Posao i zdravlje
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Posao i zdravlje

    Šta mislite koliko je poslodavcima važno zdravlje radnika i da li ulažu dovoljno u zaštitu zdravlja radnika na radnom mestu?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Posao i zdravlje

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Šta mislite koliko je poslodavcima važno zdravlje radnika i da li ulažu dovoljno u zaštitu zdravlja radnika na radnom mestu?
    Moje lichno iskustvo je nebriga. Shto se tiche bolesti moj gazda che gledati da izignorishe tvoje raspadanje koliko god mu dozvolish. Ako je guzzva sa poslom, a vidi da se raspadash, praviche se lud.. eto u znak pazznje dozvoliche ti da ne radish subotu koja ti i onako ne sleduje po rasporedu.

    Shto se tiche uslova rada, tek to je zadnja rupa na svirali, maksimum akcije u tom pravcu je dozvola da upalish ventilator. A shto firma ima dvoja vrata i ni jedan pravi prozor nema veze. Ventilacija se pali koliko da se provetri njegova kancelarija. Klime postoje, ali nemogu da zamene svezz vazduh narochito u prostorijama gde se intenzivno duvani na ushtrb nas nepushacke manjine.

    A ono shto najvishe ugrozzava zdravlje su apsolutno neadekvatni stolovi i stolice za celodnevnoi rad na kompjuteru. Zato ljudi krive kichmu, dobijaju se proshirene vene i okoshtavanja. Najbitnije je da kompjuteri negde stoje i da su ukljucheni za kuluk, a nedostatak kiseonika se nadomeschuje uputstvom - pa ti idi na gradilishte ili u neku fabrichku halu pa radi ako ti ovde ne valja.

    A stres zbog obima, vrste posla i rokova se podrazumeva.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Posao i zdravlje

    Mislim da im u opste nije vazno...
    Kod privatnika je glavno pravilo :radi, radi i samo radi...dok ne crknes,a i kad crknes ima ko ce da te zameni...
    Pitam se koliko li je samo vlasnika osiguralo svoje radnike...koliko njih vodi racuna u kakvim uslovima rade zaposleni...zimi i leti...
    Moja mama radi u fabrici gde im skoro ventilacija i ne radi...hala ogromna, njih puno...crkavaju zene...Mislite da ih nekad neko pita nesto, ili obidje...
    Doduse ima onih koji smatraju da ako zaposlen radi u "zdravoj" atmosferi njegova motivacija da posao uradi uspesno ce biti veca...ali njih je sigurno malo...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Posao i zdravlje

    ja licno radim u fimi na brusenju metalnog materijala tako da sam jednostavno stalno u prasini ali srecom radim samo 2 godine a ljudi koji rade po 8 godina zaradili su dole u firmi tj plucnu edemiju ali sta ces kada nemas drugog izbora
    u svakom zlu ima nesto dobra
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Posao i zdravlje

    Na mom poslu možeš samo zaraditi upalu vena ili eventualno neku zalutalu čašu u glavu...pijanog gosta...
      Vrh

Slične teme

  1. Kako čuvate zdravlje?
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:35
  2. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  3. Redovan sex- Dobro zdravlje
    Autor Apolonija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 15:00
  4. Brushalter ili zdravlje - odlučite same
    Autor Lady S u forumu Lepota
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.09.2009, 19:51
  5. Horoskop i zdravlje
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 12:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •