjije....
    varos??? to su oni sto ne su "odradili" onu cuvenu raskrnicu prema zrenjaninu i famozni bulevar u paorkom kraju....i oni sto ce srusiti ono lepo zdanje na uglu kod starackog doma da bi se tu napravila raskrsnica (po nalogu jedne familije)...
    skole, socijalno..ok
    komunalno??? to sto imamo najskuplji pin u srbiji...ili to sto u par ulica kada su posle svojih poslova nisu uradili mostice po par godina???
    elektrovojvodina....da stavili su trafo u z.zrenjanina direkt ispred predskolske ustanove...a u isto vreme su trafou b.crkvi ispred kuce "doticne familije" koja tamo renovira vilu morali da ga ssklone...zbog zracenja razume se...


    Ma nije u redu ni da branim ni da kudim nekoga.

    Ako ne vidis sta vec radi.....


    Prijatelju imas mozda pravo u nekim stvarima, ali zar ti se bas nista nesvidja u gradu?
    Nemoramo da se slazemo, ali dali je sve tako crno?
    Crno je....dokle god jedna familija odlucuje o sudbini 50-tak hiljada ljudi
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  15. #165
    Ola drushtvo!
    Pa shta se radi ovdi?
    hehe, pa da li je mogutje da se ovde koliko ja videh, raspravlja o samo nekim stvarima!?! Uostalom, shto se i raspravljate? Pa 100 ljudi - 100 tjudi!!! Bilo je - jeste - i bitje!!! O gradu Vrscu, ne vredi raspravljati!!! Oni koji ne zele da vide "katastrofalne" greshke, stvari, i dogadjaje oko sebe, ne mogu ni da budu realni!! Oni bi samo da gledaju u "lepotinje" tog grada, a malo ih je zaista pravih lepotinja (kad ovo kazem ne mislim na zemske)!!! Ja sam rodjeni Vrscanin, ali sam ipak pobegao iz grada i otishao da zivim u jedno lepo selo (okolina Vrsca)!!! Vrsac vishe nije ono shto je nekada bio, pogotovu kao shto je bio za vreme vladavine, kako ono jedan reche ovde, "Malo mi zvicis kao neki propali komunista iz doba copavog slosera"!!! Ma. deco, mila i draga, da li vi uopshte znate shta je i kako je nekada bilo!?!?!? Prichamo o grozdjebalu i ostalim manifestacijama!?!?!?! Hmmmmmm!!!!

    ----

    Dobio je Vršac i novog prvaka svetskog šampionata u ispijanju špricera na metar, novog “Banatskog dugometraša”. Aleksandar Krecu popi 11 čaša od dva deci za minut i po. Da štos bude bolji, prolazio čovek tuda, pitao šta se dešava, čuo da je špricer džaba, stao u red pa ga sunuo k’o u džep.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 22.09.2008 u 10:34 Razlog: Uzastopni postovi, kontekst o groždjebalu ih povezuje, brisan link ka drugom sajtu i tekst vezan za to

Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Razgovori o seksu
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.05.2011, 19:33
  2. Slobodni zidari = Masoni
    Autor Nennad u forumu Religija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.02.2011, 15:01
  3. Godišnji odmor/slobodni dani
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 13.02.2011, 14:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •