Rimska vojska za vreme carstva - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Pa naravno da je iskopao "Nadgrobne spomenike" sve sa vojnim oznakama pripadnosti imaoca, mislim ubijenih.Pa nisu Bačvani dočekivali Rimljane sa hlebom i solju.

    Rekao sam tadašnju levu obalu Dunava.Pa Dunav je menjao korito i po deset kilometara u širinu, tek su ga "Nordijci" da ne kažem Austrijski inžinjeri zagatili.A što se tiče dela tipa "Srbi narod najstariji" i "Šovinističke farse" prvo amebe pa prabičari pa srbi pa hrvati, tu stvarno ne znam št ada kažem to je neozbiljna glupost.A materijalni dokazi govore o nečemu sasvim drugom, bar što se profesora Deretića tiče, sve upućuje na postojanje jednog protoslovenskog naroda, kako Deretić kaže proto Srpskog ili Antičko srpskog, ali aktuelni Srbi sa tim narodom kao ni aktuelni makedonci sa antičkim makedoncima blage veze nemaju.Priznali ili ne došlo je usled aziajtskog uticaja do gubitka kulturnog kontinuiteta.

    Znam da Baćko nije otkrio samo tu jednu jedinu Menoru, pričao sam sa čovekom o tragovima slovenskog prisustva.Kao za pakost Sloveni su većinom spaljivali svoje mrtve, a Slovenski grobovi su sa malo priloga.U vreme "Doseljavanja" na Balkan pre će biti upamćeni Avari sa svojim lukovima koji su u fragmentima od koštanih pločica nadjeni u Bogojevu i okolini Vukovara nego Sloveni.E to je problem.



    Što se tiče "Čuda sv.Dimitrija" pa svima je jasno ko je opsedao Solun i kako je ta opsada prošla.Ti ljudi su ipak bili naši preci, ili barem oni od kojih nastojimo da vučemo kulturni kontinuitet.Pa zar da slavimo doveka propast umesto pobede.

    O prihvatanju gluposti van teme se ne izjašnjavam, kao ni o drugoj konstataciji da stvarno ne bih širio šestar jer napolju ne samo da pada kiša nego i sneg.Kao ni o drugoj opasci.

  2. #32

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Opaske su,priznajem,bile preterane...ali nisu bile zlobne....evo bas danas u Vecernjim novostima je objavljena vest da ce uskoro biti izlozen jedan fantastican rimski bronzani slem pronadjen 50-ih godina proslog veka u Sivcu....

    A sto se tice Titela,nije bas tako prosto,tamo su pronadjeni spomenici i dekuriona kolonije Basijane (Donji Petrovci)....tacnije zrtvenik Jupiteru...znaci gradskog odbornika (senatora),sto znaci da je postojala civilna uprava,evo prepisa:

    IOM
    PRO SALUTE ET REDITU
    IMPERATORIS MARCI AURELII ANTONINI AUGUSTI ET IULIAE AUGUSTAE MATRIS
    CASTRORUM ET SENATUS TUS
    ET SURUS DECURIO COLONIAE
    BASSIANARUM ET II VIR
    VMP

    (CIL III 6470=10197)

    Postoje jos dva dekurionska zrtvenika ,spomenika posvecena bogovima,ne nadgrobna (kojih ima isto,kao sto sam pomenuo)...pa ako zelite...nema problema navescu ih...i postoji post na ovom forumu o rimskom groblju iz I veka gde su pronadjeni slovenski (!) skeleti,ali je precutano i proglaseno za gresku...delimican izvestaj postoji u "Arheoloska ostrazivanja duz autoputa kroz Srem ",izdanje pokrajinskog zavoda za zastitu spomenika kulture,1993.godine.

  3. #33

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Aman covece u Begecu je bio castel Onagrinum sa celom legijom...sta pricas to...smesno....a za utvrdjenje u Bacu,procitaj - Petar Petrovic -"Rimski limes na Dunavu" strana 28.......i utvrdjenje je otkrio jedan od najvecih arheologa Evrope,madjarski naucnik A.Mocsy na obali kanala Mostonga...a koji je to Bač bio u Sremu?...he he....a za slemove...nisi ti jos izgleda video slem koji je izvadjen iz reke Kupe kod Siska (Siscia,Segestica)..da vidis nacin izrade...a pripada I veku.....ne ide ti datovanje nesto ...opet mi je jako smesno da slusam o Romejima (sto i znaci-Rimljanima ) pocetkom IV veka...ni termini ti ne idu nesto....
    U Sremu je postojao grad Bač ( Bacensi Pagacii, Biskupsko sedište koje se pominje u IUSTINIANI NOVELLAE II od 14.04. 535 godine, gde car Justinijan javlja Katalijanu , nadbiskupu u Justiniani primi, da mu je podvrgao još i deo sremske Panonije, PARS SECUNDAE PANNONIAE QUAE IN BACENSI EST CIVITATE.U ovom izvoru se tačno vidi da se u Panoniji nalazilo biskupsko sedište Bač.Severna granica Paninije bio je Dunav.Područje gde se sada nalazi Bačka i mesto Bač nikada nije bilo u sklopu Panonije, jer je to bila zemlja Sarmata.

    Drugi istorijski izvor koji pominje Bač u Sremu je knjiga Danijela Farlatija citt "NA OVOM DRUGOM SABORU KAŽE SE DA JE HONORIJE DRUGI KOJI JE PRIMIO UPRAVU SOLINSKE CRKVE KRAJEM PETOG VEKA OSNOVAO BISKUPSKO SEDIŠTE U BACENESI.Farlati smatra da je to isti grad koji Justinijan pominje u svojoj Noveli II

    U Kinamovoj hronici IONIS CINNAMI, gde se opisuje ratni pohod vizantijskog cara Manojla 1164 godine opisuje kretanje vizantijske vojske kroz Srem, sa sasvim jasnom rečenicom TAKO STIŽE U BACHENESII PAGATZIUM METROPOLU SREMA.Nije li i Kinam pobrkao, u to nema sumnje jer je tačno znao gde je Srem, jer su vizantinci smatrali reku Dunav kao severnu granicu carstva.

    Isto tako Kinam navodi PREŠAVŠI ISTAR, NEGDE UZVODNO STIŽE DO NEKOG GRADA KOJI SE ZOVE PAGACION ( nije baš bio načisto sa latinskim) Vizantijska vojska je tada logorovala u Petrikumu u Bačkoj, na području današnjeg Novog Sada, a prešavši Dunav uzvodno stigla u Pagacion, onda to može biti samo područje Rakovca, jer to potvrdjuju arheološki nalazi i trobrodna rimska bazilika-FRGMENTI RIMSKE PALSTIKE SA LOKALITETA GRADINA U NOVOM RAKOVCU TO I POTVRDJUJU.

    KADA SAM REKAO DA JE U POSMATRANO RIMSKO VREME U SREMU BIO BACHENESSI PAGACII TO SAM I MISLIO.NE VIDIM TU NIKAKAV RAZLOG ZA SMEH.

    U IUSTINIANI NOVELLAE DECIDNO STOJI, QUAE IN BACENESI EST CIVITATE, a izvesni Zeiller je Bacenesi ispravio u Bassianensi.


    Prema izveštaju GRBIĆ MIODRAGA, o radu na iskopavanju rimske BASIJANE, kod donjeg Petrovca u Sremu (Glasnik Istorijskog društva u Novom Sadu, knjiga 8, str 483-6 i knj.9 19-31 te knj 10 ste 1-7, Novi Sad 1937 godine, otkopana je delimično mala bazilika ranohrišćanske crkve, pokretninalazi su preneti u VMNS.Medju iskopinama nema nijednog ranohrišćanskog niti pak ranosrednjevekovnog nalaza.Znači nema nikakvog razloga za ispravku Bacenensi u Bassianenesi.

    Literatura VESNIK RADA VOJVODJANSKIH MUZEJA br 9
    Nagy Sandor, Rezultati istraživanja na Gradini u Rakovcu
    1963-1966, str 161-185

  4. #34

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    U Sremu je postojao grad Bač ( Bacensi Pagacii, Biskupsko sedište koje se pominje u IUSTINIANI NOVELLAE II od 14.04. 535 godine, gde car Justinijan javlja Katalijanu , nadbiskupu u Justiniani primi, da mu je podvrgao još i deo sremske Panonije, PARS SECUNDAE PANNONIAE QUAE IN BACENSI EST CIVITATE.
    Pa to je grad Bassianae on je imao episkopiju u Justinijanovo vreme...evo kako pise u originalu,cji prepis drzim ispred sebe...pars secundae pannoniae quae in bassianensi est civitate et coloniae antonini...

    Jedina kolonija u doba Antonina (Karakale) u Sremu su bile Basijane....sam Karakala ih je posetio i dodelio im status kolonije 212.godine....i navodi se da je Justinijan obnovio episkopiju,a ne osnovao novu...valjda je sada jasnije.....nije to Bač,pa na kartama cuvenog Merkatora Basijane se cak nalaze u Macvi,a Sirmijum u Baranji...ne mozete to tako usko da gledate...morate koristiti mnogo izvora,ne samo jedan, zatim ih proucavati,uporedjivati.....a bio je jedan veliki rimski grad i luka na Dunavu a to je bila Bononia Malata na mestu danasnjeg Banostora..cije ime je i izvedeno od Bononia Castra...kod Rakovca nikada nije postojao veliki rimski grad !!!...i ono Pagaci,ne znaci grad vec selo (pagus-selo)...

    Ima velikih razloga za ispravku,jer su jedina dva episkopska grada u Sremu tokom ranog srednjeg veka (kraja antike) bili Sirmijum i Bassianae....pa znate kako se sve Sirmijum belezi u spisima...cak i kao Resinium...pa su mislili da je to Risan,a u stvari pominje se episkop Sebastijan ciji je nadgrobni spomenik pronadjen u Sirmijumu...
    Znate,uz svo postovanje,meni je bezveze da vas ubedjujem u nesto sto je svakom arheologu i istoricaru jasno....da smo ista struka pa da raspravljamo...ovako nema svrhe...gubimo obojica vreme....na vas jedan citat..ja mogu da navedem bar deset koji ga pobijaju...i ovo je tema koliko mi se cini o rimskoj vojsci....a za Basijane i ostalo otvorite novu...kad vec imate radove vojvodjanskih muzeja procitajte onda Slobodana Dusanica...on je ceo zivot posvetio tome...necu vise odgovarati na ovu temu ,jer nema svrhe...ja vas ne ucim pravu,nemojte ni vi mene mojoj struci,da ste naucnik pa moze,ovako osecam se kao da pricam u vetar...
    Poruku je izmenio felix, 25.12.2008 u 22:28

  5. #35

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku

    U Kinamovoj hronici IONIS CINNAMI, gde se opisuje ratni pohod vizantijskog cara Manojla 1164 godine opisuje kretanje vizantijske vojske kroz Srem, sa sasvim jasnom rečenicom TAKO STIŽE U BACHENESII PAGATZIUM METROPOLU SREMA.Nije li i Kinam pobrkao, u to nema sumnje jer je tačno znao gde je Srem, jer su vizantinci smatrali reku Dunav kao severnu granicu carstva.


    glasnik istorijskog društva u Novom Sadu, knjiga 8, str 483-6 i knj.9 19-31 te knj 10 ste 1-7, Novi Sad 1937 godine, o
    E pa majstore posto si vec pomenuo taj glasnik,to sto ti pises ili je knjiga X,jer knjiga VIII je iz 1935.godine..a u njoj na strani 439-444,u rubrici sitni prilozi imas tekst "Iz proslosti Srema"..i tu se citira ,i to na grckom,Kinam i kaze da su Vizantinci presli Savu, a ne Dunav,i objasnjava postojanje dva Srema,ovostranog i onostranog....jer se u to doba pod Sremom smatrala citava oblast koja je administrativno pripadala Sirmijumu jos u rimsko doba...majstore,znas li ti sta znaci metropola?....u to doba?...jedini grad koji je to ime nosio bio je Sirmijum (Ammianus Marcelinus-Res Gestae).....sve to imam, sto ti izvlacis iz konteksta...i iskopavanja na Gradini kod Rakovca iz te knjige iznesi ovde,imam i nju ispred sebe,nije me mrzelo da je uzmem sa police....i kao sto rekoh..dosta sam ti objasnjavao...

  6. #36

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    E pa majstore posto si vec pomenuo taj glasnik,to sto ti pises ili je knjiga X,jer knjiga VIII je iz 1935.godine..a u njoj na strani 439-444,u rubrici sitni prilozi imas tekst "Iz proslosti Srema"..i tu se citira ,i to na grckom,Kinam i kaze da su Vizantinci presli Savu, a ne Dunav,i objasnjava postojanje dva Srema,ovostranog i onostranog....jer se u to doba pod Sremom smatrala citava oblast koja je administrativno pripadala Sirmijumu jos u rimsko doba...majstore,znas li ti sta znaci metropola?....u to doba?...jedini grad koji je to ime nosio bio je Sirmijum (Ammianus Marcelinus-Res Gestae).....sve to imam, sto ti izvlacis iz konteksta...i iskopavanja na Gradini kod Rakovca iz te knjige iznesi ovde,imam i nju ispred sebe,nije me mrzelo da je uzmem sa police....i kao sto rekoh..dosta sam ti objasnjavao...
    Molim Vas, Ovostrani i Onostrani Srem . . . pa nije li malo nategnuto.Nema šta tu više da se objašnjava, znam ja dobro i šta znači reč Metropola, i Šta znači reč Pagacium, to sam i naveo u zagradi kod Kinamovog citata.Vi ste ili stvarno pripadnik Nordijske škole, ili zatvarate oči pred stvarnošću.Pa nisam ja jedini koji tvrdi da je biskupijsko sedište Bachenesi Pagacii ( jeste selo, ali nisu svi seljaci pagani ) postojalo u Sremu.Kakva crna Bassiana, pa dva izvora pre pomena Bassiane pominju Bachenessi, grk i latinski, da ne pominjen neku grublju reč u zabunu koju sugrci unosili u pisanje svih njima stranih pojmova.I u pravu ste, odoh da radim nešto korisno a ne da prekopavam po prošlosti SREMA.Ako hoćete da Bachenessi postane Bassianenesi neka Vam bude, nemam ništa protiv.Valda je Iustinian bolje znao kako mu se zove biskupsko sedište u Sremu od nekog novovekovnog "Nordijca"

    Pozdrav do Uskrsa

  7. #37

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    E pa majstore posto si vec pomenuo taj glasnik,to sto ti pises ili je knjiga X,jer knjiga VIII je iz 1935.godine..a u njoj na strani 439-444,u rubrici sitni prilozi imas tekst "Iz proslosti Srema"..i tu se citira ,i to na grckom,Kinam i kaze da su Vizantinci presli Savu, a ne Dunav,i objasnjava postojanje dva Srema,ovostranog i onostranog....jer se u to doba pod Sremom smatrala citava oblast koja je administrativno pripadala Sirmijumu jos u rimsko doba...majstore,znas li ti sta znaci metropola?....u to doba?...jedini grad koji je to ime nosio bio je Sirmijum (Ammianus Marcelinus-Res Gestae).....sve to imam, sto ti izvlacis iz konteksta...i iskopavanja na Gradini kod Rakovca iz te knjige iznesi ovde,imam i nju ispred sebe,nije me mrzelo da je uzmem sa police....i kao sto rekoh..dosta sam ti objasnjavao...
    Pomenuo sam ja osim Kinama još nešto i to ponavljam po pretposlednji put.
    Kao što je Bachenessi pagacii postao Bassianenesi ni kriv ni dužan, tako je Kohorta postala veliko mnoštvo, četa, svetina.I to je ono što mnogi Nordijci sa ponosom ističu.Zamagljivanje same suštine kroz prekinuti niz pogrešnog prevoda.Glosse interlinearis i Glosse marginalis da i ne pominjem.Stvarno mi je više dosadno.A Vi, ako već i živite, kako pretpostavljam u delu države koji je bio pod Rimskom okupacijom, nemojte isti status naturati i nama Bačvanima.Ne da je neukusno nego, da ne upotrebljavam još neki izraz . . . ajde pozdrav, posao čeka . . .

  8. #38

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Rimska okupacija?.....znaci Rimljani dosli i okupirali Sremce ,a Bacvani se uspesno odbranili ?...ovo je kao dosli paramecijumi i okupirali amebe....stvarno je dosta....
    Poruku je izmenio felix, 26.12.2008 u 13:37

  9. #39

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat "VELIKI MAJSTOR" koji nije slobodni zidar,a hteo bi to da bude kaže: Pogledaj poruku
    pa dva izvora pre pomena Bassiane pominju Bachenessi, grk i latinski,
    Jovan Kinam nije iz Justinijanovog vremena vec skoro pola milenijuma kasnije...koji Grk?..Anticki?...a spomenici iz I veka,pola milenijuma pre Justinijana?....smejurija....blago vama....

  10. #40

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Jovan Kinam nije iz Justinijanovog vremena vec skoro pola milenijuma kasnije...koji Grk?..Anticki?...a spomenici iz I veka,pola milenijuma pre Justinijana?....smejurija....blago vama....
    Pa stvarno ne mogu da izdržim a da ne odgovorim.Ko je rekao da je Kinam iz Justinijanovog vremena.Blago Vama

    A koje i spominjao "Da želi da bude" , da nisam možda tražio "Svetlo" od Vas, DAJTE NEMOJTE . . .

    A na ostalo se stvarno ne osvrćem .Vi očigledno zatvarate oči pred stvarima tipa RIMSKA OKUPACIJA U BAČKOJ postoji samo u mislima "Nordijaca i Romanista"

    I stvarno ne znam čime sam zaslužio toliko smeha osim da na isti još glasnije odgovorim.Vi ne samo da ste "Neotesani kamen" već i dosta , upotrebiću blažu reč, nepristojni u izricanju kvalifikacija.

    A što se tiče zidanja, stvarno sam "ZAUZET" i to prepirkom sa svim onima kojima su "Sloveni došli na Balkan u Sedmom veku" i još stavljaju u potpisu Nordijske postavke, da ne kažem citate iz Holivudske budalaštine, u kojoj se na najveličanstvenijim navodima postavki Nordijske škole, ističe kako su Varjazi i razni tamo "Nordijci " ratovali protiv Slovenskog naroda,koji je pritisnuo Vikinge, koji je tobož umislio da su medvedi, i još spava sa medvedima u pećinama, da ne upotrebim oštriji izraz "J. . . medved Bukvu pa nastao naš čovek, opet da ne kažem B. . . . c da se moji zemljaci šokci ne uvrede."

    Pa moj viteže iz Valhale, graditelju novog svetskog poretka, sve i da pozovem u pomoć duh Lomonosova, koji je jedva izišao na kraj sa onim "Nordijcima" koje je u Rusiju doveo "MAJSTOR PERA VELIKI" Vama ne bi mogao dokazati ono što je svima očigledno.Rimljani nikada nisu svoje prsustvo utvrdili izmedju Tise i Dunava, to "Oni" i sami priznaju, a vi kopajte i prekopavajte Srem koliko hoćete, Srem neka bude pod Rimskim ropstvom doveka, a Bačku i Bačvane ostavite "Slobodne " kakvi smo oduvek i bili, da ne pominjem izraz "Zajebani " što reko M.Paroški, neko bi se mogao i uvrediti.


    I da dodam, kakav crni Kinam, znam valda u kom je veku živeo, Ja sam izneo izvor iz IUSTINIANOVOG vremena, i dodao da je IUSTINIAN valda bolje znao kako mu se zove Biskupsko sedište u Sremu.Pročitajte molim Vas.I to sam stavio u kontekst pogrešnog i ukalupljenog prevoda, kao i svima dobro poznatu reč kohorta, koja je postala svetina i veliko mnoštvo, da ne skrenem sa teme, jer će mi Jupiter, IOVH, citirati desetine navoda Sv.Pisma, kako je sam u "Sektama" istakao u kojima će mi dokazati kako Rimljani nisu ubili Isusa.
    Ako ste zainteresovani da naš "Ugaoni kamen " branimo od laži,pridružite mi se, molim Vas.

  11. #41

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    @ "Veliki majstor"-


    Samo sam vas pustio da vidim dokle ce te da idete...e sad,posto sve vrtite u krug...i hvatate se za gluposti...vratite se na moj prvi post na ovoj temi,pa ce te videti da sam pisao o rimskom utvrdjenju na obali Mostonge kod danasnjeg Bača.....a ne nekog vaseg iz Kinamovog (sic) vremena...a vi samo razvodnjavate i bezite iz naznacene teme....i non stop pominjete neke "Nordijce"...imam i ja za vas brdo izraza koje bih uporebio,ali necu da vam "pretim" njima...i naravno da ne mislim da su Sloveni dosli na Balkan u VII veku (to su notorne gluposti) ,to pricajte drugima,kod Justinijana pise lepo Bassianensi imam prevod originala,lepo pise,i naravno da sam spreman da ugaoni kamen branim od lazi....a o rimskoj "okupaciji" Srema i pobedama Bacvana nad Markom Aurelijem (ratovao je tu) necu ni da pricam,to mi je suludo...

  12. #42

    Odgovor: Rimska vojska za vreme carstva

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    @ "Veliki majstor"-


    Samo sam vas pustio da vidim dokle ce te da idete...e sad,posto sve vrtite u krug...i hvatate se za gluposti...vratite se na moj prvi post na ovoj temi,pa ce te videti da sam pisao o rimskom utvrdjenju na obali Mostonge kod danasnjeg Bača.....a ne nekog vaseg iz Kinamovog (sic) vremena...a vi samo razvodnjavate i bezite iz naznacene teme....i non stop pominjete neke "Nordijce"...imam i ja za vas brdo izraza koje bih uporebio,ali necu da vam "pretim" njima...i naravno da ne mislim da su Sloveni dosli na Balkan u VII veku (to su notorne gluposti) ,to pricajte drugima,kod Justinijana pise lepo Bassianensi imam prevod originala,lepo pise,i naravno da sam spreman da ugaoni kamen branim od lazi....a o rimskoj "okupaciji" Srema i pobedama Bacvana nad Markom Aurelijem (ratovao je tu) necu ni da pricam,to mi je suludo...
    Sretna Vam Nova Godina.

    Ne vrtim se ja ni u kakav krug i ne pripisujte mi sve izraze koje vi želite da kažem pa sa njima da polemišete.Naveo sam decidno dva izvora pre Kinama.Jedan iz Justinijanovog vremena i jedan nešto posle njega.I navodim opet Justinijan je sigurno bolje od Vas znao kako mu se zove biskupsko sedište u Sremu.
    A pošto je u kasnijim revodima izraz "Lakše će uže od kamilje dlake proći kroz iglene uši " postao izraz "Lakše će kamila proći kroz iglene uši" to stvarno ne treba ni pominjati.

    Pred sobom imate "Prevod Originala" pa uzmite original, i videćete BACHENESI, o tome Vam i govorim.Prevod pa prevod.Nisam Ja izmslio Bač u Sremu.Budalaština.Istorija ga pominje.I molim Vas nemojte me predstavljati kao nekog ko se da lako zavesti, nekoga ko po svaku cenu želi pripadati, nekom bratstvu i nekoga ko se olako hvata za gluposti.Pored svakog navoda, samo za Vas naveo sam i izvor koji ga pominje.Pročitajte molim Vas.A ne da mi stavljate u usta nešto što ni u snu ne bih izgovorio, kao ne znam u kom veku je Kinam živeo, pored Veka stavio sam i godinu.Nemojte molim Vas.To je sa Vaše strane neozbijno.

    Još jedan pozdrav i sve čestitke za Novu Godinu.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Vreme neznosti...
    Autor diktatorka u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.09.2013, 14:12
  2. Vreme leči sve
    Autor mala u forumu Ljubav
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 11.06.2013, 14:17
  3. Vreme leti...
    Autor Sokica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.06.2009, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •