Pismenost u Srba
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    12 Pismenost u Srba

    Ljubimac predmeta


    Pošoj sam da se upišem za u Učiteljsku školu preko prijamnog ispita pretkodno. Ušo sam u autobus koji je bio upaljen. Autobusom putujući tako pogledjivao sam okolinu oko sebe. Posle pola sata truckajući se na sedištu autobus je prispeo na železnickoj stanici. Tu sam uvideo još svoji drugovi koji će se upišu za u Učiteljsku. Svi smo se penjali u voz udjemo u prvi kupej kada tamo sedi jedan čovek sa džakom od prtenu konoplju i jednoga maloga zečića. Ne obraćajući pažnju na našoj galami mali zečić poče skakuće po kupeju i vikati mi smo se smejali. Ovu školu koju sada pogadjam dosta je lepša i poukrašenija od onu sto sam tamo pogadjao. Ja marljivo učim i postao sam ljubimac svih predmeta. Pre neki dan saznao sam da mi je drugar bolestan i pristao daga posetim. Iako sam bio zuazet poljskog rada, ipak sam pristao po odluci. Putujući tako pored puta vrabci su cvrkutali, a ptice su pevali na zelenim grančicama pod sjajnim sunčevim zracima tako idući mome drugu.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  2. #2

    Odgovor: Pismenost u Srba

    Kraljević Marko bombaš

    U Narodno oslobodilačkoj Borbi prolivali su svoju jarko crvenu i skupocenu tečnost koju možemo da nazovemo drugačije krv, protiv nemaca fašista idomaćim izdajicam, pa čak i poginuli dajući svoj život Sava Kovačević, Ivo Lola ribar, Marija na prkosim, Karadjordje zvani Petrović, Uča Gvozden, Marko Kraljević i drugi naši sinovi, koji su branili i koji će braniti svoju zemlju dokle god je života u njima.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  3. #3

    Odgovor: Pismenost u Srba

    Cao ragaci! Ja mislila da nas ima vise koji hocemo da se nasalimo i na nas racun ali izgleda da sam za sada u tome sama
    Mozda vlada ono "I ja volim pozoriste ali ne u mojoj kuci"
    kako tako ja nastavljam nadam se da ima citaca

    Mlada i neukusna
    Prica Persida:
    -Bila sam jos mlada i neukusna. Pastiri su gonili stada ovaca medju kojima sam bila i ja. Od jedanput meni mi nešto zaigra ispod nogama. Svi popadasmo od stra na travi u meni mi srce sidje u petama. Malo posle iza toga kad se vrati smo u svest od straka neko upita šta to bi, ja si reko u sebi, pa to smo učili u školu na zemljopisu i reko decama: "to su arhitektonski potresi duboko ispod zemljinom površinom."
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  4. #4

    Odgovor: Pismenost u Srba

    Citat sussi kaže: Pogledaj poruku
    Cao ragaci! Ja mislila da nas ima vise koji hocemo da se nasalimo i na nas racun ..
    ja nastavljam nadam se da ima citaca
    Samo nastavi, uveseljavas mi dan. Najuspesnija sala je oduvek bila sala na svoj racun. Time neces nikoga povrediti. I ja bi da pisem al mi ne radi transpiracija.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

Slične teme

  1. (Ne)Pismenost
    Autor Meggy u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 192
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 16:21
  2. (ne)pismenost u Srbiji
    Autor exploited u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 15:54
  3. Kult mrtvih kod Srba
    Autor zmax u forumu Religija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.08.2009, 00:04
  4. Aradska tvrđava - stratište Srba
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 03:50
  5. Naseljavanje Srba na Balkan
    Autor kolle u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.08.2007, 09:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •