Предрасуде о неистомишљеницима - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Pre ću biti sa crnkinjom ili romkinjom nego sa radikalkom u vezi .Nacija mi nije bitna ali mi je bitna politička opredeljenost .
    a oci, usne, grudi, guza
    na tom polju padaju sve razmirice

    nego... vezano za predrasude o politickim neistomisljenicima... ne mogu da kazem da su to predrasude... jednostavno sa nekim se slazem ili ne... ne mislim da su svi radikali zatucani niti svi liberali potencijalni homici... ono sto ne mogu da svarim je bilo koja krajnost... kad me ljudi docekaju na "noz" pri samom postavljanju bilo koje teze ne pokusavajuci da shvate odakle proistice takav moj stav, ili nedaj ti Boze nauce nesto iz njega... ili jos gore kad mi okace etiketu ovog ili onog jer sam slucajno pomenuo neku, za mene, dobru stranu njihovih neistomisljenika

    nego Jerry zasuci rukave pa pravac kakvo radiklasko okupljanje da vidis kako moze lako da se nadje zajednicki jezik
    Poruku je izmenio swba, 19.07.2007 u 07:47 Razlog: Jerry show :D
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Случајно сам имао прилику да се сретнем са ваљда председницом радикалске омладине за НС... стварно пријатно и начитано створење, ако се рачунају књиге Војислава Шешеља...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    a oci, usne, grudi, guza
    na tom polju padaju sve razmirice

    nego... vezano za predrasude o politickim neistomisljenicima... ne mogu da kazem da su to predrasude... jednostavno sa nekim se slazem ili ne... ne mislim da su svi radikali zatucani niti svi liberali potencijalni homici... ono sto ne mogu da svarim je bilo koja krajnost... kad me ljudi docekaju na "noz" pri samom postavljanju bilo koje teze ne pokusavajuci da shvate odakle proistice takav moj stav, ili nedaj ti Boze nauce nesto iz njega... ili jos gore kad mi okace etiketu ovog ili onog jer sam slucajno pomenuo neku, za mene, dobru stranu njihovih neistomisljenika

    nego Jerry zasuci rukave pa pravac kakvo radiklasko okupljanje da vidis kako moze lako da se nadje zajednicki jezik
    Navedeni atributi vrede dok ne počne da govori (oči,,usne,guza,grudi) , a kad počne da govori onda je gotovo!A smradikalski skupovi me tangiraju kao lanjski sneg!
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Navedeni atributi vrede dok ne počne da govori (oči,,usne,guza,grudi) , a kad počne da govori onda je gotovo!A smradikalski skupovi me tangiraju kao lanjski sneg!
    Pa bratic sa svojim sturim recenicama i demagogijom bas si mi se nesto nasao u svojoj poruci.
    Nego zao mi je sto napljuva drugog a ono ti me castio sa smradikal.
    A da, da ne zaboravim, znaci ti si neprijatelj jedno 1.300.000. ljudi.


    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Meni je jako interesantno i zanimljivo npr što samo oni koji su onako malo radikalnije nastrojeni nemaju predrasuda i redovno poriču predrasude, a svi drugi ih kao imaju...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni je jako interesantno i zanimljivo npr što samo oni koji su onako malo radikalnije nastrojeni nemaju predrasuda i redovno poriču predrasude, a svi drugi ih kao imaju...
    Мислиш на неког одређеног?
    Разлика је у томе што су једни пљувани редовно као екстреми и схватили су да морају да се продају као толерантни, без обзира јесу ли или нису.
    Други пак мисле да су перјаница напредности, толерантности и нормалности... и онда нема потребе да се праве да не мисле да су њихови противници или неистомишљеници шљам, мисле да је то мишљење не само дозвољено већ и пожељно и доказ "нормалности".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni je jako interesantno i zanimljivo npr što samo oni koji su onako malo radikalnije nastrojeni nemaju predrasuda i redovno poriču predrasude, a svi drugi ih kao imaju...
    Jeste, jeste i ja sam primetio. Chak sam ljude hteo malo i da branim, al se trgnuh, reko - koji ti je

    Anyway, aj ovako da raschlanimo..

    ... politichki neistomishljenici.. i predrasude...

    tj, zakljuchci o nekome koje donosimo i pre nego shto ga upoznamo, na osnovu stechenih ili nametnutih iskustava...

    Iskustvo. Vrlo bitan faktor u donoshenju zakljuchaka. Sluzzi izmedju ostalog i da se spremno postavimo i prema nepoznatom zar ne? MIslim, mozzemo biti otvorenog uma koliko god, ali ako 3 put upadnemo u otvoren shaht a ne zakljuchimo da na ulici ima otvorenih shahtova ...bojim se da kroz taj otvoreni um ne pichi nishta sem promaje...
    Znachi, slushaj i pamti. Mozak nije protochni bojler.

    Moji, da kazzem, najekstremniji neistomishljenici su radikali. Definitivno. Partija koja ima takav pravac i zalazze se stvari za shta se zalazze, plus iskustvo koje imam slushajuchi ih 15 godina ne dozvoljava mi da im se priblizzim chak ni kada bi potpuno promenili retoriku i postali najtolerantnija struja...

    Ono shto je karakteristichno za radikalnu stranku je sledecha stvar. Medju svim extremima, njihovi su naravno najglasniji. I prema njima obichno stichesh sliku i o onima koji se ne chuju. E, onda medju onima kojii se ne chuju upoznash nekoliko chije se razmisljanje svodi na nezadovoljstvo, na crnilo fatalizam i pesimizam, na osvetoljubivost, na strah od sveta, na strah od promena, na strah od dinamike... i to je dovoljno da stvorish sliku o celoj populaciji... Ok onda istolerishesh i to, ko veli sve je posledica tranzicije .. medjutim ..

    ..znojavi pijanac sa frizurom na jurish nosi u ruci plavetnu zastavicu i gleda okolo ko che da ga pogleda popreko..eto na kraju se prva slika svede na to... to je pravac V.Sheshelja.. U dushi je poshten. U ostalom, sve shto ima zaradio je sa ove svoje dve ruke. A shto nema od 91' to mu je drzava uzela. I to ova bash sada kakva je.

    Zashto mi je asocijacija takva? Pa zato shto nikada nisam video znojavog pijanca mrkoga pogleda sa zastavicom DS ili g17+ a u ruci. Prosto. Zapravo, osim posle nekih mitinga, nikada nisam ni video da neko mashe zastavicom bilo koje stranke osim radikalne. Nikad nisam video recimo konvoj kola namrgodjenih chlanova GSSa kako piche i trube u sred bela dana mashuchi barjacima ko da udaju Vesnu Peshich... Aljd, to je valjda bio neki miting shta li..

    Jednostavno, njihova koregrafija je ono shto ostavlja utisak i shto utiche na predrasude.

    Zatim, postoji profil fanatichno uredno hladnog radikala koji sve zna.

    Sve je taj knjige prochitao, osobito Shesheljugine, i zna posledice delovanja Rotshilda na svetsku istoriju do danas. Soros je najvechi srpski neprijatelj. Cheshlja se na stranu, uredno brija. Stasit i prav. U svom miljeu figura intelektualca u razvoju.
    Misli za sebe da je tolerantan, zato shto nije odmah prekinuo sagovornika nego je sachekao da ovaj udahne, ali da ga svi drugi ugrozzavaju. Pita se zashto ga niko ne voli kad je takav, ali zato kad pricha postavlja se kao da je njegova poslednja. U glavnom ga ljudi slushaju klimajuchi glavom i smeshkaju se, a onda pale kud koji. Osnovne teme su mu Bog, Srbija, Kosovo, Amerika i Rusija. Ne pipaj nishta od toga u kontekstu koji mu je stran. Odma che da ode kod nekog drugog, ko ga takodje ne podnosi, ne bi li nashao podrshku u njegovom klimanju glave. U dushi humanista. Fanatichan. To se slazze uz obaveznu pobozznost. NAjvechi osjechaj sopstvene shirine dobio je kad je shvatio da mozze da glasa i za DSS mirne savesti. Eto, i ja sam "svet".

    Onda, klasichni choshkaroshi i neradnici.. kojima razlog za nezadovoljstvo nije to shto nikada nisu ni pokushali da rade, vech shto je neka cementara prodata u bescenje. Pivare isto. Dodushe radi se neki sitan shverc i malo tante za kukuriku shtrpni tamo, nemoj da jedesh, izbegni porez, preprodaj pa otkupi itd.. Shta ima koji moj da radim u struci kad mi drzzava uzme pola? To je sloj vechitih antiprotivaca, ko god da je na vlasti taj neche da valja... Ovakve, trenutno za radikale najvishe vezuje patriotska linija...Ali, to je sloj koji je chak suvishe losh i za radikale nekako ...idu vishe uz raznorazne SSJ i D.M.Palme

    Zatim, oni koji ni blagu vezu nemaju shta se deshava. Znaju kad je Kertes gospodario da je u Bachkoj Palanci bilo do jaja. A ovi sad sve upropastili "oni oche neku demokratiju, pa to nigde nema, sve je to lopovluk. Sve to je pokradeno. Otkud onom gazdi od SKANIe ovolki kamioni? Zaradio? Jeste kurac" (ja chuo sopstveni ushesima, ne morate da mi verujete)

    I dzabe shto moj komshija radikal nije takav, vech poshten chovek, nechemo se slozziti oko bilo chega, ali on je primer nasmejanog lika zajebanta..i boli me bash uvo koje je stranke chlan dok me ne gleda mrko na prvu, jer sam NESHTO rekao...I opet dzabe je to za moju sliku o tome shta che natrchati iza choshka kad mi neko kazze- e evo idu neki radikali...

    A onda imamo i ne bash simpatizere Radikalne Stranke nego one shto che za njih da glasaju jer su eto popravili asfalt na igralishtu i ofarbali ivichnjak u plavo belo pre neki dan. Niko nishta nije uradio za njihov kraj 30 godina, nemaju neki jasan politichki stav i eto neko se neshto potrudio... to mi je i razumljivo. Sa njima kontam da nemam puno ni da se raspravljam. To su isti oni koji su juche glasali za DOS jer su od cele situacije chuli samo ono - da nam sutra bude bolje- i mislili da che vech 7 oktobra Srbija da bude u EU, pa su se razocharali. Ti ljudi se odushevljavaju i razocharavaju na dnevnoj/nedeljnoj osnovi. Protiv njih stvarno ne mozzesh pa i ne zzelish.. To je prosechan glasach, chiji se glas dobija kampanjom. Glasali bi i za Karicha. Believe it or not.

    Sve u svemu kad saberem, nemam ja predrasude o politichkim neistomisljenicima, nego se nekako ispostavi da nisam istomishljenik sa ljudima o kojima vech imam predrasude haha

    Shta da radim, pun sam predrasuda... lol
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.07.2007 u 22:24
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Navedeni atributi vrede dok ne počne da govori (oči,,usne,guza,grudi) , a kad počne da govori onda je gotovo!A smradikalski skupovi me tangiraju kao lanjski sneg!
    Jerry ba, ono "zajednicki jezik" je bilo u prenesenom znacenju... u svrhu radiklaki sa zadovoljavajucim atributima... a brate dragi potrudi se da manje prica, :ifjunouvotajmin:
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Pera je covek bez predrasuda koji ne voli radikale. Svaceg se u zivotu nagledao i naslusao.
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Ljudi biraju ljude prema svojim afinitetima kako bi se osećali komotnije ili nesvesno pripadaju nekoj klasi i u okviru nje nalaze sagovornike, priajtelje, pa i simpatije. To je sasvim normalno, osim ako ste ekstremni prema nekoj grupaciji. Ili ako ste zbog jednog, 5 ili 10 nečijih mana odlučili da ne gledate u njegovu dobru stranu... ili vam je kao ta jedna mana toliko krucijalna da preko nje ne možete preći?

    Uvek je vrlina bila saslušati nekoga, kao i delovati ili govoriti bez sektaškog stava kako ništa drugo, i nikada, ne postoji što je bolje ili istinito osim osobenog stava.Grupacije su još bezumnije od pojedinca gde se drugačije mišljenje i tretira kao izdaja.

    Mnogi ljudi su uzeli Radikale i SPS kao jedine krivce za naše katastrofalno stanje do 2000. godine. A sa druge strane demokrate nisu jedini krivci za današnje stanje. Vidim svi putuju, a keš se preliva i nikome ne trebaju krediti već se štedi od dobrih plata....al' da ne dubim, bilo je ovde i tema o postojanju demokratije, pa potražite.

    Dakle ili ne tražiti simpatije među političkim aktivistima i onim što se lože na politiku te započinju ovu temu svaki put kad ih vidite, ili komunicirati sa svima.
    Verujte, ni ja ne bih mogao sa Radikalkom, koja celi dan drobi o politici... mada bi se možda žrtvovao malo

    Uzmite primer univerziteta gde su svi u strankama i to različitim! Ima li smisla to uzimati u obzir ili gledati na kvalitet profesora?

    Sasvim bi normalno trebalo da bude da ljudi žive spontano i u vezi, bez obzira na politička opredeljenja ili apolitičnost jer je to poslednja stvar koja treba da staje između ljudi. Mislim da na taj način ljudi sami sebi nanose zlo i bol koji im nije namenjen.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Sasvim bi normalno trebalo da bude da ljudi žive spontano i u vezi, bez obzira na politička opredeljenja ili apolitičnost jer je to poslednja stvar koja treba da staje između ljudi. Mislim da na taj način ljudi sami sebi nanose zlo i bol koji im nije namenjen.

    Ok, razumem stav, ali eve mog mishljenja shto se tiche politichkog opredeljenja partnera u vezi.

    Logichno je naravno da nekome koga vech volite mozzete da istolerishete sve. Kakva crna politika mozze da se uvuche izmedju nas i nekog koga volimo? Medjutim, nije sve tako prosto rekao bih, jer ako bih rekao da me to nikad ne bi razdvojilo od nekoga koga volim, ja u tom sluchaju razmishljam o nekom konkretnom koga sam vech zavoleo...a pitanje je da li bi do toga doshlo, da smo doshli do nekih dovoljno oprechnih stavova.....

    Uzechu ponovo radikale kao meni najdalju opciju...

    Velichina tog problema naravno zavisi i koliko je politichko opredeljenje obelezzje njene lichnosti. Ako je toliki fanatik da mi recimo nichim izazvano kazze neshto tipa "Toma Nikolich je spas za Srbiju" naravno da bi odma pogledom proverio da l su vrata blizu..Uz svu dobru volju, ali ne bih mogao da klimam glavom uz smeshak na to...


    Ili, upoznam neku djevojchicu i prvi utisci ok, mozzemo da razgovaramo i tako to. Onda, kroz neko opushteno razmishljanje o situaciji dodjemo do vidjenja sveta i recimo situacije oko nas.. Ispostavi se da ima stavove bliske radikalnoj stranci.. ispostavi se da minimum zadnjih 15 godina apsolutno ne zzivimo u istom svetu... i josh plus da to ne znachi samo simpatisanje Voje Sheshelja ili ovog i onog nego josh shto shta... bukvalno razlichito vidjenje sveta.. .. Onda kontam da se oko mnogo toga josh nechemo slagati... i ako se ispostavi tachno shta tu ima da se insistira na toleranciji?


    Ali pretpostavimo da nikada ne dodjemo do te teme, a negde se ispostavi da simpatishe radikalne stavove.. Pa nisam lud da insistiram na proterivanju oko gluposti...

    Znachi, nije to nikakav uslov, samo mislim da bismo u praksi, pre nego shto dodjemo do bilo kakve ozbiljne veze koja bi mogla da se narushi vech sto puta doshli do neke tachke gde bi se nasha dva sveta razishla...

    Ali, ako razlike i predrasude, same ne isplivaju na povrshinu, onda prirodno nikada neche ni predstavljati problem.

    Naravouchenije cele ove moje priche je da nishta shto nije problem, ne bi bio problem ..Tj da se do ovakvih ili onakvih razlika dolazi i prolazi, ako treba da se prodje, ali ne zato shto bih ja unapred imao neki stav o svemu tome

    MAa u principu, znajuchi nas mushkarce, verujem da bi i za ostatak populacije prag politichke tolerancije bio srazmeran izgledu (chitaj velichini sisa) dotichne neistomishljenice.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 20.07.2007 u 21:25
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ok, razumem stav, ali eve mog mishljenja shto se tiche politichkog opredeljenja partnera u vezi.

    MAa u principu, znajuchi nas mushkarce, verujem da bi i za ostatak populacije prag politichke tolerancije bio srazmeran izgledu (chitaj velichini sisa) dotichne neistomishljenice.
    ово би био неки разуман резиме а уз то и врло истинит и да додам, количине љубави између двоје заљубљених, сва мишљења се временом мењају па и политичка.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    E stvarno odlutamo sa teme, nije poenta o vatanju u mraku politickih neistomisljenika ve co, ma pogledajte naslov.


    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Izgleda da je nama svima politike preko glave. A kako i ne bi. Gde god se okrenes politicar, na TV-u non-stop "politicke vesti" (do kraja necu smeti sutnuti ni kamicak pored puta jer ce i ispod njega biti politicar).
    (Vrtim veceras kanale, kad ono, muzicki program na ljubicastoj televiziji i Vladan). Ma, non-stop mi se smese poznate politicke face. A zasto? (Procitajte malo o uticaju reklame na stav potrosaca). Pokusavaju da kazu da su oni vazni u nasem zivotu. Da moramo da se opredelimo za jednu opciju. Normalno, nasedamo na zamku, opredeljujemo se i onda onu drugu stranu posmatramo kao suprotnu kao neprijatelja. Sto se vise budemo "politicki palili" jedni na druge u obicnom zivotu to oni (politicari) vise dobijaju na znacaju.
    Da li bi ste se razveli od zene koja bi promenila "stranu" i rekla npr. "E dosta mi je ovih demokrata, od sada glasam za Radikale"? (Ja ni ne znam za koga glasa moja supruga, ne interesuje me).
    Daleko smo mi od normalnog demokratskog sveta. Oni su ove "decije bolesti" odavno preziveli.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Предрасуде о неистомишљеницима

    Sve dok neistomišljenike posmatramo i shvatamo kao neprijatelje, i mrzimo ih, sve dotle na našoj javnoj široj i užoj političkoj sceni ta različitost neće dati kvalitet koji će se odraziti na dobrobit ove zemlje i naroda u njoj. Mislim da na tome trebamo istrajno raditi, a za opšte dobro.Gledano u mikro smislu, ja nepodnosim politički g. Čedu, ali to neznači da sa njime nebih sedeo, pecao ili razgovarao, jer ko mi garantuje da nisam u zabludi, samo kroz dijalog mirne glave, i bez ostrašćenosti, možemo sagledati gde mi to grešimo i gde drugi greše.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  3. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •