Borbe pasa (i stereotipi o psima za borbe) - Strana 9
Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 188
  1. #121

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    A sta je sa borbama gusaka, petlova,.... bikova i ostalih zivotinja?? Sto malo o tome ne pricamo....
    Samim tim shto ni jedan od tih primera nije toliko krvav i surov koliko borba pasa, razlika je dakle u nivou sadizma i bezosechajnosti gazde. A u sushtini motivi su isti. ZZelja da se bude bolji od drugih u nechemu, na bilo koji nachin. Ako to ukljuchuje tudju krv i smrt to bolje. Vishe je cool i macho. Kada ne bi imali zzivotinje, ljudi bi se takmichili u sudaranju kamenja ili tako nechem...

    Pretpostavljam da je tvoja poenta da - niko ne zabranjuje guske, petlove i bikove (cvrchke, zzabe i puzzeve i sve ostalo shto se mozze koristiti za neku vrstu nadmetanja)...

    Ne secham se da je neki trenirani gusan izmasakrirao malo dete, ali ajde nije ni to poenta.

    Zabrana same rase nije neophodna, izmedju psa za borbu i onog ko ga u pit tera zna se ko je vecha dzukela. Potrebno je, dakle, sprechavati borbe - a sa druge strane, pit ne mora da bude odmah plishana lutka, ako nije za borbu u ringu. Kada se selekcija ne bi intenzivno i rigidno vrshila na osnovu krvolochnosti u ringu, vech po drugim osobinama, rasa bi se vrlo lako unormalila...tj primerci koji su skloni "pucanju" redje bi se javljali. Naravno - kada bi...

    Za to je potrebno da volshebno nestanu oni koji takvu selekciju vrshe, i koji forsiraju formiranje agresivnih i nestabilnih primeraka.

    Obichno se kao reshenje za sve poziva edukacija...

    Edukacijom protiv rasizma, edukacijom protiv abortusa, polnih bolesti, nasilja u porodici, konzumiranja prasicha iz gepeka, prelaska na crveno itd, itd...
    (I) U ovom sluchaju teshko da neka edukacija mozze da pomogne...

    Ako nekom kazzete - nije u redu to shto radish, jer taj pas se muchi da bi se ti osechao mochno... a on vas gleda belo i kazze - da, pa ?

    Chemu mozz da dalje ga edukujesh?...

    U redu je dećko najaći si brate...

  2. #122

    Odgovor: Borbe pasa

    Squaw : ma ti si olepila nacisto hahah koliko si ti pod ustiskom a mene nabedjujes da sam pod utiskom imas neki problem ,rastu ti kutnjaci a?
    Evo da se malo nahranis

    datum: 12.02.2009.godine
    vreme: 21 h
    ulica: Zmaja od nocaja
    naselje: Bubanj
    opstina: Palilula
    grad: Nis
    Dodji da me uhapsis ili me prijavi a ja cu ti reci da li sam zaglavio
    Staces neko moze da radi sto vecina ne moze, to je zivot,ocekujem patrolu na celu sa onim crncem sa animal planeta (animal police) da me odvede u istrazni dok mi ne presude 10 godina zatvora zbog zlostavljanja kerova. Oces da mi napises i privatnu tuzbu a? pa ajde oces i odstetu da ti platim,jer te boli dusa za necijeg pita, auuu mozad mi sude i za pokusaj ubistva , mzda sam mogo da te ubijem ovim za tebe potresnim postupkom. sve priznajem usli smo u zaduzni ribnjak uvatili kilo dva i tolko hahahaha

  3. #123

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Samim tim shto ni jedan od tih primera nije toliko krvav i surov koliko borba pasa, razlika je dakle u nivou sadizma i bezosechajnosti gazde. A u sushtini motivi su isti. ZZelja da se bude bolji od drugih u nechemu, na bilo koji nachin. Ako to ukljuchuje tudju krv i smrt to bolje. Vishe je cool i macho. Kada ne bi imali zzivotinje, ljudi bi se takmichili u sudaranju kamenja ili tako nechem...

    Pretpostavljam da je tvoja poenta da - niko ne zabranjuje guske, petlove i bikove (cvrchke, zzabe i puzzeve i sve ostalo shto se mozze koristiti za neku vrstu nadmetanja)...

    Ne secham se da je neki trenirani gusan izmasakrirao malo dete, ali ajde nije ni to poenta.
    Nije toliko surov i krvav????? Ne znam da li si nekad gledao borbu petlova??? Traje jako kratko i skoro uvek se zavrsava smrcu jednog od njih.... guske iskreno nisam nikad gledao ali sam cuo da i tu ima poprilicno materijala.... Koridu smo svi manje vise gledali i znamo koliko tu ima ruznih scena, pa smo se opet divili kako su hrabri toreadori... Onda treba pomenuti da su i zivotinje u cirkusu isto toliko zlostavljanje... ali to nije to, tu samo vidimo da slonovi znaju da stoje na dve noge, a kako su i zasto to naucili to se ne zapitamo.
    Nije moja poenta da zivotinje treba koristiti za nadmetanje ... hocu samo da kazem da problem nije samo u borbama pasa...!!! Problem ja jako slozeniji... Da li mislite da je pas koji je rodjen na ulici i koji je ceo zivot tu proveo srecniji od psa koji je zivot proveo boreci se....??? I ostavite se vise tih prica da je pas (pitt bull) koji je treniran (za borbu) napao dete. To su ciste gluposti. Pas vrlo dobro prepoznaje coveka, psa ili neku drugu zivotinju.... Inace Amerikanci koriste pitove kao policijske (sluzbene) pse...

  4. #124

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Nije toliko surov i krvav????? Ne znam da li si nekad gledao borbu petlova??? Traje jako kratko i skoro uvek se zavrsava smrcu jednog od njih.... guske iskreno nisam nikad gledao ali sam cuo da i tu ima poprilicno materijala.... Koridu smo svi manje vise gledali i znamo koliko tu ima ruznih scena, pa smo se opet divili kako su hrabri toreadori... Onda treba pomenuti da su i zivotinje u cirkusu isto toliko zlostavljanje... ali to nije to, tu samo vidimo da slonovi znaju da stoje na dve noge, a kako su i zasto to naucili to se ne zapitamo.
    Ne znam da l treba da ponovo i posebno naglasim, da sam to i hteo da kazzem - da nije poenta u psima ili petlovima?
    I naravno da sve vrste "sportova" koje dovode do ozbiljnog povredjivanja zzivotinje treba da budu zakonom zabranjene.
    Naravno da sam protiv shpanske koride.

    A da li je od borbe pasa krvavija borba petlova ili puzzeva takodje nije bitno za poentu, poenta je da je kolichina krvi koji se proliva u borbi ekvivalentna psihickom poremechaju gazde.

    ali to nije to, tu samo vidimo da slonovi znaju da stoje na dve noge, a kako su i zasto to naucili to se ne zapitamo.
    Ja ne znam nikoga ko je stariji od 6 godina, a da svega shto si naveo nije svestan.


    Dakle, jeste, problem je u ljudima.

    Ako si zapravo zzeleo da odgovorish biteru jer je, jedini za zabranu pitova mislim da je svrsishodnije da njega citirash i obrachash se njemu zar ne?

    I ostavite se vise tih prica da je pas (pitt bull) koji je treniran (za borbu) napao dete. To su ciste gluposti. Pas vrlo dobro prepoznaje coveka, psa ili neku drugu zivotinju.... Inace Amerikanci koriste pitove kao policijske (sluzbene) pse...
    Mislim da je to vech pitanje statistike, ali najcheche chujemo za pitove koji su nekog unakazili ili ubili neku babu. Da li je utisak u javnosti pogreshan to je drugo pitanje.
    Da li mislite da je pas koji je rodjen na ulici i koji je ceo zivot tu proveo srecniji od psa koji je zivot proveo boreci se....???
    Pas koji provodi zzivot borechi se nije tu svojom voljom u svakom sluchaju.
    Mogao si da pitash i da li je bolje biti kloshar na ulici ili zarobljenik u nacistichkom radnom logoru? NEko je imao sreche da se odande vrati zziv, neko nije, ali daleko od toga da je neko bio srechan shto je bio tamo (Osim mozzda duhovnih predaka onih koji vole borbe pasa, oni su sve to lepo gledali sa osmatrachnice...) sve i da su ugalj i busenje koje su jeli bili ukusniji od onoga shto kloshar nadje u kanti...

    aca: Squaw : ma ti si olepila nacisto hahah koliko si ti pod ustiskom a mene nabedjujes da sam pod utiskom
    Ne znam da l je olepila, al ti ga je dobro zalepila
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.02.2009 u 08:14

  5. #125

    Odgovor: Borbe pasa

    ZOE svaka cast na slikama!!!! Al ljudi vi niste svesni sta pisete, pit jeste pas ljubimac, i ja sam protiv borbi al ne mesajte odnos psa sa psom i psa sa covekom svaki taj pit bi se potukao sa drugim pitom mada ima pitova koji nece da se tuku pa ih vlasnici na silu teraju da se potuku(teraju da proratde) sve zavisi od njihovog karaktera i to niko ne moze da mi ospori, ja imam 3 pita(ljubimca) Zenku koja obosava sve moje pse u selu a imam ih 8 al kad vidi drugog pita postaje agresivna i njena dva petomesecna steneta koja od dva meseca se tuku non stom tako da sam morao da ih odvojim da se ne poubijaju!!!!!!! Tako i u stanu imam zenku NLT koja obozava ljude a zivi sa Si cu zenkom koja ima svoja 4 steneta i ona sve njih obozava i igra se po ceo dan al kad je setam nalece na svako kuce a ne moze niko da mi kaze da sam je ja to ucio!!!!!!!!!!!!!

  6. #126

    Odgovor: Borbe pasa

    Ne znam da l je olepila, al ti ga je dobro zalepila
    Pa ne provocira me i vredja iz posta u post,znaci luda je 2000 posto, i samo zbog toga sto ima neki glupi utisak o meni. I puna je mrznje i smara sa tim sve vreme

    Urosar: ma to je terierska linija , nije to samo slucaj sa pitovima svi terieri su takvi( po meni nazvivcaniji su nemacki lovni
    Naravno da ima pitova koji ne zele da se bore,ali ima dve situacije. Kada si reko da ih gazde silom teraju na borbu (da prorade) to je jedno , a ako te iste gazde vide bezanje okretanje povijen rep i ako pas cvili onda niko od njih ne tera takve pitove silom na borbu. Imam druga koji cuva zenku pita i skoro je hteo da proveri da li ima zelju za borbom. Njegova zenka pocela da povija rep,uplasila se ,posle malog rezanja pocela da cvili i to je to , uvideo je da ona to ne zeli i da ne ispoljava agresivnost prema drugim psima. Tako da je sad stopostotan ljubimac

    Pit bulovi su najbolji psi na svetu , od ringa pa do lova preko kucnog psa ,psa za vucu, psa cuvara itd
    Bilo koja druga rasa nije savrsena kao APBT zato sto ne moze da dominira sigurno u jednom segmentu ! A to su cuvene , istoriske borbe pasa koje traju i trajace nebutno da li zakon to zabrani ili ne.
    Poruku je izmenio acastojicic, 06.02.2009 u 12:20

  7. #127

    Odgovor: Borbe pasa

    Nisam hteo u predhodnom postu nikog da napadnem nego da iznesem svoje misljenje. Znaci zakljucili smo da su ljudi poremeceni... neko manje, neko vise, ali generalno su poremeceni i nasilnicki nastrojeni. Masteru .... kazes da svi stariji od 6 godina znaju da se zivotinje u cirkusu muce , ali opet odlazimo u taj isti cirkus i gledamo predstave cime podrzavamo i finansiramo mucenje zivotinja... A sto se tice statistike napada pasa na ljude ni u jednoj nisam video da je pitt na prvom mestu mestu. Verujem da svi sluzbeni psi imaju mnogo vise sklonosti ka napadu nego pit!!

  8. #128

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da l je olepila, al ti ga je dobro zalepila

    Pa ne provocira me i vredja iz posta u post,znaci luda je 2000 posto, i samo zbog toga sto ima neki glupi utisak o meni. I puna je mrznje i smara sa tim sve vreme

    Urosar: ma to je terierska linija , nije to samo slucaj sa pitovima svi terieri su takvi( po meni nazvivcaniji su nemacki lovni
    Naravno da ima pitova koji ne zele da se bore,ali ima dve situacije. Kada si reko da ih gazde silom teraju na borbu (da prorade) to je jedno , a ako te iste gazde vide bezanje okretanje povijen rep i ako pas cvili onda niko od njih ne tera takve pitove silom na borbu. Imam druga koji cuva zenku pita i skoro je hteo da proveri da li ima zelju za borbom. Njegova zenka pocela da povija rep,uplasila se ,posle malog rezanja pocela da cvili i to je to , uvideo je da ona to ne zeli i da ne ispoljava agresivnost prema drugim psima. Tako da je sad stopostotan ljubimac
    Sto se tice Nlt to znam!!!! Pre dva dana mi se potukle zenka pita i Nlt i jedva sam odvoijo s tim sto je bio moj drug sto gaji pitove koji je navijao da ih pustim jos al dok sam ja nasao nesto nalik brejku... trajalo je 2-3min i mogu ti reci da su obe otekle evo bas sam sad doveo Nlt u stan da je vodim kod veterinara (pukao joj je hematom)

  9. #129

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat urosar kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice Nlt to znam!!!! Pre dva dana mi se potukle zenka pita i Nlt i jedva sam odvoijo s tim sto je bio moj drug sto gaji pitove koji je navijao da ih pustim jos al dok sam ja nasao nesto nalik brejku... trajalo je 2-3min i mogu ti reci da su obe otekle evo bas sam sad doveo Nlt u stan da je vodim kod veterinara (pukao joj je hematom)
    Jel neko spomenuo cirkus?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #130

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Squaw : ma ti si olepila nacisto hahah koliko si ti pod ustiskom a mene nabedjujes da sam pod utiskom imas neki problem ,rastu ti kutnjaci a?
    Kad mi rastu kutnjaci naročito sam osetljiva i nezgodna. Budem li videla još jedan post koji je tvoja provokacija kao ono što si napisao ili ga tako protumačim postaraću se da ne napišeš ovde više nijedno slovo Imaš pravo na svoje mišljenje ali nemaš pravo da prelaziš granicu i nemaš pravo da promovišeš nasilje jer ćeš dobiti ban. Na tvoju veliku žalost ja sam ovde graničar. Razumeš?

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne provocira me i vredja iz posta u post,znaci luda je 2000 posto, i samo zbog toga sto ima neki glupi utisak o meni. I puna je mrznje i smara sa tim sve vreme
    Već sam rekla na nekoj od prethodnih strana da sam puna mržnje za ljude koji zastupaju šta zastupaju, da. I sve objasnila. Šta je problem? Šta ja mogu što te moje mišljenje, pominjanje zakona i moj stav vređa Što se tiče glupog utiska paaaa verujem da nisam jedina no to ne treba da te zanima, ko sam ja u tvom životu i ti u mom?


    Pit bulovi su najbolji psi na svetu , od ringa pa do lova preko kucnog psa ,psa za vucu, psa cuvara itd
    Bilo koja druga rasa nije savrsena kao APBT zato sto ne moze da dominira sigurno u jednom segmentu ! A to su cuvene , istoriske borbe pasa koje traju i trajace nebutno da li zakon to zabrani ili ne.
    Borbe pasa mogu da traju nelegalno, kao što ljudi mnogo drugih stvari rade nelegalno - ono što je bitno je da je prošle godine posle višegodišnjih kampanja prvi put na sud dospeo čovek koji je zlostavljao životinju. To je jedino bitno

    Zlostavljanje životinja je svako postupanje ili nepostupanje, svesno ili iz nehata, koje narušava njenu fizičku, psihičku i genotipsku celovitost.

    Zlostavljanje životinja se ispoljava kroz:

    * Nemar u odnosu na vitalne potrebe životinja, kao što su - potrebe za hranom, vodom, skloništem, prostorom za odmor, defeciranje i uriniranje


    * Fizičko zlostavljanje, kao što su batinanje, šutiranje, bičevanje, gonjenje, prisiljavanje na prekomeran rad, vuču ili trening, koji prevazilaze kondicionu izdržljivost životinje, neodgovarajući načini hvatanja, obuzdavanja i smirivanja životinje, kao i neodgovarajući načini nošenja ili transporta životinje


    * psihičko zlostavljanje kao što su onemogućavanje ili lišavanje životinje da zadovolji svoje osnovne etološke potrebe, sprečavanje životinje da iskoristi prostor za odmor i zaklon, razjarivanje životinje od strane čoveka primenom fizičke sile, drugih životinja ili nadražaja nesvojstvenih životinji koji prouzrokuju strah, patnju i osećaj nesigurnosti, lišavanje životinje da uspostavi socijalnu vezu sa životinjama iste i/ili različite vrste, i svi drugi oblici nanošenja životinji bola, patnje, straha, nesigurnosti, fizičkih povreda ili prouzrokovanja smrti
    Utvrđivanje novih krivičnih dela u Krivičnim zakonicima Republike Srbije koja sveobuhvatno štite životinje od zlostavljanja


    Životinje imaju nervni sistem koji je u stanju da oseti bol, patnju, strah, paniku, sigurnost i udobnost. Ova činjenica je moralna i naučna osnova njihove zaštite, koja obavezuje čoveka, kao razumno biće, da poštuje životinje i brine o njihovoj dobrobiti.

    Zlostavljanje životinja se može definisati kao ...socijalno neprihvatljivo ponašanje koje namerno izaziva nepotreban bol, patnju ili distres i/ili smrt životinje.... Zlostavljanje životinja podrazumeva zanemarivanje i fizičko zlostavljanje, ali i seksualno i psihološko zlostavljanje.

    Oblici zlostavljanja su:
    • Namerna okrutnost ili zlostavljanje, kada osoba namerno lišava životinju hrane, vode, smeštaja, socijalizacije ili veterinarske nege ili zlonamerno muči, sakati, povređuje ili ubija životinju. Osobe koje su namerno okrutne prema životinjama i uživaju u tome što im nanose bol.
    • Zanemarivanje, kada osoba nije u stanju da obezbedi životinji adekvatan smeštaj, hranu, vodu, pažnju, higijenu ili veterinarsku negu. Slučajevi zanemarivanja su pre propusti nego aktivno činjenje i ne pričinjavaju zadovoljstvo osobi.
    • Borbe životinja, kada se dve ili više specijalno odgajane životinje stave u ograđen prostor da se međusobno bore, a radi zabave i klađenja gledalaca.
    • Gomilanje (hordašenje), je skupljanje većeg broja životinja, pri čemu vlasnik moće da zadovolji samo najminimalnije standarde ishrane, higijene i veterinarske nege i ne uspeva da reaguje na pogoršavanje stanja životinja i/ili staništa.
    • Napuštanje, kada životinje čiji opstanak zavisi od čoveka, a naročito životinje opasne po okolinu, vlasnik otera, napusti ili odbaci
    Nasilje nad životinjama, pored toga što grubo krši principe zaštite životinja, značajno je i kao indikator agresije prema ljudima, psihopatoloških fenomena i psihijatrijskih bolesti, porodičnog nasilja, kriminogenog ponašanja. Zlostavljanje životinja najčešće je samo vrh ledenog brega različitih obika agresivnog i destruktivnog ponašanja.

    Naučna istraživanja su pokazala da:
    - su deca i odrasli koji izvrše nasilje nad životinjama generalno skloniji da počine nasilje nad ljudima i druge kriminogene radnje,
    -zlostavljanje životinja u okviru porodičnih sistema može biti pokazatelj postojanja drugih oblika nasilja u porodici (najčešće nad ženama i decom) i pokazatelj ozbiljnosti i opasnosti nasilnika,
    -izloženost nasilju nad životinjama dodatno traumatizuje žrtve i desenzitira ih na agresiju,
    -agresija prema životinjama može biti značajan dijagnostički indikator razvoja i postojanja psihopatološkog ponašanja.

    Zbog toga, zlostavljanje životinja ne treba sagledavati kao zasebnu kategoriju, gde je samo životinja žrtva, več ga treba posmatrati u kontekstu mnogo šire slike nasilja kao najčešće neprepoznatu komponentu destruktivnog ponašanja. Sudije, psihijatri, socijalni radnici, veterinari, policija i svi ostali koji se u svom radu susreću sa zlostavljanjem životinja, ne smeju ignorisati nasilje nad životinjama kao signale potencijalnog antisocijalnog ponašanja.

    Takodje, ističemo da je značajno da svaki građanin prepozna, spreči sve oblike zlostavljanja životinja i da prijavi nadležnim organima i društvima za zaštitu životinja.

    Do 2006. godine, zlostavljanje životinja je u našoj zemlji bio prekršaj koji sankcionišu Zakon o veterinarstvu, Zakon o prekršajima javnog reda i mira, kao i odluke o držanju domaćih životinja lokalnih samouprava. Niske kazne za ovaj prekršaj (500-1000 dinara) kao i neadekvatan nadzor, doveli su do toga da skoro nikada nije izrečena kazna za ta nedela, koja je inače veoma niska.

    Svedoci smo čestih slučajeva teških oblika zlostavljanja životinja, kao što su sakaćenja, oslepljivanja, kamenovanja, spaljivanja i druge svirepe metode. S druge strane, u društvu vlada visoka tolerancija prema takvom ponašanju, a zabrinjavajuće je što, prema podacima koje posedujemo, u velikom procentu maloletna lica, odnosno deca, zlostavljaju životinje.

    Sa druge strane, kod nas javnost nije upoznata sa postojanjem veze izmedju nasilja prema životinjama i ljudima.



    Od prvog januara 2006. godine, zlostavljanje životinja u Srbiji označeno je kao krivično delo: ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest meseci (čl. 269. Krivičnog zakonika RS, Sl. glasnik 85/05, od 29.9.2005.).

    Iako je ovo značajan korak u ovoj oblasti, smatramo da bi u cilju efikasnije borbe protiv nasilja, kao i drugih negativnih pojavu u društvu (problem pasa lutalica i sl.) neophodno ovu materiju sveobuhvatno definisati, odnosno povećati kazne.

    S tim u vezi, za krivična delo iz ove oblasti, neophodno je definisati i:

    - napuštanje životinja, kao jedan od glavnih razloga za nastanak pasa lutalica, i svih zdravstvenih, ekoloških i higijenskih problema vezanih za postojanje ovih životinja (ovo se posebno odnosi na životinju koja može biti opasna po okolinu)
    - borbe između životinja ili između životinja i ljudi(njihovo organizovanje i održavanje, klađenje, držanje, gajenje, obuka, prodaja, prisustvo ovim borbama i drugo)
    - hordašenje (sakupljanje i gomilanje većeg broja životinja, pri čemu vlasnik može da zadovolji samo najminimalnije standarde ishrane, higijene i veterinarske nege i ne uspeva da reaguje na pogoršavanje stanja životinja i/ili staništa)

    Takođe smatramo da bi kazne morale biti strožije kada je u pitanju svirepo i namerno zlostavljanje životinja, proutivzakonit lov i ribolov (trenutno je previđena novčana kazna ili kazna zatvora do šest meseci).

    Orca
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #131

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat urosar kaže: Pogledaj poruku
    ZOE svaka cast na slikama!!!! Al ljudi vi niste svesni sta pisete, pit jeste pas ljubimac, i ja sam protiv borbi al ne mesajte odnos psa sa psom i psa sa covekom svaki taj pit bi se potukao sa drugim pitom mada ima pitova koji nece da se tuku pa ih vlasnici na silu teraju da se potuku(teraju da proratde) sve zavisi od njihovog karaktera i to niko ne moze da mi ospori, ja imam 3 pita(ljubimca) Zenku koja obosava sve moje pse u selu a imam ih 8 al kad vidi drugog pita postaje agresivna i njena dva petomesecna steneta koja od dva meseca se tuku non stom tako da sam morao da ih odvojim da se ne poubijaju!!!!!!! Tako i u stanu imam zenku NLT koja obozava ljude a zivi sa Si cu zenkom koja ima svoja 4 steneta i ona sve njih obozava i igra se po ceo dan al kad je setam nalece na svako kuce a ne moze niko da mi kaze da sam je ja to ucio!!!!!!!!!!!!!
    Sta znaci "svaka cast na slikama", dobre fotke ili sta te iste slike "govore".
    Ne znam za druge, ali sam savrseno svesna kada svoje misljenje prenosim na tastaturu. Svaki pas, prihvacen od strane coveka jeste pas ljubimac, ali samo ako se tako i tretira. Ja nisam sigurna u ono sto ti ovde navodis: "svaki taj pit bi se potukao......" , zatim: "Ima pitova koji nece da se tuku......" . Da se vratim malo u nazad. Odnos psa sa psom je u direktnoj vezi sa odnosom coveka sa psom, jer taj isti covek trenira psa za borbu, jel tako? Jeste!!!
    Tvoja zenka nije agresivna ni prema jednom drugom psu, osim prema istoj rasi? Da li si ikada cuo za "dominaciju"? I da li si makar i pokusao da svoju zenku pita treniras da ne reaguje agresivno kada se suoci sa drugim pitom?
    Stenci tvoje kuje se tuku, jednostavno zato sto su to bebe koje se igraju. Svi se stenci u tom periodu sibaju, nista neobicno.

  12. #132

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Sta znaci "svaka cast na slikama", dobre fotke ili sta te iste slike "govore".
    Ne znam za druge, ali sam savrseno svesna kada svoje misljenje prenosim na tastaturu. Svaki pas, prihvacen od strane coveka jeste pas ljubimac, ali samo ako se tako i tretira. Ja nisam sigurna u ono sto ti ovde navodis: "svaki taj pit bi se potukao......" , zatim: "Ima pitova koji nece da se tuku......" . Da se vratim malo u nazad. Odnos psa sa psom je u direktnoj vezi sa odnosom coveka sa psom, jer taj isti covek trenira psa za borbu, jel tako? Jeste!!!
    Tvoja zenka nije agresivna ni prema jednom drugom psu, osim prema istoj rasi? Da li si ikada cuo za "dominaciju"? I da li si makar i pokusao da svoju zenku pita treniras da ne reaguje agresivno kada se suoci sa drugim pitom?
    Stenci tvoje kuje se tuku, jednostavno zato sto su to bebe koje se igraju. Svi se stenci u tom periodu sibaju, nista neobicno.
    Znam neke ljude koji gaje pitove tako da znam dosta o tome, ne terniraju ih da se tuku tjs cekaju da pas napuni godinu dana i onda ga puste u rolu da vide kakav je neki psi se biju kao da ceo zivot to rade, neki neznaju bas najbolje a pak neki nece da se biju, a sto se tice mojih zenki one sad imaju 5meseci i veruj nije to tgra bas ozbiljno se potuku poslednji put kad su bile zajedno to je pre oko mesec da na da nisam odvoijo jedna bi drugu ubila cak sam morao da ih vodim kod veterinara posto su bas bile ostecene, a sto se tice dominacije psi to ne gledaju prema rasi bilo koja rasa da je u pitanju dominantni pas ce nastojati da dominira al kod mene ona to radi samo kad vidi pita psi su cudo!!! I samo jos nesto od nekog decka je zenka pita plasila se svakog psa na ulici bilo koje velicine(bukvalno i pikinezera a nikad do tad se nije tukla) i kad je videla ring pocela je da vuce ko nenormalda i da urla(zelja za bordom) tako da ne moj da kazes da tu nema neceg!!!! Mada moja zenka jeste vodjena ranije u borbu mada tad nije htela da se bije i njen vlasnika je hteo da je baci i ja sam ga zamolio da mi je da jer ona meni sad vise vredi od tih njihovih "Ch sampiona"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    @Squaw
    Da tako je i orca odreagovala kad sam ja prijavio coveka koji bas zlostavlja pse pa je cak i meni otrovao 2 psa i iz puske ubio jednog!!!!! I nikom nista on i dalje muci svvoje pse i mal mal pa upuce necijeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #133

    Odgovor: Borbe pasa

    Znam neke ljude koji gaje pitove tako da znam dosta o tome, ne terniraju ih da se tuku tjs cekaju da pas napuni godinu dana i onda ga puste u rolu da vide kakav je
    To su degenerici ne treniraju ali ga puste da vide kakav je

    Pas poludi kad vidi prazan ring prvi put u životu? Koji bullshit

    Da tako je i orca odreagovala kad sam ja prijavio coveka koji bas zlostavlja pse pa je cak i meni otrovao 2 psa i iz puske ubio jednog!!!!! I nikom nista on i dalje muci svvoje pse i mal mal pa upuce necijeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ne postoji malo i puno zlostavljanje ili baš zlostavljanje. Čovek ili zlostavlja ili ne zlostavlja. Vidiš, kad god sam ja nešto prijavila reagovali su. Prijavi tog čoveka policiji, ja se ne bih smirila dok ne bi bio na sudu da je ubio mog psa iz puške i preko toga otrovao još dva. To valjda zavisi od osobe i kako psa posmatraš. Toliko se i potrudiš
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #134

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Sta znaci "svaka cast na slikama", dobre fotke ili sta te iste slike "govore".
    Ne znam za druge, ali sam savrseno svesna kada svoje misljenje prenosim na tastaturu. Svaki pas, prihvacen od strane coveka jeste pas ljubimac, ali samo ako se tako i tretira. Ja nisam sigurna u ono sto ti ovde navodis: "svaki taj pit bi se potukao......" , zatim: "Ima pitova koji nece da se tuku......" . Da se vratim malo u nazad. Odnos psa sa psom je u direktnoj vezi sa odnosom coveka sa psom, jer taj isti covek trenira psa za borbu, jel tako? Jeste!!!
    Tvoja zenka nije agresivna ni prema jednom drugom psu, osim prema istoj rasi? Da li si ikada cuo za "dominaciju"? I da li si makar i pokusao da svoju zenku pita treniras da ne reaguje agresivno kada se suoci sa drugim pitom?
    Stenci tvoje kuje se tuku, jednostavno zato sto su to bebe koje se igraju. Svi se stenci u tom periodu sibaju, nista neobicno.
    Rekao sam svaka cast na slikama jer svi pricaju kako pitovi napadaju ljude !!!!!!

  15. #135

    Odgovor: Borbe pasa

    .......Člana 138.Zakona koji je objavljen u Službenom glasniku Srbije,broj 91 od oktobra 2005. godine i glasi :"Zabranjeno je organizovati,finansirati ili biti domaćin borbe između životinja iste ili različitih vrsta".....

    Moje misljenje je da je Orka cista glupost..... to je jedna organizacija koja ne radi dobro posao za koji se navodno bori.... glupiraju se na razne nacine a ne gledaju da rese osnovne probleme ..... A pri tom neko tu zgrce dobre pare..

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. Svetski dan borbe protiv side
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 18:20
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •