Duga veza kao obaveza, ili kao potreba - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Kad sam bila klinka imala sam sto i jednu kratku vezu.Nisam mogla da odolim avanturama,novim izazovima,a po najvise nisam mogla da se vezem za jednu osobu.To je nekako islo sa sazrevanjem.Veze su postajale sve duze i sve vise sam imala potrebu da budem kraj jedne osobe.Najduza veza,koja je krunisana i brakom je bila 8 godina.
    Posle neke 2 godine,znali smo da zelimo ostariti zajedno,ali smo na brak malo cekali.Jos uvek smo bili mladi i nismo hteli da srljamo u obaveze koje brak nosi sa sobom.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  2. #17

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Uvek sam tezila dugim vezama, jer stvaro ne mogu da se otvorim i dam u kratkim vezama, niti mogu da ostvarim kvalitetan odnos sa nekim na blic...Ne dozivljavam dugu vezu ni kao obavezu, ni kao naviku...mislim da u takvim vezama ljudi jedostavno idu neko vreme u istom pravcu, sa istim ili slicnim zeljama, potrebama i emocijama....pa sve do neke bitne raskrsnice gde ce se mozda razici a mozda i ne....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  3. #18

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    duga weza nije ni obaweza ni potreba,nego prirodni start ljubawi koji se, nepozwan, pretwara u trajnu i neraskidiwu wezu izmedju 'goluba i golubice'

  4. #19

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    ...ili kao navika

    Jednom mi je jedna drugarica rekla " ne želim vezu gde na početku pojedemo sav med, a posle jedemo go*na....."
    Sve u svemu ako ne postoji fluid u vezi, onda ta veza od početnog stadijuma polako prelazi u naviku...iz potreba otaljavati neke stvari..ne ide baš
    Poruku je izmenio TVO.JA_, 23.11.2008 u 22:23
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #20

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    u mom slucaju kao stvar navike..bar mi se tako cini,sobzirom da sam u vezi skoro tri godine i sad trenutno razmisljam da li je to mozda prava ljubav ili navika....a sve mi se cini da je ovo drugo
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #21

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Spadam u dugoprugaše. Verovatno mi treba više vremena da se otvorim, da bez rezerve primam i pružam sebe.
    U dugim vezama se uvek u nekom momentu desi ono bestežinsko stanje, kad ne znaš da li si sa nekim zato što je to ono pravo ili je to samo navika. Kad hvataš misao iz mimike, pogleda, gesta, kad znaš nakon jedne izgovorene rečenice naredne tri, kad već znaš kojim se putem ide od mesta A do mesta B,... kad je nekako sve već viđeno. I zapitaš se da li je to bliskost, spoj duše i misli, ili ona faza kad više nema iskoraka napred i kad stojiš u mestu iz straha od nekog novog koraka koji će vas možda odvesti na različite puteve. Hrabrost je načiniti taj korak. Ili će te vinuti u visine, dati neku novu boju i dimenziju toj vezi, ili će ti doneti bol. Nekad bol i olakšanje. Olakšanje što ma kako da je teško, nećeš sutra reći bacila sam godine.
    Znam koliko duge veze mogu biti lepe. I u kom momentu one postaju omča oko vrata, pa čak i onda kada ima ljubavi, a nema perspektive.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #22

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste u dugim vezama iz obaveze ili zelite to iz petnih zila?
    Ako je obaveza, tu nema ljubavi.

    Sve moje veze bile su na duge staze.
    Iz svih sam izlazila, kad je nestajalo ljubavi, razumevanja.
    Kada su nadolazile cutnje, one duge, mucne ...

    Ne spadam ni u one kojima je duga veza potreba, nekako mi je zivot namicao te duge veze.
    Kratka ili duga, ne bitno.
    Vazne su emocije i njihova jacina i oni ludi leptirici u stomaku.
    I osmeh sa kojim se budim.
    I slatki nemir pred spavanje.
    I treptaj ludog srca, zbog pisamca na displeju.

    Navike su ponekad cudo.
    I treba mnogo vremena da dokucis, gde je tu granica ljubavi, navici ili obavezi.
    Glasam za ljubav, obaveza nije moj stil

  8. #23
    Obaveza?To me asocira na nesto sto se mora.Ne hvala.
    Potreba da.

    Ne umem nista povrsno zato mi ne prijaju veze na kratke staze.
    Bilo emotivne ili prijateljske.
    Ulazem sebe u vezama,dajem sebe,trosim se...i nije mi zao.
    Tako da mislim da je gubljenje vremena trositi sebe da bi to bilo nesto na silu ili nesto sto mi ne prija.
    Poruku je izmenio bellissima, 25.04.2010 u 17:43 Razlog: uzastopni postovi
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #24

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    Ja sam imao cetiri veze,od po 5 i vise godina.Kratke avanture me ne interesuju.Veliki sam emotivac,pa mi je posle raskida potrebno najmanje godinu dana da dodjem k sebi.Iz tog razloga,bolje biti soler,nego se upustati u nesto kratko i neozbiljno.
    Iskljucivo idem na duge veze,ili bar nesto slicno tome.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  10. #25

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    ponekad mi poneko od bivshih zafali izmedju nogu (narochito izjutra), al mi izmedju ushiju niko nije nedostajao... krojim kaput (vezu) prema choveku....
    & underpaid......

  11. #26

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ponekad mi poneko od bivshih zafali izmedju nogu (narochito izjutra), al mi izmedju ushiju niko nije nedostajao... krojim kaput (vezu) prema choveku....
    Auuuu,pa ti ocigledno nisi ni imala veze do sada nego sexualna pomagala.
    Kad naleti pravi i kad zatim nestane,o sexu se i ne razmislja.Ako se pak vezujes iskljuvino zbog toga,onda ljubavni slozeni problemi koji ni jedan naucnik do sada nije uspeo da potpuno razotkrije,kod tebe nisu problem.Tehnologije,razni materijali koji lice na prirodne i skoro su bolji od njih
    A osnovni problem koji do sada nauka nije resila,to je odnos dusa,bol duse i uopste duhovno stanje.Ako nema toga,diskutabilo je da li je u pitanju uopste veza,ili neki drugi pojam mehanicke prirode i spoja.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  12. #27

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    meni uopste nije jasno ovo izjasnjavanje...
    kako uopste znate od samog pocetka da hocete dugu vezu?
    da li trazite i dajete garanciju na pet ,deset godina ?
    kako mogu da znam na pocetku hocu li biti s nekim sto godina?
    recimo,resim ja da hocu dugu vezu
    sta to znaci?!
    je l` treba u drugoj nedelji da ga povezem s mojom familijom na rostilju?
    njegovoj majci da odnesem kafu i "secer u kocke"?
    da ga ukljucim u drustvo mojih prijatelja,da mu razjasnim gde mi je frizerka,gde kupujem ves,a gde sir subotom?
    meni stvarno nije jasno
    ta neka konekcija se desi
    pa onda idemo,polako,ili kako god
    ne mogu unapred da vidim ceo put
    zamisli,ako ja zelim dugu vezu a nesto krene naopako u petoj nedelji veze?
    i kako sad?
    jbg...nije me `tela duga veza....samo kratka,a i ona je bila kilava....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Duga veza kao obaveza, ili kao potreba

    Duga veza?Nista ne znaci.
    Ja znam neke koji su se vencali posle 3,4 dana ,a znam i neke koje je i bog zaboravio a zajednu su 10 godina.I potom su oborili rekord jer su bili u braku nepuna 2 dana !

  14. #29

    Odgovor: Duga veza kao obaveza ili kao potreba

    Shta je to "duga" veza?Postoji dobra,ili losha veza...Ako je neshto dugo,to ne znachi i da je dobro...
    I gde je granica,izmedju "kratke" i "duge" veze?
    Duga veza,recimo,mozhe da bude i zabluda...
    E sad,ko zheli,a ko ne...
    Svako sanja ,a samim tim i zheli,"dugu" vezu...
    I to tol`ko dugu,da joj se kraj ne vidi,jer ide do samog kraja...
    Pitanje je samo,hocemo li je "dozhiveti" i ko od nas...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Oralni sex ~ obaveza ili zadovoljstvo?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 17.09.2018, 08:24
  2. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  3. Potreba za pažnjom....
    Autor maski u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.07.2010, 10:04
  4. Najveća potreba
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 02:13
  5. Pravila seksa bez obaveza
    Autor tonio11 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.10.2009, 12:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •