Gramofonske ploče - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Pomisao na moj prvi moj susret sa gramofonskom iglom odmah asocira na stih: "Kad je pre mnogo leta.. Bal pravio Baron, Fon Ligenshtul je pozvan,da naidje i on.. ()
    Kasnije je ta stvar sa doticnim izvodjachOm postala, ispostavilo se, neizleciv sindrom.
    Pre nego sam postala svesna svoje svesti u kuci je bio taj singl i neki braon gramofon onako tapaciran spolja, kozni, sa dve kopche kao na koferu. Pustala sam je danima, opet i opet.
    Prva liĆno_moja_plocha je bila "Ana" od Srebrnih Krila. eLPi, rodjaci.. Kupio mi ujak za rodjendan.

    Kasnije su "sprave" smenjivale jedna drugu, secam se nekog drvenog "kombinovanog", dole radio, odozgo gramofon pa muzicki stub..
    Bilo je uvek puno ploca u kuci, ja sam imala gorepomenute, sve Choline.. Brat je imao Bi DziZ, Boni eM, Atomce.. A o kevinom i chaletovom izboru nekom drugom prilikom..

    I sada kad roveci po ju tjubu pre prvih taktova neke pesme cujem ono pucketanje, a mene opali talas. Miline.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 23.05.2010 u 02:24
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #17

    Odgovor: Gramofonske ploče

    radio hsr niski pa preko njega se slusao gramofon pioneer,kolekcija lp-ija oko 500 komada ocuvane i mislim da bas nijedna osim mozda decijih neskripe,cuvam ih i dalje mada je na gramofonu otisla igla.

  3. #18

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Prva asocijacija kad sam ugledala temu je domace disko (hocu reci u kuci)
    Ne moje i ne u vreme moje mladosti. Nego kad sam bila dete. Moj ujak (mamin najmladji brat, koji je od mene stariji nekih 12- 13 godina) napravio disko u podrumu kuce. A mama posto se udala u komsiluku, ja svako malo eto me kod ujka u disko. Imala sam oko 10tak godina. Pokusavala sam po nekad da se uvucem i uvece, ali najurili bi me na finjaka.
    Pocinjala bi zurka i stiskavac.
    Pa tako sam koristila prilike danju da udjem tamo i da se usunjam do mesto gde su stajale gramofonske ploce i da ih listam. Privlacne mi bile sve one slike.
    ABBA, Boni M, Bee Gees, Beatles, Pink Floyd, Stounsi....i jos puno stranih, a i (tada) domacih bendova i pevaca.
    Eh, kako sam se pravila vazna kad mi je rekao ujak - cuj ova pesma je tvoja - a ono od Srebrna Krila - Ana - sta ces klinka od 10 godina i radujes se iako je ime samo slicno tvome.
    Onda je zatvorio disko, ozenio se covek, pa velik deo ploca koje su ostale cutave, dao mom bratu koji je kupio sistem u komplet s gramafonom, pa smo mi - sad vec tinejdzeri uzivali u te pesme. A tek sto smo se pravili vazni kad bi doslo drustvo - kao imamo mi pravo muzicko blago.

    A i moj tata imao jedan ogroman paket i u njemu ploce od zabavnih do narodnih....Kad ih je naso pre mozda dve godine, neke ostecene, pobacao, a neke sacuvao u jednoj kutijici. I izmedju njih jedna se izdvaja - poklon od strica za prvorodjenu bratnicu, draga uspomena za moj 1vi rodjendan, jer na njoj je pesma ciji naslov je moje ime (ovog puta originalno ), a peva je neki tada popularni pevac.... (zaboravila ime moracu da proverim )
    Poruku je izmenio Bombica, 16.07.2010 u 23:20


  4. #19

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Bitanga i princeza - Bijelo dugme
    i 'Duge noge' - Lepa Brena

    jedine dvije koje sam sačuvala...tj.uspjela, prije no su ostale na otpad završile...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #20

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Imam sve one koje su mi važne i koje su rariteti - Janis Joplin live dvostrukiLP, DECCA izdanje, Jimi Hendrix, The Doors (više komaTa), Grace Jones, Mjuzikl Tony, Santana, takodjer više komata, Gary Moore, Mike Olfild, George Michael , Smak, Rock mašina, Josipa Lisac, Bob Marley, Leb i sol (svi objavljeni LP), Azra (takodjer sva izdanja)
    Uriaah Heep, Led Zeppelin, Deep Purple i još štošta što sam slušala kao mlada hippy orjenitsana pionirka
    Singlica imam oko 500
    uglavnom su iz poznih 70 ih i ranih 80 ih..
    I svi su originali, doneti iz inostranstva
    Imam i gramofon koji šljaka više od 20 godina bez kvarova (kuc kuc kuc)

    sve imam, samo sreću nemam
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #21

    Odgovor: Gramofonske ploče

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Imam sve one koje su mi važne i koje su rariteti
    sve imam, samo sreću nemam

    Devojče lepo navelo. Ali ja bih dodala još par komata; LP Paket aranžman, Šarlo akrobata, Obojeni program, The Beatles, Plastic Ono band, Električni orgazam, Partibrejkersi, Ekatarina Velika, Velvet underground, Lou Reed, David B....Singlice, šlageri, Bisera, Dragan Stojnić...nasleđe od mojih. Dosta ploča klasične muzike i jazz-a (Gosn. Nafta i Dule Gojković). . Uhvatilo me neko ludilo u srednjoj, malo bunta, malo tišine. Klasika za mene, Uran-Saturn.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •