Borbe pasa (i stereotipi o psima za borbe) - Strana 7
Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 188
  1. #91

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    rasa pit je rasa koja je napravljena za to
    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je stvorena za borbe pasa!
    od svih tvojih postova, samo sam ova dva koja su citirana uspela da procitam, jer su toliko puna mrznje a i uostalom gramatickih gresaka, da se za druge nisam ni trudila.. u ova tvoja dva iznad pomenuta citata kazes da je taj pas stvren za borbe.. dobro, stvoren.. ali ispod je boldovano sledece:

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    pit je obican pas
    da je obican pas, ne bi se koristio u te svrhe za koje ga koriste oni kojima borbe predstavljaju erekciju


    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    To sto ti citas kao masina bez mozga moje postove i trazis razilke ja nisam kriv.. i ne pokusavaj da se ubacujes u pricu sa tako glupim komentarima kao sto je ovaj,ti se razmisli malo sta pises.
    kad budes imao pravilne argumente kojima ces svoj stav da odbranis, mozda cu i smognuti snage da procitam bas sve sto napises.. argument ti nije "sa tako glupim komentarima kao sto je ovaj,ti se razmisli malo sta pises" i ako tako nekome pokusavas da do znanja stavis svoje razmisljanje, to je smesno

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    pit je obican pas nije pola majmu pola pas ili polu slon...
    nije? slomi mi srce
    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Ja ti kazem svati!!!
    ako ces ti posle svakoga posta koji neko ovde ostavi da vices citirano, bogami navikaces se
    nisu i nece mi biti jasni oni koji takve borbe odobravaju, huskaju i kojima je to vrh (brate).. borba pasa nije moguca bez coveka koji ce to ugovoriti i pokupiti novac.
    I molim te, opismeni se da nam diskusija bude na malo visem nivou od najnizeg ako vec argumente nemas
    Poruku je izmenio starsica, 05.02.2009 u 00:48 Razlog: izbacila deo nepotrebnog citata
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #92

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Ma ti si nedokazana,pocecu da sumnjam u tvoju inteligenciju!!!
    Samo izvoli, nemoj da se suzdržavaš.

    Uzaludno je pisati isto nekome ko ne shvata analogiju sa avionom i da nije problem što avion postoji već činjenica da se zloupotrebljava, a pošto ja zapravo ovde ne vršim antipropagandu protiv rase, već napadam isključivo čoveka i borbe (i sve one koji učestvuju u tome), pišem zapravo o moralu ako nisi primetio - ovde može da se raspravlja samo ako se razlaže - e sad - razlaganje je ovde - a ti si istočno od toga. Treba da razgovaram sa članovima koji ne znaju ko se kome obraća, a toliko čitaju i znaju šta pišu:

    ZA urosara:
    jer si normalan ti de......... !!! Jer si pogresio ili je ona poruka meni napisana?
    IZVINI BILA JE NAMENJENA ZA biterlemon
    ???? Pa tu je jedino bitno - svati!!!! i to brate!!!!

    Ja mislim da su me shvatili svi koji nemaju kapacitet suvog maslačka.

    90% tih pasa u našoj zemlji drže iskompleksirani balavci ili stariji nedovršeni kreteni naloženi na fajt koji će ih voditi u borbe i to je fakat - na veliku žalost ljubitelja te rase, (o okolini da ne pričam) to su oni koji nikad neće ispratiti gde i kod koga su im otišli štenci ako imaju ženku jer im to prosto neće biti bitno uopšte.
    Ako si i ti jedan od takvih, ako nisi protiv borbi pasa i ako ih ne osuđuješ, a držiš pitbulla - moram da kažem da mi je jako žao tvoje kuje i da ti ja ne bih dala da čuvaš i vaspitavaš ni dve ovce na papiru. Nacrtane.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #93

    Odgovor: Borbe pasa

    za starsicu: Pa sada cu ja argumente tj. dokaze da ti dostavljam kao da si sudski vestak? Bas me briga sta mislis o meni to nije teba,objasnio sam sve sto sam napisao a ti samo komentarises mene i moje tekstove pogresno-pokvareno. Znaci ovako, borbe pasa :zabraniti !!! ok , zabrana cuvanja pitova ,mislim da vecina nije za ovo , i svki detalj smo komentarisalo ovde. Meni smeta kada me neko provocira i pise gluposti, "PIT JE NAPRAVLJEN ZA BORBR PASA" nema sta da pricas na ovu temu ako to neznas, squaw kaze krivi su ljudi(ok) ima smisla, pitovi su ok i to ima smisla, ali kad recimo napise odgovor u kome kaze i eee znas sta ja cu sad da ti kazem ja sam izmislila pitove i oni nisu napravljeni za borbu pasa nego specialno za igru sa ljudima i mozda za lov. Svaki stav postujem ali ljudi nemoj te da pricate neke podatke o rasi za koju ne znate ni kada je nastala,ni ukrstavanjem kojih rasa i zasto su nastali itd. A za graske u pisanju : nemojte da mi zamerite slabo i sporo kucam i ne obracam toliko paznju na svako slovce bitno je da neko razume sta sam napisao, i jos nesto nisam od onih koji su 24 h na kompu i koji furaju hakerski stil po netu. Poz svima NISLIJA

  4. #94

    Odgovor: Borbe pasa

    Pa sada cu ja argumente tj. dokaze da ti dostavljam kao da si sudski vestak? Bas me briga sta mislis o meni to nije teba,objasnio sam sve sto sam napisao a ti samo komentarises mene i moje tekstove pogresno-pokvareno.
    Ja o tebi ne mislim nista ravna crta..
    komentarisem tebe naravno, kad svakom clanu koj je protiv borbi pasa ti skaces za vrat i govoris "Svati, brate, svati, borbe pasa su vrh" a to je ono sto je meni dno
    ponavljam, borbe pasa ne bi bile moguce bez coveka, a to da je on za to rodjen, opet je kriv covek, jer ga je generacijama unazad tome ucio..
    ti budi za borbe, slobodno i propagiraj ih slobodno budi jedan od onih koji ce da ucestvuju u organizovanju i od onih ciji ce pas da ucestvuje neko ce te prijaviti i zatvor
    a tako ce svi oni koji propagiraju i ucestvuju Hoce, hoce.
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #95

    Odgovor: Borbe pasa

    Znaci ovako, borbe pasa :zabraniti !!! ok , zabrana cuvanja pitova ,mislim da vecina nije za ovo , i svki detalj smo komentarisalo ovde.
    Nema šta ti da misliš da li je većina za to ili ne, ako zakon kaže da je zabranjeno držati tu rasu, uvoziti, reklamirati i razmnožavati. A u mnogim zemljama jeste.
    Najgore u svemu tome je što će se uništiti kvalitetna legla, opet kažem, na veliku žalost ljubitelja rase. To nisu oni koji ih vode u borbe ili takvo nasilje zastupaju.

    Ja nigde nisam rekla da sam izmislila rasu, pisala sam o čoporu i uopšteno pošto ste se dotakli te teme. Jbga, i dalje moram da kucam ne mogu da ti nacrtam. A ti si se istripovao da ćeš svima da držiš predavanje o rasi ovde i da opravdavaš borbe i zlostavljanje. I to sa takvim nabadanjem. I još da nekom određuješ šta će da piše i šta je ok pošto si "doživeo veliki utisak i znaš šta je draž borbe". Greška
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #96

    Odgovor: Borbe pasa

    ponavljam, borbe pasa ne bi bile moguce bez coveka, a to da je on za to rodjen, opet je kriv covek, jer ga je generacijama unazad tome ucio..

    E sad si izmislila toplu vodu, znas? To je vec napisala squow mnogo puta ako si citala uopste diskusiju ovde. Imas problem jer ti meni skaces sada na vrat, a ukljucila si se u trenutku kada sam se ubedjivao sa squow da li je pit rodjen za borbr ili ne. Greska moja je sto sam ipulsivno pisao sve poruke do sada pa sada ispado psihopata. Zakon o borbama pasa po meni nece jos dugo da pocne sa primenjivanjem jer ima mnogo ozbiljnijih i precih stvari od toga,ali vremenom ce sigurno da dodje do toga. Tema nisam ja i moji tekstovi nego borbr pasa , tako da mene zaobidji i ne skreci sa teme .

  7. #97

    Odgovor: Borbe pasa

    Nema šta ti da misliš da li je većina za to ili ne, ako zakon kaže da je zabranjeno držati tu rasu, uvoziti, reklamirati i razmnožavati. A u mnogim zemljama jeste.
    Najgore u svemu tome je što će se uništiti kvalitetna legla, opet kažem, na veliku žalost ljubitelja rase. To nisu oni koji ih vode u borbe ili takvo nasilje zastupaju.


    Ako zakon kaze nesto to je kraj naravno ali mi ne pricamo o zakonu i koliko je zakon postovan i sta znaci za gradjane.
    Sa ovom tvojom drugom recenicom se ne slazem jer znas sta znaci kvalitetno leglo pitova ,(ti je leglo najbolja sa najboljim) cista linija i td. Lubitelji takvog legla su ljudi koji pustaju pse u mec,a protiv toga si tako da ne treba da ti bude zao. Neko ko voli te pse ne mora da zali kada dodje do zabrane zato sto mogu da cuvaju staforde koji imaju neke minimalne razlike u odnosu sa pitom za neke osobe koima nisu bitne predispozicije za borbu. Jos nesto: neznam da li znas ali u kod nasa trenutno ima mnogo mesanca pita i staforda tako da kada ga vidis nemozes nikako da provalis sta je , pitas gazdu koje rase je vas pas , a on ti kaze staford , ustvari to je pit koga on trenira i sprema za mec.

  8. #98

    Odgovor: Borbe pasa

    Elem,aj se svi složimo da borbe treba zakonom zabraniti,ali ne i pitove,i to je to(mada u nekim mestima donose uredbe o zabrani držanja pit-bula,što normalno se 'poštuje')

    @biter,ovim ne mislim na tebe,očigledno ih mrziš jer osetiš da ti se dužina penisa smanji kad ih vidiš,šta ću ti ja ako ti tvog kera/mačku vodiš kod frizera,farbaš i oblačiš u sweat years(za mene je to najgori vid maltretiranja životinja)

    aco,svaka čast na postu,lepo si stavio do znanja da borbe ne mogu da se iskorene zabranom držanja pitova

  9. #99

    Odgovor: Borbe pasa

    Bas sam razmisljo o tome sto kaze squaw da 90 posto pitova cuvaju stariji idioti i napaljeni klinci, predpostavljam da ovih 10 posto cine penzioneri , a ljudi koji pustaju pitove se vecinom mnogo magupiraju a ustvari su da ne kazem sta ...
    Najvise me pogadja kada pse pustaju u "rolu" - borbu sa lanca totalno nespremene da bi ispitali srcanos(da li ce da se predaju ili posustanu) e takve bi pustio u ring da se biju dok ne izgube sves a kada bi posustali,predali ili na bilo koj nacin pokazali strah i kukavicluk, Prekid pistolj u celi i cao zdravo jer nisu pokazali "game". Svi su ded gejm , tetovaze ded gejm po grudima ledjima a nikad se nisu potukli kao njihovi psi od kojih traze da idu do kraja. Ja do sada nisam cuvao pita ali znam dosta o tome jer moja najbolji prijatelj -drug koji cuva pitove od detinjstva. Letos smo ja i on kupili mnogo lepu zenku koja je imala 9 meseci,sada je vec porasla i prelepo izgleda. A on ima muzijaka dosta dugo koji ima oko 8 god.

  10. #100

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku

    E sad si izmislila toplu vodu, znas? To je vec napisala squow mnogo puta ako si citala uopste diskusiju ovde. Imas problem jer ti meni skaces sada na vrat, a ukljucila si se u trenutku kada sam se ubedjivao sa squow da li je pit rodjen za borbr ili ne. Greska moja je sto sam ipulsivno pisao sve poruke do sada pa sada ispado psihopata. Zakon o borbama pasa po meni nece jos dugo da pocne sa primenjivanjem jer ima mnogo ozbiljnijih i precih stvari od toga,ali vremenom ce sigurno da dodje do toga. Tema nisam ja i moji tekstovi nego borbr pasa , tako da mene zaobidji i ne skreci sa teme .
    Prvo, nauci da citiras.
    Drugo, meni se tako ne obracaj, ako nisi zreo za normalnu diskusiju.
    Trece, ako i jesam izmislila toplu vodu, o cemu ti pricas onda? Da se i jesam ukljucila u trenutku kad si se ti raspravljao sa SQUAW (a nisam), mogla bih ti reci isto sto i ona, da nije ona Da li si psihopata ili ne, to nije moj problem, vec tvoje okoline..
    Ako bi se samo vratio malo unazad.. video bi da moji postovi na ovoj temi ne skrecu sa onoga o cemu i pise, samo se dotaknem tebe jer.. a ustvari, objasnila sam ti u prethodnom postu, procitaj ako te interesuje.
    Tema nisi ti i tvoji postovi, a tesko te je zaobici kad ne odustajes od odobravanja onoga sto je kaznjivo zakonom

    Istrazivanja su pokazala da agresivnost psa zavisi od njihovog vlasnika.Cak i psi koji su obucavani za borbu ukoliko dodju u ruke dobrog vlasnika,nece ispoljavati povecanu agresivnost u poredjenju sa psima koji nisu prosli takvu obuku.U Bavarskoj za uzgajanje borilackih pasa rase pitbul ili mastino moze se izreci kazna do 50 000eu.U Hamburgu,Bremenu,Hesenu i Rajnland-Pfalcu propisana je kazna do 5000eu za vodjenje takvih pasa bez zastitne korpe.
    Vlasnici pasa za borbu,svoje ljubimce prilikom obuke kljukaju anabolicima koji podizu stepen razdrazljivosti i povecavaju agresiju.Pitam se ko je tu kriv?To su tesko zlostavljane zivotinje!!Izuzetno je opasna situacija sa mesancima raznih pasa obucenih za borbu.Ukrstanje dobermana i rotvajlera ili pitbula i mastina daju izuzetno opasne primerke koje je nemoguce vaspitavati.Ovakvi mesanci imaju sasvim deformisane socijalne odnose prema coveku ali i prema drugim psima.Zaista bih volela da nam se javi neki vlasnik psa za borbu i da nas ubedi da tu nisu vazne pare vec ljubav koju oni osecaju prema svojim psima.
    tekst preuzet sa sajta: Balkan Kinology







    PRIJAVLJUJTE IH
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #101

    Odgovor: Borbe pasa

    Kad ste toliko navalili na Pitt -a evo procitajte ovaj text, malo se obrazujte, pa onda nastavite da diskutujete o njemu. Problem borbe pasa nije u jednoj rasi.... vec u ljudskom mentalitetu.... i stvarno je smesno sto mislite da je Pitt agresivan prema ljudima. Poredjenja radi znam da je jedan covek imao na imanju Sarplaninca jer su mu pre toga krali pittove... koji su verovatno koristeni za borbe...

  12. #102

    Odgovor: Borbe pasa

    ja ni u jednom momentu nisam rekla da je to krivica psa vec u onima kojima epitete necu da nadevam..
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #103

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    90% tih pasa u našoj zemlji drže iskompleksirani balavci ili stariji nedovršeni kreteni naloženi na fajt koji će ih voditi u borbe i to je fakat - na veliku žalost ljubitelja te rase, (o okolini da ne pričam) to su oni koji nikad neće ispratiti gde i kod koga su im otišli štenci ako imaju ženku jer im to prosto neće biti bitno uopšte.
    Ukrade mi reč iz usta, što bi kazali!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  14. #104

    Odgovor: Borbe pasa

    Za starsicu: Cekaj da ne bude glupo i dosadno, da li si za da se rasa zabrane - ukune? i da li mislis da su pitovi agresivni i da napadaju ljude?

    Necemo mi doziveti taj trenutak da drzava zabrani cuvanje pitova

    Ipak mislim da za potpunu eliminaciju borbe pasa nema resenja , osim ako se ne ukljuci drzavna bezbednos pa vrse pretrese i lov na pitove.(koje bi na kraju ubijali i tako istrebili ovu rasu) ali i tad bi se javio drugi prob. ljudi bi pustali druge rase , kladili se itd
    Poruku je izmenio acastojicic, 05.02.2009 u 16:05

  15. #105

    Odgovor: Borbe pasa

    Citat acastojicic kaže: Pogledaj poruku
    Za starsicu: Cekaj da ne bude glupo i dosadno, da li si za da se rasa zabrane - ukune? i da li mislis da su pitovi agresivni i da napadaju ljude?
    Ne, ponovicu, nadam se po poslednji put, da za borbe nije kriv pas, nego covek. Nisam za to da se rasa zabrani ili ukine, ali ljudi imaju predrasude prema toj rasi bas zbog onih koji propagiraju borbe pasa i pitove predstavljaju agresivnim mislim da su pitovi agresivni isto i koliko drugi psi. Rasa je na losem glasu zbog borbi, verujem..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. Svetski dan borbe protiv side
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 18:20
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •