Zna li iko sta je to Pamut?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Zna li iko sta je to Pamut?

    Zdravo svima. Imam jedan problem. Ne znam kakav je to materijal na cijoj deklaraciji pise 100% Pamut,(naglasavam ne pise Pamuk, vec pamut-"T" kao traktor) a jako mi je bitno. Zna li iko sta je to? Koliko je to skup materijal? Recimo ako neko zna posto je npr. odeca od Pamuta? Na koliko se stepeni pegla? Da li se pere u hladnoj, mlakoj, vreloj ili kakvoj vodi, tj. na koliko stepeni? Kakvo je vase misljenje o tom materijalu? Kakav je za znoj i ...?

    Hvala unapred . Bitno mi je-a ja licno nemam pojma sta je to, prvi put sam cuo i susreo se sa njim danas.
    ...................
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Ja takođe prvi put čujem. Možda je isto pamuk, samo na nekom drugom jeziku?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Koliko sam video na net-u Pamut je pamuk ali na Mađarskom. Treba pitati nekog ko je Mađarske nacionalnosti da ovo rastumači...

    Ovo je link ka nekom Mađarskom sajtu sportske obuće i odeće...

    http://www.starz.hu/

    Pulover je Pulover/ Džemper... Anyaga: bi trebao da je sastav... 80% pamuk i 20 % poliester

    Ovo su ključne reči sa tog sajta...

    Anyaga: 100% pamut. Raktron van. 4 990 Ft - 4 490 Ft ... Pamut kapucnis pulver piros sznben. Anyaga: 80% pamut, 20% poliszter. ...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    e pa ne mora da je madjarske nacionalnosti
    može taj neko i da ima rečnik
    pamut jeste pamuk (cotton)
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Hvala svima koji pokusavate da mi pomognete.

    Da , Dark Rede, madjarski je proizvodjac tog materijala. No, nije mi jasno kako mogu da ga prevedu kao pamuk.
    Ne sumnjam da su ga preveli tako, ali : Ima li neko ovde od madjara da poznaje koja je to vrsta pamuka?

    Gossypium hirsutum kontinentalni pamuk Familija Malvaceae, poznajem ga i cisto sumnjam da postoji i mikronska sansa da je to on. Pa valjda znam da su pamucne tkanine nezne, prijatne, meke, i upijaju znoj, a i lako se peglaju, plus da bih lakse docarao koliko je pamuk fin od najgoreg dela-tzv. Puha tj. kratkog vlakna dobija se vata.

    A ovaj materijal koji sam danas video i dobio je krut gotovo kao cirada, izguzva se ocas posla, (a nije lan sto posto-poznajem i lan-skoro 50% moje garderobe je laneno ) ,a pegla se dok ne osedis -nemoguce da je pamuk .

    Na etiketama ima oznaku nekog trougla iskrizanog linijama u obliku slova X, zatim ima neki krug isto iskrizan u obliku slova X, zatim neki kvadrat, a unutar kvadrata stoji krug, i sve zajedno i krug i kvadrat iskrizani dijagonalama,tj. isto u obliku slova X.
    Stoji i neka pegla nacrtana, a na njoj crna tacka-puna.

    Znate li mozda to-te znake da desifrujete, kakva su to uputstva za obradu tog materijala?
    ...................
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    A ti baš veruješ etiketama?



    Na etiketama ima oznaku nekog trougla iskrizanog linijama u obliku slova „X”, zatim ima neki krug isto iskrizan u obliku slova „X”, zatim neki kvadrat, a unutar kvadrata stoji krug, i sve zajedno i krug i kvadrat iskrizani dijagonalama,tj. isto u obliku slova „X”.
    Stoji i neka pegla nacrtana, a na njoj crna tacka-puna.

    Znate li mozda to-te znake da desifrujete, kakva su to uputstva za obradu tog materijala?
    Znamo, znamo mada i pored toga nekad stvari upropastimo

    Trougao sa X znači da je beljenje zabranjeno, krug sa X znači da je hemijsko čišćenje zabranjeno, kvadrat a unutra krug - sušiš u mašini za sušenje, ako je precrtano onda to ne radiš, a pegla sa jednom tačkom znači da se pegla na temperaturi najviše do 110C, tu negde (znači smanjiš temperaturu na pegli).

    Da probaš da peglaš preko mokre krpe?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    pamut je pamuk
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A ti baš veruješ etiketama?





    Znamo, znamo mada i pored toga nekad stvari upropastimo

    Trougao sa X znači da je beljenje zabranjeno, krug sa X znači da je hemijsko čišćenje zabranjeno, kvadrat a unutra krug - sušiš u mašini za sušenje, ako je precrtano onda to ne radiš, a pegla sa jednom tačkom znači da se pegla na temperaturi najviše do 110C, tu negde (znači smanjiš temperaturu na pegli).

    Da probaš da peglaš preko mokre krpe?

    Genijalno-sad znam kako da se ponasam ka tom materijalu I sta on zahteva.
    ...................
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    pametan mamut

    odmah me asociralo na ledeno doba 1 i 2
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam video na net-u Pamut je pamuk ali na Mađarskom. Treba pitati nekog ko je Mađarske nacionalnosti da ovo rastumači...

    Ovo je link ka nekom Mađarskom sajtu sportske obuće i odeće...

    http://www.starz.hu/

    Pulover je Pulover/ Džemper... Anyaga: bi trebao da je sastav... 80% pamuk i 20 % poliester

    Ovo su ključne reči sa tog sajta...

    Anyaga: 100% pamut. Raktron van. 4 990 Ft - 4 490 Ft ... Pamut kapucnis pulver piros sznben. Anyaga: 80% pamut, 20% poliszter. ...
    Ako vas jos interesuje prevod mogu vam pomoci.Pamutni pulover sa kapuljacom u crvenoj boji,sastav materijala:80%pamut(cotton),20%poliester.Cena joj je 4990forinti
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Citat principessa kaže: Pogledaj poruku
    pametan mamut

    odmah me asociralo na ledeno doba 1 i 2
    Da je pametan mamut on bi uzeo pulover od pamut pa nebi izumro u ledeno doba
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    Da je pametan mamut on bi uzeo pulover od pamut pa nebi izumro u ledeno doba
    cisto sumnjam da bi mu pamuk tad pomogao
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Zna li iko sta je to Pamut?

    Citat principessa kaže: Pogledaj poruku
    cisto sumnjam da bi mu pamuk tad pomogao
    Pa dobro,a sta biste vi preporucili jadnom mamutu?Ja sam mislio na caj sa rumom ali sad se setih da je to ledeno doba.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •