Posao kao potreba? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: posao kao potreba

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da, uzivam da radim, jer tada resavam probleme, a volim resavati probleme.
    Ne postoji posao koji moze biti dosadan ako se kvalitetno radi!
    Potrebna je dobra namera, kreativan i konstruktivan pristup i sreca ce se sama pojaviti u obliku samozadovoljstva i priznanja drugih.

    Najbitnije da sami budemo zadovoljni sa svojim poslom. Kada je to tako, nikako nam ne mogu nauditi sitne ljubomorne dushe, kojih ima prilicno mnogo.
    nedavno sam dobila novi posao u istoj firmi u kojoj sam radila i do sada. u izvesnom smislu sam unapredjena. naravno da sam veoma srecna, ali su mnoge stvari drugacije. opis posla je potpuno drugaciji, odgovara mojoj strucnoj spremi i recimo da je najblize onome sto sam zamisljala da bih mogla raditi. dosadasnji posao je bio dosadan, rutinski, a u zamenu ovaj je kreativan i daleko odgovorniji.

    izuzetno mi je bilo lepo procitati tvoj kratak post u kom je u nekoliko najbitnijih recenica sve receno.

    pogotovo me iznenadjuje to prisustvo nekakve zavisti koju srecem prvi put u zivotu. dosta je tesko funkcionisati u takvom okruzenju. pogotovo kada si korektan prema svima i delili ste izvesno vreme iste probleme, bili bliski i druzili se.

    sutra cu uzivati na poslu

  2. #17

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Radim posao koji nije loš, zadovoljan sam.

  3. #18

    Odgovor: Posao kao potreba?

    necu vise da radim, e bas necu! i lijepo mi je!

  4. #19

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Posao kao obaveza,a ne kao potreba !

  5. #20

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Jel' postoji itko da u današnje vrijeme radi zato što uživa a ne zato što mu je to potreba?

    Ja prvenstveno radim zato što trebam da bih mogla živjeti. Da mi nije sila, isto bih radila jer nisam osoba koja voli biti besposlena.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #21

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Sutra bih otišao u penziju.

    Ma šta sutra, večeras.

    Samo da imam kinte. Inače, ima toliko stvari koje volim da radim, da verovatno ne bih imao vremena za sve. Što će reći, da sam sin arapskog šeika (ili Miškovića, barem), bog bi me vidO.


  7. #22

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Lagala bih da kažem da ne radim zbog novca, ali isto tako bih lagala da kažem da ne bih radila da imam puno para..radila bih, volim da radim..tipičan primer radoholičarke..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #23

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Da, meni je posao potreba. Da ne radim, bila bih u statusu izdržavanog lica, a za to sam prematora, predobrog zdravlja i očigledno prevelikih mogućnosti za zaposlenjem.
    E, sad, da imam avione, kamione, da sam lišena brige o egzistenciji... opet bih radila jer, mada sam rođeni danguba, i taj danguba mora da se oseti korisnim. Ali tada bih pre birala da radim nešto što nema puno baš veze sa striktnim radnim vremenom, sa nametnutom obavezom, verovatno bih izabrala neki volonterski posao koji će meni neće donositi nikakvu materijalnu korist već samo zadovoljstvo, a nekom drugom donosi mnogo, mnogo više.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #24

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Ja imam sve sto pozelim i ne brinem o novcu,ali ipak radim jer sve to sto imam moram i da odrzavam.Onaj koji hoce da uradi nesto u zivotu mora da radi,radi,radi i samo da radi i manje da prica.To je moj moto.
    Za moje 24 godine sam dosta uradio uz pomoc oca naravno ali velike poslove sam zahvaljujuci sopstvenim idejama improvizovao i uspeo.Dakle posao mora biti obaveza jer ako ga smatras kao obaveza razmisljas optimisticki dok sa druge strane ako je on gledan kao potreba to je znaci volja za radom i uspehom svedena na nista.

  10. #25

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    dok sa druge strane ako je on gledan kao potreba to je znaci volja za radom i uspehom svedena na nista.
    Mogu samo da ti kažem da možeš da zahvališ onom ko te je obezbedio što nisi osetio i ovu stranu medalje. Jer kad te egzistencija lupa po glavi itekako imaš volju za radom i uspehom. I to tada nije tek puko dokazivanje, već istinska volja da najpre onima koje zavise od tebe, a naravno i sebi, obezbediš normalan život.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #26

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Ukoliko zanemarimo potrebu za poslom radi egzistencije, kod mene je prisutna i potreba da nesto stvaram, da imam vidljive rezultate rada. To me cini stretnom i zadovoljnom i daje onome sto radim pravi smisao.

    Zadnji posao koji sam radila uopste me nije ispunjavao ni na koji nacin. Nakon prvih mesec dana pala sam u blagu depresiju jer mi se zivot pretvorio u dan mrmota. I nema tih para koje bi mogle da mi ucine taj posao prijatnijim i prihvatljivijim, jer jednostavno napredak se nije video, nisam znala koja je uopste poenta svega. Prvi put u zivotu susrela sam se sa radnim vremenom od 8 do 16h, sa osmocasovnim sedenjem za racunarom i tisinom.

    Bar neko dobro sto ga vise nemam je to sto je za mene bio pravo mucenje u svakom smislu reci, jedva da je imao veze sa mojom strukom i ni na koji nacin mi nije odgovarao.

    Na kraju, mogu reci da posao jeste potreba zbog novca, ali isto tako je potreba i u smislu ostvarivanja nas samih.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #27

    Odgovor: Posao kao potreba?

    svakom čoveku treba osećaj uspeha, jer svoju vrednost definiše tako, samom sebi dokazuje da je sposoban to "nešto" da uradi bolje. nastranu da se nažalost u današnje vreme retko poklapaju te strane koje su hrana za našu dušu sa finansijskim potrebama, ali nekada se i ta čuda nakon dugog traženja dešavaju

  13. #28

    Odgovor: Posao kao potreba?

    Volim da radim. Najviše mrzim osećaj beskorisnosti koji sam imao poslednje godine studija dok nisam radio ništa osim faxa. To je zamorno, i kad bih imao mnogo para, ako ne bih radio navuk'o bi se na neku gudru, kurve i kocku, zato je Bog dobro odredio i ostavio me bez filera da moram da radim kao crnac.
    Osećam se zadovoljno kad radim, i srećan sam, i tako te neke lepe stvari
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Studiranje i posao?
    Autor Kum u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 13.02.2014, 20:34
  2. Duga veza kao obaveza, ili kao potreba
    Autor veljko yaric u forumu Ljubav
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.06.2011, 17:25
  3. Honorarni posao
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:35
  4. Potreba za pažnjom....
    Autor maski u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.07.2010, 10:04
  5. Najveća potreba
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 02:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •