Vegetarijanac - Da ili Ne - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 91
  1. #76

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    ne divljac...........domace meso...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #77

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    i kad sve saberem
    kako mislis, kad sve saberes?
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #78

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Što ti to smeta? Ljudi se za svoja uverenja bore na razne načine, a ovo što si navela nije agresivan pristup već samo jasno izrečen stav... Meni, recimo, više smeta podatak o broju kardiovaskularnih oboljenja i smrti usled njih u celom svetu, a posebno kod nas...
    Od ovog krenulo,a završilo se ovde:

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Pa eto, kada si se već raspitivao, trebao si u tome ići do kraja... Verovatno bi se jako iznenadio kada bi saznao koliko su vrhunskih sportista vegetarijanci...Onda bi ti sigurno manje glupo zvučalo... A sad mi reci još jednu stvar, zašto bi tebi iko išta branio, pa i tu slaninu? Sve što se nekoga lično tiče je samo stvar njegovog opredeljenja... Niko nikoga ne tera ni na šta, pa ni na to da jede šta želi... (Doduše, te "aktivistkinje" me malo čude jer još nisam naišla na one koje jurišaju na decu, tako da bih o tim pomenutim i te kako porazgovarala sa organizatorom udruženja kom pripadaju)... Da bi poništili razorno dejstvo stresa, popićemo lilulicu, a šta da popijemo da bi poništili razorno dejstvo loše ishrane? Pa ajd i da rezimiramo na kraju, po meni, vegetarijanci upravo znaju šta će sa sobom i šta žele za sebe, a to je zdrav život i zdravu ishranu uz dosta kretanja i fizičkog napora... Liči li ti to još na neke lujke ili se sad i sam pomalo osećaš tako?
    Baš sam zbog tih aktivistkinja i pisao,a sad šta ćeš da jedeš ti ili bilo ko drugi ne tiče me se...
    Lepo je to što oni znaju šta hoće za sebe,svaka čast,samo napred,mada čovek nije svaštojed bez potrebe(ok,ok,ima duža creva ko biljojed,mesožderi imaju kraća,opstanak su svi gledali ),sve je stvar mere i ništa drugo...A što se jadnih malih prasića tiče,volim ih neopisivo,a kome to smeta,nemam ništa protiv...ali neka ne traži od mene da se odričem moje ljubavi prema njima
    Imam isto kao i oni jasno izdefinisan stav po tom pitanju i znam šta hoću od života,i samim tim tu dolazi do sudara svetova i svaka dalja priča je suvišna

    Nego hteo sam da ukažem da ima i bitnijih stvari koje humani ljudi mogu da rade kad sam pričao o tim lilulicama,jer je jedan od bitnih argumenata(pretežno svih vegetarijanaca koji su to iz nekog pomodarstva-i moraš priznati da ih ima puno koji se primaju na neke stvari uopšteno čisto zato što je to 'in',ili im je rekao neko u koga gledaju kao u boga) humanost...

    @Aiko,svaka čast,malo sam i ja pisao kao neko pun predrasuda,ali to je više zato što imamo sve više i više slučajeva poput ovog gore napisanog u zagradi(nebitno da li su vegetarijanci,gay,novokomponovani hrišćani,novootkrivene demokrate,velikosrbi....),a to ide malo na živce moraš priznati...I sad kako ti na tu klapu utičeš?Pa lepo,iskucaš nešto na njihovoj talasnoj dužini
    Žao mi je što si se očigledno našla prozvanom ili nešto sl...nije mi biula namera da vređam

    @NSđanka
    Samo još da dodam da to da li neko zna šta hoće za sebe i od života nema veze sa ishranom,nego samo sa tom osobom i njenim stavom prema sebi i životu
    Glupo je deliti ljude na vegetarijance i mesoždere (uopšteno ih deliti na ove i one,svi smo mi ljudska bića),kao i naturati svoje stavove drugima
    Poruku je izmenio Uprolazu, 31.01.2009 u 21:53

  4. #79

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Glupo je deliti ljude na vegetarijance i mesoždere (uopšteno ih deliti na ove i one,svi smo mi ljudska bića),kao i naturati svoje stavove drugima
    Upravo tako... Glupo je i nazivati nekoga lujkom samo zato što se njegov način života razlikuje od tvog...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #80

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku

    @Aiko,svaka čast,malo sam i ja pisao kao neko pun predrasuda,ali to je više zato što imamo sve više i više slučajeva poput ovog gore napisanog u zagradi(nebitno da li su vegetarijanci,gay,novokomponovani hrišćani,novootkrivene demokrate,velikosrbi....),a to ide malo na živce moraš priznati...I sad kako ti na tu klapu utičeš?Pa lepo,iskucaš nešto na njihovoj talasnoj dužini
    Žao mi je što si se očigledno našla prozvanom ili nešto sl...
    ne, nisam se osetila prozvanom, samo sam želela da napišem nešto iz ugla "nenovokomponovanog" vegetarijanca i sa svoje talasne dužine..

    a što se pokondirenih tikava tiče, potpuno se slažem sa tobom, ni ja ih ne volim..

    moji dugogodišnji prijatelji nisu odmah ni provalili da sam vegetarijanac, toliko o nametljivosti..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #81

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    ne divljac...........domace meso...
    da nije svinjsko ?
    kaze moja komşinica kuvarica : za mene je svinja kralj zivotinja dok ne probam lava
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #82

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Pa eto, kada si se već raspitivao, trebao si u tome ići do kraja... Verovatno bi se jako iznenadio kada bi saznao koliko su vrhunskih sportista vegetarijanci...Onda bi ti sigurno manje glupo zvučalo... A sad mi reci još jednu stvar, zašto bi tebi iko išta branio, pa i tu slaninu? Sve što se nekoga lično tiče je samo stvar njegovog opredeljenja... Niko nikoga ne tera ni na šta, pa ni na to da jede šta želi... (Doduše, te "aktivistkinje" me malo čude jer još nisam naišla na one koje jurišaju na decu, tako da bih o tim pomenutim i te kako porazgovarala sa organizatorom udruženja kom pripadaju)... Da bi poništili razorno dejstvo stresa, popićemo lilulicu, a šta da popijemo da bi poništili razorno dejstvo loše ishrane? Pa ajd i da rezimiramo na kraju, po meni, vegetarijanci upravo znaju šta će sa sobom i šta žele za sebe, a to je zdrav život i zdravu ishranu uz dosta kretanja i fizičkog napora... Liči li ti to još na neke lujke ili se sad i sam pomalo osećaš tako?
    Poslužiću se citatom. Niti je neko slabašan i nejak zato što je vegetarijanac - jer biti vegetarijanac ne znači gladovati, a ljudi na to najčešće pomisle, niti je nekom zagarantovan zdrav i dug život zato što se zdravije hrani ili bavi sportom, mada će ređe obolevati. Takođe, ne postoji veća zabluda od one - sve je zdravo što je umereno. Nije. Biti zdrav je u današnje vreme postalo bukvalno pitanje sreće jer je čovekova sredina komplet sjebana, a gde je tek genetika i mutacije. Primera ima svuda. (I Linda Mekartni je umrla od raka, a na tu bolest se nekako najčešće misli pored kardiovaskularnih oboljenja, a 20 godina je bila vegan). Ljudi odlaze na bezazlene i rutinske operacije kakva je danas operacija žuči recimo, a doktori nailaze na raznorazna čuda otvarajući ih. Bolnice su pune - i to onih koji znaju da im je nešto. Ali će bolji prolaz i živu glavu uvek izvući lakše onaj koji je mislio na svoje telo

    Moj je tas uvek na onoj strani kantara gde su vegetarijanci, ljudi koji pravilno kombinuju namirnice ili se hrane po krvnoj grupi (ima o tome i na ovom forumu). Potražite na netu pojam trophology Kada bi svako učinio sebi uslugu i pokušao samo par meseci da se pravilno hrani osetio bi da može da poleti, mogu da potpišem A o odrazu u ogledalu da ne pričam.

    Do sada, nikada u svom životu nisam srela aktivistkinje koje rade to što ste ispričali u par postova. To sam viđala samo na filmu. Obično imaju štand, mirno stoje, skupljaju potpise i dele papiriće na nekim manifestacijama poput - Sajma cveća, recimo.

    Živim brzo, hranim se lako, drugi nek se hrane kakojoće, niko ne pliva brže od mene i tvrdim nepobediv sam! Ako sam lujka - pa neka sam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #83

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Još jedan vegetarijanac sa vama.

  9. #84

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    vegeterijanac? ja ne, al shto da ne

    & underpaid......

  10. #85

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne



    ...za vegeterijance koji jedu ribu.....
    & underpaid......

  11. #86

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    od mesa samo pileCinu i nishta drugo...eventualno bechku shniclu - teletinu kad se ono bash uzhelim...
    pokushavam totalno da izbacim meso, al neshto ne ide..zine prkno kad zamirishe priganje....
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #87

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Nisam vegetarijanac ali zasto da ne. Vise volim povrce . Samo ne znam kako bi se odrekla ribe koju volim
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #88

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Imaš bre i ljudi koji pričaju da su vegetarijanci, a da i ne znaju šta to znači. Tako ima i ljudi koji po 20 godina poste svaki post i jedu "Dobro jutro" margarin.
    (Ja u gostima na ručku):

    - Uzmi meso da vidiš kako su dobre krmenadle
    - Neka hvala samo ću krompir i salatu, super mi je
    - Uzmi meso ajde ajde šta ti je salata
    - Ali ne jedem meso... dosta mi je ovo zaista
    - Ajde ajde kako ne jedeš
    - Ne jedem, kao kad ljudi poste, samo stalno...
    - Pa posne skroz! Ja ti kažem uzmi nisu masne

    Ovo me podsjeti na scenu iz "My Big Fat Greek Wedding"!

  14. #89

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Nisam vegetarijanac, ja volim meso
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  15. #90

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Нисам вегетеријанац јер нам је месо неопходно у исхрани. Међутим, са друге стране сам свестан колико нам то месо шкоди, јер за разлику од других месоједа, ми имамо црева која су отприлике седам до девет метара и много тога што поједемо са месом трули у истим. Управо због тога, највише једем рибу и пилеће бело месо, а црвено кад баш морам. И трудим се да много више уносим сојин протеин, печурке и једем махунарке.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •