Otvaranje obdaništa u firmama
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Otvaranje obdaništa u firmama

    Beogradski Sekretarijat za socijalnu zastitu već nudi pomoć kompanijama koji žele da ostvare tu ideju koja bi, prema strategiji, trebalo da počne da funkcioniše do 2010. Gradska sekretarka za socijalnu i dečiju zaštitu Ljiljana Jovčić ocenila je da bi otvaranje obdaništa u okviru preduzeća u Beogradu bilo izuzetno korisno, a poslodavcima je ponuđena pomoć grada u ostvarenju te ideje.

    "Preduzeća koja imaju sredstva i žele da izgrade vrtiće to mogu da urade u saradnji s Beogradom, a njihovi vrtići mogli bi da postanu deo mreže beogradskih obdaništa", kaže ona.

    Ljiljana Jovčić dodaje da grad može da pomogne firmama i kada je reč o ostvarivanju normativa i standarda koje je neophodno ispuniti da bi obdanište moglo da počne da radi. Ona je podsetila da osnivač vrtića može da bude pravno ili fizičko lice i da preduzeće kao osnivač treba da traži licencu za rad vrtića od Ministarstva prosvete.

    Nacrt strategije za podsticaj rađanja predviđa i veće angažovanje škola i podršku roditeljima dece sa invaliditetom i dece ometene u razvoju. Do 2008. planira se uvođenje fleksibilnog, produženog, radnog vremena, servisa za čuvanje dece u večernjim satima i vikendom, a kao vid pomoći za zaposlene roditelje čija deca idu u osnovnu školu predviđa se uspostavljanje celodnevnog boravka dece tokom osmogodišnjeg obrazovanja.

    Predviđa se pomoć i za roditelje koji imaju decu sa smetnjama u razvoju. Reč je o uvođenju asistenata, dnevnih boravaka uz mogućnost kratkotrajnog smeštaja te dece i prevozu do predškolskih ustanova i škola.

    B92
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    mislim da ovo moze da bude zaista odlichan potez, a verujem da tje vremenom zaista zaziveti.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    Ja obožavam kada otkrivamo rupu na saksiji... To mi se meni mLogo svidŽa!
    Koliko mi je poznato, vrtići su odavno poznata stvar u mnogim velikim preduzećima, fabrikama još od onomad... ("Prvi maj" Pirot - npr.)
    Svakako, za pohvalu je i ovako, friško podgrejana ideja od pre sto godina...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    Pa ideja je odlicna.

    Malo po malo (za 30-40 godina) i opet cemo imati uslove zivota kao '80 tih.
    Ko kaze da se istorija ne ponavlja.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    Iskreno i meni se ideja dopada, mada ja nesto ne verujem u neku uspesnu realizaciju iste...To mogu neke vece firme da omoguce, i firme koje vode računa o svojim radnicima, a takvih je jako malo...
    U svakom slučaju podržavam svaku inicijativu...
      Vrh

  6. #6

    14 Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Ja obožavam kada otkrivamo rupu na saksiji... To mi se meni mLogo svidŽa!
    Koliko mi je poznato, vrtići su odavno poznata stvar u mnogim velikim preduzećima, fabrikama još od onomad... ("Prvi maj" Pirot - npr.)
    Svakako, za pohvalu je i ovako, friško podgrejana ideja od pre sto godina...

    Da nije tužno - bilo bi smešno...
    Ideja je odlična - mada odavno svi znao za takvo nešto... Bila bih opet neupućena da mi prijateljica ne radi u '' Hajatu '' kao vaspitač.. Kada mi je objasnila kako sve to funcioniše, naročito sada kaa imam Kikija ma bilo bi sjajno pod uslovom da se realizuje ... Znači minimalni stres za dečicu koja se odvajaju od roditelja, koji su u svakom momentu u blizini - ako se desi nešto nepredviđeno .

    Nadam se da i ova '' ideja '' neće ostai samo mrtvo slovo na papiru...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  7. #7

    11 Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    e, meni se manje svidja sve to i verujem da sam od retkih....al nema veze...

    Zasto mislim drugacije?

    Prosto- jer se zna cilj svega toga ...da se rmbachi od jutra do sutra, jer boze moj, eto dete je tu, pri ruci, pa radite prekovremeno......a decu ce nam vaspitavati neko drugi..e, bas mislim da svi ti neki drugi imaju dovoljno ljubavi da je podele na male kasikice - nekii viljuskicama- nasoj deci..

    ne, definitivno.. sta ce majka tu sad blizu deteta, boze moj, ako se povredi..zna se kad se povredi, tu je lekar , daleko bilo..

    ..ili ono- deca u celoj osnovnoj skoli da imaju celodnevni boravak- suludo..pa hoce li se to dete osamostaljivati kad stupi u punoletstvo...ma i'e molim vas...moje ostajalo samo sa nepune 4 godine i danas je samostalniji od mnogih..nije ni trepnuo kad kazem idem po mleko i hleb, a gledala sam majke koje nisu mogle ni u wc, s oprostenjem...


    sta nama fali sto nismo imali obdaniste pored mamine kancelarije ili nismo drvili u skoli u boravku ceo dan...nista..samostalni smo i jaki!

    ajd da ne pravimo pekmeze i izgovor za belu kugu... nego da izgradimo jos obdanista kakva su i sadasnja i kraj price...i da se postuje radno vreme...a majke da ne rade nocne smene i subote i nedelje...ja sam za ovu opciju...
    Poruku je izmenio fiona, 09.11.2007 u 18:16
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Otvaranje obdaništa u firmama

    Mislim da je sjajna ideja
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •