Talismani
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Talismani

  1. #1

    07 Talismani

    Talismani su predmeti koji, istorijski ili prema legendama i mitovima često imaju neko značenje i simboliku.
    Od davnina su ljudi različitih religija, uverenja i kutura koristili talismane, verujući da će im doneti sreću i pozitivno uticati na njihov život...
    Neki ljudi imaju '' sretnu majcu '' , ili '' sretne pantalone '' , pa ih u nose u svakoj važnijoj situaciji, ne bi li na taj način postigli uspeh ...



    Da li možda imate neku potkovicu ili detelinu sa četiri lista? Mislite li da je nošenje talismana individualna stvar, jer bez vere onoga ko ga nosi, oni verovatno nemaju nikakvo značenje ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Talismani

    Hm...meni zanimljva tema iako smatram da je to veoma induvidualna stvar i da baš to "bez vere onoga ko ga nosi nemaju baš nikakvo značenje"

    Ne nosim ga,ali u kuci imam sedam slonova
    Slon je najpozitivnija životinja,simolizuje kažu "sreću" i sjedinjuje najveće ljudske vrednosti-snagu, mudrost, jak osećaj odanosti i inteligenciju.
    Svesna sam toga da se radi o praznoverju,
    ali ću sačuvati detelinu s četiri lista ako na nju naiđem i ne bih bacila potkovicu ako bi je dobila na poklon.
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #3

    Odgovor: Talismani

    Nekako ne verujem da ce mi sasusena detelina sa cetiri lista pomoci da mi se nesto posreci.Nikad nisam imala te sretne patike, majice i sl.
    Kod mene sreca vec godinama dolazi i daje se na kasikicu, samo bas kad je neophodna.Mada ne bi bilo lose da nadjem neki talisman i fokusiram se na njega, da imam koga okriviti kad me nece sreca

    Imam jednu ikonu,staru, prastaru.
    Nasledjuje se u mojoj porodici vec godinama, dobila sam je na poklon od bake.
    Za nju mogu reci da mi je talisman, ako se to racuna.

  4. #4

    Odgovor: Talismani

    Možda bih i držala djetelinu sa četiri lista, da sam je ikad našla.
    Nije da nisam pokušavala.

    Imala sam par sretnih gaćica..neke sretne olovke, kad mi treba, poprilično sam praznovjerna.

    Na faxu su mi govorili da ako krenem na ispit, i zaboravim nešto, pa se vratim, da ću sigurno pasti...tu sam ih pobila par puta jer sam index redovno zaboravljala.

    Ništa religijsko ne nosim uz sebe, jer sam operisana od toga.

    Meni su talisman moje pozitivne misli, i svaki put kad mislim o nečemu dobro, kad se sama hrabrim i uvjerim da nešto mogu, to mi i pođe za rukom.

    Nemam ništa protiv talismana i tih čuda...rekoh da sam i ja poprilično praznovjerna kad mi loše ide...kad mi dobro ide...nekako se ne obazirem na to.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #5

    Odgovor: Talismani

    u novcaniku vec godinama nosim slku ikone Sv.Petke. Ne zudim i ne jurim neku preteranu srecu... samo zdravlje, a dok je zdravlja bice i srece (zavisi kako je ljudi definisu)
    neunistiva zlojebaba!

  6. #6

    Odgovor: Talismani

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    rekoh da sam i ja poprilično praznovjerna kad mi loše ide...kad mi dobro ide...nekako se ne obazirem na to.
    Ovo je tako prokleto tačno..

    Kad god mi se dešavaju neke teške stvari, a malo, malo eto ih, uvek su oko mene neki talismani..ne znam zašto je to tako, ali dovoljan je samo pogled na njih i odmah mi bude lakše, odmah dobijem snagu, volju..
    nisam baš sigurna da li stvarno pomažu u smislu da donose sreću, ali sam sigurna da su lek za glavu..i dušu..barem meni..

    neka ih uz mene..evo i sada mi trebaju..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Talismani

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Možda bih i držala djetelinu sa četiri lista, da sam je ikad našla.
    Nije da nisam pokušavala.
    Sad se setih necega citajuci ovo

    Sestrin klinac, koji je u to vreme imao neke cetiri godine,jako je vezan za mene.
    Zivimo blizu na nekoliko kuca udaljenosti,tako da je od malena vise provodio
    vremena kod mene, nego sa sestrom.I da ne duzim jednom on u razgovoru cuje kako sam ja rekla, onako u sali, ali on to naravno nije razumeo, da mi moze pomoci jedino detelina sa cetiri lista.A u to vreme smo mu objasnjavali koji je list od cega, tako da je bio mala pokretna enciklopedija
    Posle toga je on danima bauljao po komsijskim livadama i detaljno ih pretrazivao, ali ja nisam obracala paznju.

    Jedno jutro nedelja, ulece on kod mene u sobu sav sretan i sa vrata :
    Keka, keka, koju ces ruku, al' nemoj da varas
    Ja onako sanjiva, vec mislim kako da ga na fin nacin otperjasim, ali mali uporan
    Otvara on rucicu , na njoj detelina i kaze
    - Pronasao sam ti srecu da ti pomogne
    Cuvala sam tu detelinicu dugo, dugo, posle ju je on prelepio i napravio slikicu sa sve posvetom - Srecica za moju kekicu

    E, sad da mi je pomogla nije, jel je to bio period najlosiji za mene do sad
    ali uvek kad vidim detelinu setim se ovoga

  8. #8

    Odgovor: Talismani

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Sad se setih necega citajuci ovo


    Cuvala sam tu detelinicu dugo, dugo, posle ju je on prelepio i napravio slikicu sa sve posvetom - Srecica za moju kekicu

    E, sad da mi je pomogla nije, jel je to bio period najlosiji za mene do sad
    ali uvek kad vidim detelinu setim se ovoga
    Ja sam peh što se toga tiče...moja sestra je maher, mislim da je za svojih 30 godina našla bar toliko djetelina sa četiri lista...njene knjige su pune toga, sve velike, lijepe...e sad ne znam da li joj je baš donijelo sreću, čini mi se da nije, a možda je pomoglo da ne bude gore od onoga što je bilo.

    Možda da opušem te knjige...većina je ostala kod mene.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •