Vegetarijanac - Da ili Ne - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 91
  1. #61

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    - Prihvatam svačiji način ishrane isključivo kao njegov lični stav.
    - Ne prihvatam nikakva uverenja i 'uverenja' koja nisu u skladu sa biološkom prirodom čoveka kao svaštojeda na vrhu lestvice ishrane.
    - Ne prihvatam ničije nastojenje da drugome propoveda kako da se hrani.
    - Ne prihvatam da je bilo koji način ishrane humaniji, moralniji od ostalih, pa ni pravo onih koji praktikuju neki način ishrane da sebe smatraju zbog toga boljima od drugih.


    Iz gornjeg proističe da se suprotstavljam pretvaranju izbora načina ishrane u polarizaciju, pa potom u ideologizaciju i politizaciju, ali na potpuno prikriven način u kome se ne vidi šta je pravi predmet sukoba. Način ishrane je samo orudje na tom terenu sukoba.

    Oni koji biraju drugačiji način ishrane od uobičajenog u svojoj sredini (naravno, izuzimam zdravstvene razloge) demonstriraju na taj način neslaganje sa tom sredinom. Ishrana je samo jedan medju raznim vidovima ispoljavanja neslaganja sa sredinom - setite se frizura i muzike Bitlsa, dece cveća, raznih underground pravaca itd, itd. i koliko su oni u svoje vreme bili u neskladu sa svojom sredinom.

    Suštinski razlog neslaganja sa sredinom koji se na ove načine ispoljava nije artikulisan. Samim tim nije artikulisan ni stvarni cilj koji se želi dostići kroz neslaganje, suprotstavljanje i/ili borbu za svoj stav.

    Neko može da odgovori da je to borba za pravo na različitost. Možda, ali samo onda kada ne traži potiranje tudjeg prava na različitost. Inače, u ljudskoj prorodi je težnja za dominacijom nad drugim, tj. da moj sistem vrednosti nametnem drugima, pa ni pravo na različitost ne može biti neki pravi cilj, nego samo etapa u postizanju nečeg daljleg.

  2. #62

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    ja sam 25 godina bila vegetarijanac..nisam jela nikakvo meso, samo jogurt i mladi sir..
    mama mi je pričala da sam još kao sasvim malo dete odbijala da jedem meso, a sa 10 godina sam ga potpuno izbacila iz ishrane..tokom prve trudnoće sam zadržala ovaj način ishrane, uz dodatak morske ribe ponekad i ponekog jajeta..medjutim, u drugoj trudnoći, posle 25 godina vegetarijanstva, osetila sam neverovatnu potrebu za mesom i jela sam ga tokom cele trudnoće, čak tri do četiri puta nedeljno..uglavnom je to bila piletina i morska riba..

    poslednje dve godine povremeno pojedem malo mesa, onako kad osetim potrebu za njim..
    nisam postala vegetarijanac iz mode, ubedjenja, zbog zdravlja, nego sam jednostavno slušala svoj organizam i njegove potrebe i vodila se tim..to radim i sad..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #63

    Odgovor: Vegeterijanac - Da ili Ne

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    - Uzmi meso da vidiš kako su dobre krmenadle
    - Neka hvala samo ću krompir i salatu, super mi je
    - Uzmi meso ajde ajde šta ti je salata
    - Ali ne jedem meso... dosta mi je ovo zaista
    - Ajde ajde kako ne jedeš
    - Ne jedem, kao kad ljudi poste, samo stalno...
    - Pa posne skroz! Ja ti kažem uzmi nisu masne

    Bas sam juce na nekom rucku bila akter u slicnom dijalogu.
    Pre cetiri godine sam prestala da jedem meso, sem ribe, i svaki put kad odem negde ista prica.
    U pocetku me je to strasno nerviralo, posle mi je bilo smesno, a sad mi je "jadno"
    "Volim te i ljubim, ako je to greh. molicu Alaha da mi te grehe nikad ne oprosti"

  4. #64

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Naziv ove teme asocira me na scenu iz filma "Varljivo leto",kad Bata Stojkovic odrapi maksimalnu kaznu vlasniku kafane koji je pustao svedske "akcione" filmove...a u jednoj sceni "zaplenjenog dokaznog materijala" , neki cicica sa pet riba , kaze:"Toliko mesa,a ja vegetarijanac!".

  5. #65

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Nisam vegeterijanac.
    Svako može da se hrani po svojoj volji i želji. Ako mi u goste dolaze osobe sa drugačijim navikama u jelu potrudiću se da ih ispoštujem i da na mom meniju bude nešto i za njih.

    Šta mi smeta? Smeta mi agresivnost onih udruženja koja propagiraju ishranu bez mesa. Smetaju mi plakati sa natpisom tipa molimo vas da nas ne jedete ili kako već... Smetaju mi fanatici koji deci ne dozvoljavaju mesnu hranu ( pri tome ne mislim na decu koja zbog zdravstvenih problema moraju da izbegavaju određenu vrstu hrane). Smeta mi kad je makrobiotika i vegeterijanstvo fensi momenat a ne stvarni stav i mišljenje...

  6. #66

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku

    Šta mi smeta? Smeta mi agresivnost onih udruženja koja propagiraju ishranu bez mesa. Smetaju mi plakati sa natpisom tipa molimo vas da nas ne jedete ili kako već...

    Što ti to smeta? Ljudi se za svoja uverenja bore na razne načine, a ovo što si navela nije agresivan pristup već samo jasno izrečen stav... Meni, recimo, više smeta podatak o broju kardiovaskularnih oboljenja i smrti usled njih u celom svetu, a posebno kod nas...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #67

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    a ovo što si navela nije agresivan pristup već samo jasno izrečen stav...
    Verovatno nije zamišljeno kao agresivno ali meni se desilo da dok sam šetala sa klincem (koji je tada imao 5-6 godina) "aktiviskinje" skoče na siroto dete i krenu sa: Zar ti nije žao malog praseta, pa i ono ima mamu...Mi idemo dalje a ona za nama: Pa gospođo sačekajte, saslušajte...I vuče me za rukav...
    Da strašno je što su i najrazličitija oboljenja u porastu, slažem se! Slažem se i da većina mora svoj jelovnik rekonstruisati ali ponavljam, ne volim kad me neko maltretira u stilu jedi to i to a ne to i to!
    Poštujem svako opredeljenje i molim da se poštuje moje, ništa drugo!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  8. #68

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno nije zamišljeno kao agresivno ali meni se desilo da dok sam šetala sa klincem (koji je tada imao 5-6 godina) "aktiviskinje" skoče na siroto dete i krenu sa: Zar ti nije žao malog praseta, pa i ono ima mamu...Mi idemo dalje a ona za nama: Pa gospođo sačekajte, saslušajte...I vuče me za rukav...
    Da strašno je što su i najrazličitija oboljenja u porastu, slažem se! Slažem se i da većina mora svoj jelovnik rekonstruisati ali ponavljam, ne volim kad me neko maltretira u stilu jedi to i to a ne to i to!
    Poštujem svako opredeljenje i molim da se poštuje moje, ništa drugo!
    Ma ne znam,nekako mi ta priča o vegetarijancima malo dosadna...
    Mada,voleo bi da vidim nekoga vegetarijanca da uzme da radi težak fizički posao koliko bi izdržao...po meni su to pretežno oni što ne znaju šta će sa sobom ili neke lujke,ali nikako to nije za poslove sa dosta fizikalije i kretanja...
    Uostalom ko da mi zabrani slaninu...
    Nego oni ne jedu jaja,nepiju mleko...bla,bla,bla...ne znam,al ja na soji i travkama da živim ne bi mog'o,a što se tih priča pa i prase je imalo mamu tiče,trebala si da joj kažeš'Znam gospođo,i da budem iskrena-bilo je ukusnije '
    ili tako neku foru da pošizi malo

    Što ti to smeta? Ljudi se za svoja uverenja bore na razne načine, a ovo što si navela nije agresivan pristup već samo jasno izrečen stav... Meni, recimo, više smeta podatak o broju kardiovaskularnih oboljenja i smrti usled njih u celom svetu, a posebno kod nas...
    Ta oboljenja nemaju nikakve veze sa nervozom,stresom ili nekim sličnim stvarima?
    Vidi ovako,sasvim slučajno sam u zadnjih godinu dana pričao sa desetak osoba i saznam da piju antidepresive,a budući da mi je to čudno bilo,malo se raspitam,kad ono ogroman broj ljudi koje znam na tim čudotvornim pilulicama,nisam mog'o da verujem...e to je ubica,taj stres,šta li je već...i zato bolje gledati kako njima pomoći,a ne da mi se zabranjuju meso i alkohol,ja problema sa srcem nemam,ne pritiskaju me ne znam kakvi problemi,a opet znam ih puno koji očigledno imaju problema i zato ta 'humanost'' raznih vegetarijanaca kojima je žao mame i deteta prasić kod mene ne pije vodu...nek pomognu nekako tim ljudima kad su toliko humani(nekad im pomogneš i samo pričom,kad pomislim samo na jednu osobu,sva smrknuta,malo popričali i nasmejano lice sam video,pa osećao sam se znaš šta,a ne nemoj da ubijate jadne nevine životinjice,nja-nja-nja...zaludan pop i jariće krsti...),a ne humani su,šutaju ljude oko sebe,a vamo se brinu za jadne male prasiće...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 30.01.2009 u 19:01

  9. #69

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    a što se tih priča pa i prase je imalo mamu tiče,trebala si da joj kažeš'Znam gospođo,i da budem iskrena-bilo je ukusnije '
    ili tako neku foru da pošizi malo

    Pa, nisam bila baš nežna...Skoro da mi je rasplakala klinca...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  10. #70

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    pecheno pile
    pecheno prase
    jagnjetina
    NE

  11. #71

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Mada,voleo bi da vidim nekoga vegetarijanca da uzme da radi težak fizički posao koliko bi izdržao...po meni su to pretežno oni što ne znaju šta će sa sobom ili neke lujke,ali nikako to nije za poslove sa dosta fizikalije i kretanja...
    Uostalom ko da mi zabrani slaninu...
    Pa eto, kada si se već raspitivao, trebao si u tome ići do kraja... Verovatno bi se jako iznenadio kada bi saznao koliko su vrhunskih sportista vegetarijanci...Onda bi ti sigurno manje glupo zvučalo... A sad mi reci još jednu stvar, zašto bi tebi iko išta branio, pa i tu slaninu? Sve što se nekoga lično tiče je samo stvar njegovog opredeljenja... Niko nikoga ne tera ni na šta, pa ni na to da jede šta želi... (Doduše, te "aktivistkinje" me malo čude jer još nisam naišla na one koje jurišaju na decu, tako da bih o tim pomenutim i te kako porazgovarala sa organizatorom udruženja kom pripadaju)... Da bi poništili razorno dejstvo stresa, popićemo lilulicu, a šta da popijemo da bi poništili razorno dejstvo loše ishrane? Pa ajd i da rezimiramo na kraju, po meni, vegetarijanci upravo znaju šta će sa sobom i šta žele za sebe, a to je zdrav život i zdravu ishranu uz dosta kretanja i fizičkog napora... Liči li ti to još na neke lujke ili se sad i sam pomalo osećaš tako?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #72

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    vegetarijanci upravo znaju šta će sa sobom i šta žele za sebe, a to je zdrav život i zdravu ishranu uz dosta kretanja i fizičkog napora... Liči li ti to još na neke lujke ili se sad i sam pomalo osećaš tako?
    ja se osećam kao lujka jer sam posle 25 godina počela da jedem meso..tj u drugoj trudnoći, ali već sam pisala o tome..

    sad sam htela nešto drugo da kažem, a to je da sam na vegetarijansku ishranu prešla sa svojih 10 godina života, da me niko nije nagovarao, jednostavno sam slušala svoje telo..u toku tih 25 godina, uvek sam se bavila nekim sportom i ni malo mi to nije smetalo..počela sam da radim jako rano, još kao dete i išla uporedo školu..nekad su ti poslovi bili i prilično teški za žensko, ali mi snage i energije nikada nije falilo..
    i tokom prve trudnoće nisam menjala ishranu i sve je bilo u savršenom redu..
    a i dugogodišnji sam dobrovoljni davaoc krvi..

    vegetarijanska ishrana nisu samo travke, to je čitava umetnost življenja, a najveća zabluda je da su vegetarijanci bledunjavi i slabašni..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #73

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Apsolutno sam za to da svako osluškuje sebe i da prati svoje potrebe!
    Smeta mi, ponavljam, nametanje stava - kao i po svakom drugom pitanju...
    Raspitala sam se, čitala, vegeterijanstvo nije samo ne jesti meso ima tu različitih pravaca. Činjenica je da je mnogim ljudima pomodarstvo kao i što je činjenica da je mnogim ljudima potreba. Sve je to u redu!
    Moje mišljenje je da svaka hrana koja je dobro izbalansirana, obrađena, pripremljena je dobra i korisna a da je svako preterivanje, pa i sa najzdravijim namirnicama je štetno.

    Poštujem različito mišljenje i uvažavam tuđe stavove to isto očekujem i od drugih.
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  14. #74

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    Da ..bila sam vegetreijanac do pre nedelju dana.............i kad sve saberem bila sam 6 godina vegeterijanac...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #75

    Odgovor: Vegetarijanac - Da ili Ne

    da nisi probala neku divlja ?
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •