Vegetarijanac - Da ili Ne - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 91
  1. #31

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Ja sam 0 i ne mogu da zamislim ishranu bez mesa.
    Štaviše, svakodnevno moram da unosim meso jer mi ostala hrana nije dovoljno energetski bogata. Volim sve vrste mesa (nešto manje piletinu) zakljucno sa ribom. Što masnije-to bolje, još neku godinu a posle pazimo na holesterol. Biće teško, znam unapred
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #32

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    volim meso
    jedno vreme nismo kupovali svinjetinu
    i to se bogami oteglo,toliko da sam sanjala krmenadlice.....
    kao sto rekoh ,volim meso....ne u preteranoj kolicini,ne svaki obrok,ali volim....
    a definitivno ne bih mogla da zivim bez mleka i sira....
    povrce je meni prilog
    kao takvoj....divljoj u srcu.....
    ...zao mi je sto se nikad nisam bavila lovom,sto nisam jos otisla na koridu a posebno mi je zao sto verovatno nikad necu imati bundu od samurovine.....

    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Grupi B (barbar) je meso najbolji izvor proteina.
    Koristiti obilnu kolicinu maslinovog ulja, mlecnih prozivoda, povrca, voca.
    Izbegavati piletinu, racice i zitarice.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  4. #34

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    ...mogla bih da zivim bez mesa ali nikako ne mogu bez mleka, mlecnih proizvoda,sira i jaja...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #35

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Nacin ishrane se po nekim teorijama moze adaptirati i prema krvnoj grupi.
    Recimo da bi grupi O (kao origine) najmanje odgovaralo jesti prasece meso i slaninicu. (previse masti)
    0toj odgovaraju jagnjece i ovce meso.
    Ima tu neke logike. Povezano je sa geografijom i migracijama...
    Za A kazu da su zitarice i voce, povrce, ako se dobro secam.
    To mi i najvise prija.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #36

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Za A kazu da su zitarice i voce, povrce, ako se dobro secam.
    Tacno.

    Treba izbegavati mlecne proizvode osim onih na bazi fermentiranog mleka...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  7. #37

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Evo malo o krvnim grupama i hrani ovde:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/z...vne-grupe.html
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #38

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    ....Ne mogu da zamislim zivot bez mesa i ribe....ali isto tako ni bez povrca....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #39

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    vegeterijanstvo je samo po sebi veoma zdravo, s obzirom da e bazira na namirnicama koje poboljsavaju kvalitet zivota, i nemaju toliko zastupljenih losih masti kao meso (ali kao sto Kill Bill kaze, lose je zato sto ga mi lose spremamo)..
    vegeterijanac (tacnije lakto - ovo vegeterijanac) sam vec neko vreme, mislim vec nekih pola godine i sasvim sam zadovoljna svojim nacinom ishrane.. ne zakidam sebi na nicemu.. bilo je malo smesno u pocetku, kada su meni spremali odvojeno rucak, ali sam se i u tome izvestila ali mislim da kad bih morala da zivim bez sira i mleka, na ovaj korak se ne bih odlucila
    jadna moja baba, mislila je da sam pristupila nekoj sekti i dan danas ne moze da prezali sto ne jedem meso
    nisam vegeterijanac iz neke mode, vec zato sto se gnusam ubijanja zivotinja, koliko mi govorili da je svinja zato i stvorena (jes :trt: kako Kluni moze da ima jednu kao ljubimca) necu iz principa da ih jedem..
    isto tako ne nosim nista od prave koze niti sto na sebi sadrzi bilo sta zivotinjskog porekla..
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #40

  11. #41

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku

    isto tako ne nosim nista od prave koze niti sto na sebi sadrzi bilo sta zivotinjskog porekla..
    e ako je ovo istina onda to POSTUJEM.......
    a ono ,mrzim ubijanje zivotinja ,gnusam se osoba koje nose pravo krzno,i ti fazoni a furaju se kozne tasne i cipele,e to mi je fuj fuj fuj fuj

    dakle,pravi vegetarijanac ne koristi ni jedan ,ali NI-JEDAN-JEDINI proizvod koji ima ista zivotinjsko u sebi.......
    ama,ni kitovu mast,ni ajkulino ulje,ni perje na sesiru,ni lek koji sadrzi nesto zivotinjsko....

    nista,nista!

    a takvih je,priznacete,veoma,veoma malo.....jel da?
    Poruku je izmenio believer, 24.04.2008 u 23:11
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #42

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    evo ovako..
    imam jedne zelene starke, obozavam ih.. prelepe su, stalno sam ih nosila.. ali su od kozhe.. i od kako sam se odlucila na to da budem vegeterijanac, ne nosim ih, uopste, skupljaju prasinu.. ali necu da ih bacim, neka stoje tamo kao podsetnik..
    i gledam svaki put pre nego nesto fabricko stavim u usta, proverim sadrzaj..
    isto tako u pekari.. pitam na cemu su proizvodi peceni i da li sadrze zivotinjsku mast.. nije mi glupo da pitam..
    doduse, imam drugare koji rade u pekarama kao pekari (idi begaj ) i naprave za mene ako ima kazem da mi se taj dan jede burek npr. na ulju..
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #43

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    e ako je ovo istina onda to POSTUJEM.......
    a ono ,mrzim ubijanje zivotinja ,gnusam se osoba koje nose pravo krzno,i ti fazoni a furaju se kozne tasne i cipele,e to mi je fuj fuj fuj fuj

    dakle,pravi vegetarijanac ne koristi ni jedan ,ali NI-JEDAN-JEDINI proizvod koji ima ista zivotinjsko u sebi.......
    ama,ni kitovu mast,ni ajkulino ulje,ni perje na sesiru,ni lek koji sadrzi nesto zivotinjsko....

    nista,nista!

    a takvih je,priznacete,veoma,veoma malo.....jel da?
    Da, bas tako. Veoma malo. Ne sete se ljudi, sta ces...

    Moram priznati da se namirnice zivotinjskog porekla mogu naci na najneocekivanijim mestima kao sto su zele bombone, Tofite (one vocne mekane bombone), apotekarskoj kremi za usta (neke imaju neku placentu u sebi),nekim zvakama... Samo treba misliti.

    A nisu mi jasni oni 'vegetarijanci' koji ne jedu meso do prvog slavlja ili odlaska u piceriju, kada zaborave da su vegetarijanci pa slucajno veceraju pljeskavice... Licno znam par ovakvih primera(ka)....
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  14. #44

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    A nisu mi jasni oni 'vegetarijanci' koji ne jedu meso do prvog slavlja ili odlaska u piceriju, kada zaborave da su vegetarijanci pa slucajno veceraju pljeskavice... Licno znam par ovakvih primera(ka)....
    Imaš bre i ljudi koji pričaju da su vegetarijanci, a da i ne znaju šta to znači. Tako ima i ljudi koji po 20 godina poste svaki post i jedu "Dobro jutro" margarin.
    (Ja u gostima na ručku):

    - Uzmi meso da vidiš kako su dobre krmenadle
    - Neka hvala samo ću krompir i salatu, super mi je
    - Uzmi meso ajde ajde šta ti je salata
    - Ali ne jedem meso... dosta mi je ovo zaista
    - Ajde ajde kako ne jedeš
    - Ne jedem, kao kad ljudi poste, samo stalno...
    - Pa posne skroz! Ja ti kažem uzmi nisu masne

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #45

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Ja nisam vegetarijanac ali u mojoj kuhinji je veoma malo zastupljeno meso i to bilo koje vrste.Ja lično mogu bez mesa,a deci dajem i spremam samo piletinu i ribu. Za razliku od nas moj muž je lakto vegetarijanac tako da je naš jelovnik orjentisan na sveže voće i povrće u raznim oblicima... Mada je i on sve više čist vegetarijanac tako da mi sve više sužava mogućnost kuvanja i spremanja obroka.
    Mislim da je to stvar izbora i poštujem svaku odluku i kad god se neko najavi na ručak ja uvek priupitam da li jede meso i mlečne proizvode,tek da znam!
    Naravno,skidam kapu mom mužu koji se već 13 godina pridržava te ishrane a sve po principu ''ne jedem ono što ima mamu''.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •