Vaše prve i omiljene knjige...
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 72
  1. #1

    Vaše prve i omiljene knjige...

    Ja sam se toliko palila na epsku fantastiku da je to bilo nenormalno. Mama i tata su mi kupovali "plavu pticu", ako se sećate tih edicija, i prosto sam gutala sve o Elriku iz Melnibonea, Majkla Murkoka, i sa uživanjem čitala kako je vitlao svojim mačem Olujnikom... Volela sam Toma Sojera i Haklberi Fina, Tigrove Mompračema Emilija Salgarija, Vini Pua i Kuću na Puovom uglu, Vinetua, sve od Lujze Mej Alkot, Robina Huda, Bonselovu Pcelicu Maju, Ostrvo delfina, Crvenka, Karika i Valju Jana Larija (e njih sam baš puno volela), Bajke naroda sveta... ufff nešto sam sigurno propustila... ali ove knjige volim da pročitam i danas, mada sam veći deo pozajmila pa mi nisu vratili, a druge su prilično iskupusane...

    Podseti me yige skoro, na one knjige tipa - Izaberi svoju pustolovinu, kad sam biraš i razmišljaš i prevrćeš na koju ćeš stranu i kako dalje... e tu sam uživala!

    Eto, kako sam se zarazila čitanjem od malih nogu!

    Koje su to knjige koje ste prve pročitali (sami, bez da vam ih čitaju), i kao klinci, voleli?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    ne znam odakle da pocnem.. ono sto mi prvo pada na pamet su Grimove bajke, pa Andersonove, Guliver, Tom Sojer i Fin, bila je i ona kolekcija knjiga '5 prijatelja'.. neprevazidjena Pchelica Maja.. Kushanove knjige su mi sve bile super.. Zmajeva 'riznica pesama'.. Haidi.. Hlapic.. Vlak u snjegu.. Alisa u zemlji cuda.. Orlovi rano lete..

    ufff.. gde me nadje s ovom temom

    dopisacu s vremenom

  3. #3

    11 Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    ja sam imala impresivnu kolekciju onih iz biblioteke vjeverica, a neke koje sam gutala po vise puta su bile: heidi, price iz davnine, mali princ, vlak u snijegu, segrt hlapic, smogovci - pa jos plus i serija...

  4. #4

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    crna strela,nikada necu zaboraviti tu knjigu, ne znam ko je pisac. volim sve bajke jos uvek i poslednji mohikanac je knjiga zbog koje sam danima plakala

  5. #5

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Citat kati kaže:
    crna strela,nikada necu zaboraviti tu knjigu, ne znam ko je pisac. volim sve bajke jos uvek i poslednji mohikanac je knjiga zbog koje sam danima plakala
    robert luis stivenson je pisac.... citala je i ja kao mlada i zapamtila

    elem, ja ceo zivot u knjigama...naucila sam da citam na copicevoj "jezevoj kucici", te mi je to najdraza knjizica..ili bolje reci slikovnica...
    kako sam rasla, tako sam se davila u knjigama... bila je neka edicija knjiga bajke svih naroda sveta..pa je tu bilo i africkih i kojekakvih jos egzoticnih zemalja.. uf, kako sam uzivala u tome...
    a onda vec pomenuti kusan "lazes, melita", "uzbuna na zelenom vrhu", "koko u parizu" ... "tajna zelenog pecata" hane ozogovske je dugo bila hit kad smo imali npr. deset godina...
    a sa pubertetom smo se davili u ediciji knjiga "hit-junior" - ko nije procitao "strklja hockerica se fiksa" taj je bio niko i nista i tako...
    e da, i adrijan mol...
    uffff, bas mi se sve te knjige sada citaju

  6. #6

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Hajdi, bajke braće Grim, Andersen ..Kad se samo setim

  7. #7

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Citat SQUAW kaže:
    Ja sam se toliko palila na epsku fantastiku da je to bilo nenormalno




    Ja se jos uvek palim na epsku fantastiku...

    A da, tema .Obozavao sam i prosto gutao sve od Karla Maja sto mi je dolazilo u ruke, pa zatim ona obavezna stiva kao sto su Beli Ocnjak, Vlak u snijegu, raznorazne mitologije i edicije bajki...sve sto se moglo naci a da ima veze sa princezama, vitezovima i zmajOvima...
    The night seems so dark because the day is much too bright

  8. #8

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Robinzon Cruso, Tom Sojer, Bela griva, i jos mnogo njih

  9. #9

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Definitivno Branko Ćopić - Doživljaji NIkoletine Bursaća!

  10. #10

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Moja prva i dugo, dugo godina omiljena knjiga zvala se Grčka mitologija
    i u njoj su se nalazile sve priče iz antičke Grčke...
    Kada sam je dobila, nisam mogla da je podignem, jedva sam je nosila kroz kuću..uz nju sam naučila da čitam...i znala sam je napamet!!!

    Imam je i danas, sa sve datumom mog četvrtog rođendana kada sam je dobila...malo su stranice požutele...ali je potpuno očuvana!
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  11. #11

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Starac i more.Mislim da bese od Hemingveja.
    Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
    nomen est omen

  12. #12

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Tom i Huck, Druzba Pere Kvrzice, Vlak u snijegu, Suma striborova,Orlovi rano lete ,Vuk samotnjak...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #13

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Sjećam se da sam otkidala na Matu Lovraka, a omiljena mi je knjiga bila Neprijatelj broj 1, koja opisuje život gradskih dječaka u Zagrebu u borbu sa zlom komšinicom

    Sjećam se da sam se sa obaveznim Ćopićem dobro napatila..... Nije mi nešto ležao stil.

  14. #14

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Cica Tomona koliba i moja omljena - pesme Jove Zmaja
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  15. #15

    Odgovor: Vaše prve i omiljene knjige...

    Andersen "Najlepse bajke sveta" , omiljena mi je bila Princeza na zrnu graska i imala sam onu predebelu knjigu "Hiljadu i jedna noc". Volela sam da citam bajke i pesme Desanke Maksimovic
    Evo, promenila sam potpis

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljene rečenice iz domaćih filmova
    Autor Kunic u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 264
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:12
  2. Omiljene recenice iz crtanih filmova!!!
    Autor Captain Jack u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:51
  3. Omiljene glumice
    Autor nattydread u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:35
  4. Imate li omiljene dnevne novine?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 19:22
  5. Omiljene bajke
    Autor kohili u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2010, 23:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •