Vaše prve i omiljene knjige... - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 72
  1. #31

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Secam se i rado se secam:

    1. Zemlja i njegovi stanovnici (od dede)
    2. Svet nauke (od mame)

    3. Zucko (Walt Disney edicija)
    Hiawatha (takodje)
    Miki i Silja, put na mesec (sve od dede)
    4. Marika (serijal nalik Heidiju) (sve od dede)
    5. Decaci iz Pavlove ulice (majcina knjiga)
    6. Tito (detinjstvo, od majke, sa posla)
    7. Budi dobar, zauvek (od majke, kada sam bio jako bolestan)
    8. Hucklebery Finn, Tom Sayer (biblioteka)
    9. Winetou (sve knjige Karla Maya) (biblioteka)
    10. Robinson Crusoe (biblioteka)
    11. Crveni Gusar (biblioteka)
    12. Salas u Malom Ritu

    Posle ovih sam presao na naucnu fantastiku i to bas na debele knjige...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #32

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    mislim da je moja omiljena knjiga iz detinjstva bila "Cetiri sestre" ili "Male zene",Lujze Alkot....nebrojeno puta sam je citala......pokusavala sam da se ponasam kao DZo,muskobanjasta devojka opcinjena knjigama i pisanjem....secam se da sam isla s knjigom na tavan,da sam citava popodneva provodila tamo,jeduci zute delises jabuke i citajuci....bas kao Dzo...

    a onda i Vinetu,Old Saterhend,Old Sjurhend....

    pa San i java hrabrog Koce,Decaci Pavlove ulice,Tom Sojer,......

    bilo je,bilo je toga......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Moja omiljena knjiga iz najaranijeg detinjstva je Hajdi (Johana Shpiri), mada sam pre toga volela samo bajke, i Grimove i Andersenove. (kad kazem iz detinjstva, mislim na period kad sam mogla sama da chitam) Kasnije je doshla i Pipi i Charlijeva putovanja, i Dechaci Pavlove ulice (uf, i sad mogu da plachem)
    Kad sam bila mala, prva i najveca zelja bila je da nauchim da chitam da bih mogla da prochitam SVE. (bash sam bila naivna)

    P.S.
    Moram da priznam da sam sebichna kad su knjige u pitanju. Dajem ih samo pouzdanim i odabranim ljudima a i oni moraju da chitaju ''u rukavicama''. Strashno ''mrzim'' kad neko jede burek na mojim knjigama.

  4. #34

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    ...Moja prva "ozbiljnija" knjiga je bila "Pipi duga carapa" ,Astrid Lindgren,koju sam dobila kada sam imala 7 godina, dan pre nego sto smo krenuli na more,....posto, kao ni sada, nisam volela da se przim na suncu , svo vreme sam citala knjigu i nista drugo me nije interesovalo. Posle pet dana mama mi je konfiskovala knjigu argumentom "Ulazi u vodu, da citas mozes i kod kuce "....

  5. #35

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Sećam se svoje prve knjige.Bila je to "Uspavana lepotica", pamtim joj izgled korica, čak i ilustracije.Mislim da je tu počela moja velika ljubav prema čitanju...Danas...Ubedljivo najdraža od svih je zbirka pripovedaka "Gimpel luda" od Singera.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #36

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Prvo su to bile bajke...
    Onda je došla lektira i knjiga koja mi je ostala u sjećanju je Proljeće,mama i ja...
    Čitala sam Vlak u snijegu,Koko i duhovi,Lažeš Melita...
    Kraj osnovne škole donosi romantiku i srećne krajeva knjiga Milice Jakovljević Mir-jam...
    A knjiga kojoj se uvijek vraćam ja Mali princ jer ono najvrijednije je nevidljivo,to se osjeća samo srcem i dušom....

  7. #37

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    omiljena bajka - mala sirena iz one velike teget knjige (zamak u noci) "najlepse bajke sveta"...

    ....negde u osnovnoj sam pet dana bez prestanka citala grof monte kristo (tri debele knjige zzutih stranica bez korica stampanih 1949. koje mirishu na memlu).... od pocetka do kraja bez pauze....i nochu s lampom ispod jorgana...cini mi se da tih dana nisam ni jela.....

    ....bilo je i onih koje nikako nisam mogla da varim...kraljevic i prosijak sam zapocinjala sedam puta i nisam mogla dalje od dvadesete stranice...na kraju sam je par godina kasnije procitala iz inata....

    ...u srednjoj sam ostala bez reci posle i duzze od veka traje dan.... sto godina samoce, ceo andric, selimovic.... divota....

    ...a onda sam (ko sto rece biterlemon) preshla na SF....
    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Posle ovih sam presao na naucnu fantastiku i to bas na debele knjige...
    Svinje su debele. Knjige su opsirne

    Nisam voleo da citam dok nisam postao tinejdzer. Sve mi je to bilo dosadno. Desavalo mi se da mi slova beze. I misli mi bezale. Uhvatim neke recenice citam citam a sve mislim sta rade Misa i Danilo i da li su izasli napolje, nista ne znam sta sam procitao. Onda to sto ne znam ne procitam ponovo, racunam cim sam se zamislio mora da je dosadno, pa preskocim dve tri strane dok ne ugledam nesto interesantno. Ili zaspim. Ili razmisljam o marmeladi. To sam vise voleo nego da citam.

    Voleo sam knjigu "Kroz pustinju i prasumu".
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  9. #39

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Citat Pera Mitic kaže: Pogledaj poruku
    Svinje su debele. Knjige su opsirne
    Neverovatno! I ja!

    Citat Pera Mitic kaže: Pogledaj poruku
    Voleo sam knjigu "Kroz pustinju i prasumu".
    Neverovatno! I ja! Neznam ni sam koliko puta sam je prochitao ...

    Dodushe, ja sam najvishe i chitao kad sam bio klinac... Naravno, sve sem udzbenika ... Lektiru sam chitao unapred, al samo ono shto mi bilo zanimljivo hehe, za ono drugo sam se izvlachio
    Keva mi je donosila knjige iz biblioteke i ja sam surfao po tim drugim svetovima full time flat rate... TE klinachke avanturistichke su mi naravno bile najomiljenije , pa fantastika i nauchna fantaastika, itd, itd....

    Kasnije sam malo olabavio sa chitanjem, narochito prvih godina posedovanja rachunara .... Medjutim vracham se u knjigu sve vishe i kad god mogu Chitam na poslu, chitam pred spavanje ..chitam i u autobusu
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 31.12.2007 u 18:26

  10. #40

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    chini mi se da previshe chitanja u detinjstvu mozze da dovede do ozbiljnih psihichkih poremechaja, narocito medj zzenskom populacijom.... mnogo je bolje u detinjstvu razmishljati o marmeladi, o mishi i danilu, a chitati kad se udje u chetrdesete....
    & underpaid......

  11. #41

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Neka prva knjiga, koje se secam, bude ZMAJEVA PESMARICA, ali cu najvise da pamtim knjigu Gradimira Stojkovica HAJDUK U BEOGRADU

  12. #42

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Koliko mogu da se setim to je bila neka pesmarica.A posle družina Pere Kvržice, pošto mi je bila lektira.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  13. #43

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Dok mi je mama čitala,to su bile Zmajeve pesme i bajke naroda Jugoslavije.Kad sam sama birala štivo omiljena mi je bila Hajduk Stanko,Ćopićeve knjige a od poezije sam volela Đuliće i Đuliće uveoke!

  14. #44

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Malene knjige iz edicije '' Žar ptica ''...
    Sve moguće i nemoguće bajke...
    Ćopić kao prvo zapamćeni pisac i '' Magareće godine '' koje svaki put spomenem i rado im se vraćam...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #45

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Malene knjige iz edicije '' Žar ptica ''...
    Takodje
    Onda je su došle Andrersenove bajke, pa Hajdi a posle nje sve čega sam mogla da se dokopam u školskoj biblioteci jer je gradska bila daleko a ja još mala da idem sama..
    Sećam se prva knjiga koju sam pozajmila u gradskoj biblioteci bila je Ramzes..tada sam se zaljubila u istoriju, ali srećom, ostadosmo samo na simpatijama
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljene rečenice iz domaćih filmova
    Autor Kunic u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 264
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 14:12
  2. Omiljene recenice iz crtanih filmova!!!
    Autor Captain Jack u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 09:51
  3. Omiljene glumice
    Autor nattydread u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 10:35
  4. Imate li omiljene dnevne novine?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:22
  5. Omiljene bajke
    Autor kohili u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2010, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •