Knjiga koja vam je "promenila život" - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 74 od ukupno 74
  1. #61

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    "Molitve na jezeru"- Vladika Nikolaj Velimirovic ( procitala sam prvi put u srednjoj skoli i delovala je otkrovenjski na mene... reci Duhom disu)

    "Braca Karamazovi"- Dostojevski ( to prvo citanje Dostojevskog- to je bila groznica)
    " I'm not afraid to die. I just don't want to be there when it happens. " Woody Allen

  2. #62

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Od knjiga koje sam u poslednje vreme pročitala najveći utisak je ostavila "Koliba" Vilijem Pol Janga.
    U početku mi je bila malo nejasna, ali kako su strane odmicale, nekako sam se saživela sa idejom i radnjom.Potvrdila neka svoja razmišljanja i dobila odgovor na poneko pitanje.
    I da, neko reče "svaki čovek ima svoju "kolibu"". Ja sam u celoj priči spoznala svoju.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #63

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Prosto me blam da napišem ono što mislim posle svih vladika Nikolaja Velimirovića, al' nek' ide život:

    Knjiga o džungli od Radjarda Kiplinga

    Naučio sam još tada šta je obraz i čast.

    Rekao bih da je prilično uspešno primenjujem u stvarnom životu.

  4. #64

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Najbolje za muskarca - Dzon O' Farel
    gomila stvari koje sam kod sebe pronasla (ja kanda ramisljam ko musko)
    definitivno ostavila utisak
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #65

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    nije mi promijenila zhivot, ali sam otkrila i njegovu ruzhnu stranu i morala poci na taj chuveni Dushanovac..2000.godine i cijelog ga obishla - noge su mi opale , on je sav nekako 'uzbrdo'...
    'Kad su cvetale tikve'...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #66

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    "Moc podsvesti" -Dzozef Marfi
    Knjiga koja je definitivno u stanju da ojaca vasu veru u vase sposobnosti da ste u stanju da izmenite vas zivot.

  7. #67

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Davno, davno, davno sam procitala (ili sam bar mislila da je citam) Cudotvorne Ruke Žozefa Kesela i ostavila je snazan utisak na mene.
    Moram da je nadjem ponovo, bas me interesuje sadasnje sopstveno misljenje.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #68

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Nisu mi promenile život, osim što moram da posetim očnog lekara uskoro .Samo je Bela Hamvaš uspeo da me natera da razmišljam na malo drugačiji način.SCIENTIA SACRA!

  9. #69

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Zrelo doba – Žan Pol Sartr

  10. #70

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    "Cveće zla" Šarl Bodler. Do te knjige nisam ni pomišljao da ću se ikad baviti pisanom reči, posebno ne stihovima. Pročitavši nju počeo sam da pevam.

    "Scientia Sacra" Bela Hamvaš. Od tog časa počeo sam da se borim sa osećanjem prezira prema naučkarstvu i uobraženosti novog doba.

    "Ogledi o duhovnom iskustvu" Žarko Vidović. Tek tada sam razumeo da je misticizam temelj pravoslavlja, da je vidljiv stub svetla koji spaja ovo parče zemlje sa nebom i da su besmislena i izlišna traganja za tuđim duhovnim iskustvima i probijima duha.

    "Prozor (do-živeti)" Zosim Popac. Ja sam dugo, ponekad i svesno, odugovlačio sa završetkom ove pisanije. Osetio bih povremeno kako bi me jeza prosrsila pri pomisli da se pojavi rukopis koji sažima sve bitno što sam igda imao da kažem. Jer, kad se takvo delo pojavi onda čemu više pisati, svedočiti, ili čemu uopšte živeti. Naravno, postoje mnogobrojni argumenti koji bi opovrgli ovakavo shvatanje, ali to je u meni zaživelo više kao neosmisliva strepnja, čudan osećaj da će se nešto bitno dogoditi i u nekom smislu, bilo ružnom ili lepom, preokrenuti moj život. Zapravo je svaki osvanuli dan početak novog životnog preokreta.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  11. #71

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    u detinjstvu je to bila knjiga Lujze Alkot "male zene"
    kasnije je to bio "Stepski vuk" Hesea
    onda me je izvrnula naopacke knjiga Bulgakova "Majstor i Margarita"
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #72

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Književnost mi je promenila život...

  13. #73

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Nepodnosljiva lakoca postojanja - M.Kundera
    Poruku je izmenio Cecara, 22.08.2011 u 08:21 Razlog: boja & Caps Lock
    Oci,prilicno krupne i otvorene,zracile su uvijek mirnim i nepomucenim sjajem koji me privukao vec od prvog dana

  14. #74

    Odgovor: Knjiga koja vam je "promenila život"

    Кад смо код Кундере, "Шала"...

    "Lucija, ta žena koju sam toliko volio i koja mi je na neshvatljiv način u posljednji čas izmakla, zapravo je boginja izmicanja, boginja uzaludne trke, boginja pare; a moj je život čvrsto u njenim rukama."
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Vaša rečenica koja je ušla u "istoriju"
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 29.05.2011, 22:20
  3. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 08:07
  4. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •