Grčka muzika
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Grčka muzika

    Geia sas!

    Da li slušate / volite grčku muziku?

  2. #2

    Odgovor: Grčka muzika

    Evo jedan divan tekstić sa neta o grčkoj muzici...
    ...Grčka muzika je dosta specifična po svom karakteru.Najslušanija muzika u Grčkoj je pop muzika,mada ona više ponekad liči na našu zabavno-folk scenu sa primesama buzukija i laganih morskih tonova.Među najpoznatije grčke izvođače ove muzike spadaju Keti Garbi, Ana Visi,Nataša Teodoridu,Antonis Vardis, Dimitris Kokotas,Lena Papadopulo, , Ellena Paparizou, Sakis Rouvas, Notis Sfakianakis, Pashalis Terzis, Giannis Ploutarxos, Mihalis Xatzigiannis...Druga vrsta muzike,neka vrsta lagane,morske moderne muzike bez primesa folka (kao Željko Samardžić, Saša Vasić kod nas) su Jorgos Mazonakis, Stamatis Gonidis,Sakis Ruvas... Moderna pop-dance muzika je malo manje popularna u Grčkoj,a predstavnici su joj Despina Vandi,Triantafilos, Nino, Hristos Dantis ...Pevači,čije albume možete da uzmete u nekoj radnji,a da sigurno ne pogrešite su svakako i Dimitris Kokotas, Nikos Karveljas,Hristina Farmaki, Glikeria, Cik-Cak,Elefterija Arvanitaki, Peggy Zina, Eirini Merkouri, Thanos Petrelis, ...Posebna priča bi bila o legendi grčke muzike Mikisu Teodorakisu. Mikis je poznat po celom svetu po svojim kompozicijama. Komponovao je čuvenog grka Zorbu i mnoge instrumentalne kompozicije gde dominira buzuki.Mikis je pre svega veliki prijatelj srba,Srbije i Jugoslavije.Pogođen nepravdom koja nas je zadesila prilikom nato bombardovanja organizovao je brojne demonstracije u Grčkoj i digao svoj glas u svetskim kulturnim,politickim i medijskim institucijama protiv agresije na nasu zemlju. Prijatelj nase zemlje je i čuveni muzičar Jorgos Dalaras koji je organizovao sa Goranom Bregovićem čuveni humanitarni koncert na Aristotelovom trgu u Tesalonikiju za pomoć Jugoslaviji.Značajan je i album koji je napravio zajedno sa Goranom Bregovićem.Prilicno mnogo grčkih pesama su obradili nasi pevači (Zorana,Jovana, Osvajaci) .Sve u svemu,grčka muzika je predivna i lako vam moze ući pod kožu jednoga dana! Pravi doživljaj i ono što se dugo pamti jesu svakako buzuki večeri i čuvenki običaj kada pevač ana sceni obasipate ružinim pupoljcima.."
    Μόνο για σένα κάνω όνειρα ξανά...

  3. #3

    Odgovor: Grčka muzika

    Citat Penelopi2006 kaže: Pogledaj poruku
    Geia sas!

    Da li slušate / volite grčku muziku?
    jedino sto slusam od grcke glazbe je ona zorba ili tako nekako se zove, to je jedina stvar koju volim slusati u svim verzijama.

  4. #4

    Odgovor: Grčka muzika

    Obožavam Grčku muziku.Puna je ritma,tempa..Zadnjih godina letujem u Grčkoj , a zaista je lep osećaj kada dođete u ovu lepu zemlju ,namestite skalu radija i slušate Grčku muziku dok se približavate svom odredištu.

  5. #5

    Odgovor: Grčka muzika

    EXTRA JE GRCKA MUZIKA!!

    Da nema grcke muzike, nasi ne bi imali od koga da kradu muziku.

    Poruku je izmenio NSdjanka, 05.01.2009 u 10:38 Razlog: obojen tekst

  6. #6

    Odgovor: Grčka muzika

    Ma divna,mada nisam u toku tih muzickih zbivanja,ali moram reci jedna od naj lepsih pesama na svetu,mislim da se zove Placite oci moje,nisam sigurna,to kad cujem...ako neko zna o kojoj je pesmi rec,molim da mi je dostavi.

  7. #7

    Odgovor: Grčka muzika

    Obozavam grcku muziku,jedna od najlepsih

  8. #8

    Odgovor: Grčka muzika

    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Grčka muzika

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ma divna,mada nisam u toku tih muzickih zbivanja,ali moram reci jedna od naj lepsih pesama na svetu,mislim da se zove Placite oci moje,nisam sigurna,to kad cujem...ako neko zna o kojoj je pesmi rec,molim da mi je dostavi.
    Mislim da sam ti poslao svojevremeno pravu pesmu ali na tvoje i moje zadovoljstvo uradicu to jos jednom !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  10. #10

    Odgovor: Grčka muzika



    A sada, uzivancija ....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  11. #11

    Odgovor: Grčka muzika

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da sam ti poslao svojevremeno pravu pesmu ali na tvoje i moje zadovoljstvo uradicu to jos jednom !
    Da jesi ..ali mnogo kasnije posle mog posta na ovoj temi..zahvaljujem i ovom prilikom,pravo je uživanje slušati je.

  12. #12

    Odgovor: Grčka muzika



    The Best Greek Bouzouki Music Of All Times
    Poruku je izmenio NSdjanka, 05.01.2009 u 10:36

  13. #13

    Odgovor: Grčka muzika

    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #14

    Odgovor: Grčka muzika

    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #15

    Odgovor: Grčka muzika

    Живима по заслузи, мртвима по обичају

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzika Raspoloženja
    Autor ANIBAS u forumu Muzika
    Odgovora: 689
    Poslednja poruka: 13.02.2019, 23:52
  2. Filmska muzika
    Autor Muckota u forumu Muzika
    Odgovora: 292
    Poslednja poruka: 22.06.2018, 01:49
  3. Fotografija i muzika
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 31.03.2015, 09:49
  4. Etno muzika
    Autor DrinChe u forumu Muzika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.06.2012, 13:34
  5. Kantri muzika
    Autor bloom73 u forumu Muzika
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 06.06.2010, 15:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •