Partizan izbačen iz Kupa UEFA - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Ма, сетимо се само како је Обилић избачен из Евро купова после НАТО агресије, сетимо се колико пута су енглески клубови тражили да не играју у Србији, па је Партизан био домаћин Лидсу у Фрацуској!!!, па је Звезда дочекала Лестер у Бечу, не могу да се сетим ко још.
    Као, није било сигурно. У истој сезони је Порто долазио у Београд, Италијани, а енглеска ђубрад нису могла...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Zato i kažem da ovo nije sportska kazna, nego politička.

    Dao Ahtisari toj dvojici malo od svojih 40 miliona, da potvrde kako si Srbi zli.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Ja sam svoje mišljenje o navijačkoj kulturi davno napisao!
    Pogotovo su primitivni navijači bivše SFRJ. Ovo isključenje Partizana nije nikakvo čudo, već kulminacija dražesnih slika sa utakmica domaće lige, različitih sportova, koje su se slale u svet. Zato je Partizan ispao dežurni krivac iz zemlje huligana i probisveti. Naravno, jasno je da za ovakav okršaj treba dve strane, tako da je jedina logika da se kazne obe... a i činjenica je da je utakmica nastavljena, dakle ako nije prekinuta, nema logike da se Partizan isključi iz takmičenja, već da se samo novčano kazni, ako se utvrdi da je kriv... mada je cela situacija ispolitizovana +loša organizacija.
    Navijači ove zemlje prolze nekažnjeno, oduvek...a pola ih treba pohapsiti. Lepo snimiti, osuditi, pa u zatvor... Nisu nikad ni znali šta je navijanje, već idu tamo da se prazne... Ovaj problem je trebao interno da bude rešen, ali je ova zemlja nesposobna za to, jer milicija zna samo da kontra napadne, jer su i oni debili koji samo čekaju da isuču pendreke. Pa ako nekog ubiju, kao što je moglo biti pri onom padu sa tribina, krive navijače što divljaju.

    Gledao sam ranije neku utakmicu u Zagrebu, ne bitno koji klub, gde režiser pederski snima samo srpske navijače, i pošto nema zvuka vidite jednog našeg krupulentnog "navijača" sa mimikom noža ispod grla, a sa usana mu se čita "izađite napolje da se koljemo!" Takav čovek je nažalost na slobodi, iako mu piše "ludnica" na čelu i još predvodi grupu neafirmisanih huligana. Mogu misliti kako su se ponašali tek Hrvati koji nisu ništa bolji i država im ima isti problem, a koje je režiser fino prikrio, kao i na finalu vaterpola 2003, Kranj.

    Uvek sam govorio da treba uložiti u zatvorske kapacitete! Dakle najavi se zakon, pa ako se on ne poštuje, oni koji započinju haos idu lepo u zatvor i tako, dok god nebude mira na utakmici i civilizovanog navijanja!!!
    Oni protiv kojih nema dovoljno argumenata za krivično delo, a i za oni koji u državi veza i vezica isplivaju kao dobrice treba doneti nezatvorsku presudu - zabranu prisustvovanja svim utakmicama, svih sportova, pa lepo bato kupi kokice i pred TV. I rešen problem.... a i kad bi se sklonili monstrumi sa tribina, možda bi i normalan svet došao na utakmicu.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Navijači ove zemlje prolze nekažnjeno, oduvek...a pola ih treba pohapsiti. Lepo snimiti, osuditi, pa u zatvor... Nisu nikad ni znali šta je navijanje, već idu tamo da se prazne...

    Uvek sam govorio da treba uložiti u zatvorske kapacitete! Dakle najavi se zakon, pa ako se on ne poštuje, oni koji započinju haos idu lepo u zatvor i tako, dok god nebude mira na utakmici i civilizovanog navijanja!!!
    Slazem se, samo da dodam, posto je vecina tih i takvih u najjacoj snazi, neka lepo odrobijaju svoje tako sto ce da grade zatvore, a ne da se leskare o nasem trosku i smisljaju kako ce se svetiti kad izadju.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Samo su čekali da se dogode ovakvi incidenti, pa da kazne neki Srpski klub... a sport bi trebao da je izvan politike... a to će biti nikad a možda i pre...

    Delije: Zabranite politiku, izbacite UEFA!


    Navijači Crvene zvezde solidarisali su se u četvrtak sa svojim najvećim protivnicima, navijačima Partizana, posle odluke UEFA da crno-bele izbaci iz evropskih takmičenja na godinu dana zbog nereda u Mostaru na utakmici protiv Zrinjskog.

    Na forumu navijača Crvene zvezde (www.delije.net), oštro se osudjuje odluka UEFA, primećuje da Evropska kuća fudbala ima potpuno različite aršine prema klubovima iz Srbije i "ostatka Evrope" i podseća da su još pre godinu dana na utakmici protiv Milana transparentom "UEFA - Mafiosi" jasno stavili do znanja šta misle o postupcima ljudi iz Niona.

    Taj transparent bio je odgovor na odluku UEFA da dozvoli Milanu da učestvuje u Ligi šampiona prošle sezone, iako je u Italiji bio optužen za nameštanje utakmica.

    "Otvaram ovu temu jer sam kao navijač ogorčen na odluku UEFA što je izbacila 'groblje' (Partizan) zbog nereda navijača. Ovo je samo jedan u nizu ovakvih dogadjaja. Svi manje više znamo šta se dogadjalo u Mostaru. Interisti roknu golmana bakljom i prekinu polufinale Lige šampiona u Milanu i ne budu izbačeni, a ovi u nekom tamo Mostaru...", naveo je jedan navijač Crvene zvezde u prvom komentaru.

    Gotovo svi učesnici teme na forumu ističu da je UEFA ostala gluva na uvredljivo skandiranje navijača Zrinjskog, poput "Srbe na vrbe", a posebno ih je iritirao deo obrazloženja odluke UEFA da su pojedini navijači Partizana na sebi imali majice sa likovima haških optuženika Radovana Karadžića i Ratka Mladića.

    Jedan navijač Crvene zvezde podseća da su hrvatski navijači (Hajduka) "telima pravili kukasti krst" na utakmici u Italiji, ali da su kažnjeni samo novčano , kao i da je tokom Svetskog prvenstva u Nemačkoj bilo hrvatskih navijača sa majicama sa likom Ante Pavelića, ali da ni tada kazni nije bilo.

    Drugi navijač, pak, primećuje da se na svakoj utakmici Barselone pojavi parola "Katalonija nije Španija", ali da UEFA to ne kažnjava i ističe da je to još jedan primer njenog licemerja.

    "Delegat na našoj utakmici protiv Bazelu (pred praznim tribinama), nadje nacistički simbol, a Italijane niko ne vidi kad kače nacističke ili komunističke simbole. Taman i da ništa ne uradimo, kazniće nas zato što je neko prdnuo na tribini, a ipak je mnogo ljudi okolo, mogli bi da nastradaju. Glupo je trošiti reči na ovakve stvari, jer kolko god mi ovde pričali oni će nas karati kako im se digne, ili kako im kažu", kaže jedan od učesnika foruma na delije.net.

    Drugi dodaje: "Baš me zanima kako to misle da se do skoro zaraćene zemlje pomire zbog neke lige šampiona,ili lige UEFA. Mislim da će se isto ponoviti kada se srpski timovi ponovo budu sreli sa neprijateljiskim narodima i da nikakva UEFA ne može to da sankcioniše".

    Gotovo svi koji su postavili komentar na forumu slažu se da su i navijači Crvene zvezde pod posebnom prismotrom UEFA, koja će jedva čekati i najmanji incident da i srpskog šampiona izbaci iz daljeg takmičenja.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Volim Partizan :)

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Jedan navijač Crvene zvezde podseća da su hrvatski navijači (Hajduka) "telima pravili kukasti krst" na utakmici u Italiji, ali da su kažnjeni samo novčano
    Uuuu pa nas bi zbog toga u najmanju ruku bombardovali!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Ova odluka je budalastina...
    U prvom redu navijaci Zrinjskog vrlo cesto koriste ustaske simbole,pevaju ustaske pesme i sve redom na svojim utakmicama protiv ostalih klubova druge nacionalnosti,na stadionu Zrinskog su neredi vrlo cesti...

    Dalje,kao sto je vec primeceno u Italiji su fasiticka obiljezja na utakmicama sasvim normalna pojava a i za teze prekrsaje ih se ne kaznjava...

    Na kraju krajeva Mladic i Karadzic nisu nista uradili Hrvatima a to je njihov klub...

    Ovo sasvim nepravdena odluka i nadam se da ce Partizanu biti uvazena zalba...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    nadam se da ce Partizanu biti uvazena zalba...
    Mislim da su ovu kaznu dobili kako se ne bi žalili. Prvobitna priča je bila tri sezone van Evrope.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da su ovu kaznu dobili kako se ne bi žalili. Prvobitna priča je bila tri sezone van Evrope.
    PA onda Lacio npr treba da ukinu sasvim
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Jako sam razocarana sto je Partizan morao da izvuce deblji kraj zbog svojih (ne)navijaca. Zao mi je igraca, ali navijaci su to i zasluzili. Mislim da je kazna prestroga. Prvo, svima je jasno da je organizacija utakmice bila ocajna i neprofesionalna. Mozda je to sve napravljeno tako neozbiljno jer se mozda namjerno islo na izbacivanje Partizana. I prije ove utakmice Partizan je imao podebeo dosije o neredima i cini mi se da je cak prosli put nagovijesteno da ce "ako se neredi ponove, klub biti izbacen iz Evro-takmicenja". Mozda zato celnici Partizana nisu bili iznenadjeni odlukom , ne znam. UEFA nije zjelela da nam izadje u susret i ponovo oprosti ovaj put. Zao mi je i sto nije kaznjen i Zrinjski za tu tako losu organizaciju i za provociranje...


    Svi su protiv mijesanja politike i sporta i zato . Medjutim, pojedini Balkanski navijaci su zaboravili da se rat zavrsio ili u njihovim glavama jos uvijek nije pa se utakmice koriste za prepucavanja i propagiranja razno raznih politickih stavova, pjevaju se uvredljive sovinisticke pjesme i nose majice sa likovima bivsih politicara (necu nista ni dobro ni lose o njima da kazem). Zasto da poistovjecujemo navijanje sa politikom i sa sovinizmom? Zasto jednostavno ne mogu da se pjevaju neke normalne navijacke pjesme koje ce dici adrenalin sportistima? Kad ce "ti" nazovi navijaci shvatiti da se na sportske terene dolazi radi sporta, a ne za iskaljivanje bijesa. Ovo sada nema nikakve veze sa sportom i navijanjem. Na stadione uglavnom (cast izuzecima) dolazi neiživljena, nepismena, besposlena, pijanina, i cesto drogirana grupa ljudi. Ovo se odnosi na gotove sve (ne)navijace kod skoro svih Balkansih klubova.

    OK. Jesu njihovi navijaci poceli provociranjem i pjevanjem odredjenih pjesmica. Ali, zar nikad nećemo naučiti lekcije? Zašto ne budemo lukavi? Zašto uvek sebi skačemo u stomak? Znam, lako je reci ali kako to uciniti. Pa, ako ne mozes biti pametan i iskulirati, nemoj tamo ici i gotovo.



    Koliko mi je poznato, prosle godine je donesen zakon koji osudjuje nerede na sportskim dogadjajima. Mozda nisam u toku... Ali mi se cini da je taj zakon donesen samo da bi postojao na papiru i da ga niko ne sprovodi. Cini mi se da je u Engleskoj to vrlo lako rijeseno prije 20 godina. Bili su odlucni da se rijese huligana u sportu i da ne trebaju da se zale dok ne rijese stvari u svojoj kuci.
    Sa tim huliganima se mora obracunati. Treba ih potroati u zatvore i naplatiti im rigorozne kazne . Cini mi se da ce jedino tako moci da shvate da ne mogu oslobadjati svoje frustracije na sportskim terenima.


    Ono sto je normalno u civilizovanom svijetu je da na utakmice dolaze roditelji sa djecom. Nadam se da ce i kod nas doci vrijeme kada cemo se osloboditi seljoberije i da ce se vratiti normalno navijanje.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    PA onda Lacio npr treba da ukinu sasvim
    E pa tu se ogledaju dupli aršini UEFA-e.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Zrinjski traži odštetu

    Čelnicima Zrinjskog izgleda da nije bilo dovoljno to što su uprkos katastrofi protiv Partizana (1:6), a zahvaljujući odluci UEFA, uspeli da prođu u drugo kolo kvalifikacija za Kup UEFA, nego sada traže i odštetu od Partizana. Generalni direktor mostarskog kluba Darko Marić najavio je da će Zrinjski od Partizana zatražiti nadoknadu za materijalnu štetu koju su Grobari napravili na stadionu.

    Zrinjski će od UEFA biti kažnjen sa 60.000 franaka.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Možda treba da im se izvinemo što su nam pevali "Srbe na vrbe", pa da odustanu od tužbe.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Partizan je malo prestrogo kažnjen, ali ono što najviše iznenađuje u svoj ovoj priči je to što Zrinjski nije čak ni opomenut. Posle katastrofalne organizacije na stadionu koji ne ispunjava norme koje je propisala UEFA, i posle proglašavanja utakmice sa visokim rizikom, on je morao proći minimum sa novčanom kaznom u visini one koju je dobio Partizan, ako ne i isključenje.

    Samo da napomenem da nisam navijač Partizana, ali nepravda boli, pogotovu što je u ovom takmičenju Partizan bio predstavnik Srbije, i tu ne bi trebalo biti podele, već podrške da svi naši klubovi prođu što dalje.
      Vrh

  15. #30

    08 Odgovor: Partizan izbačen iz Kupa UEFA

    Sta reci posle ovakve odluke UEFA. Jednu, jedinu rec-nepravda! Na nasu najvecu zalost, uvek smo bili i ostacemo citavom svetu "trn u oku". Cak i tamo gde nismo neka velesila, mi ispastamo, verovatno zato sto smo navikli da budemo kaznjavani i cak i onda kada su okolnosti "nesto" drugacije mi uvek pronadjemo neku istinu u onome sto nam se "desava".Tako cemo i ovoga puta prihvatiti da su "nasi huligani" zapravo jedini krivci u sportskom svetu i zato treba da se pokupimo i nestanemo sa sportskih desavanja. To je cista sramota i mogu reci u vezi svega pomenutog, da je ovo jako,jako tuzno.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kup UEFA 2008/2009
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.05.2009, 00:48
  2. Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 18.12.2007, 23:19
  3. UEFA mafiozi
    Autor Gogi u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.09.2007, 12:56
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.10.2006, 22:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •